2College Durendael goede doelen actie! Expositie ’winter-emotie’ ’Altijd iemands vader, altijd iemands kind’ bij GUO in ’t Boerderijtje Rode Kruis en Brabants orkest Gezellig zo’n kerstukje op tafel, maar waar komt het vandaan? Bezichtiging kerststal dot 16.01 Tijdens de kerstdagen draait het vooral om sfeer. Zo staat er vaak in elk huishou den wel een gezellig kerststukje op tafel. Dennentakjes geankerd in mos, afge dekt met gedroogde blaadjes en als finishing touch een paddestoel en een stuk boomschors. De ingrediënten voor dit gezellige kerststukje worden vaak zonder pardon uit het bos geroofd. Aan een aantal kunstsenaars werd de vraag gesteld, wat zij zich voorstelden bij de gedachte aan ‘winter-emotie’. Zij geven hun antwoord op deze vraag via hun werk: een schilderij, beeld, keramisch- of glasobject, muziek, dicht- of verhalen- teksten en anderszins. Expositie ‘winter-emotie’ in combinatie met muziek- en woordkunstenaars. Op zondag 30 december van 11.00 uur tot 17.00 uur zullen ook de muziek- en woordkunste naars zoals Enno Voorhorst met een fluitkwar- tet; Berrie Kolmans, Ad van Drunen, Leo Silvius en de Elkerlijc-speellieden laten horen hoe het thema ‘winter-emotie’ hen inspireer- Uitverkocht, maar... Zijn concerten zijn sfeervol, avondvullend, puur, afwisselend met oud en nieuw werk en dwingen tot bezinning op het leven zelve. Zijn adventsconcert bij GUÓ is weliswaar uitver kocht, maar aan de kassa verkoopt GUO om 20.30 uur eventueel niet afgehaalde tickets aan belangstellenden zonder reservering. Op www.do.nl/guo staat meer info en kan worden gereserveerd voor overige GUO-concerten en voor de live-cd die Groeten Uit Oisterwijk uit brengt van haar GUO-concertserie 07/08. de. Auteur Carole Vos zorgt voor toepasselijke teksten. Het wordt een bijzondere dag waarvoor als toe gangsprijs 5 euro wordt gevraagd. Adventsconcert Willem Vermandere Veelzijdig, authentiek, karakteristiek, West-Vlaams levens-, klein- en beel dend kunstenaar Willem Vermandere laat zich niet in één pennestreek vangen. Op zondag 23 december brengt hij met zijn twee vaste begeleiders adventscon cert ‘Altijd iemands vader, altijd iemands kind’ bij Groeten Uit Oisterwijk in ’t Boerderijtje. Dit GUO-concert begint om 20.30 uur. Kassa en zaal openen omst reeks 20.00 uur. Eigenste liekes Sindsdien zingt en klapt hij zijn eigenste liek es in zijn eigenste West-Vlaams, van Duin kerken tot Groningen, op een stuk of 20 albums intussen, begeleid door twee puike muzikanten. Over Blanche, zijn nostalgische onthaastings- lied. Of over Bange Blanke Man, zijn multicul- tilied waarvoor ultrarechts Vlaanderen hem achtervolgde, bedreigde en verguisde. De toezichthouders bevinden zich 24 uur per etmaal in en tussen flora en fauna. Zij treden dagelijks op tegen overtredingen, zoals vernie lingen, brandstichting, diefstal van flora, dum pen van (drugs)afval. Ook stropers veroorzaken veel leed onder de dierenpopulatie. De straffen voor overtredingen op het gebied van Flora en Fauna variëren van een geldboete tot gevange nisstraf. Wentink met harpspel, afgewisseld door mee slepende violen. Waarbij enkele muzikale dansen zorgden voor een vrolijk slot van een bijzonder gebeuren. Het vervoer werd door een groot aantal vrij willigers verzorgd van zowel Lions, Rode Kruismedewerkers als ook mensen die dit doel een goed hart toedragen. Expositie ‘winter-emotie’ in combinatie met nieuwjaarsconcertje. Op zondag 6 januari 2008 zal er tijdens de expo sitie om 14.30 uur een nieuwjaarsconcertje gegeven worden door de Elkerlijc-speellieden. De toegangsprijs voor expositie, inclusief con certje bedraagt dan 3 euro. Op een zonnige dag wordt het bosgebied soms door zo’n 15.000 bezoekers bezocht. Als ieder een één takje afknipt, kun je je voorstellen hoe het bos erbij komt te staan. De natuur kan deze Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren kon zondag 9 december aan 25 inwo ners van de gemeenten Oisterwijk en Haaren een onvergefelijke middag bezorgen. In het provinciehuis te s Hertogenbosch werd door de Lionsclub een concert georganiseerd van het Brabants Orkest voor ongeveer 800 bezoe kers. Bezoekers, die niet vaak aan een concert kunnen deelnemen, om welke reden dan ook, werden nu in gelegenheid gesteld om een uniek optreden bij te wonen van het Brabants Orkest. gen ondernemen om de Durendael records te verbeteren en ze zijn druk bezig met sport- sponsoractiviteiten bij het rugbyveld van de Oysters. Nota Bene als leerlingen bij u aan de deur komen voor een financiële bijdrage zijn ze altijd in het bezit van een 2College leerlingenpas. Op een sponsorkaart kunt U de bijdrage noteren. De sponsorkaart is voorzien van een blauw 2Collegelogo en een rode handtekening van een docent. Wij hopen dat u ook dit jaar weer de inzet van onze leerlingen zult waarderen en onze goede doelen financieel wilt steunen. Alvast hartelijk dank. Kerstvakantie: vertellingen bij de open haard. Omdat in de kerstvakantie veel mensen zin hebben om in een romantisch kasteel naar spannende verhalen te luisteren vertelt kas- teelvrouwe Carole Vos weer nieuwe verhalen. Op 26,27 en 28 december 2007 en 2,3 en 4 janu ari 2008, telkens om 11.30 uur precies, begint het verteluur bij een mooi open haardvuur. Verhalen voor alle mensen vanaf vier jaar. En daarna? Een kijktocht door Kasteel Nemerber, ook heel interessant voor alle leeftijden. Entree: 5 euro per persoon. Reserveren noodzakelijk. 0411-621279. Bovengenoemde informatie zal ook te vinden zijn op www.kasteelnemerlaer.nl Leerlingen en personeel van 2College Durendael zetten zich voor in voor een drie tal kleinschalige projecten in de Derde Wereld. Deze projecten worden aange dragen door betrokkenen van de school. Tevens wordt er nauw samengewerkt met de Wilde Ganzen. Het ingezamelde geld komt op deze manier gegarandeerd en in zijn geheel op de juiste plek terecht. Thuis te Steenkerke tekent en schildert hij, kapt beelden uit stenen, hun poten in de pol der en hunnen kop tussen de Westhoekse wol ken. Nu, na zijn ‘pensioen’, is daar zijn eerste boek, veranderen zijn cd’s in goud, is zijn con certagenda meer dan ooit gevuld en exposeert hij regelmatig met zijn teken-, schilder-, beeld houw- en smeedwerk. Het lijkt een interessante expositie te worden, die momenteel in veel kamers van Kasteel Nemerlaer ingericht wordt. Deze expositie is vanaf tweede kerstdag tot ongeveer half janu ari voor het publiek opengesteld. Welke kun stenaars eraan meewerken, is momenteel ook voor de organisatie nog - gedeeltelijk - een verrassing. Er wordt dagelijks nog nieuw werk ingebracht. Kunstenaars als Veronica Molenkamp, Lydia Schröder, Yvonne van Meteren, Paulus Kamp, Arnold van Griensven, Leo Silvius, Adri Frigge, Jeroen Sparla, Ton Sparla, Melanie Rijkers, Wim Sparla en Franca Müller-Jabusch geven met hun werk hun visie op de, voor de meeste van hen, toch wel moeilijke opdracht. Openingstijden: 26, Tl en 28 december 2007 en 2, 3 en 4 januari 2008, van 13.30 uur tot 16.00 uur. De entree is dan 2,50 euro. schade niet snel meer herstellen en ook de die ren in het bos hebben daar last van. Waar het Regionaal Milieuteam van de politie Midden en West Brabant en Bijzondere Opsporings ambtenaren voorheen enkel waarschuwend optraden tegen deze milieuaantasting, gaan ze nu wandelaars en handelaren bekeuren voor deze vorm van roof uit het bos. Deze vorm van eenvoudige stroperij kan een fikse boete ople veren en wordt in sommige gevallen aange merkt als economisch delict. De activiteiten van de leerlingen Op donderdag 20 december beginnen de leer lingen met activiteiten voor de actie. Ver schillende nacht marathons: film kijken, voet ballen, een nacht lang spelletjes spelen, een Uni Hockeymarathon en maar liefst 11 uur computeren. Op vrijdag 21 december gaan de leerlingen schaatsen, wandelen, fietsen, skee leren, zwemmen, tennissen, en sporten bij Health City. Voor de echte ‘die hards’ is er zelfs een Run-Bike-Run. De onderbouwleerlingen zijn op vrijdag actief. Zij gaan de huizen langs voor een Heitje-voor- een-Karweitje of om een ontbijtje te verkopen. Ook zullen onze jongste leerlingen weer pogin- Sfeervol winterprogramma in Kasteel Nemerlaer De actiedoelen van de kerstactie 2007 Het hoofddoel krijgt twee jaar achter elkaar een financiële bijdrage. Een nevendoel krijgt eenmalig een bijdrage. Nieuw hoofddoel dit jaar is het Stichting Adoptiekinderen Irma Pacifique. Deze stichting zorgt voor financië le adoptie van weeskinderen in Aracuai (Brazi lië) en instandhouding van het weeshuis Irma Pacifique. Het eerste nevendoel, de Stichting Weeshuizen Belarus (Wit Rusland). Deze stich ting biedt steun aan gehandicapte wezen die achterbleven door de gevolgen van de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl. Het twee de nevendoel is het Centrum voor gehandicap ten kinderen in Barraquilla (Colombia). In dit centrum worden geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen opgevangen en krijgen ze onderwijs. Over toezicht houden in de natuur In de regio Midden en West Brabant verzorgen 35 Natuurtoezichthouders, zogenaamde groe ne Bijzondere Opsporingsambtenaren (BOA’s) van Brabants Landschap, Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer en Particuliere natuurgebieden toezicht en handhaving in de buitengebieden van Noord-Brabant. Veel Nederlanders wer ken in deze buitengebieden (agrariërs) of recreë ren er. Alle soorten overtredingen en misdrij ven die Nederland kent, vinden ook plaats in de buitengebieden. In de ruime hal van het provinciehuis was er geen belemmering voor rolstoelen, scootmo- biels en rollators. Vrijwilligers van het Rode Kruis zorgden ervoor dat iedereen over een goede plaats kon beschikken en kon genie ten van een kopje koffie en prachtige muziek. Muziek die ten gehore werd gebracht door het Brabants orkest met als soliste Gwyneth Altijd iemands vader, altijd iemands kind Willem Vermandere is een bijzonder mens, zuiver levensfilosoof, begenadigd verteller en zanger, perfect balancerend tussen levens-, beel dende en kleinkunst. Onbekommerd zingt hij ‘Laot mèn mar löpe dür de straote, mee me lief dak zü gaèren zie’. Om dan weer te schakelen naar zijn imposante anti-oorlogsvertelsel op muziek: ‘Altijd iemands vader, altijd iemands kind’. Verwijzend naar D’n Groten Oorlog 14-18, naar zijn aan gort geschoten herkomststreek rond leper, vergiftigd met mosterdgas, naar de klef- ffige boerenkleigrond, nog altijd bezwangerd van explosieve munitie die tot aan vandaag slachtoffers eist, naar de oorlogskerkhoven met witte kruisjes rij aan rij, naar het monument van Kate Kolwitz, de beeldend kunstenares uit het land van de vijand die er evengoed man- én zoonlief verloor, maar evenzeer naar al die ande re oorlogen doorheen de eeuwen. Tot en met Darfur, Irak en Uruzgan. ‘Altijd iemands vader, altijd iemands kind’. Dinsdag 25 december (eerste kerstdag) en woensdag 26 december (tweede kerstdag) is de kerk om 3è kerststal te bezö Geboren te Lauwe, opgegroeid met gezang uit moeders keuken en klarinetgeschal uit vaders wagenmakerswerkplaats, stapte Willem Vermandere piepjong mee met dorpsfanfare Sinte Cecilia. Hij leerde Grieks en Latijn, maar raakte geboeid door gitaar, klarinet en het teke nen van karikaturen van zijn leraren op klad jes. Tijdens zijn studie theologie schiep hij gedichtjes tot muziekskes en grillige boom stronken tot beeldhouwwerken. Zijn leraar schap bij Nieuwpoort bleek een Slag op zich, dus ging hij voort als beeldend kunste- naar/muzikant en bewaarde zijn vertellingsk- es aan de kinders in de klas ‘pertang’ voor de grote mensen in het theater. Regionaal milieuteam gaat bekeuren PAGINA 23 üyU' 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 DECEMBER 2007 1 f i 'wf‘i’

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 23