Ronkende motoren, snorrende brommers en spectaculaire airbrushshow Julia’s Nieuwjaarsb@nde 2008 Nieuwjaarsconcert muziek vereniging Prinses Juliana De Jumbo en de Korenmaaier steunen Ouderinitiatief Olivier Kerstconcert 26 december 15.00 uur B ezichtiging kerststal Zaterdag 12 en zondag 13 januari 2008: ig) is de jcerk op, ibezoé guiUjlj keuken en de tuin zal uit eigen zak betaald moeten worden. Daarom vragen wij u steun. Dat kunt u doen door een fles ’Olivier wijn’ te kopen. Dit is echt een kwaliteitswijn en de opbrengsten hiervan komen rechtstreeks ten goede aan ons ouderinitiatief. De wijn is te koop bij de Jumbo en bij de Korenmaaier. Op zaterdag 22 december staan een paar van onze jongeren bij de Jumbo klaar om aan u hun eigen fles wijn te verkopen. Steun op deze wijze onze kinderen zodat ook zij een eigen plek in de maatschappij kunnen krijgen. Het nieuwe jaar staat weer voor de deur en 2008 gaat een prachtig jaar worden! Zoals al weer enkele jaren luidt Julia het nieuwe jaar muzikaal in, met medewerking van andere Moergestelse blaaskapellen. Zondag 6 januari 2008 gaat het dan ook weer gebeuren. Lokatie is wederom Herberg de Veerkes. Om 14.30 uur wordt er verzameld en vanaf 15.00 uur zullen de eerste klanken van het nieuwe jaar het bierproeflokaal vullen. Zeker is dat (s)taporkest d’Ambiejans weer van de partij is. Wellicht kunnen we u zelfs nog verrassen met een derde band, de onderhandelingen hiervoor lopen nog. Julia’s Nieuwjaarsb@nde is voor iedereen toegankelijk. Wij nodigen dan ook elke muziekliefhebber uit om 2008 samen met ons een muzikale start te geven. Niet verge ten dus, zondag 6 januari 2008,15.00 uur. De bedoeling was dat de Hertog Jan ook zou gaan wc-racen, zoals in de vorige afleveringen, maar bij Jetix Studio was men bang dat ze voor af stiekem bij de Kanoboerderij zouden gaan oefenen. Anders waren we natuurlijk hoger geëindigd. Ondanks de 3e plaats, hadden we toch een winnaar in ons midden: Ria. Zonder haar doorzettingsvermogen en geregel hadden we nooit deze onvergetelijke dag kunnen bele ven. En natuurlijk de vader van Axel, die het vervoer had georganiseerd. Tenslotte de oorwar- mers, die iedereen na afloop mee naar huis kreeg, waren wel handig tegen de kou. Maar Guantierro had hier geen last van, dus kreeg Anouk die van hem. Rosmalen - Liefhebbers van oldtimer motoren en brommers kunnen in het week end van 12 en 13 januari hun hart ophalen op de Internationale Oldtimerbeurs voor motoren en bromfietsen in Autotron Rosmalen. Op beide dagen strijken diver se motor- en brommerclubs in de Spykerhal van Autotron neer, Expodome is van boven tot onder gevuld met motoren en bromfietsen en geven nationale en inter nationale airbrush-kunstenaars demonstraties in de ‘Wonderworld of Airbrush’. Zaterdagavond 12 januari is het weer zover: het traditionele nieuwjaarsconcert van onze har monie. Dit keer, na twee jaar te zijn weggeweest, als vertrouwd in Den Boogaard. Er is nog meer: Door het initiatief Olivier wordt het voor het eerst mogelijk dat een 24-uurs zorg voor alle inwoners van Moergestel die daar behoefte aan hebben, georganiseerd kan gaan worden. Olivier legt hiervoor de basis. Voor meer informatie: Leny de Ruiter, tel. 513 1573. Het begon met wie het snelst een kerstpak kon aantrekken. Eerst moesten de 3 juffrouws van iedere klas het tegen elkaar opnemen. Onze Jeske verloor, een slecht teken, want daarna eindigde Max ook als laatste, toen de klassen het tegen elkaar moesten opnemen. Z’n schoe nen waren te groot voor de broekspijpen van het kerstpak. De eerste 2 ‘weetje weetje rondes’ gingen ook al niet goed, en toen ging Evelien ook nog eens als eerste ten onder in de Big Bag Battle. Maar daarna kwam de Hertog Jan los. De ‘kerst weetje weetje ronde’ en het skilopen werden glansrijk gewonnen. Hoefden we geluk kig niet aan het puddingspel mee te doen, waar bij de verliezer tot aan z’n nek in de smurrie zakt. ten om te laten horen hoe het is gesteld met muzikaal Oisterwijk. Op 19 april verzorgt het harmonieorkest met de Fanfare van de Koninklijke Luchtmacht een luchtig concert in Den Boogaard. En in oktober komen de Beatles naar Moergestel voor een spetterend concert waarin onze ver eniging op één podium samenspeelt met de bekroonde Mal Evans Memorial Band. Natuurlijk zijn we ook nog regelmatig op straat te bewonderen. Dus zeker opnieuw een jaar om muziekvereniging Prinses Juliana te volgen en te beluisteren. Actuele informatie vindt u op onze website: www.julianamoergestel.nl Zaterdag 12 januari bent u in ieder geval van harte uitgenodigd om onze muzikale nieuw jaarswensen in ontvangst te nemen. Het con cert begint om 20.15 uur en de toegang is gratis. Grootste airbrush-evenement Tijdens de Oldtimerbeurs zullen diverse motor en brommerclubs in de Spykerhal van Autotron Rosmalen neerstrijken met de meest in het oog springende, oudste en uniekste modellen. Daarnaast zullen tientallen nationale en inter nationale airbrush-kunstenaars demonstraties verzorgen. De ‘Wonderworld of Airbrush’, een jaarlijkse internationale manifestatie, is het grootste airbrush-evenement van Europa. Daarbij zijn het niet alleen tweewielers in alle soorten en maten die van een unieke afbeelding worden voorzien, maar ook car-art, portrait art en body-paint maken onderdeel uit van deze show. De Internationale Oldtimerbeurs voor Motoren en Bromfietsen is zaterdag 12 en zondag 13 januari 2008 geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 9. Kinderen tot 15 jaar hebben gratis toegang. Het rijden op een oldtimer motor, brommer en scooter is hot. Voor de één is het een kick om een ‘half gesloopt barrel’ weer aan de praat te krijgen, voor de ander is het het gevoel van vrijheid en de nostalgische herinnering die het bezit van een oldtimer tweewieler zo aantrek kelijk maakt. De Oldtimerbeurs, op zaterdag 12 en zondag 13 januari in Autotron Rosmalen, is voor beide categorieën meer dan een bezoek waard. De fervente sleutelaar heeft een ruime Olivier is een ouderinitiatief en opgericht door ouders om hun kinderen die een lichamelijke en/of verstandelijke beperking hebben, een beschermde woonomgeving te bieden. Deze groep jongeren is in staat om zelfstandig (eigen voordeur) te wonen, maar hebben daarbij wel 24 uurs zorg of begeleiding nodig. Zij willen midden in de samenleving wonen en dDie plek hebben we nu gevonden! Woningbouwvereniging Stromenland is druk bezig om op de plek van het voormalige Antoniushuis een appartementencomplex te bouwen. In dit complex zal ook een gezond heidscentrum komen. De plek voor onze kinderen hebben wij gevon den, nu alleen nog even de financiën. Wij kun nen als ouders dit project niet alleen (financieel) voor elkaar krijgen. Ómdat de overheid onvol doende meedoet, hebben wij geld nodig. De inrichting van de gemeenschappelijke ruimte, Ook dit jaar zijn we met de Midden-Brabantse orgelkring van harte welkom in de prachtige kerk op het Vrijthof van Hilvarenbeek voor een kerstconcert op tweede kerstdag om 15 uur. Gerben Mourik is als organist uitgenodigd. Mourik( 1981)speelt in Hilvarenbeek op het prachtige van Hirtumorgel, dat in 1843 in de kerk is geplaatst en onlangs in 2005 een opknap beurt heeft ondergaan. Mourik is verbonden aan de hervormde gemeente Oudewater Hekendorp. Hij behaalde zijn diploma uitvoerend musicus in 2006 Hij is bekend als begenadigd improvisator en haalde met dit talent vele prijzen naar zich toe. Het koor GASGOTHE (Gasthuisring, Goirke en Theresiaparochie) zal onder leiding van Jos Vingerhoets, afwisselend met Mouriks orgelspel, zingen. Het koor wordt begeleid door Harry Swinkels, docent algemeen muzikale vorming aan het Brabants conservatorium afd. musical. Het koor zingt muziek van Praetorius Swinkels en J..S Bach. Gerben Mourik speelt kerststukken van Dubois, Dupre, Swinkels, Henri Mullet en laat ons ook genieten van een van zijn improvisaties. De toegangsprijs is 5 euro. Het einde van het kalenderjaar is een tijd om terug te kijken, en ook om vooruit te zien naar datgene wat komen gaat. Terugkijkend op het afgelopen jaar springen er voor de muziekver eniging zeker drie concerten uit: het Efteling- concert in het voorjaar, dat in totaal 17 nieuwe leden opleverde; natuurlijk het absolute hoog tepunt van 2007: de Rabobank promsconcer- ten met onze regionale artiesten en de BZB; en ook Cesar Zuiderwijk trok samen met onze eigen slagwerkgroep een volle theaterzaal. Kortom, terugkijken met veel genoegen. Vooruitzien doen we ook met veel plezier. Het nieuwjaarsconcert met het harmonieorkest, de slagwerkgroep en Te-ke-de-doem-tsssch! zal zeker de moeite waard zijn. De te spelen muziek is zeer gevarieerd, van licht klassiek tot pop, voor ieders wat wils. Op 20 januari organiseren we RMR Idols Muziek, een middag voor jeugdige muzikan- keus aan onderdelen zoals magneet ontstekin gen, hielbanden, spatborden, alu racevelgen, etc. Natuurlijk staan er ook volop volledig gerestau reerde motoren, brommers en scooters, zoals Vespa, Kreidler, Solex, Ariel, Triumph, Indian, Harley Davidson, Ducati, etc. strak in het gelid op een nieuwe eigenaar te wachten. ite kersfl&g) fêweedew. 6.00 uura Zaterdag 15 december was het dan zover. De opname in Hilversum voor het TV- programma Jetix Studio, een kinderprogramma waarin 3 klassen (groep 5,6) van verschillende scholen tegen elkaar strijden. Dinsdag 25 december P en wpénsdag 26 decembi Ti t- 1 ----- -PAGINA 19 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 DECEMBER 2007 ipuTde 15 iï. :rststi

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 19