De zilveren bondsspeld voor Kees Jansen fes Winterse stamppotwandeling Metamorfose Tapperij Brasserij de Schouw Graag iets betekenen voor je medemens? Kaarten nu verkrijgbaar! NiEirWJAARStiACWT: AA*H Café de Brou PAGINA 9 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 DECEMBER 2007 Ook ‘Herfst’ droeg 'n gezellig steentje bij aan het gouden jubileum van KBO Moergestel. Heerlijke belevenis De natuur van het Nationaal Park de Loonse en Drunense Duinen heeft in de wintertijd een unieke sfeer. Het gebied is in rust en de kale bomen vormen mooie contouren aan de hori zon. Tijdens deze wandeling proeft u de typi- Het interieur van Tapperij Brasserij de Schouw aan het Rootven heeft in tien dagen tijd een complete verandering ondergaan. Kon men eerder al, naast in de Brasserij, ook in het café- gedeelte genieten van een heerlijke lunch of een tongstrelend diner, nu is deze ruimte getrans formeerd tot een sfeervolle Tapperij waar de balans tussen eten en drinken gevonden lijkt te zijn. In de Tapperij zijn 25 plaatsen gecreëerd waar u rustig een glaasje kunt drinken of uw maaltijd gebruiken. Tijdens de ingrijpende verbouwing werd de naamgever van de Schouw teruggeplaatst, een rustieke open haard, waarbij u in een aangena me ambiance uw aperitief kunt gebruiken. Nadrukkelijk moet vermeld dat Tapperij Brasserij de Schouw de caféfunctie in stand houdt. Mede daarvoor is achter in de zaak een werkelijk schitterende bar geplaatst waar men als vanouds terecht kan voor een gezellig praat je en een borreltje. Het moet gezegd, meteen bij binnenkomst waren wij aangenaam verrast door de bijzondere sfeer die de Schouw nu uit straalt. Wij wensen Harrie, Peet en hun beide dochters dan ook erg veel succes met deze nieuwste aanwinst van Moergestel. Tilburg november 2007 - SOS Telefonische Hulpdienst Noord-Brabant is dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers, die anderen via de telefoon een emotioneel steuntje in de rug willen bieden. Nieuwe vrijwilligers zijn hard nodig om de 24-uursbereikbaarheid van de lijnen te garanderen. Vraag daarom het informatiepakket aan via 544 1544 of kijk op www.sosbrabant.nl. sche sfeer van de winterperiode met zijn korte dagen. De boswachter zal u tijdens de wandeling op veel bijzonderheden in dit gebied wijzen. Niet alleen weetjes over flora en fauna komen aan bod ook zal hij u door het stuifzand leiden en unieke plaatsen laten zien waar normaal gespro ken recreanten geen toegang hebben. Daarbij zal hij meer vertellen over natuurontwikke lingsprojecten zoals het Stuifzandproject. Hierdoor krijgt u een uniek en compleet beeld van het prachtige gebied de Loonse en Drunense Duinen. Het laatste deel van de wandeling is het al aar dig donker en beleeft u de natuur weer anders. Andere zintuigen tellen dan. U merkt dat u van zelf wat stiller wordt en alert bent op alles wat u om u heen ziet of hoort. In de schemer hoort u misschien de bosuil of ziet u andere bewo ners van het bos. Na afloop van de wandeling kunt u onder het genot van een heerlijk stamppotbuffet, dat uit diverse soorten stamppot bestaat, nage nieten van de belevenissen van die dag. Natuurmonumenten organiseert op zaterdag 8 december speciaal voor haar leden een winter- wandeling in het Nationaal Park de Loonse en Drunense Duinen. De wandeling start om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 19.00 uur. Samen met de boswachter gaat u op ontdekkingstocht door het winterse landschap. Een heerlijke kop kof fie met een plaatselijke specialiteit bij aanvang en een dampende stamppotmaaltijd als afslui ter maken het arrangement compleet. Deelname aan deze wandeling kost voor de leden van Natuurmonumenten 25,-Graag tijdig reserveren bij het Bezoekerscentrum in Oisterwijk, tel. 013-5219209. Bij aanmelding wordt de vertrekplaats bekend gemaakt. Wij raden u aan om goede wandelschoenen en een warme jas aan te trekken! Marlies Scheepens was speciaal daarvoor afge reisd naar Moergestel om vóór de middagvoor stelling de honneurs namens KBO-Brabant waar te nemen. Zij somde daarbij een reeks van activiteiten op, waarbij uiteraard de verdien sten als beheerder van “De Roozendries” niet mochten ontbreken. Een bijbehorende oor konde maakte de onderscheiding compleet. Geheel verrast, maar niettemin danig in zijn nopjes, toonde Kees hoe verguld hij was met deze uitverkiezing. Het KBO-bestuur en haar leden feliciteren Kees van harte met deze uitverkiezing, waar mee waardering en respect uitgedrukt wordt voor het verdienstelijke vrijwilligerswerk van deze bestuurder, wiens antenne-functie bin nen de gemeenschap van groot belang is voor de organisatie. In het jubileumboek is een uitgebreid inter- geregeld,’ toegekend. Dit wil zeggen dat het vrij willigerswerk aantrekkelijk en goed georgani seerd is. Als men zich bestuurlijk verdienstelijk heeft gemaakt voor de KBO in het alge meen en in dit geval voor de afdeling Moergestel in het bijzonder, dan bestaat de mogelijkheid dat het hoofdbestuur van KBO-Brabant geattendeerd wordt op de verdiensten van één van onze collega’s. Zo viel dit keer de eer te beurt aan Kees Jansen om tijdens het feest van ons vijftigjarig bestaan op zaterdag 24 november 2007, in ’Den Boogaard’ onderscheiden te worden met de zilveren draagspeld. view met Kees opgenomen, zodat ook voor het nageslacht nog eens vastgelegd is wat deze Moergestelnaar voor zijn leeftijdsgeno ten betekend heeft. Deze ceremonie werd gevolgd door de overhan diging van een aantal oorkonden voor de leden, die meer dan 25 jaar onafgebroken lid waren van onze vereniging. Begrijpelijkerwijs was niet iedereen aanwezig, de leeftijd in acht geno men, maar de thuisblijvers krijgen de oorkon de alsnog overhandigd. Ook de veertien genomineerden zijn met een foto vereeuwigd in het prachtige jubileum boek, dat door Jan Geerts is samengesteld en allerwegen enorm gewaardeerd wordt. Het boek is nog tegen betaling van 7,50 te bestellen bij Jan Geerts, Pastoor van den Boogaardstraat 21, tel. 5131833. Start nieuwe basistraining De nieuwe training start op 15 en 16 februari 2008. De inschrijving hiervoor sluit 18 januari. Voor meer informatie kun je contact opnemen met 544 1544 of kijken op www.sosbrabant.nl. Vrijwilliger worden bij SOS Telefonische Hulpdienst doe je niet alleen om anderen te hel pen. Zelfleer je er ook veel van. Nieuwe vrij willigers krijgen een uitgebreide training voor af, waarin onder meer luistervaardigheden en gesprekstechnieken aan bod komen. De Vereniging NOV heeft de hulpdienst de kwa- liteitsonderscheiding ‘Vrijwillige Inzet, goed Over de gesprekken De inhoud van de gesprekken is zeer divers, maar de meest voorkomende gespreksonder werpen zijn eenzaamheid, relatieproblemen en psychosociale problemen. De meeste mensen die contact opnemen zijn tussen de 30 en de 60 jaar. Het merendeel van de gesprekken wordt gevoerd met mensen die alleen wonen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 9