om voor Bosch CV-ketels te kiezen Kunstenaressen presenteren hun werk Slagwerkconcert daverend succes Wie komt er uit de hoge hoed I RE/MAX De makelaar dicht bij huis! CV de Durdraaiers Iedereen in Moergestel heeft de kunstwerken www.boschcvketels.nl Den Boogaard-kunst mag er zijn In het bijzijn van de wethouders Lambert van den Bosch en Joost Wagenmakers zijn vorige week vrijdagmiddag de kunstwerken die de nieuwe den Boogaard sieren in gebruik genomen. De kunstwerken zijn gemaakt door Inge Vlugter (scheidingswand tussen foyer en grote zaal) en Margriet Oomen (glazen toe gangsdeur). Op de eerste verdieping hangt tegen de muur een door beeldhouwer Huub Verheijen gemaakt tableau met een zin uit een gedicht van wijlen Jacques Stroucken. o BOSCH ook heel carnavalminnend Moergestel die avond te zien. Vanaf 20.30 uur bent u welkom om o.a. om 21.00 uur onze prins Jan IV te zien aftreden. Na de nodige performances zal na elven dan onze nieuwe voorman uit de hoge hoed komen. Bent u ook nieuwsgierig geworden dan zien we u graag op zaterdag 8 december in Partyboerderij ’t Draaiboompje. zand, boom, schoen, boer, kerk”, somde ze de wezenskenmerken van dorp en kunstwerk op. Vlugter maakte duidelijk dat ze zich eerst in de eigenheden van Moergestel heeft verdiept, alvo rens deze met het fototoestel vast te leggen. “Er is een beschermende laag op de foto’s aan gebracht”, zei ze met het oog op carnaval en andere feestelijkheden. In haar ‘deurkunstwerk’, overigens een geschenk van de Rabobank, liet Margriet Oomen naar haar zeggen het gebruik van de nieuwe den Boogaard doorklinken. Ze noem de onder meer muziek, theater, sociale contac ten en literatuur (bibliotheek). Ze sprak de hoop uit dat haar kunstwerk van mondgebla- zen glas zal inspireren. “Het is een vrolijk en levendig welkom aan de bezoeker”, besloot ze haar introductie. dichtregel van Jacques Stroucken, droeg Paul Spapens namens de Stichting WieKentKunst het gedicht voor waar deze regel uit afkomstig is. Jacques Stroucken nam *Ode aon Gessel’ op in zijn bundel ‘Toemet-Hooi’ waarmee hij de Brabantse Dialectpenning won. Inge Vlugter (links) en Margriet Oomen voor het foto-kunstwerk op de scheidingswand tussen foyer en grote zaal van den Boogaard. a.s Zaterdag 8 december belooft weer een bij zonder vermakelijke avond te worden in Partyboerderij ’t Draaiboompje. Prins Jan IV (van Esch) en adjudant Jan (Schoones) treden dan af na een geweldig jaar. De Durdraaiers bedanken onze ’’Jannen” voor de meer dan goede invulling die zij dit jaar hebben gebracht. Zoals elk jaar heeft de organisatie weer een avondvullend spektakel op de rol gezet, wat u zeker niet mag missen. Elk jaar weten ze een verrassend leuke avond te organiseren met ver schillende hoogtepunten. Wij verwachten dan ideale opwarmer voor het concours van 8 december. Daarna gingen de lichten uit, de spanning werd verhoogd en de Moergestelse drumbanden ineen geslagen. Het publiek werd met stoksla gen (stok op stok) opgezweept en ‘Back to Bozzio’ deed de rest. Na nog drie afwisselende slagwerkstukken werd instructeur Willy van Maasakkers omgetoverd tot machinist. Van de Drummachine welteverstaan. Live muziek gekoppeld aan een animatiefilm. Een kleine hapering kan de machine al doen crashen. Dit gebeurde de eerste keer dan ook. De machinist sloeg af, liet de menselijke kant van muziek maken doordingen tot het publiek en revan cheerde zich vervolgens met een geslaagd muzi kaal hoogstandje. Dan was er nog maar één ding nodig om de mid- dag compleet te maken. Met het door Moergestel gespeelde Radar Love als intro was het nu de beurt aan Cesar Zuiderwijk om Den Boogaard tot de zijne te maken. Met een drum solo van wereldformaat liet hij zijn diploma van ‘Beste drummer van Nederland’ andermaal zien. Cesar was duidelijk in zijn element en bedankte na zijn optreden de gastvrijheid, de krokettenbakker en ‘het mooiste gebouw sinds tijden waar ik heb gespeeld’. Het bleef daarna nog een tijd lang zeer gezel lig in Den Boogaard. Met de hoofdartiest als gewillige prooi voor een foto of een handteke ning. Twee tekens van een supermiddag, die nie- mand vooraf had durven voorspellen. Moergestel, Helmond, Beek en Donk èn Cesar: Bedankt! al kunnen bewonderen sinds de succesvolle opening van deze ‘huiskamer’ van Moergestel. De officiële presentatie van de kunst in den Boogaard was bewust even uitgesteld om er extra de aandacht op te kunnen vestigen. De aanwezigen waren vol lof over de kunstwerken, die ook door de Moergestelnaren wordt gewaar deerd. In het fotografisch künstwerk tegen de schei dingswand heeft Inge Vlugter volgens haar kenmerkende beelden van Moergestel vereeu wigd. Toen ze haar uitgangspunten noemde, klonk dat als het bekende leesplankje: “Moeras, Voor de derde keer sinds de opening van Den Boogaard, ruim twee maanden terug, is het Muziekvereniging Prinses Juliana gelukt om de nieuwste Moergestelse zaal vol te spelen. Na het succes van het harmonieorkest met de BZB was het dit keer de beurt aan de slagwerk- groep. Ook bij deze gelegenheid werd er gebruik gemaakt van een troefkaart: Cesar Zuiderwijk. Voor de slagwerkgroep van Moergestel begon de dag al vroeg. Het hele instrumentarium moest namelijk worden uitversterkt, om niet te verzuipen in het geweld van de hoofdgast. Na deze laatste oefensessie was het tijd voor de ontvangst van de slagwerkgroepen uit Helmond, Beek en Donk en natuurlijk Cesar Zuiderwijk. Tijd dus voor het echte werk. Cesar verzamelde iedereen in de grote zaal en vroeg: ‘Wat willen jullie weten? Ik kan wel drie dagen over drummen praten.’ Zo lang werd het niet, maar de verhalen over de Müllertechniek en col- lega-drummers deden de minuten rap voor bijgaan. Zo rap zelfs dat bij terugkomst uit de zaal een volle foyer zat te wachten. In totaal vonden zo’n 350 mensen hun weg naar het concert. Van binnen en buiten Moergestel. Als eerste was het de beurt aan Beek en Donk. Onder leiding van Frederik de Vrees speelde de slagwerkgroep een mooie sessie met als afsluiter ‘Mozambique’ in samenwerking met Cesar. Ook bij de groep uit Helmond nam Cesar plaats achter het drumstel. Deze keer deed hij dat bij het openingsnummer ‘Eloise’. Dit optreden was voor Anthony Vogels en zijn drummers een Het tableau is door Huub Verheijen gemaakt tijdens het ‘Ambachten WieKent’ van de Stichting WieKentKunst. Dit is overgedragen aan de gemeente, die beloofde het een plaatsje te zullen geven in de nieuwe den Boogaard. Volgens WieKentKunst drukt de gekozen zin op een prachtige manier het gevoel voor Moergestel uit: ‘En as de wénd naor ut durp toe wèjt, dan geniet ik die Gesselse geur.’ De dicht regel is in het dialect, omdat de volkstaal vol gens Paul Spapens een uitdrukking is van de eigen identiteit. “Deze is sterk in Moergestel, wat onder meer blijkt uit de bereidheid tot samenwerken.” Q Maximaal comfort op warmte en warm water (2) Vakkundig en veilig door ons geïnstalleerd (5) Topkwaliteit (4) Minimale onderhoudskosten Bij afwezigheid van Hans van Brunschot, die pastoor Van den Boogaard op een kunstzinni ge manier heeft vereeuwigd in de foyer, vestig de directeur Frans de Bruijn de aandacht op nog een ander werk van deze Moergestelse kunste naar: Hans van Brunschot ontwierp het nieu we logo. Bij het hardstenen tableau met een w O wmv. J PAGINA 5 redenen de voorwaarden op www boschcvketels nl makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Vermeer Installatie Pr. Beatrixstraat 24 5066 BC Moergestel T: 06-53675167 gerrit-jan.vermeer@hetnet.nl Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 Technologie voor het leven MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 DECEMBER 2007 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpakl Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 5