Poirters Winter UITVERKOOP Kerstmiddag voor senioren Qkvo - 1 Thomas Cook schenkt reischeque Modehuis Mini- symposium Voorlezen voor peuters en kleuters in de bibliotheek Sauwelton weer terug in ‘Den Boogaard9 Ondernemend Moergestel in actie! De kijker bepaalt... KBO(-leden) bedankt! F denBOOGAARD b Reisc ’De Gouden Mix’ met het programma ‘De Radio’. Jongerengroep de Kurkskes 2,00 CM Programma: 11.15: Ben Tax, Directeur en mede-eigenaar Rijk Zwaan Bedrijfsfilosofie en bedrijfscultuur in Rijk Zwaan 12.00: Jan Omvlee, Directeur Rijk Zwaan, ver antwoordelijk voor verkoop in een groot aan tal landen met name buiten Europa. Toepassing van bedrijfscultuur in internationaal perspec tief 12.45: Gelegenheid voor vragen en discussie 13.15: Lunch Aanmelding: telefonisch 020 679 36 50 of via email: secretariaat@soka.nl; Voor meer info: www.soka.nl Entree: 35, (studenten 7,50) De Gouden Mix is wellicht nog bekend bij u van hun optreden bij de viering van 60 jaar bevrijding in oktober 2004 met hun program ma “Jong van Hart”. Nu hebben ze een geheel nieuw programma, getiteld: “De Radio”. Het is een muzikaal programma met toneel (sketches) en zang over het beluisteren van de 2008 Stichting Soka organiseert op 8 december in conferentieoord Zonnewende te Moergestel een mini-symposium over Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. Twee directeuren van het wereldwijd opererend groenteverede- lingsbedrijf Rijk Zwaan spreken over de ethiek die zowel op het zakelijke als op het persoon lijke vlak in deze organisatie heerst. Wat maakt dit bedrijf zo interessant voor de ruim 1100 mensen die bij Rijk Zwaan werken en wat leidt tot wereldwijd succes? Het is het idee waar het om draait! Denk even na, neem contact op met een van de mensen van MTV, reageer via info@moerge- steltv.nl of bel 513 1316 of 06 51586744 en zie uw naam op de aftiteling van 31 december. Twijfel? Gewoon doen! Zaterdag 19 januari 2008 Na een afwezigheid van twee jaar staat de sauwelton tijdens de komende Sauwelavond weer op het podium in ‘Den Boogaard’. Gedurende de bouwperiode van het nieuwe culturele centrum werden de sauwelaars en het publiek bijzonder gastvrij ontvangen in ’t Draaiboompje. Nu de nieuwe ‘Den Boogaard’ klaar is heeft men besloten toch weer terug te keren naar de plek waar het uit eindelijk allemaal begon. Voor de 12e keer in successie organiseert de Sauwelcommissie deze avond. Deze commis sie, bestaande uit Lian Kocx, Ruud van de Ven, Martien Oerlemans en Martin Laurenssen, heeft de avond in kunnen vullen met enkel Moergestels talent. Liefst vier nieuwelingen gaan op zaterdag 19 januari de ton in. EXPOSTITIE BETTY NAGEL In de maand december is er een expostitie van Betty Nagel. Veel van haar objecten staan en hangen dan in de bibliotheek. Betty is geboren in Eindhoven maar woont met haar man in Moergestel. Ze heeft van kinds af aan al belang stelling voor poppen. Ze maakt ze maar geeft ook cursussen. Op verschillende poppenbeur zen zijn haar werkstukken te bewonderen en nu ook in de bibliotheek van Moergestel aan het St. Jansplein. Op dinsdag 11 december a.s. houdt Ondernemend Moergestel weer haar traditio nele najaarsvergadering. De vergadering start om 20.00 uur bij café-restaurant Hans de Brouwer. Er staat een interessante spreker op het pro gramma: drs. H. Middelkoop (RaboNed.) spreekt over het thema: de kredietcrisis, kan sen en bedreigingen. Ook zal er een korte huis houdelijke vergadering zijn waarin diverse actuele zaken aan de orde komen zoals het cen trumplan en nieuws van onze actieve afdeling middenstand die enkele verrassingen in petto heeft rondom de plaatsing van de (zwevende) kerststal. Het plein zal binnenkort worden verfraaid met een verlichte kerstboom. We verwachten een grote opkomst. Voor de voorleeshalfuurtjes in december heb ben we weer prachtige verhalen klaarliggen. - op woensdag 12 december gaan we voorlezen uit het sfeervolle prentenboek “Sneeuwberen”. Het verhaal gaat over drie kleine beren, die met hun moeder in de sneeuw spelen en haar voor de gek houden door te doen of ze sneeuw beren zijn. Kom je ook? Het voorlezen is op woensdag van 3 uur tot half 4 voor kinderen van 3 tot 6 jaar. Wilt u de kerstmiddag bijwonen: Toegangskaarten zijn verkrijgbaar a 2,- bij de gastvrouwen en -heer in Den Boogaard (aan de bar). Bij de toegang zijn 2 consumpties en een traktatie inbegrepen. De verkoop vindt plaats van 4 tot en met 14 december. U kunt van maandag t/m vrijdag terecht van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. ’n paar maanden geleden werd opgezet door Maikel Denissen. Via een door hemzelf uitge kiend programma, waarvoor hij de medewer king kreeg van oud-sauwelaars, alsmede tekst schrijvers en ’n regisseuse, slaagde hij erin in ’n drietal avonden ’n aantal mensen te motive ren die best wel ‘eens’ de ton in zouden willen. Dat het op zo korte termijn zou lukken is dan ook voor ’n groot deel te danken aan de mede werking die de nieuwelingen krijgen. Op zaterdag 17 november jl. werd, tijdens een gezellige avond in de Veerkes, de winnaar bekend gemaakt van de jaarlijkse Veerkes Vakantie Vlag-wedstrijd. Uit de vele inzendingen werd, door een 10- KBO-Brabant Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Zoals vorige week bericht, vindt op 21 decem ber een kerstmiddag plaats voor alle senio ren van Moergestel in Den Boogaard. De organisatie is in handen van de KBO samen met Den Boogaard. Het programma begint om 13.30 uur en het eerste uur wordt ingevuld met een kerstviering. Van 15.00 tot 17.15 uur treedt De Gouden Mix op. In het program ma is een pauze. De middag eindigt om 18.00 uur. radio in de jaren 1940 tot 1960 van de vorige eeuw. We denken dat de inhoud voor veel seni oren heel herkenbaar is. Het geheel speelt zich af rond een hele grote radio. Rond die radio wordt de dag doorgenomen, vanaf de ochtend gymnastiek met Arie Snoek aan de piano tot de dagsluiting. In de jaren uit het programma stond de radio centraal in het gezin. De TV en de computer waren er nog niet. Een aantal nummers dat gezongen wordt, nodigt uit mee te zingen. Gedachten gaan terug naar de jeugd jaren van velen, gekluisterd aan de radio voor een voetbalverslag, een hoorspel, nieuws en muziek. Zonder te gaan idealiseren, het optre den van De Gouden Mix is mooi om naar te kij ken en luisteren. koppige jury, de foto van Roel Scheffers en Bas Denissen gekozen als winnaar. Deze heren leverden een prachtige foto aan van hun vakan tie in eigen land, (alle ingezonden foto’s zijn nog te bekijken op www.deveerkes.nl Voor de winnaar was een reischeque t.w.v. 200,- beschikbaar gesteld door Thomas Cook Reisbureau uit Moergestel. Inderdaad, u als trouwe kijker van MTV mag dit jaar mede bepalen hoe onze oudejaarsuit- zending er uit gaat zien. Traditiegetrouw is dit de meest bijzondere en best bekeken uitzending van het seizoen. Deze keer hebben we er voor gekozen om dorpsge noten die een leuk idee hebben voor een lokaal programma, de gelegenheid te bieden dit samen met ons uit te voeren. Technische kennis van opname en montage is absoluut niet noodza kelijk. Samen met u produceren en presente ren wij uw programma op de laatste avond van het jaar. Waar denken we aan bij een mogelijk programma-idee? Uw originele hobby, uw te gekke vereniging, een bijzonder iemand uit uw omgeving, uw huisdier dat iets kan wat ieder een moet zien... Als alles volgens plan verloopt mogen we (in willekeurige volgorde) in de ton verwachten: Stephan van der Aa, Eric Boogaers, Maikel Denissen, Kees van Dijk, Ron Hermus, Ron van de Sande en Gerard Vugts. De muzikale bege leiding is ook de komende Sauwelavond in handen van d’Ambiejans. Schrijf het dus alvast maar in uw agenda: zaterdag 19 januari 20.00 uur: Sauwelavond Moergestel in ‘Den Boogaard’. Op zaterdag 24 november jongstleden vierde KBO Moergestel haar 50-jarig bestaan. Wij, jongerengroep de Kurkskes, zijn door het KBO- bestuur gevraagd om op deze dag de gardero be te verzorgen, tegen een vergoeding. Wij heb ben dit aangenomen, omdat wij graag klaar staan voor onze omgeving en om een start te kunnen maken voor onze eigen pot. De jongeren hebben ieder een gedeelte van de dag voor hun rekening genomen en hebben met veel plezier deze dag de jassen aangenomen en weer teruggeven. Tijdens deze dag hebben wij een fooienpot neergezet, waar de KBO- leden een mooi bedrag in hebben gedoneerd. Via deze weg willen wij de KBO en al hun leden feliciteren met hun 50 jarig jubileum en graag bedanken voor de gulle gaven die wij hebben mogen ontvangen. Dit bedrag gaan wij goed besteden. SAUWELACADEMIE Dat er ineens zoveel talent boven komt drijven heeft alles te maken met de Sauwelacademie die Beste KVO leden, Deze week ontvangt u de kerstuitnodiging. Op donderdag 20 december 2007, wordt de kerst viering gehouden in Partyboerderij ’t Draaiboompje. Wij willen u graag begroeten om met u allen een prettige kerstavond te vieren en elkaar een zalig kerstmis te kunnen wensen. Als u zich nog niet opgegeven hebt kan het deze week nog, tot uiterlijk 10 december bij Rikie van den Berk, Past. Jansenstraat 10, 513 3586 (kosten 5,00). Tevens nodigen wij u uit voor de nieuwjaars bijeenkomst op dinsdag 8 januari 2008. In Partyboerderij ’t Draaiboompje willen we vanaf 20.00 uur op vriendschappelijke wijze elkaar een goed nieuwjaar toewensen. Dit zal een ont spannen avond worden voor iedereen toegan kelijk, als u een nieuw lid mee wil brengen bent u ook van harte welkom. Wel even opgeven bij Rikie van den Berk, Past. Jansenstraat 10, 513 3586. Deelname 5,00. Astrid van Rooij van Thomas Cook overhandigt de reischeque aan prijswinnaars Bas Denissen en Roel Scheffers onder toeziend oog van Mare Rijnen. Raadhuisstraat 17 - 5066 AP Moergestel - Telefoon 5131287 Senioren kerstmiddag cabaret ’De Gouden Mix’ vrijdag 21 december 13.30 uur Nieuwjaarsconcert Muziekvereniging Prinses Juliana 12 januari 20.15 uur gratis entree Kassa open op werkdagen van 9.00-18 00 en één uur voor de voorstelling. Nu reserveren: 013-5136009 www.denboogaard.nl meer info: daniellekordalski@denboogaard.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 DECEMBER 2007 PAGINA 3 SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM St. Jansplein 5 Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3