5» 60 Aphrodite Groot kerstconcert op zondag 16 december Koninklijke Onderscheiding voor Kees van de Loo Kurkskes hebben een naam in smeedijzer BRILLEN LENZEN BAKKERIJ KOUWENBERG ScftiCtferwerl^ti ’Moergestel-Nieuws’ en de Kerst... HEERLIJK MINI- KERSTSTOLLETJE I L Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 5 DECEMBER 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1452 De redactie De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Genieten van heerlijke produkten met de kerst. Bakker Kouwenberg doet z’n uiterste best!!! i Bestellijsten graag inleveren op ROOTVEN 49^ Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Kees wordt de hand gedrukt door mevrouw Kortmann. Afgelopen woensdag wist Kees van de Loo in eerste instantie niet wat hem óver kwam. Met zijn vrouw Hanneke en hun kinderen werd hij thuis (Oirschotseweg 21) opgehaald en meegenomen naar het clubgebouw van Scouting St. Jan in de Bosstraat. Vanwege de vele verdiensten van Kees was hij benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau en werd hem door burgemeester Kortmann de betreffende Koninklijke Onderscheiding opge speld tijdens deze bijzondere bijeenkomst. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 KERSTVERHAAL De redactie is nog op zoek naar ’n leuk Kerstverhaal. Als er onder onze lezers iemand is die ons kan helpen aan ’n leuk ver haal, dan zouden we dat bijzonder op prijs stellen. Laat even iets van u horen a.u.b. É- mail: buro76@planet.nl Telefoon 013-5424177 is belangrijk dat jullie er zijn. Het is goed dat jullie steeds meer bekendheid krijgen zodat meer jongeren toetreden tot jullie leuke club.” Na afloop van de onthulling knalden de kur ken van de flessen kinderchampagne. gedeelte, waarbij uiteraard ook de vrouw van Kees niet werd vergeten (‘Deze onderschei ding komt ook jou toe’, zo verwoordde de bur gemeester) kregen alle aanwezigen de gelegen heid om hun felicitaties over te brengen. Kees en Hanneke: van harte proficiat! In ’t Honk, het clublokaal van de jongeren vereniging van de parochie, is dinsdagavond de naam ‘Kurkskes’ van deze organisatie in smeedijzeren letters onthuld. De in smeed ijzer uitgevoerde naam is vervaardigd door Albert Nooren. Hij onthulde zijn werkstuk samen met de nichtjes Lieke Kouwenberg en Paula Klijsen. De twee veertienjarig meisjes maken deel uit van een groep van in totaal twaalf Moergestelse jongeren. Hier werden ze opgewacht door ’n groot aan tal scouts, al dan niet vergezeld van ouders, vertegenwoordigers van de Jeugdvakantieweek en Roef! en afgevaardigden van Scouting Nederland. Albert Nooren smeedde de naam van de Kurkskes. Het werkstuk is met plezier in ontvangst genomen door de leden van de jongerengroep van de parochie. De burgemeester noemde slechts ’n paar din gen uit het vele vrijwilligerswerk dat Kees in de afgelopen jaren had gedaan. Zo was hij medeoprichter van en voorzitter van het stich tingsbestuur van de Scouting St. Jan en daar naast ook nog groeps(bege)leider van diverse scoutinggroepen in Moergestel. Kees was ’n aantal jaren voorzitter van de KPJ, scheids rechter bij het handbal en jurylid bij het touw trekken en de zeskamp. Van 1982 tot 2004 was Kees organisator van Scouting Regio Hart van Brabant en was bij initiatiefnemer en organisator van de jaarlijk se districtswedstrijden voor scouts. Daarnaast was hij speladviseur en medeoprichter van de jaarlijkse nachthike en de driedaagse blok- huttentocht. ’n Andere belangrijk stuk vrij willigerswerk deed Kees bij de Stichting Jeugdvakantieweek. Hij was medeorganisa- tor/coördinator van de activiteiten (1988- 2007) en voorzitter (1992-2007) bij deze Stichting. Een ook al vanaf 1983 als vrijwil liger. Daarnaast was Kees ook nog eens 15 jaar actief bij handbalvereniging Roef, als scheids rechter van jeugdwedstrijden en toernooien. Al deze verdiensten waren de gemeenschap niet ontgaan en hebben uiteindelijk geleid tot ‘n bijzondere waardering in de vorm van deze Koninklijke Onderscheiding. Na het officiële drachten, ontieend aan het kerstthema. In grote lijnen is het programma is verdeeld in drie blokken. Als eerste treden de St. Janszangertjes op o.l.v. van Maike Horsten. Vervolgens is het de beurt aan zanggroep Inspiration o.l.v. Noud Piasmans en daarna treedt het groot gemengd koor Cantate Domino voor het voetlicht, even eens o.l.v. Maike Horsten. Aan het slot van ieder blok geeft het ensemble van de muziek vereniging een intermezzo. In de afgelopen maanden is een DVD opgenomen met liederen gezongen door de drie koren. De DVD zal met gepaste trots op deze middag gepresenteerd worden en is na afloop van het kerstconcert ver krijgbaar in de kerk. Daarmee is dit concert de feestelijke afsluiting van het jubileumjaar “75 jaar Parochiekerk” en ter gelegenheid hiervan wacht iedere bezoeker na afloop tevens een ver rassing... Het kerstconcert begint om 16.00 uur en zal ongeveer anderhalf uur duren. Vanwege de verwachte belangstelling wordt eenieder verzocht ruimschoots op tijd in de kerk aanwezig te zijn. Ons traditionele Kerstnummer verschijnt dit jaar op woensdag 19 december. Op de woensdagen 26 december en 2 janu ari van het nieuwe jaar verschijnt ’Moergestel-Nieuws’ niet. Wij vragen aan iedereen (inzenders van kopij en lezers o.a.) om daar alvast rekening mee te houden. Hebt u ’n bijdrage voor onze Kerstkrant dan zien we die graag tegemoet. Van ons mag u zoals altijd iets extra’s verwachten. En ook de Kerstpuzzel zal natuurlijk niet ont breken! De kersttijd nadert met rasse schreden en zal op zondag 16 december worden ingeluid met een groot kerstconcert in de parochiekerk Sint Jans Onthoofding. Dit is voor Moergestel een uniek gebeuren, dat wordt verzorgd door de drie Moergestelse koren en muziekvereniging Prinses Juliana. Zij brengen een scala aan beken de en minder bekende kerstliederen ten geho re. Het geheel wordt ondersteund door de bekende soliste Thea Vermeulen-Peek, die geen nadere introductie behoeft. Zij zal, begeleid door Ad van Oosterhout, enkele kerstliederen vertolken en bovendien optreden samen met de St. Janszangertjes. Een ensemble uit muziek vereniging Prinses Juliana speelt een arrange ment, wat speciaal voor deze gelegenheid is geschreven door Jacco Nefs. Het muzikale gedeelte wordt afgewisseld met enkele voor- Lid in de Orde van Oranje-Nassau Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 ra - a |g Goed idee, bij koffie of thee! Als voorproefje voor de kerst MET ZUIVER AMANDELSPIJS VOOR Albert Nooren is een Oisterwijkse smid. In deze hoedanigheid deed hij mee aan de ope- ningsfestiviteiten van den Boogaard. Hij was aan het werk te zien op het St. Jansplein. Daar legde hij de laatste hand aan de smeedijzeren naam. Voorzitter Hennie van Schooten noem de hem een vriend van de Stichting WieKent- Kunst, initiatiefnemer tot het maken van de naam. Ze bedankte hem met het aanbieden van een exemplaar van het Gèèsels Kookbuukske. Tegen de ‘Kurkskes’ zei ze: “Het Huidverzorgingsinstituut -1 B - 1 DeKaesrel RUUD PAN IS -•ƒ j nieuw -34^ HA Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397-of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)513 2871E-mail buro76@planet. nI Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 uur. AL KUIH MIA AR FIETSPLEIIEh P I IUIU VUI LUI yil IkJOII IOLILL I s

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1