Groenten- en Fruitspeciaalzaak B E: B&E Winnaar loterij Bokspringen 2007 Jubilarissen bij ’’CantateDomino” Politie controleert scherp op getinte ramen Prins Ad d’n Urste VANAF NU NIEUW BIJ diverse soorten toastsalades, olijven, tapas, borrelhapjes en overheerlijke filets! Kom gerust eens kijken in onze gespecialiseerde winkel want we hebben ook elke week ‘n leuke aanbieding! Groenten- en Fruitspeciaalzaak B&E weer prins Dorstvlegels Het Donkere Dagen Offensief Vl.n.r.: Albert Schuermans, Peter van de Wouw en winnaar Rob van Dijk Vanaf komend weekend hebben we ook weer diverse soorten buitenlandse kaas! Groenten- en Fruit- SPECIAALZAAK Woensdag 5 december zijn we de hele dag geopend tot 16.00 uur Bij onraad of verdachte situaties dit meteen melden bij 112 c.q. 0900-8844. Onthoud het signalement van de verdachte persoon en de kleur, het merk en kenteken van de eventu ele verdachte auto en rijrichting. Heeft u hierover nog vragen, dan kunt u ook contact opnemen met uw wijkagent: Ron Oosterwijk,Ron.oosterwijk@mw-brabant.poli- tie.nl; 0900-8844. Rootven 23, 5066 AT Moergestel Tel. (013) 513 1806 TILBURG: De politie Midden en West Brabant gaat scherper controleren op auto’s met te donker getinte ramen. Het regionale Verkeershandhavingsteam beschikt sinds kort over een meetapparaat, genaamd De Tintman, dat de lichtdoorlaatbaarheid van het raam meet. De voornaamste reden van het strengere optreden is de verkeersveiligheid. VERKEERSVEILIGHEID Iedereen kent ze wel: auto’s die aan alle kan ten zijn geblindeerd zodat je de bestuurder niet of nauwelijks kunt zien. Het ziet er mis schien stoer uit, maar vanuit het oogpunt van de verkeersveiligheid is het niet slim én niet toe gestaan. Want oogcontact met andere wegge bruikers levert in veel verkeerssituaties extra veiligheid op: ziet de chauffeur mij, wat wil hij nu? Zeker bij regenachtig of donker weer, of juist bij zonnig weer wanneer een zonnebril wordt gedragen, kunnen donkere ruiten tot gevaarlijke situaties leiden. Het zicht vanuit auto’s met geblindeerde ramen is dus zeer beperkt. Gelukkig zijn de meeste autobezit ters zo verstandig om geen coatings, folies of iets dergelijks op hun autoruiten te plakken. Op zaterdagavond 3 november jl. is prins Ad d’n Urste wederom gepresenteerd als prins van C.V. de Dorstvlegels. De avond bij café ’t Centrum werd bezocht door vele carnavals vierders van zowel binnen als buiten Moergestel. Tijdens de onthulling kwam de kluis tevoor schijn die vorig jaar bij café ’t Centrum ont vreemd was. Hier zou de nieuwe prins in moe ten zitten, maar dit bleek niet het geval te zijn. De nieuwe prins kwam uiteindelijk onder het podium vandaan, waar hij zich verschanst had. Prins Ad d’n Urste, in het dagelijkse leven Ad Bakkers, zal samen met zijn adjudant Wim van Dijk de scepter gaan zwaaien over C.V de Dorstvlegels. Zij zullen samen met de Raad van Elf en aanhang van C.V. de Dorstvlegels pro beren om carnaval 2007/2008 onder het motto ”Ge zit ‘r aon vaast” tot een goed einde te bren gen. gen daarvan signaleren. Wij vragen om dergelijke afwijkende en/of ver dachte zaken, personen en/of voertuigen aan de politie te melden. Kentekens noteren. Verder kunt u zelf natuurlijk ook de nodige maatregelen nemen om het de inbreker onmo gelijk of in ieder geval moeilijker te maken om in uw woning in te breken. U kunt daarvoor een brochure halen op het plaatselijke politiebureau of een kijkje nemen op de website van de politie: www.politiemwb.nl onder het kopje Preventie. Zaterdag 17 november werden er tijdens het jaarlijkse Ceciliafeest 3 mensen gehuldigd voor hun zilveren en gouden jubileum. Op de foto Corry Op ’t Hoog voor 25 jaar zangeres, zij wordt geflan keerd door Noud Vriens en Toon van Gils, zij zijn elk 50 jaar zanger bij het kerkkoor ’’Cantate Domino”. Na de nodige toespraken door de voorzitter en pastor Theo te Wierik hebben zij de zilveren en gouden speld met oorkonde ontvangen. HOE WERKT DE TINTMAN De tintman is een lichtmeter, waarmee de poli tie snel en betrekkelijk eenvoudig kan vast stellen of de lichtdoorlaatbaarheid van autorui ten voldoende is. Aan twee zijden van de ruit wordt een meetcel bevestigd. De cellen ‘zien’ elkaar door de ruit heen en meten daarbij hoeveel licht de ruit doorlaat. In de praktijk blijkt dat bijna alle autoruiten vanaf de fabriek al aan de limiet van 75% en 70% zitten. Dat betekent dat bij alles wat daarna aan de ruiten wordt gedaan, de limiet wordt overschreden. Rob van Dijk uit Moergestel. Namens vereni ging Bierproeven heeft Rob ook een jaarlang lidmaatschap van deze vereniging aangeboden gekregen. Rob van harte gefeliciteerd namens Vereniging Bierproeven, Albert Schuurmans en de Horeca moergestel! In Nederland is het niet toegestaan om de voor ste autoruiten te voorzien van folies of coatings die de lichtdoorlaatbaarheid beperken. De Europese richtlijn is helder over de norm waar aan autoruiten moeten voldoen. De lichtdoor laatbaarheid van de voorruit moet minimaal 75% zijn en de lichtdoorlaatbaarheid van de zij ruiten aan de voorkant moet minimaal 70% zijn. De achterruit mag wel zijn voorzien van een folie of coating, mits het voertuig beschikt over een réchterbuitenspiegel. Voor alle duide lijkheid: 100% is volledige lichtdoorlaatbaar heid. Uit de cijfers, bekend bij de politie, blijkt dat elk jaar, tijdens de donkere dagen - de maan den oktober t/m maart, het aantal woninginbra ken stijgt. Daarom houdt de politie de komen de maanden extra acties in de diverse wijken. Deze acties kunnen zeer divers zijn en bestaan uit voorlichting, preventieve en repressieve acties. Wij noemen dit het Donkere Dagen Offensief. Dit stukje tekst is ook zo’n middel waarbij de politie uw hulp vraagt bij het signaleren van verdachte situaties, voorkomen van inbra ken en het opsporen van daders. De politie kan dit niet alleen en heeft uw hulp nodig. U woont in de wijk, U weet wie er wel en niet thuis horen, U kent mogelijk het nor male patroon van uw buren en kunt u afwijkin- Het woord is aan de politie! Alle deelnemers van het bokspringen 2007 dat op 14 oktober jl. gehouden is konden de stem pelkaarten inleveren bij de verschillende cafés in Moergestel. Hieruit hebben wij een win naar getrokken die door Albert Schuurmans zijn gewicht in kratten bokbier krijgt uitge keerd. De gelukkige winnaar van dit jaar is Boete en invorderen kentekenbewijs Automobilisten die rondrijden in een auto waarvan de ramen minder dan 50 licht door laten, kunnen rekenen op een boete van 75 als ze worden aangehouden. Daarnaast wordt ook het kentekenbewijs deel 1 (A) van het voer tuig ingevorderd. De eigenaar van de auto heeft vervolgens vier weken de tijd om de lichtdoor laatbaarheid van de ramen te herstellen. De maatregel geldt zowel voor ramen waarop folie geplakt is als voor gecoate ramen. Natuurlijk kunt u bij ons dagelijks terecht voor de beste kwaliteit groente en fruit, rauwkostsalades, paddenstoelen, kruiden, kaas, noten en buffetjes, zowel koud als warm of ’n combinatie daarvan! MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 NOVEMBER 2007 PAGINA 9 Leeuw Bier

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 9