waar de vonken vanaf vliegen!!! De gezamenlijke Moergestelse winkeliers houden ook dit jaar weer een Storm, water, wind, wolken, zon en vallende sterren in Tiliander! Spektakel: Cesar Zuiderwijk in Den Boogaard! Schotse singer-songwriter Dougie MacLean bij GUO in Boerderijtje Zanggroep Polyfonie Op 17 januari a.s worden deze deelnemersbewijzen in een grote doos gedaan en daarna worden er door wijkagent Ron Oosterwijk 30 gelukkige winnaars uitgetrokken. De prijzen zijn samengesteld door de 30 deelnemende winkeliers en elke prijs heeft een waarde van maar liefst minimaal 150,00 euro! Deze actie loopt van 26 november t/m 24 december. Ondernemend Moergestel De actie wordt gesponsord door: Als u bij een van de aangesloten winkels een aankoop doet, ontvangt u een deelnemersbewijs. Dit moet u invullen en inleveren bij een van de winkels. Deze deelnemende winkels zijn te herkennen aan de oranje actiekaart. De Rabobank De winkeliers van Moergestel PAGINA 8 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 NOVEMBER 2007 Decemberactie 2007 Rabobank SPECTACULAIRE ACTIE Midden jaren zeventig is de drumsolo van Cesar spectaculair gegroeid en wordt die afgesloten met de fameuze sprong over zijn drumstel waar bij achter Cesar met de armen wijdgespreid en een drumstok in iedere hand, een magnesium- bom explodeert. In 1992 is er het inmiddels befaamde “1000 drummers project” op de Maas te Rotterdam. Wat niemand voor mogelijk houdt lukt Cesar: hij krijgt zo’n 1000 drummers met hun drum stellen op drijvende pontons bij elkaar die ook nog eens een muziekstuk uitvoeren. Cesar opent een aantal jaren later zijn eigen muziekschool genaamd “Music Station” aan de Haagse Soestdijksekade, nadat hij al enke le jaren drumles gaf in de kelder van zijn huis in Den Haag. Reserveringen kunnen plaatsvinden per e-mail: zangenvriendschap-oisterwijk@home.nl Kortom, zowat alle elementen die wij op en boven onze aardbol zien en voelen. Bijeengebracht in één concert door twee koren, een blokfluitensemble met gambiste en een pianist Een concert, dat met als thema “De Elementen”, plaatsvindt op zaterdag 24 november 2007 vanaf 20.00 uur. De koren zijn Gemengd Koor De Brande uit Etten-Leur en Zang en Vriendschap Oisterwijk. Beiden onder leiding van Jeannie Wijnen-van Bragt en met pianobegeleiding van Bas *van Spaendonk. Blokfluitensemble Flautando komt En op zondag 25 november 15.00 uur speelt Cesar Zuiderwijk samen met de slagwerkgroe- pen van Helmond, Beek en Donk en ons eigen Moergestel tijdens een uniek combinatiecon- cert. Met als afsluiting een geweldige solo van ruim 30 minuten door de maestro zelf. Dit geheel gaat plaatsvinden in Den Boogaard te Moergestel. Entreekaarten kosten 5,- per stuk (inclusief 1 consumptie) en zijn te koop bij Den Boogaard of via www.julianamoergestel.nl. Ook aan de deur zijn nog kaarten verkrijgbaar. Cesar stapt over op drums als er bij de school band “The Sexplosions” een vacature vrijkomt. Zijn eerste drumstel bestaat uit een bonte ver zameling van koektrommels, augurkenblik ken, hoedendozen, potten en pannen, enzo voorts... Dougie MacLean aarzelde geen tel, in samen werking met zijn vrouw gaf Creusen de aanzet tot een toernee langs enkele grotere concertza len in Nederland. Maar wel met dat ene Brabantse uitstapje: het GUO-podium in ’t Boerderijtje. Een groots artiest keert terug naar zijn basis. En wel op zaterdag 24 november. Om 20.30 uur. Kassa en zaal openen omstreeks 20.00 uur. Zoek je een nieuwe uitdaging? Neem dan eens contact op met Zanggroep Polyfonie. Kijk eens op de website (die binnenkort ook vernieuwd gaat worden...) www.polyfonie.nl.nu Je mag ook bellen met Toos 521 9589. En vergeet niet de datum van het Kerstmatinee te noteren: zondagmiddag 16 december! voort uit muziekinstituut Factorium. Jeanne Coumans is de dirigente van dit ensemble en speelt voorts op gamba. Ook pianist Bas van Spaendonk brengt nog een solo ten gehore. Aan het programma is een lied toegevoegd dat niet onder het thema “De elementen” valt. Al met al een goed en goedgevuld program ma dat U niet mag missen. De entreeprijs bedraagt 5 euro. Hij krijgt zijn grote kans als de drummer van “Rene and the alligators” een vinger breekt. Daarna is zijn carrière niet meer te stuiten. Via “Hu and the hilltops” en “Livin’ blues” belandt Cesar in 1970 in Golden Earring. Zij kennen hem al van zijn drumwerk in hetzelf de gebouw waar ook de Golden Earring repe teerde. Bij het eerste optreden met de Earring moet Cesar gelijk met de billen bloot. De band speelt op een groot festival in Aken (Duitsland) met onder andere de Engelse band “The Free” voor 30.000 bezoekers. Het optreden is een suc ces. Het eerste album waarop Cesar te horen is, is “Golden Earring” (Wall of dolls). Back home is de eerste single waarop Cesar zijn inbreng laat horen. Terwijl Brabant palavert over de heikele kwestie of ‘Brabant’ van Guus Meeuwis nu wel of niet de officiële status van ‘Provinciaal Volkslied’ toe komt, erkennen de Schotten al jaren Dougie’s ‘Caledonia’ als hun nationale hymne. Dougie MacLean is uitge groeid tot wereldwijd erkend songwriter met een podium- uitstraling van internationa le allure. Hij vergat nooit de basis van zijn internationale roem: de honderden klein schalige folkpodia in de jaren zeventig en tachtig. Van één van die podia staan de zoetste herinneringen in zijn geheugen gegrift: jonge rencentrum Trefcentrum Moergestel, destijds tevens leerschool in concertprogrammering voor GUO-bezieler Jos Creusen. Tussen de Schot en Jos groeide een persoonlijke band. Eind jaren zeventig loodste Creusen hem door één van zijn toemees in Nederland en België. In de jaren die volgden nam hij het management van een Nederlandse toernee voor zijn rekening. Een kwarteeuw verder, zo tussen zijn 50ste ver jaardag en 30ste programmeringsjaar, benader de de GUO-programmeur Dougie voor nog ‘ns zo’n kleinschalige gig 10 kilometer verderop. Cesar Zuiderwijk, geboren 18 juli 1948 op de Bierkade in Den Haag, begint op 12-jarige leeftijd aan zijn eerste gitaarles. Hij houdt dat 2 jaar vol en stopt er dan mee omdat hij de gitaar nooit zuiver gestemd krijgt. Bovendien vindt niemand het mooi als hij op het instru ment speelt. Van Jongerenkoor naar Zanggroep Polyfonie, dat was nieuw, dat was nieuws. In de afgelo pen maanden hebben zich maar liefst 6 nieu we leden aangemeld. Daardoor heeft het koor nu ook een nieuwe sound, een nieuwe koor- klank. De outfit is totaal vernieuwd. Ook komt er weer een nieuwe Kerstmatinee, en wel op zondagmiddag 16 december in Tiliander in Oisterwijk. De toegang is gratis. Dat is niet nieuw. Dan zal Oisterwijk voor het eerst ken nis kunnen maken met het nieuwe Polyfonie. Er zijn weer 3 nieuwe gastkoren uitgenodigd. Hoewel? Drie nieuwe? Binnenkort meer nieuws hierover! Zanggroep Polyfonie kan nog een paar nieuwe enthousiaste leden gebruiken. Hou je van zin gen? Speel je misschien gitaar of dwarsfluit?

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 8