Landjuweel shopt in Oisterwijk Z(n tn ThebeS Modehuis POÏl*t0fS Bel Jos van Dijk RIOLERINGSWERKEN Vooskerbos 25, Moergestel Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Kandidaten voor de BBL opleiding RE/MAX De Runne Generaal Pardon ook in Moergestel De makelaar R&/VW dicht bij huis! E f' Onlangs lieten de leden van het dagelijks bestuur van het Landjuweel zich een nieuw jasje aanmeten bij herenmodezaak First Man uit Oisterwijk. Johan van Andel van First Man vindt het Landjuweel een prachtig en uniek evenement voor de gemeente Oisterwijk. Onder het genot van een kop koffie adviseerde hij de heren bestuurders tot in detail een representatieve outfit. Strak in ’t pak plaatste het Landjuweel bij First Man ook nog een bestelling voor manchetknopen met daarop het logo van het Landjuweel. De manchet knopen zijn straks te koop als herinnering aan het bijzondere evenement. Masha Vlaminckx, van Foto Vlaminckx, bood direct aan het gezelschap te portretteren. Informatie-avonden Is uw riolering verstopt? Verzorgenden niveau 3 Op de foto: v.l.n.r. Jan Zebregs (penningmeester), Niels van de Ven (voorzitter), Johan van Andel (First Man), Gert van Elderen (secretaris, vice-voorzitter) (Foto: Masha Vlaminckx) Sommigen weten nog wel dat dorpsgenoot Bernard Smits vorig jaar Nederlands Kampioen Blind Bierproeven werd. Hij mocht destijds een zeer originele prijs in ont vangst nemen: een eigen bier brouwen bij een commerciële Nederlandse brouwerij. Bernard maakte in juli 2007 een prachtig nieuw bier van het type Belgium Imperial Stout (B.I.S.) met de prikkelende naam "Generaal Pardon” en met een zeer professioneel etiket, ontworpen door dorpsgenoot Geert Scherders. We vroegen Bernard wat een B.I.S. is en waar de naam van daan komt? A.B.T. EN DE TIJM’S In de maand oktober was Generaal Pardon bier van de maand in 55 biercafés in Nederland. Dit zijn cafés die aangesloten zijn bij de Alliantie voor Bier Tapperijen (A.B.T.), een club die het speciaal bier in Nederland sterk promoot. Toen is er zo’n 4000 liter op vat verkocht. Café ’t Molentje en Boshuis Venkraai hebben in okto ber elk zo’n 100 liter weggetapt van het Generaal Pardon. Nu is het ook op vat verkrijgbaar bij café-bar De Tijm’s in Moergestel. Zeer de moei te waard om daar eens te gaan proeven. Al bij al een zeer mooi resultaat en dus weer een Moergestels bier toegevoegd aan de plaatselij ke bierhistorie. PIKZWARTE STOUT, A IE EN TRAPPIST Bernard:” B.I.S. combineert een ale met een stout en met een donkere trappist. Het is een diepzwart bier (alc.8,1% vol) met een romige schuimkraag. Het is ongefilterd en niet gepas teuriseerd met hergisting op fles. Het recept komt uit de eigen amateurbrouwerij Jober waar Bernard samen met Jos van Breda dit bier al 2 keer heeft gebrouwen. Deze commerciële ver sie is door Jos en Bernard gebrouwen in de Scheldebrouwerij te ‘s-Gravenpolder. B.I.S. heeft een complex aroma van gebrande mou ten, drop, rozijnen en alcohol. De aanhef is lichtzoet met toetsen van koffie, zwarte choco lade en opnieuw drop. Er is een lange bitter- droge afdronk. Een heel volmondig degustatie- bier. De Ingrediënten zijn water, pilsmout, 4 speciaalmouten, hop (Challenger en EK Goldings), donkere kandij, laurierdrop, rozij nen en Westmallegist. Het bier is tenminste houdbaar tot 8 jaar na botteldatum. Het zeer bij zondere bier ontslaat de echte proever van het drinken van andere speciaal bieren. Dit bier heeft immers alles. Dat verklaart de naam "Generaal Pardon”, aldus Bernard (en natuur lijk is het een knipoog naar de politiek). Raadhuisstraat 17 - 5066 AP Moergestel - Telefoon 5131287 r fe: Étw PAGINA 5 ADVERTORIAL: Di. 27-11woonzorgcentrum Guldenakker, Goirle. Do. 29-11zorgcentrum De Clossenborch, Hivarenbeek. Ma. 10-12: zorgcentrum Stanislaus, Moergestel. Di. 11-12: zorgcentrum De Vloet, Oisterwijk. makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! De Runne/Thebe biedt mensen in de kernen Goirle, Hilvarenbeek, Moergestel en Oisterwijk goede en passende zorg "zo thuis mogelijk". Met alle aandacht voor de klant bieden wij hulp bij het huishouden, verpleging, verzorging en dagverzorging, aan zowel bewoners van de zorgcentra, als aan klanten thuis. Wil jij werken en leren combineren? Dan heb je nu de kans. We zoeken namelijk: Heb je een diploma Mavo, VBO (met 2 vakken waaronder Nederlands op C-niveau en 3 vakken op B-niveau), VMBO, Helpende of een diploma in de sector Zorg en Welzijn? Dan kun je je aanmelden voor de beroepsbegeleidende leerweg voor verzorgende niveau 3. Na vijf weken beroepsvoorberei ding, krijg je een leer-/arbeidsovereenkomst van minimaal 24 uur per week. Daarnaast ga je 1 dag in de week naar school. De opleiding start in februari en september 2008. Als verzorgende help je bewoners bij de dagelijkse lichamelijke verzorging, zoals het wassen, aankleden en eten. Daarnaast verricht je verpleegtechnische handelingen zoals wondverzorging en het geven van medicijnen. Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 Je bent welkom om 19.30 uur. Naast informatie over I de BBL opleiding en werken in de zorg, krijg je ook een' rondleiding. De avond duurt tot ongeveer 21.00 uur. Aanmelden via 0900-8806 0,10 per min.) is niet noodzakelijk, maar stellen we wel op prijs. Bij aankomst melden bij de receptie. Aanmelden of meer informatie? Bel 0900-8806 (€0,10 per min.), kijk op www.derunne.nl of kom naar een van de informatieavonden! Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 NOVEMBER 2007 Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 5