Een bijzondere gebeurtenis in De Reuselhof Viering 25-jarig jubileum burgemeester Kortmann Voorpremière documentaire ‘Djemaa el Fna’ in Moergestelse bioscoop denBOOGAARD De kijker bepaalt... WMO....ooooh?! Algemene ledenvergadering CDA: Succes en vertrouwen PAGINA 3 Johan heeft zojuist z’n a.s. bruid opgehaald bij De Reuselhof. TvE Hans van Brunschot overhandigt de film na de voorpremière aan Noureddine Erradi. 25 november 15.00 u. 5,00 incl. 1. cons. 2,00 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 NOVEMBER 2007 Vervolg van voorpagina. lokte aan de toeschouwers menige schaterlach. Zo had hij het over “le truc de chocolat”, de manier waarop Kortmann mensen die te lang van stof zijn een chocolaatje aanbiedt, zodat ze wel stil moeten vallen. Gouden jubileum KBO Moergestel 24 november 10.00 uur: Eucharistieviering in Parochiekerk St. Jans Onthoofding met seniorenkoor Echo 11.30 uur - 12.30 uur: aansluitend koffie tafel in Den Boogaard Senioren kerstmiddag cabaret ’De Gouden Mix’ vrijdag 21 december 13.30 uur 13.30 uur: Opening door de voorzitter 14.00 uur: Revue door toneelgroep 'De Tweede Jeugd'. 15.30 uur: Concert Nieuw Koninklijke Harmonie seniorenorkest 17.00 uur: Gezellig praatje drankje met muzikale opluistering door 'Herfst'. 18.00 uur: Sluiting. 19:30 uur: Boogaard open. 20.00 uur: Opening door de voorzitter. 20.15 uur: Sketch "De Aardappelschillers" door Corry en Eddy. 20.30 uur: Avondvullend optreden pauze van de Brabantse groep "Kwartj esvolk" 23.00 uur: Gezellig praatje drankje met 'n leuk achtergrondmuziekje 24.00 uur: Sluiting. Slagwerkconcert m.m.v. Cesar Zuiderwijk (Golden Earring) 2008 Nieuwjaarsconcert Muziekvereniging Prinses Juliana 12 januari 20.15 uur gratis entree SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM St. Jansplein 5 Moergestel De documentaire, nu al genomineerd voor het filmfestival van Marrakech en festivals in Belfast en Finland, is de derde in een serie van vier waarbij Hans en zijn collega’s eer der filmden in Marokko en Turkije. De eerste film wordt momenteel, mede door het hanteren van het unieke format, gebruikt als lesmateriaal op universiteiten in de V.S. en is in verschillende landen uitgezonden op tv. Deze documentaire behaalde het prestigieu ze kwaliteitslabel Socrates 2005 van het Europees platform. In nummer vier, te draaien in het voorjaar van 2008, zal Minister Vogelaar een van de deelne mers zijn. Het project is een idee van Noureddine Erradi, docent internationalisering bij het ROC Midden-Brabant en wordt vormgegeven en uitgevoerd door HVB Mediaproducties. Hans van Brunschot en zijn collega’s Hans Schoenmaker en Jan van Esch. Op donderdag 15 november hing de vlag uit bij zorgcentrum De Reuselhof. Het was feest, want wat nog nooit gebeurd was in de geschiedenis van het bijna 35-jarige zorgcentrum gebeurde die dag: een dochter van een in De Reuselhof wonend echtpaar, Berty de Kruif, stapte van uit het ouderlijk huis in het huwelijksbootje met Johan Smetsers. Dat betekende dus dat het paar vanuit De Reuselhof, begeleid door bruids- kindertjes en familie, naar het gemeentehuis in Udenhout vertrok. Zij werden daarbij uitge- Oisterwijk heeft de WMO beleidsluw inge voerd. Wat bedoelen we hier mee? In verband met vele onzekerheden heeft Oisterwijk zich in 2007 gehouden aan de wettelijke verplichtin gen en verder weinig zaken ingebracht. Er is een raadswerkwerkgroep (samengesteld uit de 5 politieke partijen) samen met beleidsambte naren en mensen “uit het veld” gebogen over het maatwerk voor onze gemeente. Zorgen voor elkaar Onder dit motto is het beleidsplan voorbereid, dit zal in december aan de gemeenteraad ter vaststelling worden aangeboden. Er zal een uit gebreide communicatie over het plan worden verzorgd door de gemeente. Fractiebehandeling Gemeente Belangen zal het voorstel bespreken in de fractievergadering van 26 november a.s. Met name omdat in de wijk Waterhoef een aan tal proefprojecten plaats zal vinden hebben wij er voor gekozen om de fractievergadering in het wijkcentrum Waterhoef te houden. U bent hier van harte welkom op 26 november a.s. in het inloopspreekuur van 19.30 tot 20.00 uur zwaaid door nagenoeg alle bewoners van De Reuselhof en een grote groep medewerkers. Het huis was feestelijk versierd en het was een warm begin van wat voor hen hopelijk een mooie dag en een lang en gelukkig huwelijk wordt. Bi jzonder was nog, dat er ook veel leden van de cliëntenraad van De Reuselhof aanwe zig waren: Berty is hun secretaris. Het paar vertrok uit De Reuselhof overladen met goede wensen van alle bewoners, cliëntenraad en medewerkers. de burgemeester inde gemeenteraad, waarin hij opvalt door zijn stemgeluid, dat klinkt als een misthoorn. Vertrekkend loco-secretaris Peter Nanning sprak als derde spreker o.a. over de digitale kwaliteiten van Yvo Kortmann, waarmee hij aan insiders enige hilariteit ontlokte. Hij meldde ook dat Kortmann altijd bijzonder gedreven is om onderscheidingen uit te reiken, maar ook om ze te ontvangen. Hij memoreerde tenslot te dat Yvo Kortmann zijn vrouw, zijn kinde ren en kleinkinderen altijd op de eerste plaats stelt. De vierde spreker was wethouder en loco-bur- gemeester Van Hezik. Geheel in sporttermen roemde hij Yvo Kortmann als coach van het team van B W, waarin hij pal staat voor zijn team, ruimte geeft om het spel te spelen en lij nen uitzet voor de strategie. Samen met zijn col- lega-wethouders Van den Bosch en Wagemakers bracht hij tenslotte een yell: ”We hebben goud in handen, goud, goud, goud.Gezamenlijk boden ze daarna aan burgemeester Kortmann een kunstwerk aan “Leven en dood”, vervaar digd door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars. Geheel “onverwachts” was er toen nog een vijf de spreker, niet lijfelijk aanwezig, maar op het filmdoek. Daarop verscheen een kort filmpje van een toespraak door “le maire de Plouha”, het dorpje in Frankrijk waar burgemeester Kortmann een boerderij bezit. De rol werd met verve gespeeld door Huub Groenland en ont- Inderdaad, u als trouwe kijker van MTV mag dit jaar mede bepalen hoe onze oudejaarsuit- zending er uit gaat zien. Traditiegetrouw is dit de meest bijzondere en best bekeken uitzending van het seizoen. Deze keer hebben we er voor gekozen om dorpsge noten die een leuk idee hebben voor een lokaal programma, de gelegenheid te bieden dit samen met ons uit te voeren. Technische kennis van opname en montage is absoluut niet noodza kelijk. Samen met u produceren en presente ren wij uw programma op de laatste avond van het jaar. Waar denken we aan bij een mogelijk programma-idee? Uw originele hobby, uw te gekke vereniging, een bijzonder iemand uit uw omgeving, uw huisdier dat iets kan wat ieder een moet zien... Het is het idee waar het om draait! Denk even na, neem contact op met een van de mensen van MTV, reageer via info@moerge- steltv.nl of bel 513 1316 of 06 51586744 en zie uw naam op de aftiteling van 31 december. Twijfel? Gewoon doen! Het was een bijzonder inspirerende vergade ring, waar gang in zat, zowel letterlijk als figuur lijk. Heel anders dan je misschien zou ver wachten van een ALV van het CDA. De inbreng van ‘buitenstaanders’ was hartverwarmend en veelbelovend. Prominent werd aandacht gevraagd voor een degelijk gemeentelijk finan cieel beleid. Een efficiënte gemeentélijke orga nisatie en op sommige beleidsterreinen ambi ties bijstellen. De tering naar de nering zetten is het devies, zonder dat dit ten koste gaat van de sociaal zwakkeren in onze gemeenschap. Volkomen terecht is het CDA daarom ook bij de afgelopen begrotingsbehandeling op de rem gaan staan. Maar ook over de onduidelijkhe den en tekortkomingen bij de WMO, verpau pering van toekomstige bouwlocaties (Avang terrein), mantelzorg in het buitengebied (inwo nen van ouderen) en bouwen voor jongeren is uitvoerig gesproken. Al met al veel dynamiek en (zelfvertrouwen voor de toekomst. Leuk om van zo’n club bestuursvoorzitter te mogen zijn. Guus Mulders WMO: Wet Maatschappelijke Ondersteuning Jaren is er aan gewerkt en is er over gediscus sieerd. Uiteindelijk is de Wet er gekomen. Velen zeggen dat het een gewone bezuinigingsmaat regel is. Wij delen die mening niet. Sterker nog: wij zijn van mening dat de gemeente meer mogelijkheden krijgt om “maatwerk” te leve ren voor haar inwoners. De voorpremière van ’’Djemaa el Fna”, genoemd naar het historische plein in de Marokkaanse koningsstad Marrakech, was bedoeld voor de deelnemers aan het project, Nederlandse beleidsmakers die zich in de docu mentaire melden voor een inburgeringcursus in Marokko. In Nederland zijn zij allen betrok ken bij het integratiebeleid en verantwoorde lijk voor de uitvoering van de Wet Inburgering. Door deel te nemen aan dit project ervaren ze zelf wat het betekent om een intakegesprek te voeren in een vreemde taal, om intensief een nieuwe taal te leren en om stage te lopen in een Afgelopen vrijdagmiddag beleefde de docu mentaire ‘Djemaa el Fna’ zijn voorpremière in bisocoop 19-Toen in Moergestel, vooraf gaand aan de officiële première van zondag in Amsterdam. De productie van deze film is voor ’n belangrijk deel ’n Moergestelse aangelegenheid. HVB Mediaproducties, om precies te zijn het bedrijf van Hans van Brunschot, tekende voor de vormgeving en uitvoering van de film. DANKWOORD Tenslotte nam burgemeester Kortmann zelf het woord en bracht vooral dank uit: - aan zijn ouders, die hem als voorbeeld gediend hadden; - aan alle gemeenteraden en commissieleden uit zijn gehele ambtsperiode, die hem ruimte hadden gegund en gegeven; - aan de directeuren, de gemeentebodes en de secretaressen, die soms last hadden gehad van zijn luimen; - aan de verschillende gemeentesecretarissen die als klankbord hadden gefungeerd; - aan zijn collegae, die hadden gewezen op voe tangels en klemmen; - aan de achtereenvolgende colleges van B W, die zijn “regelneefgedrag”zin en inhoud gaven; - aan de burgers van de gemeente, die hem in staat stelden om dienstbaar te zijn; - aan de sprekers op deze dag; - maar bovenal aan zijn gezin, dat de basis vormt voor zijn functioneren, en aan zijn vrouw Carla, die altijd voor, naast en achter hem staat. ’’Zonder haar had ik het nooit gekund”. Iedereen heeft er over gehoord. Maar wat houdt het nou precies in? We kennen een AWBZ, een WVG, er zijn wetten op het gebied van Jeugdzorg, ga zo maar door. In deze wet ten zaten raakvlakken, maar ook overlappin gen. De WMO is er op gericht deze werkge bieden onder een noemer te brengen. Kassa open op werkdagen van 9.00-18.00 en één uur voor de voorstelling. Nu reserveren: 013-5136009 www.denboogaard.nl meer info: daniellekordalski@denboogaard.nl Dinsdag 13 november vond in de Roozendries de jaarlijkse algemene ledenvergadering van het CDA plaats. Het CDA-bestuur, bestaande uit Guus Mulders (voorzitter) Harrie Schellekens (penningmeester) is bijzonder blij dat het bestuur is uitgebreid met Arend Huitzing (secretaris, oud CDA-diplomaat) uit Moergestel en Denis Maessen (eigenaar organisatie- en adviesbureau) uit Oisterwijk. De uitbreiding van het bestuur is oa. de uitkomst van ons ini tiatief om CDA-leden en sympathisanten bui ten de ‘huidige eigen CDA-fractie en bestuurs- kring’ een stem te geven. Daarvoor hebben we in juni van dit jaar een bijeenkomst georgani seerd, juist zonder fractieleden. Hier is vrijuit gesproken over allerlei ideeën om het CDA beter op de kaart te zetten. Vervolgens is een groepje van 3 personen, de 2 nieuwe bestuurs leden aangevuld met Godfried van Gestel, aan de slag gegaan. Komend voorjaar zullen zij zeker van zich laten horen. andere culturele omgeving. Deze ervaringen lei den tot meer reflectie op hun dagelijkse werk.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3