Negen nieuwe gezichten straatorkest Audaci nieuws Schaatsers “De Vennen” blijven goed presteren 25 Jaar Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk Manege ’t Wit Paardje w Audacia 0-1 J eugdschaakclub Moergestel ...o -1 ...0 - 3 ...5 - 5 ..3-1 ...4 -1 ...4 - 0 ...2 - 5 .0-10 Audacia doet haar naam eer aan Braakhuizen - Sportvereniging ’’ROEF!” 12.00 Gaby 227 2 Uitslagen zondag 18 november 2007 Braakhuizen 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Wilhelmina Boys 2 Audacia 3 - Braakhuizen 4 GSBW 5 - Audacia 4 Oirschot Vooruit 7 - Audacia 5 Sarto 12 - Audacia 6 Audacia 7 - Viola 7 Dames: Audacia - Blauw Wit’81 2. Programma zondag 25 november 2007 Audacia 1 vrij Audacia 2 vrij DVS 2 - Audacia 3 Audacia 4 vrij Audacia 5 - DBS 7 Audacia 6 - SET 6 Oirschot Vooruit 9 - Audacia 7 Dames: GSBW - Audacia 10.00 10.00 10.00 11.00 12.40 10.00 10.50 13.10 12.45 11.00 .Pimmetje 224 3 Jester 224 3 ROEF HANDBAL Uitslagen: GCJ Roef-Desk 7-5; MCJ Roef- Heerle 4 8-1; HAJ Roef-Witte Ster 8-43. Programma donderdag 22 november 21.00 uur Beker 2e ronde Roef-Tornado Zaterdag 24 november 13.40 uur GCJ Avanti[Roef 10.30 uur MCJ Roef-Taxandria 11.20 uur MBJRoef2-EHV 17.50 uur HS Avanti 2-Roef 14.10 uur DS Desk 2-Roef 13.40 uur MBJ RHV 2-Roef 1 12.00 uur GDJ RHV-Roef. Handbal is altijd raak! Uitslagen FNRS-wedstrijd Iedereen scoorde boven de 210 punten, dus behaalde een promotiepunt. De kinderen uit de klasse F2 behaalden tevens allemaal hun diplo ma. Hierbij de successen van onze Moergestelse ruiters: Proef F5 Maddy Kuypers Simone Joosten Manon Kuypers Proef F3 Melissa Viellevoye Esme Wolfs Proef F2 Ivy van lersel* Proef F1 Emma Swens Lily Swens Noah van lersel Meke Broers .Pimmetje 227 1 Wodan 225 2 Tosca 224 3 Pimmetje 223 4 .Wodan 225 4 .Nikkie 222 5 Speedy 215 7 Adverteren in ‘Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 Audacia is een woord in het Latijn, dat zoveel betekent als “moed, dapperheid”. Het is me wat als je na ongelukkige nederlagen en een als volkomen onterecht ervaren straf van min 5 punten nog iets van het seizoen moet maken. Een schier onmogelijke zaak waar je bij de pak ken neer zou gaan zitten. Zo niet Audacia, zij willen minstens laten zien in deze klasse thuis te horen en wellicht ook nog aan het degrada tiespook te ontsnappen, zij hebben immers in het vorige seizoen bewezen een goede reeks neer te kunnen zetten. Braakhuizen uit stond op het programma en’ hoewel iedereen van iedereen kan winnen zijn er toch een paar ploegen die als “grote jongens” worden ervaren en Braakhuizen (een buurt schap in Geldrop) is er zo een, zeker met de smadelijke 6-1 nederlaag uit het vorige sei zoen indachtig. Eerste prioriteit is dan de nul vast te houden. Dat ging Audacia in de eerste helft goed af, niet om net als Luxemburg voor de goal te gaan hangen, maar om gewoon mee te voetballen. De “moed” werd verzameld om in de tweede helft gewoon voor de winst te gaan en als col- Vanaf februari 1984 werd daarbij bovendien door de stichting in het najaar veldritten geor ganiseerd, aanvankelijk naast het terrein van de w Audacia, maar later verplaatst naar het huidige parcours de Heiberg aan de Zandstraat. Grote namen maakten de afgelopen jaren deel uit van het deelnemersveld, zoals wereldkam pioenen Daphny van de Brand, Marianne Vos, Lars Boom, Klaus Peter Thaler en Henk Baars. Maar ook vele bekende namen als Boy van Poppel, Gerben de Knegt, Eddy Ijzer doorn en niet te vergeten bij de dames Mirjam Melchers, Daphny van de Brand en Marianne Vos. Bij de masters maakten de plaatsgenoten Pieter Burgers en Peter Hofmanns in het verleden veel furore. Dit jaar weer wordt de veldrit voor de senioren voor de 19e keer georganiseerd. Sinds 2003 zijn er ook wedstrijden veldrijden voor de jeugd, allemaal in het eerste weekend van december. ROEF KORFBAL PUPILLEN STERK VAN START, ASPIRANTEN BEPERKT VERLIES De eerste wedstrijden van de zaalcompetitie hebben wisselende resultaten opgeleverd. De Pupillen E (van 6 t.e.m. 10 jaar) zijn met twee maal winst, 3-0 tegen RoDeBo en 2 - 0 tegen Alico goed van start gegaan. De Aspiranten C Op zaterdag 1 december worden de jeugdwed strijden gehouden. Deze wedstrijden begin nen om*12.00 uur. Op zondag 2 december ver wacht de organisatie een groot deelnemers veld. Voor de tweede keer worden deze wedstrij den verreden als onderdeel van het BTH-regel- matigheidsklassement. Per categorie zijn er twee extra prijzen beschikbaar over de veldrit ten in Veldhoven, Reusel en Moergestel. Deze wedstrijden beginnen om 11.30 uur. Bij schaatswedstrijden zijn de deelnemers op basis van hun gereden tijden ingedeeld in zeven klassen. Een beginnende wedstrijdschaatser wordt ingedeeld in klasse zeven en door het rij den van, per leeftijdscategorie en geslacht ver schillende, limiettijden is promotie naar een hogere klasse mogelijk. Omdat zij vorig sei zoen wegens blessures niet aan schaatswed strijden had kunnen deelnemen, werd Lotte van de Loo van Schaatsclub “De Vennen” aan het begin van het huidige schaatsseizoen ingedeeld in de zevende klasse bij de meisjes-A. Via in de eerste weken van het seizoen gereden tijden op 500 en 1000 meter promoveerde Lotte ech ter al snel naar de vijfde klasse. Op zaterdag 10 november kreeg Lotte de eerste kans om naar de vierde klasse te promoveren. Hiervoor moest zij haar rit over 1500 meter sneller rijden dan 2 minuten en 51 seconden. Met haar tijd van 2:46.88 slaagde Lotte hier ruimschoots in en kwalificeerde zij zich tevens voor deelname aan de Zuid-Nederlandse Kampioenschappen. Dezelfde avond werden er fraaie persoonlijke records (PR’s) gereden door Brynn Appeldoorn, Carolien van Asseldonk, Thomas van Dijk en Maud van de Looy en reden Madolyn Appeldoorn en Maud van de Looy de eerste rit over 1500 meter uit hun carrière. Een avond later reden vier leden een rit over 500 meter. Hierbij was Thomas van Dijk weder om succesvol met een nieuw PR. Ook tijdens de marathonwedstrijden, na afloop van de 500 meter ritten, presteerden de schaatsers van “De Vennen” uitstekend. Rens van de Ven werd tweede bij de jongens C en Thömas van Dijck (jongens pupillen) en Meeke Rijnen (meisjes C) kwamen in hun categorie als derde over de finish. Bij de dames senioren evenaarde Carolien van Asseldonk deze prestatie en behaalde Imke van der Steen een fraaie vijfde plaats. Bij de heren senioren kwam Brynn Appeldoorn aan het einde van de wedstrijd over 40 ronden keu rig als vierde over de streep. Ook Waker Pigmans reed zijn eerste marathon van het sei zoen uit en behaalde een achtste plaats bij de jongens C. Lotte van de Loo promoveerde naar de vierde klas se. Uitslagen: Pup. RoDeBo E - Roef! E 0 - 3; Pup. Roef! E - Alico E 2 - 0; Asp. Omhoog C - Roef! C 0 - 6. Teun van Knegsel en Isar van Elderen zijn momenteel de sterkste jeugdschakers bij JSC Moergestel. In hun onderlinge strijd van vori ge week deelden zij de punten; Isar wist de eer ste partij op ingenieuze wijze te winnen doch de op revanche beluste Teun wist Isar in de tweede partij te verschalken. Nieuweling Tim van Oirschot lijkt best wel een goede kijk te hebben op het edele denkspel. Hij wist Nino van Elderen goed partij te geven en verloor op het nippertje. Er is nog plaats voor nieuwe jeugdschaakleer- lingen. Clubavond JSC Moergestel: ’s maan dags van 18.30 tot 19.45 uur in D’n Donk. Inlichtingen verkrijgbaar via e-mail: tom@detovervogel.nl In 2007 viert de Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk haar 25-jarig jubileum. Op initiatief van enkele Moergestelnaren werd in 1982 de stichting opgericht en werd op de laatste zondag van september van dat jaar de eerste wedstrijd in de kom van Moergestel verreden. In totaal werden vanaf de oprichting 15 wedstrijden voor onder meer amateurs, junioren, nieuwelingen en recre anten verreden. In 1996 vond de laatste kom- toer plaats, mede als gevolg van de terug loop van bezoekers en de obstakels die wer den aangelegd in de 30 km zones van de kern Moergestel. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 NOVEMBER 2007 lectief trok Audacia ten strijde om aan een score te komen. Daardoor werd het een open wed strijd met de beste kansen voor Audacia, geen open kansen, maar 3 of 4 keer werd het doel maar rakelings gemist, het doelpunt hing in de lucht. Ook keeper Phil van Lier deed aan het collectief mee door bij de onvermijdelijke coun ters enkele fraaie reddingen te verrichten en ver volgens de ploeg weer op te peppen. In de ach tendertigste minuut was er dan het succes, de bij corners en vrije trappen altijd naar voren komende aanvoerder Jos Ligtvoet verlengde een vrije trap van Jan van de Pas met een ach terwaartse kopbal: 0-1. Natuurlijk drong Braakhuizen nog aan maar aan hen werd geen kans meer weggegeven. Zaterdag 17 november^ tijdens de intocht van Sint Nicolaas, hebben maar liefst negen leden van muziekvereniging Prinses Juliana voor het eerst met het straatorkest meegelopen. Sjuul Jonkers, Guido Oerlemans, Jeroen Schouten, Paul Schouten, Tim van de Ven, Jeanne Burgers, Aniek Kolen, Maud van den Oetelaar en Dion van Gorp zullen vanaf nu bij ieder optreden van het straatorkest te zien en te horen zijn. PAGINA 11 (van 9 t.e.m. 12 jaar) hebben pas één wedstrijd gespeeld, die helaas verloren is gegaan. De pupillen hebben hun eerste wedstrijd in Rosmalen gespeeld en bleken door drie doel punten van Marleen Roozen te sterk voor de tegenstander RoDeBo. De thuiswedstrijd lijkt gemakkelijk te worden."De tegenstander Alico uit Schijndel is slechts met vier speelsters aan wezig, maar blijkt toch goed tegenstand te bie den. Roef! is voor rust de sterkste partij en maakt twee doelpunten door Anouk Brekel- mans. Na rust gaat het gelijk op en krijgen beide ploegen kansen. Er wordt echter geen doelpunt meer gemaakt zodat de eindstand op 2-0 voor Roef! komt. De aspiranten begonnen de competitie tegen het sterke Omhoog uit Borkel en Schaft. Na een geode wedstrijd blijkt de tegenstander toch te sterk en wordt met 6-0 verloren. De trainingen zijn in sporthal Stokeind en wel elke maandag vanaf 18.00 uurDus meiden en jongens vanaf 5 jaar wij heten jullie van harte welkom. Kom eens meetrainen, pas na zes trai ningen hoef je te beslissen of je er eventueel bij komt. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! ADVERTORIAL Onze dames-senioren (metz’n 16-en) hebben een nieuwe outfit. Dit was hard nodig en Tenniscentrum Stokeind wilde onze dames wel sponsoren. Ze hebben nu een mooi passend tenue (dames-model) met een bijpassend trainingspak. Daar kun je mee voor de dag komen. Hartelijk dank!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 11