moorman Enorm succes voor ‘Die Naemloose Speelers’ Tweede druk Gèèsels Kookbuukske Collecte Brandwonden Stichting groot succes Gilde St. Joris denBOOGAARD KVO-NIEUWS ProTech Moergestel in ‘Booming Brabant’ a.s. zondag Paul Spapens (rechts) overhandigt tekenaar Teun op ’t Hoog een exemplaar van het Gèèsels Kookbuukske. AUTOMOBIELBEDRIJF Presentatie kookboekje en horecamanifestatie groot succes Slagwerkconcert m.m.v. Cesar Zuiderwijk (Golden Earring) 25 november 15.00 u. 5,00 (incl, cons.) Senioren kerstmiddag cabaret ’De Gouden Mix’ vrijdag 21 december 13.30 uur Voor zijn tekeningen was veel lof. Er komt een tweede druk van het Gèèsels Kookbuukske. Daartoe is door de Stichting WieKentKunst nog tijdens de presentatie van het Moergestels kook boekje afgelopen zondagmiddag in den Boogaard besloten. De eerste druk was in een mum van tijd uitverkocht. Overigens is nog een beperkt aantal boekjes van de eerste druk verkrijgbaar bij Novy. Volgens Martien Oerlemans, die het kook boek heeft geproduceerd, kan de tweede druk op 5 december in de winkel liggen. “Dat is dan nog mooi net voor Sinterklaas”, aldus Paul Spapens, samensteller van het Gèèsels Kookbuukske. Zij is de secretaris van de KVO afdeling Moergestel. De Stichting WieKentKunst heeft tijdens de opening van den Boogaard nauw samengewerkt met de KVO tijdens de geslaag de taartenactie. Een twaalftal taarten recepten was in een boekje samengebracht. De eerste 150 kopers van het Gèèsels Kookbuukske kre gen een exemplaar. In de week van 7 t/m 13 oktober collecteerden in heel Nederland meer dan 50.000 vrijwilligers voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook in Moergestel gingen de collectanten langs de deuren. En met succes! Gezamenlijk werd een bedrag van 892,99 opgehaald. De opbrengsten van de collecte stel len de Brandwonden Stichting in staat om haar werk voor mensen met brand wonden voort te zetten. In diezelfde bewoordingen drukte Ria Stam zich uit, de manager van Stanislaus en Reuselhof. Beide verzorgingshuizen deden ook mee aan de proeverij. In de centrale keuken waren gerechten klaargemaakt die bewoners hadden aangeleverd voor het Gèèsels Kookbuuske. In beide huizen was het een druk te van jewelste. “Nogal wat mensen uit het dorp die komen kijken”, aldus Ria Stam over de bezoekers. De deelname aan de horecamanifes tatie en het zeer drukke bezoek bezorgden de ouderen een leuke middag met veel extra ‘buurt’. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Moergestelnaar Paul Spapens, die veel boeken heeft geschreven, zegt dat niets zo moeilijk is als het bepalen van een oplage. Dat was nu dubbel moeilijk omdat nog nooit een Moergestels kookboek is gemaakt en omdat het ook in Brabant iets unieks is. “Er is écht een run op het boekje. Ik had geen vermoeden dat het zo hard zou gaan”, aldus een verbaasde Janny Vleghert. beteren van de behandeling (door onder zoek) en het bevorderen van de psychosocia le nazorg en begeleiding. Dankzij de collecte kan de Nederlandse Brandwonden Stichting haar activiteiten voortzetten. Namens de plaatselijke collecte- organisator de heer Poppelaars dankt de Brandwonden Stichting alle collectanten en gulle gevers in Moergestel voor hun bijdra ge aan ‘de strijd tegen de littekens. De kopers van het boekje kwamen voor een groot deel uit Moergestel, maar ook van daar buiten. Bijvoorbeeld uit Oisterwijk, Heukelom, Berkel-Enschot, Hilvarenbeek, Oirschot, Esbeek en Tilburg. “Ik vind traditionele gerech ten lekker en interessant”, aldus Tilburger Leo van Hest over zijn belangstelling voor het kook boekje. Hij was er samen met zijn vrouw Mieke van Hest-Appels speciaal voor naar den Boogaard gekomen. Tijdens de presentatie was ook de proeverij in de Moergestelse horeca van start gegaan. Dit is uitgelopen op een eclatant succes. Zelfs in de ‘uit de gooi’ gelegen Kanoboerderij was het druk. De horecabazen boden een hapje aan, dat óf was ontleend aan het Moergestels kook boek of dat daarop was geïnspireerd. “Wij heb ben heel veel nieuwe gezichten op bezoek gehad”, aldus Francoise de Vos-van Spaendonck van restaurant De Man. “Al voor het officiële begin stonden er mensen te wachten. Zeer geslaagd.” Op woensdag 21 november is de creatieve dag, in ’t Plein te Udenhout. Deze dag is toeganke lijk voor alle KVO leden en ook niet leden zijn van harte welkom. De entree is 3,00, incl. kof fie of thee. Tijd: 15.00 tot 20.00 uur. De creatieve dag is in een nieuw jasje gestoken met een aantal vertrouwde elementen en een aantal nieuwe dingen. De creatieve dag begint in de middag en gaat door tot in de avond. Er is kinderopvang aanwezig. Er zijn workshops die door onze eigen leden maar ook door niet leden wordt gegeven. Er is mogelijkheid tot kopen van de gemaakte artikelen. Er is een loterij waarvan de opbrengst ten goede komt aan een huifkarbed voor zorgboerderij ‘Donkhorst’ te Haghorst. Voor meer informatie zie de website; www.kvo.nu. Voor vragen kunt u terecht bij het bestuur: Joke Rijnen, 513 2167 of Rikie van den Berk, 513 3586. Tweemaal ’n tot de laatste plaats bezette grote zaal van ‘Den Boogaard’ was afgelopen week end de beloning voor ‘Die Naemloose Speelers’ en hun ‘Sneeuwwatje en de 7 Ergen’Wij waren er vrijdagavond en hebben kostelijk genoten van hetgeen we te zien kregen en er meemaakten. Wat ’n geweldige inzet van alles wat ‘Naemloose Speeler’ was, zowel voor als achter de schermen. De rollen waren op ieders lijf geschreven; kos tuums tot op het naadje nauwkeurig; geluid en ProTech Moergestel is de eerste en oudste werkplaats van het concept ProTech. Ondertussen tevens impor teur voor Benelux van het concept duurzame lakbescherming. Een behandeling voor de auto, waarbij de auto gegarandeerd 5 jaar in topcon ditie blijft en dit zonder ook maar een keer te hoeven poetsen. ProTech krijgt aandacht in het tv programma Booming Brabant vanwege het unie ke exclusieve concept en haar leuke klanten. In deze uitzending wordt duidelijk wat ProTech is en wat het voor de autobezitter kan betekenen. ProTech heeft met haar 2 organisaties in 2005 intrek genomen in de nieuwbouw aan de ‘Sonman’. De eigenaren Antoon en Marijke Michielsen zijn in 1994 in Tilburg begonnen met de introductie van het con cept ProTech. Vanuit Monaco is dit naar Nederland gehaald en ondertussen zijn er meer dan 15.000 auto’s behandeld met ProTech. Het concept is zich inmiddels flink aan het uitbreiden binnen België en Luxemburg. Wanneer u meer wilt weten kijk dan op zondag 18 november naar ‘Booming Brabant’ op Omroep Brabant of op www.protech.nl Iedereen heeft wel eens een brandwondje. Na goed koelen met lauw water, geneest het wondje meestal snel. Maar ernstige brand wonden kunnen je hele leven op zijn kop zetten. De Brandwonden Stichting helpt daarbij. Al meer dan 35 jaar voert de Nederlandse Brandwonden Stichting haar strijd tegen deze littekens. Dit doet zij op drie fronten: Het voorkomen van brandwonden, het ver- Het eerste exemplaar werd door Paul Spapens overhandigd aan wethouder Lambert van den Bosch. Hij stak de loftrompet over het in ini tiatief en hij bracht nog eens in herinnering wat WieKentKunst had gedaan voor de opening van den Boogaard. Na wethouder Van den Bosch werd een exemplaar uitgereikt aan Teun op ’t Hoog. Hij maakte de tekeningen en hij kreeg daarvoor veel complimenten. “Dik tevreden”, was hij over het resultaat. Teun op ’t Hoog maakte bekend dat Moergestel binnenkort nog meer gaat zien van zijn artistieke kwaliteiten. Hij gaat tekeningen maken bij columns van Ton van Eldsingen. Deze zullen, met tekeningen van Teun op ’t Hoog, worden gepubliceerd in Moergestel Nieuws. Zeker ook WieKentKunst was daar blij mee omdat de stichting zoveel als kan de verzor gingscentra bij de activiteiten wil betrekken. Het grote respect voor de ouderen werd tijdens de presentatie van het kookboekje tot uitdruk king gebracht door een exemplaar te overhan digen aan Truus Hoeven. “Jullie hebben ons leren werken, leren, bidden en koken”, aldus Paul Spapens. belichting perfect en het enthousiasme van iedereen optimaal! Wat wil je nog meer? Dat de zaal dan meedoet? Ook dat gebeurde, want vooral de jeugd liet zich vaak niet onbetuigd als de omstandigheden daar om vroegen. Het gehele stuk zal op later datum door MTV nog worden uitgezonden, maar beter is het, mocht u er niet geweest zijn, om voor volgend jaar ’n kaartje in de zaal te bemachtigen. Het gilde St.Joris heeft haar schietwed strijden afgesloten voor dit jaar. Het is een mooi jaar geweest met veel wed strijden. Op 3 november werd ’s middags geschoten om het felbegeerde St. Jorisschild; in 1995 geschon ken door de families Chr. Hoeven en Heemskerk. Bij deze verschieting mogen ook de gildenzusters meedoen. Er waren veel schutters die het schild ook een jaar in hun bezit wilden hebben. Er wordt geschoten op de geluksboom waar 50 nummers op zitten en wie het goede nummer eraf gescho ten heeft komt voor een jaar in het bezit van het wisselschild. Dit jaar was dat Rien op ’t Hoog. Op 3 november was de prijsuitreiking van de zomer competitie onder het genot van een eten tje en een drankje. Elk jaar wordt de wisselbe- ker die door het partycentrum ’t Draaiboompje ter beschikking is gesteld uitgereikt aan dege ne die het hoogste gemiddelde heeft. Dit jaar is het Theo Roosen die hem voor de tiende maal heeft gewonnen en in zijn bezit mag hou den, want de gastheer van ons gildenhuis heeft een nieuwe beker ter beschikking gesteld. De uitslag was als volgt: Groep 1.1. Theo Roosen gem. 18.47; 2. Ton van Doormaal gem. 18.00; 3. Mary van der Sande gem. 17.00. Groep 2: 1. Harrie Ketelaars gem. 16.06 Groep 3: 1. Gerard van de Wouw gem. 10.60; 2. Theo Witlox gem. 8.33. Een vermelding mag er wel zijn voor Gerard van de Wouw die met zijn tachtig jaar toch bijna elke week mee schiet en de eerste prijs wint in groep 3. Zo zie je maar dat de aanhouder wint... 2008 Nieuwjaarsconcert Muziekvereniging Prinses Juliana 12 januari 20.15 uur gratis entree PAGINA 3 Okvo 1 Kassa open op werkdagen van 9 00-18 00 en één uur voorde voorstelling. Nu reserveren: 013-5136009 www.denboogaard.nl meer info: daniellekordalski@denboogaard.nl Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM St. Jansplein 5 Moergestel ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 NOVEMBER 2007

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3