-3A W KBO-Moergestel viert haar gouden jubileum Hij komt... hij komt... die goede, goede Sint naar Moergestel! Wederom Prins Bas d’n Urste! J 1 SCHEPEN^ 'Sinterklaas^ op MTV BAKKERIJ KOUWENBERG EIGENGEBAKKEN^^- SPECULAAS 2. MAÏSBROODJES Mnn 5 STUKS 2ii TWEEVWELERS HEERLIJKE ROOMSOESJES EO O Scftffcffrwer^en De route voor 2007 luidt: Goed idee, bij koffie of thee! DOOSJE Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 14 NOVEMBER 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1449 ïl Oisterwijkseweg, Industrieweg, De Aanstede, Vonderhof, Kloosterlaan, Rootven, Sint Jansplein om te eindigen aan de Raadhuis straat ter hoogte van het voormalig gemeente huis. Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mailburo76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel fel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Op zaterdag 24 november a.s. wordt het feit herdacht, dat in 1957 in Moergestel de bejaardenbond werd opgericht. De oprichting vond plaats in Café “Het -Centrum” en het ledental werd toen grotendeels gevormd door de werknemers van de plaatselijke schoenfabrieken, die hun arbeidzaam leven hadden afgeslo ten en een passende invulling zochten voor hun verworven vrije tijd. Bestonden de bijeenkomsten aanvankelijk uit een gezellige samenkomst, waar gekaart, gekiend en gekeuveld kon worden, later, toen het gemeenschapshuis “Den Boogaard” aan het Kerkpad was verrezen, het latere St.-Jansplein, toen breidde het aantal activiteiten zich allengs uit. Inmiddels is de vereniging met de tijd meege gaan en heeft zich een geweldige metamorfose voltrokken met betrekking tot de sociaal-cul- turele activiteiten en heeft men zich als KBO een positie verworven in het maatschappelijk krachtenveld, waar men zich onder meer bezig houdt met zaken als huisvesting, zorgverzeke ring, mobiliteit, belastinghulp, zelfredzaam- De Sint en zijn knechten worden rond 13.50 - 14.00 uur verwacht bij het gemeentehuis, waar burgemeester Kortmann de Sint namens alle bewoners van Moergestel zal verwelkomen. Ook Sint Nicolaas zal een kort woordje tot alle kinderen spreken. Na deze officiële ceremonie zal Sint naar Partyboerderij ’t Draaiboompje vertrekken, waar ze een aantal voorstellingen zullen geven voor alle Moergestelse jeugd van 2 t/m 8 jaar. Deze kinderen hebben via de collectanten kaart jes ontvangen voor een van deze voorstellin- gen.Mocht u van voorstelling willen wisselen, kijk op www.sinterklaas-moergestel.nl. Hier kunt u onderling kaartjes ruilen. Let op: Deze kaartjes zijn tevens het toegangsbewijs, waar bij de entree naar gevraagd zal worden. De indeling van de voorstellingen is als volgt: Zaterdag 17 november 15.00 uur: rose kaartjes 17.00 uur: gele kaartjes Zondag 18 november 13.00 uur: blauwe kaartjes 13.00 uur: groene kaartjes Heeft u kinderen in de leeftijd van 2 t/m 8 jaar, woonachtig in Moergestel en bent u om een grondige reden nog niet in het bezit van een kaartje of heeft u uw envelop nog niet in kun nen leveren, kunt u contact opnemen met de penningmeester of voorzitter van het Sint Nicolaas Comité. De mailgegevens staan op www.sinterklaas-moergestel.nl. Is u kind op de dag van de voorstelling onverwachts ziek, laat het ons weten, misschien komt in dat geval een Piet even op ziekenbezoek. Sint Nicolaas Comité Moergestel heid en aangelegenheden, die voortvloeien uit de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Op zaterdag 24 november wordt dan ook uit gebreid stilgestaan bij het 50-jarig bestaan van de Katholieke Bond van Ouderen, afdeling Moergestel. Om 10.00 uur wordt in de parochie kerk “St. Jans Onthoofding” een Eucharistie viering gehouden, waarna in “Den Boogaard” voor de leden, welk aantal inmiddels boven de zevenhonderd is gestegen, een koffietafel aan geboden. In de namiddag wordt in “Den Boogaard” een revue opgevoerd door het seni- orentoneelgezel- schap “De Tweede Jeugd”, die gevolgd wordt door een optreden van het Seniorenorkest van de “Nieuwe Koninklijke Harmonie”. De avond wordt gevuld met een sketch, “De Aardappel- schillers” en een aan stekelijk programma van de bekende Brabantse groep “Kwartjesvolk”. De leden hebben zich ondertussen kunnen voorzien van kaarten voor de respectievelijke dagdelen en zij, die nog niet de gelukkige bezit ter zijn geworden van toegangskaarten, kunnen zich vervoegen bij de leden van de J ubileumcommissie: Toos van Gooi, J an Geerts en Noud Smits. Inmiddels is aan de leden een prachtig jubi leumboek aangereikt, dat is samengesteld door Jan Geerts en in de vrije verkoop is het mogelijk zich te melden voor een exemplaar ad 7,50 bij Jan Geerts, Pastoor Van den Boogaardstraat 21, tel. 513 1833. Het bestuur hoopt op een grote opkomst en kijkt uit naar de viering, waar we met ons allen luis ter kunnen bijzetten aan ons gouden jubileum. 41 RIZW 80 JAM FIETSPLEZIER Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 In een goedgevulde zaal van Café De Brouwer is afgelopen zaterdag tijdens het Prinsenbal van C.V. De Pierewaaiers Bas Hessels opnieuw gepresenteerd als Stadsprins van Moergestel. Tijdens carnaval 2008 zal hij als Prins Bas d’n Urste wederom de scepter gaan zwaaien over het Pierewaaiersrijk en samen met de hof houding van C.V. De Pierewaaiers zorgen voor weer 4 gezellige dagen! De prinsencommissie van C.V. de Pierewaaiers had, zoals we van hen gewend zijn, weer gezorgd voor een schitterend aangeklede zaal in Café De Brouwer. Ditmaal was de zaal in geheel Braziliaanse stijl omgetoverd, zelfs het welbe kende Christusbeeld van Rio de Janeiro was ingevlogen. Tel daarbij enkele echte Braziliaanse danseressen en je waande je voor even aan de Copacabana. De Latijns-Amerikaanse klanken wisten het publiek goed in beweging te krijgen en ook de temperaturen stegen naar Zuid-Amerikaanse hoogte. Dat had waarschijnlijk ook met de oplaaiende spanning te maken, want hoe verder de klok richting ‘elf over elf’ ging, hoe meer de men sen verschillende namen gingen noemen. Wie komt er straks achter het beeld vandaan? Na een spetterend optreden van enkele profes sionele danseressen, overigens op geheel eigen wijze ondersteund door de dames van de prin sencommissie, moest er dan eindelijk duidelijk heid komen. Éven na 23.11 uur kwam de nieu we Stadsprins van het Pierewaaiersrijk voor carnaval 2008 tevoorschijn. En weer was het Bas Hessels, alias Prins Bas d’n Urste! Na een gran dioos eerste jaar had hij besloten er een twee de jaar aan, hij zat er nu eenmaal aan vast. De kersverse nieuwe Stadsprins had nog wel een verrassing in petto en wel een nieuwe adju dant. Na 4 jaar trouwe dienst en drie prinsen gediend te hebben, zal Sander Smits zich weer bij de hofhouding voegen. En uit diezelfde hof houding pikte Prins Bas d’n Urste zijn nieuwe Zaterdag 17 november as. is het zover! Sint Nicolaas zal direct nadat hij in Nederland is aangekomen, doorreizen naar Moergestel om hier per koets zijn intocht in te maken. Sint Nicolaas met zijn Pieten, vergezeld van enkele Pietjes in opleiding, zullen omstreeks 13.00 uur Moergestel binnentrekken via de Oisterwijkseweg. Dit feestelijke gezelschap zal muzikaal vergezeld worden door onze harmo nie “Prinses Juliana”'. adjudant. Nog maar enkele jaren bij C.V. De Pierewaaiers, maar nu al met een onuitputte lijke bron van ervaring, mag Stephan van der Aa zich de nieuwe rechterhand van Prins Bas d’n Urste noemen en tijdens de carnavalsdagen zijn steun en toeverlaat zijn. Aangezien dit een zeer muzikaal en ritmisch duo is, zal carnaval 2008 zeker de pan uit swingen! Na de officiële receptie, waar felicitaties aange nomen werden van collega’s van De Durdraaiers en De Dors(t)vlegels, de Eregarde van De Pierewaaiers en verder vele belangstellenden, zette een als vanouds fantastisch draaiende DJ Sjef de knoppen nog eens op Samba(l) en werd er tot in de kleine uurtjes doorgefeest. Want eenieder wist: tijdens carnaval 2008 zijn we veel van zins, met Prins Bas d’n Urste weder om als Stadsprins... j Op donderdag 15 november om 19.00 uur voor onze jeugdige kijkertjes (en natuurlijk voor de ouders) een speciale Sinterklaasuitzending. Deze uitzending wordt,, herhaald op donder- ,-dl dag 22 november. U Ook dan om 19.00 uuni Kijken dus... J morgen om JE 19.00 uur! w uur. •I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1