’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES LET OP! 25 Jaar Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk b'on IE' 4- Pieregeblèr 2008 deelnemers gezocht! Braakbalpluis- middagen Een avondje uit op zaterdag 24 november 2007? Cesar Zuiderwijk in Den Boogaard Slechts een paar maanden oud en nu alwéér een grote naam op het jongste Moergestelse podi um. Den Boogaard zal op zondag 25 november van dit jaar de plek zijn waar regionale slag werkers de stokken ineen slaan met misschien wel de beste drummer van Nederland. Het concert wordt georganiseerd door de slagwerkgroep van Muziekvereniging Prinses Juliana. Samen met slagwerksecties van de verenigingen uit Beek en Donk en Helvoirt zal het eerste deel van het concert worden ingevuld. Elke groep gaat, naast het eigen programma, ook 1 nummer samen met Cesar Zuiderwijk spelen. Het belooft dan ook een zeer afwisselende middag te worden met als slotstuk een solo-optreden van Cesar zelf. p?*j 11 I I I I I I 'Zoekertjes' UITSLUITEND schrittelijk opgeven en samen met het verschuldigde hedrag in de hus stoppen^ I PAGINA 9 -y i? Woonplaats Telefoon Zoekertjes kosten 3,00 voor 120 lettertekens incl. leestekens en spaties. Bij meerdere tekens kosten ze 4,50. Gebruik daarom zoveel mogelijk de bon die we wekelijks afdrukken. Daarin staat precies het aantal vakjes ingegeven. Zoekertjes die niet volledig betaald zijn (lees: meer dan 120 letters voor 3,-) worden NIET meer geplaatst! En tot slot: Zoekertjes moeten contant bij opgave betaald zijn! De eerste veldrit werd door de stichting geor ganiseerd op 5 februari 1984, evenals de twee de in 1985 op het terrein naast en achter het Audacia aan de Molenstraat. In 1985 was aanwezig Klaus Peter Thaler, die 2de werd I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J Meer activiteiten? Kijk op www.natuurmonumenten.nl t/m 10 regels €4,50 t/m 6 regels 3,00 Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 i i 1 - i i i- i i i i i- i i i i i i i Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam [^Straat Digitaal braakbal spel Wil je zelf een braakbal pluizen maar kun je niet op een van data komen, speel dan het digitale braakbal spel op www.wildzoekers.nl. ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 7 NOVEMBER 2007 Inschrijven kan tot 22 november via pierege- bler@hotmail.com Zaterdag 26 januari 2008 wordt het 13e Pieregeblèr in Den Boogaard gehouden, onder het motto ‘Ge zit ‘r aon vaast’. Zou je graag deel willen nemen aan dit bekende liedjesfestijn? Dat kan nog! Schrijf je dan in via pieregebler@hot- mail.com (let op dit is een nieuw e-mailadres, het is anders dan vorig jaar)! Vorig jaar is er een recordaantal van 14 deelnemers bereikt...Wie gaat er dit jaar een gooi doen naar de Cees van Eschwisselbokaal en de beker voor het beste car navalslied? Je kunt je tot 22 november inschrij ven voor deelname. Geef in de mail aan om welke groep het gaat, wie jullie contactpersoon is en hoe we die het beste kunnen bereiken, zodat wij later contact op kunnen nemen om alle details te bespreken. Laat de creatieve breinen maar weer werken en schrijf je in voor het Pieregeblèr 2008 via pie- regebler@hotmail.com! Oja en publiek houd deze avond vrij voor een avond vol gezelligheid! Tot ziens op het Pieregeblèr 2008, zaterdag 26 januari! Groeten van Annelies, Jaap, Marjolein, Margriet en Sjef. Natuurmonumenten in Oisterwijk organi seert op 10 en 17 november braakbalpluismid- dagen. Dit doet zij o.a. in het kader van de braakbalpluisweek die van 3-11 november in het hele land is uitgezet door Wildzoekers in samenwerking met de bezoekerscentra van Natuurmonumenten en Naturalis. Kinderen van 8-12 jaar zijn op 17 november wel kom, kinderen van 4-7 jaar kunnen zich voor 10 november laten inschrijven bij bezoekers centrum van Natuurmonumenten in Oisterwijk. Alle middagen beginnen om 14.00 uur. Reserveren is verplicht. Braakballen pluizen en een diploma Pluis eens een braakbal uit en ontdek wat de uil heeft gegeten? Spannend om te doen en uilenballen zijn gelukkig niet zo vies als het klinkt. Uilen eten muizen en kleine vogels met huid en haar op, maar de botjes, schedels en vacht kunnen ze niet verteren. Die braakt de uil samengeperst in een langwerpige prop ‘de braak bal’ Uit. In braakballen vind je de resten van die muizen en vogeltjes terug. Met een loep, kwast je en satéstokjes ga je aan de slag om een braak bal uit te pluizen. Aan de hand van een zoek- kaart waarop alle botjes staan afgebeeld kan je vervolgens achterhalen welke soorten muizen de uilen zoal naar binnen hebben gewerkt. Heb je een braakbal helemaal uitgeplozen, dan krijg je een heus pluisdiploma. De botjes mag je mee naar huis nemen. Dat kan. Op die avond is er vanaf 20.00 uur een buitengewoon en gevarieerd concert in Tiliander. Daaraan wordt medewerking verleend door de Gemengde Zangvereniging Zang en Vriend schap Oisterwijk, Gemengd Koor De Brande uit Etten-Leur, Blokfluitensemble Flautando en gambiste Jeanne Coumans. Het slotlied kan door alle aanwezigen worden meegezongen. Omdat het dit jaar 300 jaar geleden is dat de componist Dietrich Buxtehude overleed wordt als opening van het concert een korte cantate van hem gezongen. Beide koren nemen hierin een stukje voor hun muzikale rekening. Een deel van de cantate wordt voorts gezongen door een “klein koor” samengesteld uit de leden van Zang en Vriendschap. Daarbij twee solisten: Henny van Luyt en Frans Veeke. Naast deze cantate worden liederen gezongen onder het thema “De Elementen”. Zowel de beide koren, als ook het blokfluitensemble met gambiste en pianist zullen werken brengen in de sfeer van dit thema. Het concert wordt afgesloten door alle muzi kale medewerkenden en het publiek met het overbekende stuk “Catch a falling star”. Dit alles zoals gezegd op zaterdag, 24 novem ber 2007, vanaf 20.00 uur in Tiliander. De entreeprijs bedraagt 5 Euro. Kaarten kun nen worden gereserveerd via e-mail zangenvriendschapoisterwijk@hetnet.nl Op 22 september 1998 is de eerste voorzitter Theo op ’t Hoog onverwacht in de leeftijd van 59 jaar overleden. Theo was al meer dan 18 jaar voorzitter van onze stichting. Het wiel rennen was dan ook één van zijn grote passies. In februari 2000 heeft Ruud Hora de voorzit tershamer van Theo overgenomen. Het bestuur bestaat op dit moment uit; Voorzitter/secreta- ris, Ruud Hora. Penningmeester; Adrie Burgers. Commissieleden; Hans de Brouwer, Hans Cornells, Gerrit Hoffmans, Jan de Laat, Jan van Rooij en Teun Kastelijn. Secretariaat: Kloosterbeemd 22, 5061 GV Oisterwijk. Website: www.swm-o.nl achter Henk Baars, maar 4 weken later Wereldkampioen werd in München Duitsland. In 1986 werd op de Heiberg aan de Zandstraat op de gronden van de familie Moorman, de 3de veldrit georganiseerd. In 1987, 1988 en 1989 waren de financiën niet toereikend om een veldrit te organiseren, heel erg jammer, want Pieter Burgers werd in 1988 Nederlands Kampioen Veldrijden in Hulsberg bij de Liefhebbers. Na een onderbreking werd in januari 1998 weer een veldrit georganiseerd, ver volgens elk jaar tot heden. Aan start kwamen behalve Klaus Peter Thaler nog verschillende latere wereldkampioenen zoals Lars Boom, Marianne Vos en Daphny van de Brand. Onder meer Mirjam Melchers, Boy van Poppel en Peter Hoffmans zijn de plaatselijke coryfeeën Vanaf 2003 is de veldrit aan de Zandstraat uit gebreid met wedstrijden voor de jeugd op de zaterdag. Bij de jeugd schitteren vele coureurs van TWC Pijnenburg, waarmee de stichting een samenwerkingsverband heeft. Maar ook hier zijn bekende Moergestelse namen te vinden zoals de broers Welten en de Laat. Het eerste weekend van december staat nu in de Zand straat geheel in het teken van het veldrijden De drummer van de Golden Earring heeft niet alleen met de legendarische Nederlandse rock formatie furore gemaakt, ook als solist is zijn palmares aardig gevuld. Zo drumde hij samen met 1000 anderen op de Maas. Of er in Moergestel ook zo veel instrumenten zullen staan valt te betwijfelen, maar met zo’n artiest in huis wordt het geheid een heel mooie mid dag. Noteer dus vast in uw agenda. Zondag 25 november 15.00 uur verzorgt slagwerkgroep Prinses Juliana een uniek concert met Cesar Zuiderwijk. Dit geheel gaat plaats vinden in Den Boogaard. Entreekaarten van 5,- per stuk (inclusief 1 consumptie) zijn te koop bij Den Boogaard of via www.julianamoergestel.nl. kosten, bij ’normale’ grootte €3,00; anders €4,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: ’De Klusjesman’, Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. Geboortekaartjes? Een meer dan bijzon-’ dere keus vindt u bij ons! Buro ’76, Oister- wijkseweg 43. Waar anders? Tel. 513 2268. www.kinderschoenenkopen.nl VU-RIO. riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Bezoek ook eens onze web-site: www. schepenstweewielers.nl Schepens Tweewie- lers, Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Weesge groet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast on mogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit be richt. U krijgt wat u vroeg. Tennishal Stokeind: Kersttoernooi van 22 t/m 31 dec. Inschrijfformulieren in de tennishal. Vrij 9-11: Tijm’sLoos m.m.v. DJ OC-10 (div. muzieksoorten). Happy Hour van 21 tot 22 u. bij de Tijm’s! Vrij 16-11: Hollandse Avond! En om 00.00 u. een spetterend optreden van zangeres Suzanne... Ook mogelijk om jezelf te bewijzen als zanger of zangeres deze avond bij de Tijm’s! Bent u op zoek naar een pedicure aan huis? Bel dan (013) 528 7193! Gezichts- en Voetverzorging Kim. Ben je geïnteresseerd in huishoudelijk werk (leeftijd 25-45 jaar)? (013) 513 1086. Stichting Wielerronde J Moergestel Oisterwijk In het voorjaar van 1981 namen Joost Welten, Harrie en Gerrit Hoffmans het initiatief tot het oprichten van een Moergestelse wielerron de. Een 7-tal Moergestelnaren waren bereid gevonden om in de reeds opgerichte commis sie zitting te nemen, te weten Theo op ’t Hoog (voorzitter), Gé Simons, Hans Vugts, Jan van Rooij, Gerard Antonis, Hans de Brouwer en Adrie Burgers. De notariële acte werd op 2 augustus 1982 vastgesteld en de Stichting Wielerronde Moergestel was een feit. Na ein deloze gesprekken-met de KNWU, kregen de stichting de laatste wedstrijd van het seizoen toegewezen en wel de laatste zondag van sep tember 1982. Er werden 15 wielerwedstrijden in de kom verreden. De eerste 4 jaren reden de volgende categorieën: Amateurs, Junioren, Nieuwelingen en Recreanten. Vanaf 1986 werd er in samenwerking met Jaap de Groot een stratenloop gehouden tot 1993. Vanwege de uitbreiding van het deelnemersveld met Liefhebbers en Dames, was dit niet meer moge lijk vanaf 1994. In 1996 werd de laatste Komtoer voor senioren verreden als gevolg van het gerin ge aantal bezoekers. Maar ook verkeerstechni sche problemen als wegversmallingen en ver keersdrempels, waren hiervan de oorzaak. In 2003 werd de Komtoer weer in ere hersteld. Maar nu uitsluitend door het rijden van jeugd wedstrijden voor rennertjes aangesloten bij de KNWU. Ook worden bij deze wedstrijden de zg. RDBR gehouden voor schoolgaande kinde ren op gewone fietsen. F, z Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,40 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: O Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. I - fc‘ Dit jaar is het 25 jaar geleden dat de Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk (SWM/O) is opgericht. Gestart werd met het rijden van wegwedstrijden voor amateurs in de kom van Moergestel. De SWM/O heeft diverse ups en downs gekend, maar is nu na 25 jaar nog steeds een actieve stichting die het wielrennen in het algemeen en in de regio in het bijzonder promoot. Zonder de hulp van vele mede werkers, sponsoren en adverteerders is dit niet mogelijk geweest. Op vrijdag 16 november staat de stichting stil bij dit jubileum op een feestelijke bijeenkomst voor genodigden in café De Brouwer, Rootven 11 te Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 9