r Het Diessens Palet Uw hypotheekrente 30 jaar vast voor het tarief van 20 jaar!* fiets 4 Voorlichtingsavond VIDO Heemkundekring “De Kleine Meijerij Rode Kruis aangepaste vakanties 2008 WSfaijs van de Wauw Literair matinee in Oisterwijk Rabobank Het is tijd voor de Rabobank. Vido (vrouwen in de overgang) heeft weer een avond voor vrouwen die graag willen praten en gehoord willen worden over hoe zei deze perio de in hun leven ervaren. Door middel van een film wordt duidelijk gemaakt wat VIDO voor vrouwen kan beteke nen. Na de pauze is er gelegenheid om hierover met elkaar te praten onder het genot van een kop koffie of thee. Dit alles is geheel gratis. De voorlichtingsavond is op woensdag 14 november vanaf 19.30 uur tot 22.00 uur in wijkgebouw Loven /BesterdKoestraat 164 te Tilburg ingang park Horion. Voor informatie 06-48316923.. Expositie in Galerie de Verdieping Oisterwijk, Corrie Raes en Annie de Jong uit Middelbeers, José Heeren uit Tilburg, Maria Piasmans, Annie verhoeven, Riet van de Schoot en Henny van Doormaal uit Diessen en Riekie van Riel uit Baarschot. Een leuke, afwisselen de tentoonstelling, een must om te gaan kijken. Openingstijden: zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur.Galerie de Verdieping bevindt zich op de Industrieweg 16. Berkel-Enschot, Biezenmortel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moergestel, Oisterwijk, Udenhout Lezing door David Ross Nadat Napoleon in 1814 de Franse kroon had moeten neerleggen, werd in 1815 het Koninkrijk der Nederlanden geboren. Koning Willem 1 regeerde over dit Koninkrijk waartoe ook België behoorde. 15 jaar leefde België en Nederland samen. Door grote ver schillen tussen godsdienst, taal, economische belangen en het belastingstelsel waren beide lan den vaak met elkaar in strijd, In 1830 kwamen de Belgen in opstand en verklaarden Willem 1 vervallen van de Belgische troon. Het splitste zich af van het koninkrijk der Nederlanden, en België werd onze nieuwe zuiderbuur. Maar het zou nog tot 1839 duren voordat dit definitief werd. Tussen 1830 en 1839 leefde Nederland op gespannen voet met België. Het Nederlandse leger concentreerde zich in Brabant om de grens te kunnen verdedigen. Kleine dorpen zoals Helvoirt en Esch kregen een rol binnen de verdediging van het vaderland. Grote groe pen militairen werden voor langere tijd inge- kwartierd in deze omgeving. En toen in 1838 de spanning toenam werden plaatsen als Boxtel, Esch, Helvoirt en Vught opgenomen in een nieuwe verdedigingslinie rond Den Bosch. Langs de Essche Stroom en de Oude Ley werd land onder water gezet en op belangrijke pun ten werden redoutes en andere verdedigings werken aangelegd. De rol van Esch in dit stuk je Nederlandse geschiedenis is lang onbekend geweest. De vondst van een aantal documen ten en kaarten heeft daar verandering in gebracht en zal deze avond in het bijzonder worden toegelicht. Op dinsdagavond 13 november zal David Ross U meer vertellen over dit onderwerp. Hij zal ingaan op het ontstaan van de hele Zuider Frontier ook wel genoemd de Noord-Brabantse (Water) Linie. In zijn vrije tijd doet hij onder zoek naar de ontwikkeling van vestingbouw in onze provincie. Hij is auteur van de websi te www.forten-brabant.nl De voordracht wordt gehouden op dinsdag 13 november in Dorpshuis “de Es”, Dorpsstraat 5c in Esch. De aanvang is om 20.00 uur. De toe gang is gratis en U mag iedereen meenemen. Dus ook niet leden zijn van harte welkom. Denkt u aan de voorwaarden te voldoen of kent u iemand in de directe omgeving, die hiervoor in aanmerking komt, geef dit dan door vóór 15 december. De helft van de kosten wordt betaald door de afdeling de andere helft betaalt u zelf. Aanmelding en informatie bij M. Esmeijer, tel. 0411-621336. Tijdens de weekeinden 10,11,17 en 18 novem ber exposeren 10 leden van schilderclub “het Diessens Palet” met hun schilder - en teken begeleidster Henny van Doormaal. De werken die te zien zijn tijdens deze expo zijn heel divers. Er is abstract en figuratief werk te zien en er is gebruik gemaakt van diverse materia len en technieken. De exposanten komen allen uit de regio, te weten Harriët Rijnen en Jolanda Denissen uit Moergestel, Hans Roos uit Voor velen zijn de vakanties een jaarlijkse rou tine. Er zijn echter ook mensen waarvoor vakantie of er even tussen uit niet zo vanzelf sprekend is. Zo zijn een chronische ziekte, leven met een beperking en /of gebruik van hulpmiddelen oorzaken om niet zelfstandig met vakantie te kunnen. Speciaal voor mensen met een medische en/of sociale indicatie, biedt de Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren ook voor 2008 weer geheel verzorgde vakanties aan met verpleging en ver zorging. Partners relaties zijn ook van harte welkom om eens aan uitrusten toe te komen. Beroepskrachten en vrijwilligers zullen de deel nemers een onvergetelijke tijd proberen te bezorgen. De accommodaties om uw vakantie door te brengen zijn: De Vakantiebungalow in Someren, de Rode Kruis hotels ‘De Valkenberg’ en ‘IJsselvliedt’ en de boot de J.Henry Dunant. Speciaal voor 2008 nodigen wij ook ‘jongeren’ uit zich aan te melden, om samen met leef tijdsgenoten van een onbezorgde vakantie te kunnen genieten. Het gaat over een vakantie week voor de leeftijdsgroep van 25 tot 40 jaar en van 40 tot 59 jaar. De activiteiten in deze spe ciale vakantieweken worden geheel aangepast aan deze leeftijdscategorieën. Nieuw: Op zondag 11 november start in Oisterwijk het eerste Literair matinee. Van 3 tot om en nabij 5 uur is Kristien Hemmerechts onze gast in Cultuurcentrum Tiliander. Henk ter Velde zal in de vorm van een interview de kennis- making met de schrijfster Kristien Hemmerechts leiden. De activiteit is een samenwerking van Boekhandel Oisterwijk Tiliander en Bibliotheek Oisterwijk Moergestel. Er is gelegenheid boeken te kopen en deze te laten signeren door de schrijfster. Toegangsprijs: 5.00 UITmetjeBiebpas leden van de bibliotheek) en 6.00 voor niet-leden. Bij de prijs is een gratis kopje koffie of thee inbe grepen. Kristien Hemmerechts Brussel, 1955) wordt ook wel de Vlaamse Connie Palmen genoemd. Schrijver, academicus, weduwe en mijnwerker van de ziel. Ze studeerde Germaanse taalwetenschap, schrijft romans, (reis)verhalen en essays. Een belangrijk thema in haar werk is het men selijk onvermogen om langdurige en bevredi gende relaties aan te gaan. Zij ontvangt veel waardering voor haar werk, en kreeg enkele Vlaamse en Nederlandse literaire prijzen uit gereikt. Ze schreef o.a. Taal zonder mij over de plot selinge dood van haar man, dichter Herman de Coninck)Donderdagmiddag halfvier, De laat ste keer en Als een kinderhemd. Onlangs verscheen van haar In het land van Dutroux. Het boek gaat niet over Dutroux maar vertelt de levensverhalen van 5 heel gewone Belgen. Dutroux is slechts op de achtergrond aanwezig. Het verhaal is dicht op de huid geschreven. Het zijn berichten uit het echte leven. Een echte Hemmerechts! PAGINA 6 www.rabobank.nl/hilvarenbeek-oisterwijk r Goed voor en goed voor het klimaat. ‘Vraag naar de actievoorwaarden. In samenwerking met: Schepens Tweewielers (Koninklijke Gazelle Nederland) en Tweewielerspecialist René van Linden uit Oisterwijk en Vogels Fietssport uit Moergestel. Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk, Hypotheek Vermogen, tel. 013 - 529 50 50. Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 Sluit nu een hypotheek af voor 30 jaar en ontvang het tarief van 20 jaarNaast dit aantrekkelijke aanbod ontvangt u ook nog eens een fiets voor niets. Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel I Tel /Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl Naar eigen wens en ontwerp j Alle merken keukenapparatuur J Bezoek aan huis Gratis offerte, geheel vrijblijvend ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 NOVEMBER 2007

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 6