Moergestels kookboek met recepten van inwoners 90 040 'tgy ’Sneeuwwatje en de 7 Ergen’ %crki5 Aphrodite Uitnodiging Presentatie Kookboek HEERLIJKE KWARKBOL eigengebakken PEPERNOTEN- BROOD BRILLEN LENZEN BAKKERIJ KOUWENBERG Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 7 NOVEMBER 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1448 Wel, heel lang geleden, ongeveer drie weken, De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Het is ondoenlijk gebleken eenieder een persoonlijke uitnodiging te sturen. Iedereen die aan het Moergestels Kookboekje heeft meegewerkt is van harte uitgenodigd voor deze presentatie. Aanstaande zondag 11 november wordt om 14.30 uur in 'Den Boogaard' het Gèèsels Kookbuukske gepresenteerd. Een groot aantal Moergestelnaren heeft recepten ter beschikking gesteld. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl VOLOP VERS UIT EIGEN OVEN: amandelstaven, gevulde speculaas, eigengebakken taai-taai De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Het Gèèsels Kookbuukske wordt uitgegeven ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de cul turele Stichting WieKentKunst. Met als uit gangspunt dat de liefde voor Moergestel ook door de maag.gaat, is inwoners gevraagd hun favoriete recepten ter beschikking te stellen. Op deze oproep is massaal gereageerd. Het lever de een zeer gevarieerd kookboek op. Er staan zowel klassieke gerechten in uit de Brabantse volkskeuken als recepten uit de hedendaagse mondiale keuken. Na maanden van hard werken is de Prinsen commissie van C.V. De Pierewaaiers er wederom in geslaagd een nieuwe Stadsprins aan Moergestel te kunnen presenteren. In een sfeer van Braziliaanse samba, ritmes, dans Goed idee, bij koffie of thee! Telefoon 013-5424177 zeven maanden en driehonderd zesendertig jaar geleden, was er een land dat legatsie heet te. Koning Jakkes was koning van dit land en had deze naam verzonnen. En weet je wat het rare was met Koning Jakkes? Hij hield niet van mooie dingen maar juist van lelijke dingen. Het lelijkste van het lelijkste was voor hem nog niet lelijk genoeg, en dat gold ook voor men sen. Zijn vrouw, Koningin Griezelle probeert uit alle macht om de lelijkste vrouw van het land te blijven. Als dat niet meer lijkt te lukken, bedenkt ze een listig plan... met grote gevol gen...Hoe dit alles afloopt kun je zelf het best komen bekijken op: vrijdag 9 november om 19.00 uur en zondag 11 november om 15.00 uur in Den Boogaard. Kaartjes voor slechts 2,50 (inclusief een traktatie!) verkrijgbaar bij de kassa van de zaal, voorafgaand aan één van de voorstellin gen. Zorg dus dat je er met je (groot)ouders en vriendjes bij bent! Doen hè? “Die Naemloose Speelers” zijn reeds 43 jaar een begrip in Moergestel en de regio en staan garant voor kwaliteit, vooral ook omdat vrijwel alles steeds in eigen beheer wordt bedacht, gemaakt en uitgevoerd. Wij heten u van harte welkom! Copacabana aan de Reusel Braziliaanse taferelen in De Brouwer Zaterdag 10 november a.s. is het zover. Het prinsenbal van C.V. De Piere waaiers, alwaar de nieuwe Stadsprins van Moergestel zal worden gepresen teerd. En zoals verwacht mag wor den van de Prinsencommissie van C.V. De Pierewaaiers, zal deze pre sentatie ook weer gepaard gaan met een spec taculaire avond in de zaal van Café De Brouwer. Zal Prins Bas d’n Urste terug keren en weder om de scepter gaan zwaaien over het Pierewaaiersrijk of komt C.V. De Pierewaaiers met een daverende verrassing uit de spreek woordelijke hoge hoed.... Het boek is samengesteld door de Moergestelse journalist en schrijver Paul Spapens. Hij schreef eerder samen met de Tilburgse kok Martin Willemsen het Tilburgs kookboek. Momenteel werkt hij in Tilburg aan een zeer uitgebreid multicultureel kookboek met gerechten van de tientallen nationaliteiten die in Tilburg wonen. Paul Spapens is gespecialiseerd in volks cultuur. De eetcultuur is daar een belangrijk onderdeel van. Door zijn inhoud is het kook boek tevens een interessante en kleurrijke schets van de Moergestelse samenleving. Gèèsels Kookbuukske zondag te koop in den Boogaard en horecabedrijven In cultureel centrum den Boogaard wordt zondagmiddag 11 november vanaf 14.00 uur het Gèèsels Kookbuukske gepresenteerd. Vanaf dat moment is het te koop in den Boogaard en in alle elf horecabedrijven die meedoen aan de gratis proeverij. In dit kook boek staan meer dan tachtig recepten. Deze zijn door de inwoners van Moergestel ter beschikking gesteld. Het Moergestels kook boek is een uitgave van de Stichting WieKentKunst. Het is samengesteld door journalist en schrijver Paul Spapens. Het Moergestels kookboek is bijna 150 pagina’s dik. Er staan tekeningen in van de Moergestelse tekenaar Teun op ’t Hoog. Hij heeft een prach tig staaltje tekenwerk afgeleverd. Het boek is fraai uitgegeven en kost slechts 7,50 euro. Het Gèèsels Kookbuukske heeft een harde kaft in kleur. Na de eerste verkoop zondag in den Boogaard en in de elf horecazaken, kan het vanaf volgende week worden aangeschaft bij Novy van Wezel aan het Rootven 10 en bij de VW Oisterwijk in cultureel centrum Tiliander. spelen weer voor jullie a.s. weekend in Den Boogaard Bij elk gerecht is het vertaal opgetekend van de persoon die het ter beschikking heeft gesteld. Dit levert verrassende verhalen op over onder meer de evolutie van traditionele gerechten, over hoe mannen in de keuken in de weer zijn en over missiezusters die in den vreemde ‘Hollandse’ kost kookten. Het boek bevat alle soorten gerechten, van soep tot vlees, van snacks tot toetjes. In zijn soort is dit kookboek uniek. J Huidverzorgingsinstiti Ter gelegenheid van de presentatie organiseert de Moergestelse horeca op zondagmiddag van 15.00 uur tot 18.00 uur in cafés en restaurants een gratis proeverij. Vrijwel alle horecabedrij ven doen mee. Restaurant De Man heeft zich als elfde bedrijf aangesloten. Ook in de verzor gingshuizen Stanislaus en Reuselhof kunnen gerechten worden geproefd. Alle gerechten zijn ontleend aan het Gèèsels Kookbuukske. Tussen de deelnemende bedrijven en de verzorgings huizen pendelt een huifkar. Op vrijdag en zondag a.s. brengt toneelver eniging ’Die Naemloose Speelers’ als eerste toneelgroep in het nieuwe sociaal-cultureel centrum den Boogaard, een bijzonder leuk en spannend toneelspel voor de hele familie, jong en oud. Het stuk is een parodie op een bestaand sprook je en zal door deze ervaren, maar nog altijd frisse toneelvereniging op de planken worden gebracht in de prachtige nieuwe zaal van den Boogaard. In een mengeling van een prachtig decor, licht, geluid, schitterende kleding en fraai toneelspel waan je je al gauw midden in een echt sprookje. En waar gaat dit sprookje dan over? Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 ■IlTh en gezang zal de spanning richting de klok van 23.1 lu. tot ongekende hoogte stijgen alsmede de temperaturen die te vergelijken zullen zijn met die aan de stranden van Rao de Janeiro. Mede door enkele spetterende optre dens zal de klok naar Tl over 11’ vliegen zoals Ayrton Senna door de welbekende chicanes! Zal Prins Bas d’n Urste de eer van C.V. De Pierewaaiers weer hoog gaan hou den, zoals Romario in zijn beste dagen op de stranden van Rio met een bal deed...?? Óf is de Prinsencommissie in haar zoektocht op een verrassing gestuit zoals Pedro Alvares Cabral op zijn vele ontdekkingsrei zen...??? Vragen die menigeen bezig houdt en de specu laties gaan in het Moergestelse weer als vanouds de ronde. Maar als u met eigen ogen de presentatie van de nieuwe Stadsprins van Moergestel mee wilt maken, of als u gewoon een gezellige swingen de avond wil hebben, kom dan zaterdag 10 november a.s. naar Café De Brouwer, het Prinsenbal van C.V. De Pierewaaiers!!! C nieuws 1 AL RUIM 8ö JAAR FltTSKUIfR RUUD PAN IS Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1