’Igas I I Moergestel herdacht stijlvol haar 63e bevrijdingsdag 075 Proeverij met gratis hapjes van Moergestelse horeca Aphrodite 5 EIERKOEKEN BAKKERIJ KOUWENBERG EIGENGEBAKKE TAAI-TAAI PAKJE APPELMEISJES 4+1 GRATIS Laatste grote thuismarkt! Prinsenbal bij C.V. De Dorstvlegels St. Jansplein genomineerd! Sinterklaasactie van de Zonnebloem Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 31 OKTOBER 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1447 Sjaak en Leen van Herck en vele helpers Postelstraat 8, Moergestel, Tel. 513 2567 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 1 MEERGRANEN EIERKOEKGRATIS! ScfitcCcrwerffixi Telefoon 013-5424177 Goed idee, bij koffie of thee! Gewijde Hubertusbroodjes per stuk te bestellen voor a.s. zaterdag Maandag 11 en dinsdag 12 november zijn we open van 9.00 tot 17.00 uur KERSTSPULLEN - POPPEN - BOEKEN - HANDWERKMATERIAAL SPEELGOED ENZ. ENZ. Graag tot ziens! Tien cafés en restaurants doen mee in kader presentatie Moergestels Kookboek MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 ia S Huidverzorgingsinstituut H 3 7^3 Schoolstraat 5 Kees Geerts legde bloemen namens het verzet. Krans wordt gelegd door de wethouders. Jongerengroep ‘De Kurkskes’ neemt de adoptie van het monument voor haar rekening. AL RUIN 80 JAAR FIETSPLE2IEII i 4 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Aan deze proeverij doen tien horecazaken mee: Epi, De Schouw, De Klaore, De Brouwer, Het Centrum, Tijms, De Veerkes, ‘t Draaiboompje, Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl Het Gèèsels Kookbuukske wordt gepresen teerd op zondagmiddag 11 november. Volgende week besteedt Moergestel Nieuws daar aan dacht aan. Het unieke kookboek met gerech ten van inwoners van Moergestel is tot stand gekomen na oproepen in Moergestel Nieuws. Van de presentatie wordt een culinaire happe ning gemaakt dankzij de proeverij van de Moergestelse horecabedrijven. o 71 ven. Ook dit is gratis. “We vinden dit een heel leuke manier om samen de Moergestelse hore ca voor het voetlicht te brengen”, aldus voor zitter Guus Mulders. “Op deze manier willen we iedereen in staat stellen kennis te maken met de Moergestelse horeca.” De Moergestelse horeca organiseert op zondagmiddag 11 november een proever ij. In bijna alle zaken, zowel cafés als restaurants, kunnen gratis hapjes worden geproefd. Deze proeverij is een onderdeel van de presentatie van het Gèèsels Kookbuukske van WieKentKunst. De gratis te proeven hapjes zijn óf ontleend aan dit kookboek óf ze zijn er op geïnspireerd. Voorzitter Guus Mulders van Horeca Moergestel zegt dat het de eerste keer is dat de cafés en restaurants van Moergestel zo’n evenement presenteren. Ook dit jaar zullen de Dorstvlegels als eerste een nieuwe Prins bekend maken voor het carnavals seizoen 2007/ 2008. Dit zal gebeuren tijdens ons Prinsenbal op zaterdag 3 november in Café ’t Centrum vanaf 20.30 uur. Om ca. 21.30 uur zullen we afscheid nemen van Prins Ad den Irste, die ons het afgelopen jaar uitstekend ver tegenwoordigd heeft. Om elf minuten over elf zal op de originele Dorstvlegel manier de nieu we Prins aan iedereen worden voorgesteld. Natuurlijk bent u hierbij van harte welkom. Want bent u ook niet nieuwsgierig wie de nieu we Prins wordt? We zien u graag op 3 novem ber C.V. De Dorstvlegels ‘t Stokske en Kanoboerderij De Reusel. Dit betekent dat slechts twee bedrijven zich niet op deze manier aan het publiek presenteren: Aanbeveling en De Man. In den Boogaard vindt om 14.30 uur de eigenlijke presentatie van het Gèèsels Kookbuukske plaats. Ondernemend Moergestel heeft bij de com missie van de Rabobank een verzoek ingediend om een financiële bijdrage in het kader van de verfraaiing van het St. Jansplein. De commis sie die is belast met de selectie van de projec ten die maatschappelijk van belang zijn, heeft ons project genomineerd. Op 8 november a.s. stemt de afdelingsvergadering van de Rabo bank over de genomineerde projecten. Ons bestuur is buitengewoon blij met deze nominatie die in elk geval al goed is voor 750,Maar wij krijgen nog de kans toe te lichten waarom wij vinden dat de hoofdprijs van€ 1.500,naar dit project moet gaan. Wij zijn van mening dat ons nieuw kloppend hart een facelift hard verdient. De andere genomineerde projecten zijn: oplei ding nieuwe musici bij de harmonie en toneel vereniging Die Naemloose Speelers. Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 De meeste zaken liggen in het centrum en zijn dus gemakke lijk te voet te bezoeken. Om de zaken die wat verder weg liggen ook gemakkelijk be reikbaar te maken, pendelt gedurende deze culinaire manifestatie een huifkar tus sen de deelnemende bedrij- Sinterklaas doet de Zonnebloem afd. Moergestel al jaren. Ook dit jaar gaan we dit weer doen onder het motto “Zon in de Schoorsteen”. Wij vragen u om een pakje te maken. Het gaat om een aardige attentie, een verrassing, een nuttig cadeautje, dat feestelijk wordt verpakt. Het is beslist niet de bedoeling er een kostbaar geschenk van te maken. Centraal staat: door de attentie, het vriendelijke gebaar, de medemens laten merken dat hij er ook bij hoort. U kunt het pakje natuur lijk ook samen met uw kinderen maken. En wanneer u er een gedichtje of kindertekening bijvoegt is het helemaal compleet. Als u mee wilt doen, neem dan contact op met Petra Verheyen, tel: 513 2351 of Miny Selten, tel: 513 0053. Als u tussen 18.00 uur en 19.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. fi - De proeverij duurt van 15.00 uur tot 18.00 uur. In alle genoemde bedrijven kan gratis worden geproefd van uiteenlopende gerechten met de volgende namen. Epi: Chriesjes Kroket. De Schouw: Zult van Sus. De Klaore: Kant en Klaore. De Brouwer: Ermelindis Potje. Tijms: Toastjes van Tijmen. De Veerkes: Saté van Kees, ‘t Draaiboompje: Claassens Ro- sévlees. ‘t Stokske: Stokskes Soep. Kanoboerderij De Reusel: Kano’s Pannenkoek. De proeverij is een manifestatie van Moer gestelse eigenheid. Dat komt onder meer sterk tot uiting door het gebruik van Moergestelse ingrediënten in de verschillende hapjes. Zoiets wordt sterk gestimuleerd door het Land van de Hilver. Dit samenwerkingsverband is nauw betrokken bij het evenement en bij het Gèèsels Kookbuukske. Guus Mulders: “De horeca van Moergestels werkt al veel samen. Daarmee - onderscheiden we ons echt van andere dorpen. Maar zo’n proeverij hebben we nog nooit geor ganiseerd. We hopen dat we er heel veel men sen een plezier mee kunnen doen. Afgelopen zondag herdacht Moer gestel het feit dat het 63 jaar geleden bevrijd is. Na een dienst in de kerk vond een plechtig heid plaats bij het monument van GeneraalBarber aan de Reusel. Hier voerde o.a. loco-burgemeester Joop van Hezik het woord en werden bloemen gelegd. Het thema van dit jaar luidde: ‘Vrij heid maak je met elkaar’. Een zieke, eenzame of gehandi- capte medemens verrassen met uur. De ’Kroket van Chriesjes’ is een van de gerechten in het Gèèsels Kookbuukske. Het is een oorspron kelijk recept van een Moergestelse kroket.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1