Smesh en Napoleon winnen 25e Blaoskapellenfestival 1 1 2 Uw hypotheekrente 30 jaar vast voor het tarief van 20 jaar!* Bijzondere tentoonstelling tl W> een yoor l"et Alarmnummer Het is tijd voor de Rabobank. voor als het écht nodig is... Al ’n aantal jaren behoort Napoleons Hijskapel uit het Vlaamse Eks tot de ‘inboedel’ van het Blaoskapellenfestival. Verbazingwekkend, elk jaar weer! En wat hebben we al voor moois de jury vaak ‘kippenvel’, en wanneer dat wordt bereikt is het met de kwaliteit van de orkesten (en dus ook het festival) alleen maar uitste kend. Gelukkig, want een perfecte organisatie verdient dit ook. ’n Organisatie die het komen de jaar één persoon zal moeten missen. Wim Boogaers werd in de bloemetjes gezet omdat hij z’n afscheid binnen de commissie had aange- kondigd. Of hij het kan laten? M.O. In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Rabobank Met recht voert het jaarlijkse Blaoskapellenfestival als ondertitel ‘De muzikaal ste zondag van het zuiden’, want wat de deelnemers afgelopen zondag hebben laten horen was onwaarschijnlijk goed! ’n Muzikale kwaliteit om van te watertanden! En dat geldt ook voor de gebeurtenissen eromheen. Zoals de opmerking die een van de juryleden optekende uit de mond van ‘n 8-jarig meisje: ‘Ik ga dit straks ook doen, want ik zit nu al op blokfluitles...’. Elk jaar staat de jury weer verbaasd over wat ze krijgt voorgeschoteld. Daarvan geeft de uitslag het beste bewijs, want geen van de kapellen die vorig jaar in de prijzen vielen wist dit jaar de finale te halen. Uiteindelijk lukte het twee nieuwelingen om in de finale te moeten uitma ken wie de muzikaliteitprijs mee naar huis mocht nemen. Onomstotelijk stond na hun optreden vast dat het jeugdige ‘Smesh’ uit Lieshout het sterkst was, met als uitstekende tweede ’t Satte Erremenieke uit Zwijndrecht. Daarbij moet gezegd van wat wij van 'n zat herremenieke zouden kunnen verwachten in dit geval geheel niet opging! Klasse! In de finale won echter het écht muzikale boven het meer opzwepende geluid dat het publiek mogelijk iets meer aanspreekt. En dat is, als het om muzikaliteit gaat, het meest eerlijke! ’n Super terechte winnaar dus! gezien van deze Vlaamse vrienden. Dit jaar voor het eerst stond tussen hen in de kleind ochter van opa ‘Napoleon’, ofwel de 8-jarige kleindochter Kyra van de leider van de groep. Ondermeer door een saxofoonsolo(tje) wist zij de jury te bekoren temidden van een onafge broken in beweging zijnde groep muzikanten. Het leverde hen aan het eind van de dag de eer ste prijs Presentatie op. Tweede was hier ‘De Böllekes’ uit Oisterwijk die hier elk jaar wel bijna weten te scoren. We hebben genoten van veel prachtige muziek en evenveel verrassende arrangementen, want daarin lijkt iedereen alleen maar sterker te worden. Het bezorgde dus ook deze zondag Vogelvereniging Moergestel Van vrijdag 26 t/m zondag 28 okto ber organiseert Vogelvereniging Moergestel een Bijzondere Tentoon stelling i.v.m. het 40-jarig bestaan van de vereniging. Deze tentoonstelling zal plaatsvinden in de zaal van café ’t Stokske aan de Zandstraat. Op de tentoonstelling zullen weer veel mooie vogels geshowd worden: kleur en postuur kanaries, tropen, zebravinken, dui ven, kromsnavels en wildzang. Er zullen ruim 340 vogels te zien zijn. Mede door de mooi aangeklede zaal zal het een mooi geheel zijn en een lust voor het oog. De vogels zijn ingezonden door leden van Vogelvereniging Moergestel en vogellief hebbers van dorpen uit de regio. Op vrijdag om 20.00 uur zal wethouder Van Hezik de kampioenen van deze ten toonstelling bekend maken en de tentoon stelling openen voor zowel inzenders als publiek. Op zaterdag zal de tentoonstelling geo pend zijn 10.00 tot 20.00 uur en op zondag zijn we geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Gaat uw interesse ook uit naar vogels of wilt u lid worden van Vogelvereniging Moer gestel? Dan kunt u zich altijd wenden tot een van onze bestuursleden die u graag op onze tentoonstelling te woord zullen staan. Bestuur Vogelvereniging Moergestel 1 a PAGINA 7 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 OKTOBER 2007 f Goed voor en goed voor het klimaat. www.rabobank.nl/hilvarenbeek-oisterwijk Vraag naar de actievoorwaarden. In samenwerking met: SchepensTweewielers (Koninklijke Gazelle Nederland) en Tweewielerspecialist René van Linden uit Oisterwijk en Vogels Fietssport uit Moergestel. Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk, Hypotheek Vermogen, tel. 013 - 529 50 50. Lijstenmakerij voor alle inlijstwerk Restauratie-atelier Heusdensebaan 27, 5061 PM Oisterwijk tel. (013) 5284856 Open: donderdag 13.00-18.00; vrijdag 10.00-18.00; zaterdag 10.00-15.00 A Sluit nu een hypotheek af voor 30 jaar en ontvang het tarief van 20 jaar! Naast dit aantrekkelijke aanbod ontvangt u ook nog eens een fiets voor niets. Drugs., seksueel geweld, een baby ais je zelf nog heel jong bent, weinig blijft de straatmeisjes in Nicaragua bespaard Met steun van Kmdeipost zegel» vangt organisatie Inhijambia de meiajes liefdevol op en helpt ze aan onderwijs en werk. Voor élle kindster en veilig thuis www.kinderpo8tzegels.nl "Rijn moeder zorgt niet voor «ij en heer vriend bedreigt mij. Bij Inhljeebia krijg ik liefde en aandacht en ze betelen uoor eljn school."

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 7