MIELE-ACTIE! GRATIS 090008844 GEEN SPOED, WEL POLITIE Feest van de Lange Nacht komend weekend! Expositie zwart wit groep FRANS VAN VELTHOVEN PROFICIAT!'.! de Miele stofzuiger S4 Ecoline Moergestel herdenkt oorlog en bevrijding 1 Sinterklaasactie van de Zonnebloem Muzikale middag met de Zonnebloem Bij aankoop van 'n Miele wasautomaat (vanaf 1.600 toeren) 'tls wel heftig, mw Aez mewwefee wordt wel vèftlg Vervolg van voorpagina basisschoolleeftijd. De basisscholen zelf worden elk jaar bij de herdenking betrokken door mid del van een lesbrief over een bepaald thema uit die tijd. KBOBrabant Met Henk Wijngaard en De Zware Jongens A.s. zaterdag 27 oktober is het dan eindelijk weer zover! Carnavalsvereniging De Durdraaiers organiseert het Feest van de Lange Nacht. Ook dit jaar belooft het en groot feest te worden! Met spetterende optredens van Henk Wijngaard en De zware jongens. De Magie Sound Drive-in show zorgt voor de verdere muzikale omlijsting. Samen zorgen zij voor de unieke feestsfeer waar het Feest van de Lange Nacht al zo lang om bekend staat. Henk Wijngaard kennen we natuurlijk alle maal. Hij is bekend geworden door hits als: “Met de vlam in de pijp” en “Kilometervreters” en vele anderen. Een optreden van Henk Wijngaard zorgt altijd voor een hoog “gezellig- heidsgehalte”. De Zware Jongens zijn misschien niet bij ons allemaal bekend, maar de “Jodeljump” kent iedereen toch wel?! Ook hebben zij nog ande re hits gehad, zoals “Wurst, wurst, wurst” en “Anton aus Tirol”. Deze kunnen we natuurlijk ook allemaal wel lekker meezingen! De zware jongens staan garant voor een echt feestgarantie. Aan de herdenkingsdienst in de kerk wordt onder meer medewerking verleend door het opleidingsorkest van muziekvereniging Prinses Juliana. Na de dienst lopen de deelnemers onder muzikale begeleiding van de Clan Lamont Pipe Band naar het monument aan de Reusel. Burgemeester Y. Kortmann houdt een toespraak. The Last Post wordt geblazen en twee coüpletten uit het Wilhelmus worden gezongen: De tirannie verdrijven, Die mijn hart doorwondt. Het onderwerp is dit jaar ‘Winterhulp’. De-vol uit - Winterhulp Nederland (WHN) is op 22 oktober 1940 opgericht door Seyass-Inquart, een Oostenrijke Nazi die in Nederland de lakens uit deelde. De Winterhulp was een nationaalso- cialistische organisatie met als taak ‘behoefti ge Nederlandsche staatsburgers’ ondersteuning te verlenen. Dit ‘sociaal vangnet’, om met een actuele term te spreken, werd Winterhulp genoemd omdat het alleen tijdens winterkou en vorstverlet nodig zou zijn voedsel, kleding en dergelijke te verstrekken. Immers, onder het nationaalsocialisme zou geen armoede meer heersen. Iedereen betaalde verplicht mee aan de Winterhulp. Het fonds werd gevoed uit lote rijen en collectes. Op lonen werd één procent ingehouden en op bedrijfswinsten vijf procent. Activiteiten van Galerie de Verdieping De zwart-wit groep is samen met de kleuren groep van afdeling Brabant West in 1987 Van start gegaan. Deze expositie is dan ook een jubileum. De groep is bewust nooit erg groot geweest, variërend van 10 tot maximaal 15 personen. De deelne mers zijn allen hartstochtelijke liefhebbers van zwart-wit beelden. De analoge en digitale fotografie gaan in deze groep hand in hand. Schoolstraat 7 - Moergestel - Telefoon 013-513 1245 Kortom, redenen genoeg om ook naar het Feest van de Lange Nacht te komen op zaterdag 27 oktober. Vanaf 20.00 uur is de tent aan de Oirschotseweg, tegenover Partyboerderij ’t Draaiboompje geopend. En zijn jullie van harte welkom! Let op: ook dit jaar zijn de kaarten weer in de voorverkoop verkrijgbaar, maar alleen als je 16 jaar of ouder bent! En i.d. is verplicht! De kaarten zijn voor €10,- te koop aan de kassa en voor €8,- te koop bij Partyboerderij ’t Draaiboompje en Boerenbond Moergestel. Dus wacht niet langer en haal je kaarten! - Tot zater dag! MOERGESTEL KREATIEF Evenals de afgelopen jaren stelt Galerie de Verdieping creatieve Moergestelnaren de gele genheid om tijdens het altijd sfeervolle Moergestel-Kreatief hun werk te exposeren.Ook deze keer zal de Galerie vanaf tweede kerstdag tot en met het laatste weekeind van januari het trefpunt zijn van Moergestelse kunstenaars en bezoekers uit eigen dorp en ver daarbuiten. Om dit culturele en sfeervolle eindejaarsevene- ment te kunnen organiseren zijn wij op de eerste plaats afhankelijk van uw deelname. Wilt u een bijdrage leveren aan deze unieke, maar vooral ook gezellige, puur Moergestelse expositie, meld u dan aan via info@galeriede- verdieping.nl of telefonisch bij Ed Hurkmans, tel. 013 5131316 of Hans van Brunschot, tel.013 5131300. ’GEEF ELKAAR DE HAND” Volgende week donderdag 1 november heb ben wij weer een gezellige middag. Wij zijn wederom te gast in de Reuselhof en beginnen om 14.00 uur met een kopje koffie of thee. Het KBO ouderenkoor “Echo” zal deze middag vanaf 14.30 uur verzorgen met daar tussenin een korte pauze .Zij hebben zeer zeker leuke en gezellige liedjes op hun programma staan die wij eventueel mee kunnen zingen. Het einde zal om ongeveer 16.30 uur zijn. Houdt u van muziek kom dan gerust luisteren en meezin gen..Geen vervoer? Wij doen ons best om het te regelen, maar dan wel op tijd laten weten bij Jacquline telefoon 513 2523 of Gina telefoon 513 2007. Tot donderdag. Een zieke, eenzame of gehan dicapte medemens verrassen met Sinterklaas doet de Zonnebloem afd. Moergestel al jaren. Ook dit jaar gaan we dit weer doen onder het motto “Zon in de Schoorsteen”. Wij vragen u om een pakje te maken. Het gaat om een aardige atten tie, een verrassing, een nuttig cadeautje, dat feestelijk wordt verpakt. Het is beslist niet de bedoeling er een kostbaar geschenk van te maken. Centraal staat: door de attentie, het vriendelijke gebaar, de medemens laten merken dat hij er ook bij hoort. U kunt het pakje natuur lijk ook samen met uw kinderen maken. En wanneer u er een gedichtje of kindertekening bijvoegt is het helemaal compleet. Als u mee wilt doen, neem dan contact op met Petra Verheyen, tel. 513 2351 of Miny Selten, tel. 513 0053. Als u tussen 18.00 uur en 19.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. Op Maandag 19 november 2007 organiseert de Zonne bloem een theatervoorstel ling in Den Herd in Bladel. De voorstelling heet “In the mood” met Sjoukje Smit, Gemma van Eek, Jacqueline Aronson en Wim Rijken. Sjoukje, Gemma en Jacqueline kruipen in de huid van de Andrews Sisters. Ook liedjes van Mariene Dietrich en Vera Lynn komen aan bod. Muziek en dans uit de jaren veertig en vijf tig zal herleven. U kunt genieten van Nederlands- en Engelstalige liedjes. Wim Rijken zal, zoals vorig jaar, gestalte geven aan een aantal verschillende mannenrollen. Voor €10,- hebt u een onvergetelijke mid dag. De Zonnebloem verzorgt het vervoer. We vertrekken om 12.45 uur vanaf de Reuselhof. U kunt zich t/m 31 oktober aanmelden bij Joke van Beers, tel. 513 2368 of Det Boogaers, tel. 513 1775. Als u ±18.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. Het aantal deelnemers is beperkt, dus meld u snel aan. Voor de liefhebbers is het zwart-wit kritischer en vereist meer nadruk op de inhoud omdat er geen kleurschakeringen zijn die dit kunnen camoufleren. Sinds enkele jaren is er sprake van een opleving van zwart-wit Wellicht mede door de digitale fotografie waarbij het omzet ten van kleur naar zwart-wit in een handom draai kan geschieden. Deelnemers aan deze expositie zijn Patricia van Gastel, René van Gastel Wim van Leijsen, Harry van Loon, Berry van Meel, Co Mei, Cees Mutsaerts, Martin Prumpeler, Martin Speetjens, Jac. Thijsen, en Femke de Wit. De opening zal geschieden op zaterdag 27 okto ber om 14.00 uur door Hans Zoete. Deze expositie loopt tot en met 4 november en is geopend zaterdags van 13.00 tot 17.00 uur FILMVOORSTELLING Zondagmiddag 15.00 uur filmvoorstelling in de filmzaal 19Toen, entree 3 euro Een Nederlandse oorlogsfilm uit 1963, met als voorfilm een in het kader van Moergestel filmt ingezamelde productie van de bevrijding in 1944, van Best, Oirschot, Moergestel en Oisterwijk. Wilt u weten welke films wij ver tonen en wie er exposeert, kijk dan op info@galeriedeverdieping.nl en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Galerie de Verdieping bevindt zich op de Industrieweg nr.16. www.galeriedeverdieping.nl t PAGINA 3 Centnfugesnelheid 1 .600 tpm Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel i 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 OKTOBER 2007 Deskundige.voorlichting, prima service, alleen topmerken, uitstekende garantie en volop parkeerruimte, daarvoor gaat u naar ELEKTRO-TECHNISCH BURO a

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3