ft 90 RONDOM DE KERK kijk voor een impressie op: www.janssenaannemers.nl Janssen 'PftROCï moderne bouwers sinds 1863 NIEUWE WERKGROEP “KERKONDER- HOUDSPLOEG” Voor alle kinderen een veilig thuis. Ga naar www.kinderpostzegels.nl ♦lumberjack 1 PAGINA 8 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 OKTOBER 2007 www.parochiemqergestel nl I TvE Janssen Aannemers b.v. kinder T 013 - 513 36 04 F 013 - 513 38 05 Wist u dat er in onze parochie zo’n veertig werkgroepen werkzaam zijn?! Dat zegt toch wel iets over de vitaliteit en samenwerking in onze parochie. Op het parochiecentrum achter de kerk is het dan ook altijd druk met parochianen die iets moeten vragen of regelen en die, tussen Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Ad Wolfs Paul Dijckmans de bezigheden door, even gezamenlijk kof fie drinken. Zojuist kwam ik terug van zo’n koffiepauze, waar maar liefst 14 parochianen even zaten te verpozen tussen de werkzaam heden door. Aan de lange lijst van al deze werkgroepen is er, zo'n maand of vier geleden, weer een toegevoegd: de Kerkonderhoudsploeg. Het is een groepje van 6 mannen, aangestuurd door Kees Schoenmakers (met verder Toon Fonken, Peter Hoffmans, Frans van Rooij, Leo Boogaers en Ad Wolfs (Oist.weg)). Elke maan dagochtend zijn ze te vinden in kerk, sacris tie of parochiecentrum, om reparaties te ver richten, verfraaiingen aan te brengen of han digheidjes te bedenken en uit te voeren. Ze hebben al heel wat werk verricht en er staat nog veel op het programma om uit te voeren. Oisterwijkseweg 30 5066 XD Moergestel problemen hebben. Op pleegzorgboerderij de Essenburg vinden deze kinderen een warm thuis. ZOLDER Onlangs zijn ze een aantal ochtenden bezig geweest om verbeteringen aan te brengen op de zolder van de sacristie. Die zolder was aar dedonker en stond helemaal volgepakt met allerlei materialen die daar in de loop van de jaren waren neergezet. Lopen op die zolder was nauwelijks mogelijk en iets vinden daar door zeer moeilijk. Ze hebben dus allereerst een flinke opruiming gehouden, vervolgens voldoende licht aangebracht en tenslotte - de ruimte was geschapen - een werkbank met verlichting en stopcontact erboven aange bracht, waaraan ze kunnen werken bij het repareren van allerlei dingen en het beden ken van handigheidjes. Zo’n vijf mandagen werk is al aan die zolder besteed. Zo zijn op die werkbank ook de bloembak- ken/consoles (75 - 110 hoog en 30 - 35 breed) ontstaan waarvan de werkgroep kerk- versiering nu een dankbaar gebruik maakt bij de verfraaiing van het priesterkoor. Voor die versiergroep hebben ze nog meer in de maak: een soort verticale standaards met een hori zontaal plateau eraan. IN PAROCHIECENTRUM Ook in het parochiecentrum zijn ze bezig geweest. De Vlizotrap naar de zolder was niet geheel betrouwbaar. Om te voorkomen dat de trap bij het openen van het luik naar de zolder onverwachts zou neerkomen op het hoofd van de opener, hebben ze verbe teringen aangebracht aan de rails van deze trap. In de grote zaal hebben ze de smalle ruiten in de bovenramen witgekalkt. Voorheen was het voor met name het koor lastig wanneer de zon door die bovenramen naar binnenscheen en de mensen verblindde. AANNEMERS NOG VEELTE DOEN Op het programma om uit te voeren staan nog een aantal zaken. Zo gaat de groep eerst daags alle spijkers trekken uit de binnenmu ren van de kerk. Wanneer in het verleden iets moest worden opgehangen in de kerk, werd er wel weer een spijker in de muur bijgesla gen. De muur lijkt op enkele plaatsen inmid dels wel op een fakirbed. Tijd om eens schoon schip te maken. En dan komt er nog een grote klus: de repa ratie van veel kerkbanken. Ve^l van die ban ken zijn aangetast door houtworm en spint en als gevolg daarvan zal veel gerepareerd moe ten worden, teneinde ook beschadigingen aan kleding van kerkgangers te voorkomen. De “meutel” moet eruit, zeggen de mannen. Eén bank die er erg aan toe was hebben ze inmiddels al gerepareerd. De mannen hebben er duidelijk zin in en heb ben onder het werk veel plezier met elkaar. Ze voelen ook dat ze zinnig bezig zijn en ze hebben ook eer van hun werk. Het mes snijdt dus aan vele kanten. www.kerk-in-oistérwijk.nl In ‘”t Honk’’de kamer boven in het parochie centrum, waar de jongerengroep zijn domi cilie heeft, hebben ze onlangs de grote tafel geschuurd, teneinde hem eerstdaags opnieuw in de lak te kunnen zetten. WERK IN KERK EN SACRISTIE Ook hebben ze op de deuren van de biecht stoelen sloten aangebracht, teneinde de daar in geplaatste materialen, veilig te stellen. Nu zijn ze o.a. bezig met het vervaardigen van een onderstel om aan te brengen onder het fraaie tabernakel van Otto Herbert Hajek. Erg mooi uitgevoerd in de betimmering van het vroeger akelig witte kastje in de sacristie waarop de geluidsapparatuur staat. Het is nu een geheel geworden met de eikenhou ten lambrisering van de sacristie. Voor de bijsacristie hebben ze voor het steek- wagentje een handigheidje bedacht en uitge voerd. waardoor met dat steekwagentje nu een flink aantal stoelen tegelijk vervoerd kan wor den. Rond het altaar hebben ze een kabel- gootje gefabriceerd, waarin een losliggende bekabeling kan worden weggewerkt. "Ni in ouders konden niet goed voor mij zorgen. Nu woon ik op de Essenburg met mijn broertje. Ik vind het hier jn. YELLOW CAB Bij sommige kinderen gaat het thuis niet goed. Hun Ligtvoet House of Shoes Raadhuisstraat 15, 5066 AP Moergestel, T 013-5131867 www.houseofshoes.nl petKhoes LdiXb. eRA(?eBZ.'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 8