I WC-race en Badkuipenrace op TV! Bienekeboldertjes op schoolkamp als piraat of romein Kastelen, een kostbaar bezit I Expositie KiKu Moergestel 2008 I RE/MAX De gelukkige klas door Theo Thijssen bekend van Kees de Jongen De makelaar dicht bij huis! v.o.w leeftijd: Tel: Dinsdag 30 oktober "Oisterwijk, Centrumvisie Detailhandel" Aanvang 20:30 uur (zaal open: 20:00 uur) 513 3690 of Karin Verbakel-Rooth, Kerckackerstraat 3, tel. 513 1321. I I I I I I I I I De openbare bibliotheek doet volwassen leden deze speciale uitgave cadeau ter gelegenheid van de actie Nederland leest 2007. Van 19 oktober t/m 16 november zijn overal in het land lezers verdiept in het boek “De geluk kige klas”, het dagboek van een bevlogen leraar. Gratis bonnen voor het boek “De gelukkige klas” worden verstrekt aan volwassen leden van de bibliotheek (uiteraard zolang de voor raad strekt). In Moergestel wordt op 19 oktober het feeste lijke startsein gegeven. Het eerste exemplaar wordt door mevrouw Joke Denissen, leerkracht van basisschool De Bienekebolders, om 16.00 uur uitgereikt in de bibliotheek. Ónder het genot van een hapje en een drankje worden de eerste boeken aan belangstellende lezers aan geboden. Van 19 oktober t/m 16 november: Presentatie oude schoolfoto’s uit de verzame ling van Ad Wolfs, schrijver van “Honderd jaar Moergestel”. Donderdag 8 november: Open Leeskring over “De gelukkige klas” van Theo Thijssen o.l.v. Jan Verweij in de biblio theek van Moergestel. Toegang gratis. Tijd: 19.30-21.00 uur. Bibliotheek Moergestel, St. Jansplein 5a, 513 2243 www.bibliotheekmb.nl Oisterwijkse detailhandel Over 10-15 jaar Vision Makelaardij Pas om half 5 was de definitieve opname. Uiteindelijke waren we pas om 9 uur ’s avonds thuis. Een lange dag en een leuke ervaring en als je heel goed kijkt, dan zie je aan het einde van Jetix Studio in de aftiteling de naam Kanoboerderij de Reusel voorbij komen. Afgelopen zaterdag was de 2e opnamedag, die dus volgende week wordt uitgezonden, en er volgen er nog een paar, waar we ook met onze nieuwste attractie, namelijk de badkuipenrace, aan mee zullen doen. Volgende week zondagochtend naar Jetix Studio kijken! Want dan zie het wc-racen op TV. Jetix Studio, een kinderprogramma waar in 3 klassen uit groep 5 of 6 tegen elkaar strij den, was op internet onze wc-race tegenge komen, en wilde dat graag in haar program ma. 29 september was de eerste opnamedag en op 2 oktober de eerste uitzending. Voor de opnames moesten we al om half negen ’s ochtends aanwezig zijn. Rond half 10 zouden we proefdraaien, wat ruim een uur later werd. Deel II: Het leven in kastelen Stichting Soka organiseert op 20 oktober in conferentieoord Zonnewende te Moergestel voor de tweede keer een lezing over Kastelen een kostbaar bezit. Kastelen laten een stuk van de geschiedenis van Nederland zien. Na hun glorietijd in de Middeleeuwen zijn de verdedigbare burchten vaak verbouwd en hebben ze een nieuwe bestemming gekregen. Je treft er weldadigheid, luxe en cultuurhistorie aan, temidden van de rust van het omringende landgoed. Een kost baar geschenk van het verleden, een bezit om in ere te houden. Spreker: Robert van Lit, conservator Haags Historisch Museum, werpt een blik op het leven dat zich afspeelde in dit culturele erf goed. Daarna is er een rondleiding in Kasteel Dussen. 20 oktober 11.15 Inleiding door Robert van Lit Het leven in kastelen”; 12.15 Lunch; 13.00 Bezoek aan Kasteel Dussen, gelegen tussen Breda en Gorinchem Entree: 15,—(studenten 5,—*) Aanmelding: telefonisch 020 679 36 50 of via e-rnail: secretariaat@soka.nl Voor info: www.soka.nl brood bakken in een echt vuur, sieraden maken, een piratendans, schilden en zwaarden maken, hutten en vlotten bouwen, knopen tot en met een echt piratentoneelstuk dat de kinderen samen met de leerkrachten hadden ingestu deerd en nog veel meer. Vrijdagochtend heb ben de kinderen alles wat zij tijdens het kamp hebben gemaakt laten zien aan de ouders. Het was een bijzonder spektakel in een door de kin deren, samen met ouders en leerkrachten, zelf gemaakt Colosseum. Wij danken de weergoden die met ons mee waren en alle kinderen, ouders en leerkrach ten die dit kamp zo succesvol hebben gemaakt. De kleuters gaan nog op kamp, op 18 en 19 oktober. Het begon woensdagochtend op het school plein met een feestelijke en muzikale opening. De bagage werd in een vrachtwagen naar het kampadres gebracht. Een deel van de leerlin gen fietsten zelf naar Loon op Zand. Een ander deel startte bij de Drunense duinen met een speurtocht. Woensdagavond was er voor de kinderen die wilden een avondwandeling. Spannend, op zoek naar allerlei geluiden in het bos. Sommige kinderen hadden zich zelf als piraat verkleed. Donderdagochtend begon met een rondleiding door de bossen en ‘s middags waren er ver schillende ateliers, waar de kinderen hun cre ativiteit kwijt konden. Schilderen, mozaïeken maken zoals de Romeinen dat ook al deden, zelf Na een zeer geslaagde expositie in maart van dit jaar zijn we weer volop bezig I I van en is de eigen bijdrage €5,=. Op onze I site www.kikumoergestel.nl kun je zien wat we zoal doen. Heb je nog vragen, bel ons dan. Mariëlle van de Wouw-Heerkens, Pr. Irenestr.13, tel. 513 2722, Peter Wolfs, tel. P rx zx r will TT* 1_ 1 Kerckackerstraat 3, tel. 513 1321. Nederland leest Groep 3 t/m 8 van de Openbare Basisschool de Bienekebolders kunnen weer terugkijken op een fantastisch leuk en leerzaam schoolkamp. Met ‘piraten’ als thema voor groep 3 t/m 6 en de ‘romeinen’ voor groep 7 en 8. I I Ben je creatief en tussen de 2 en 16 jaar, kun I je schilderen, kleien, tekenen, lassen, plak- I ken enz.dan is er voor en door jullie een I expositie van kinderkunst. Deze wordt gehou- I den in maart 2008 in galerie ”De Verdieping”. I Je kunt je hiervoor aanmelden en in het I najaar zal er een selectie plaatsvinden. Ben I je geselecteerd dan krijg je daar z.s.m. bericht j (strookje inleveren bij Mariëlle/Karin) i i I N aam I Adres: j E-mailadres: PAGINA 5 www.oisterwijk.vvd.nl Discussieer mee met het forum waarin o.a. Piet Rutten, voorzitter VOW Joost Wagenmakers, Wethouder Ondernemend Moergestel John Cornelissen, Horeca Oisterwijk Horeca Moergestel I I I I I I I I I I I makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten E-mailadres 'Moergestel Nieuws' buro76@planet.nl Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 De Lind 71, Oisterwijk Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 OKTOBER 2007 Het centrum van Oisterwijk is volop in beweging. Op 20 September heeft de "Vereniging Oisterwijkse Winkeliers" haar visie voor een aantrekkelijk centrum aan de Gemeente aangeboden: Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! I I I I I I I I I I I T 1 1 I lx a cdi zeer gesiaague expositie 111 maai i van mi jaai zijn we weei vo l met de voorbereidingen voor de 2e expositie van KiKu Moergestel. OtSTtRWIlKSE

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 5