Harmonie promsconcerten een Megafeest Diersporen Open repetitie van Zanggroep Polyfonie Oisterwijk Fotoclub Focus Udenhout “Ontdek en benut uw talent” Vrolijke activiteiten in de herfstvakantie voor kinderen in asielzoekerscentra Expositie Nederlandse natuur l t Openingstijden van het bezoekerscen trum zijn van: 1 april tot 1 november: dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. 1 november tot 1 april: dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Het bezoekerscentrum van natuurmonu menten is gehuisvest aan de Van Tien- hovenlaan 5, 5062 SK te Oisterwijk. Waren de zangkwaliteiten van de Rabobank promsconcerten boven verwachting, zeker ook het harmonieorkest van muziekvereniging kunnen uitleven met verf en kwast en met muziek en dans. Op zondag 21 oktober organiseert Natuur monumenten een excursie over diersporen. Tijdens deze 2,5 uur durende excursie ver tellen twee gidsen over de dieren en hun sporen die te vinden zijn in de Oisterwijkse bossen en vennen. De vertrektijd is 14.00 uur. U moet van tevoren te reserveren bij het bezoekerscentrum, 521 9209, u hoort dan de exacte plaats van vertrek. Kosten: 4,- voor leden van Natuurmonumenten, 7,- voor niet-leden en kinderen tot 12 jaar betalen 2,-. De tocht is geschikt voor kinderen vanaf 10 jaar. In het bezoekerscentrum van Natuur monumenten in Oisterwijk verzorgt de “Fotoclub Focus Udenhout” een expositie over de Nederlandse natuur. Deze expositie is van 20 oktober tot en met 7 december 2007 gratis te bezoeken tijdens de openingstijden van het bezoekerscentrum. Vrolijke activiteiten in de Kliederkaravaan Met name de schoolvakanties zijn voor de gevluchte kinderen een saaie periode. Er is geen school en ze hebben weinig contacten of mogelijkheden tot afleiding. De landelijke stich ting de Vrolijkheid probeert daar verandering in te brengen. De Vrolijkheid (www.vrolijk- heid.nl) organiseert creatieve activiteiten en workshops voor de kinderen. Activiteiten waar in ze hun verhaal kwijt kunnen, waarin ze kun nen spelen, creëren en vooral plezier maken. In de herfstvakantie komt de grote Klieder karavaan naar de kinderen toe, zodat ze zich Zowel op vrijdag als zaterdag in een bomvolle Den Boogaard heeft het harmonie orkest samen met de lokale artiesten, de zanggroep Inspiration en de BZB een geweldig feest gevierd tijdens de Rabobank promsconcerten. recht niet doen vergeten. Een pluim voor de organisatie, muziekvereni ging Prinsés Juliana, en zeker ook voor de medewerkers van Den Boogaard. Een gewel dige muziek en showhappening die Moergestel zeker weer eens positief op de kaart heeft gezet. Van de Rabobank promsconcerten zijn opna mes gemaakt die binnenkort op dvd verschij nen kunt inschrijven via www.julianamoer- gestel.nl en met deze dvd, a 15 euro, de Rabobank promsconcerten nogmaals beleven. Wil je meehelpen met Kliederen? De workshops worden begeleid door professio nele kunstenaars, die daarbij ondersteund wor den door vrijwilligers. De Vrolijkheid is drin gend op zoek naar enthousiaste kunstenaars en vrijwilligers die hier aan mee willen werken. We zoeken mensen die het leuk vinden om cre atief bezig te zijn, affiniteit hebben met het werken met asielzoekerskinderen en beschik baar zijn in de week van maandag 22 tot en met vrijdag 25 oktober. De Vrolijkheid biedt een onkostenvergoe ding, een speciale training, een leuk team met een hele goede werksfeer en vooral een onvergetelijke ervaring! Heb je interesse en/ofwil je meer weten: neem contact op met Tea Keijl (twanentea@case- ma.nl) of Alex van Zundert (AlexvanZun- dert@home.nl) Op zoek naar diersporen Twee natuurgidsen van Natuurmonu menten nemen u mee door de Oisterwijkse bossen en vennen. Samen met hen gaat u op zoek naar allerlei soorten dieren die in dit gebied voorkomen en bekijkt u met hen de sporen die te vinden zijn in de Oisterwijkse bossen en vennen. De sporen geven heel veel informatie. Zo leert u van alles over het leven van de dieren zoals bij voorbeeld over de manier waarop een dier het bos gebruikt, zijn voedsel vergaart of zijn nest bouwt. kunt knaagsporen aan treffen van eekhoorns, braakballen van uilen en reigers, schuursporen en wissels of slaapplaatsen (legers) van het ree. Bij binnenkomst werd iedere bezoeker op ludie ke wijze welkom geheten door Toos en Nel, beide werkzaam als WC-stylisten en tijdelijk ingehuurd door de organisatie. Nog een verrassing voor de bezoekers, een har monieorkest volledig uitversterkt en profes sioneel uitgelicht. En dan klokslag 20.15 uur de eerste noten waarbij de verrassing verandert in verbazing! Als de eerste artiest Arjan Janissen het podium opkomt is het feest echt begonnen. Corné Fonken kan met ‘Love is all’ als eerste Moergestelse zanger van de avond het publiek boeien, en werd leuk ondersteund door het walsende dansduo Renske en Pierre. Letterlijk met ‘Respect’ werden Kim, Amy Milou door presentator Bart Balletjes het podi um opgehaald en hun optreden was spette rend. Marij Pijnenburg kon met de vertolking van het nummer van Tina Turner net als Will Bax met ‘De Vlieger’ de zaal overtuigen van haar kunnen. Robbie Williams werd even vergeten toen Rob Vriens en Arjan Janissen met ‘Let me entertain you’ en ‘Angels’ de zaal echt plat speelden. Dorien van Kalmthout maakte met haar stem echt veel indruk en het nummer ‘De Zee’ lijkt haar dan ook op het lijf geschreven. Ook de kwa liteiten van Sylvia van Dorst kwamen met ‘Think’ duidelijk bovendrijven. Will Bax had de eer om met ‘Hey Jude’ het laatste nummer voor de pauze de zaal in te zingen. Jonge senioren in de leeftijd van 60 tot 75 jaar komen in een nieuwe levensfase. Belangrijke veranderingen in het leven kunnen zijn het stoppen met betaalde arbeid, het moment waar op het laatste kind de deur uit gaat of het ver lies van de partner, familie of vrienden. Een goede voorbereiding op de nieuwe levens fase heeft een preventieve werking. Tijdig nieu we sociale contacten aangaan, nieuwe activitei ten ontplooien en daarin een nieuwe zingeving ontdekken kan later problemen voorkomen. Dat is de reden voor de gemeente om de cur sus ‘ontdek en benut uw talent’ aan te bieden. Een aanbod voor 60-plussers, die behoefte heb ben aan een heroriëntatie op de toekomst in de eigen woonomgeving. In een vijftal bijeenkomsten komen de volgen de onderwerpen aan bod: ervaringen uitwisselen, herkenning en erken ning; de balans opmaken; nieuw perspectief ontwikkelen op zinvolle en plezierige activiteiten; nieuw perspectief ontwikkelen op vriendschap pen en sociale contacten. De cursus bestaat uit een oriëntatiemiddag en een cursus van 5 dagdelen en wordt bij voldoen de deelname, minimaal 10 en maximaal 15 deelnemers, op de volgende data uitgevoerd: Maandag 29 oktober a.s. van 13.00-17.00 uur; 5 november van 9.30 uur tot 17.00 uur (lunch inbegrepen) en 9-12 en 23 november van 13.00 uur tot 17.00 uur. Na 6 weken volgt een terug- komdag. De eigen bijdrage aan de cursus is 30 euro exclusief koffie/thee. Locatie: de Inloop of het Vicki Brownhuis Kerkstraat te Oisterwijk. Zoals u ziet het aantal plaatsen is beperkt, reageer snel! De cursus wordt uitgevoerd door Wim Ballemans van Stavoor Opleidingen BV, is samenwerking met de gemeente Oisterwijk, GGD Hart van Brabant en de Twern. Voor informatie kunt u contact opnemen met de ouderenwerker van de Twem, Liesbeth Lautenschutz, tel. 528 4080. Bereikbaar op maandag t/m woensdag. Sinds de metamorfose in juni van dit jaar, van jongerenkoor naar Zanggroep Polyfonie, hebben zich al vier nieuwe leden aangemeld! Maar er zijn nog enke le plaatsen vrij voor nieuwe leden, want de groep wil nog wat uitbreiden. Zo ont stond het idee voor een Open Repetitie. Op vrijdag 12 oktober houdt Zanggroep Polyfonie uit Oisterwijk deze Open Repetitie voor mensen vanaf 18 jaar die geïnteresseerd zijn in het zingen in een groep. Dus óók 30-plus- sers zijn van harte welkom. De repetitie wordt gehouden in de Levenskerk aan de le Sage ten Broekstraat te Oisterwijk. Inloop is alléén mogelijk tussen 19.30 en 20.00 uur, of tussen 21.00- en 2115 uur. Dit is om de repetitie niet te verstoren. De repetitie begint om 20.00 uur met een war- ming-up. Het eerste deel van de repetitie duurt tot 21.00 uur. Dan is er een pauze. Om 2115 uur begint deel twee van de repetitie, dat duurt tot 22.00-uur. Hierna is er gelegenheid tot napraten, en om verdere informatie in te winnen. Neem eens een kijkje op de website van Polyfonie www.poly- fonie.nl.nu Of bel met Toos 521 9589. Het eerste openbare optreden van drumtrio Te-ke-de-doem-tsssch! was er ook een om de vingers bij af te likken. Niet alleen de opzwe pende ritmes van Luuk, Stephan en Sjef, maar ook hun show was er een om in te lijsten, kort om dit smaakt naar meer! En toen gebeurde het De BZB kwam, zag en overwon. Voor velen de eerste kennisma king met de feestband uit Völkel, en wat voor kennismaking. Behalve de muziek, de teksten en aankondigingen van hun nummers was ook hun presentatie geweldig. Een band die er is vóór het publiek en samenspeelt mét het publiek. Het was dus voor het publiek een genot om dit mee te mogen maken! En toen kwam ook ‘De Duivel’ naar Moergestel. Met dit nummer opende het harmonieorkest samen met de BZB het tweede deel van hun optreden. Verrassend maar “keigaaf voor zowel de BZB, het harmonieorkest als natuurlijk het publiek. Na een gezamenlijk optreden van drie kwartier had het publiek er nog niet genoeg van en werd er nog eens een toegift gegeven van twee nummers. De afterparty met de ‘Jan van Brusselband' was bijzonder leuk om als toetje geserveerd te krijgen, maar kon het voor-en hoofdge- De herfstvakantie belooft een onvergetelijke tijd te worden voor de kinderen in de asielzoekerscentra in Midden Brabant. Van maandag 22 tot en met vrijdag 25 oktober worden er creatieve workshops aangeboden voor de kids in de asielzoe kerscentra in Dongen, Oisterwijk en Gilze. Stichting de Vrolijkheid zet zich in het hele land in voor deze kinderen, en dit najaar is Brabant voor het eerst aan de beurt. In de asielzoekerscentra (ACZ’s) in Midden Brabant wonen honderden kinderen en jonge ren. Kinderen die gevlucht zijn voor oorlog en geweld, die hun vertrouwde leven en omge ving achter zich hebben moeten laten. Velen hebben indringende ervaringen achter de rug voor zij in Nederland terechtkwamen. Vaak volgt nog een jarenlang onzeker bestaan in opvangcentra waar weinig te doen is. Prinses Juliana heeft bewezen een zeer goed orkest te zijn. Onder leiding van dirigent Arthur Verhofstad, uitgeroepen tot King Arthur, werd een prestatie van formaat neergezet. Het samen kneden van harmonie, popcombo en koor is zowaar geen gemakkelijke taak, maar het resul taat was indrukwekkend goed! “Fotoclub Focus Udenhout” is een kleine, nog vrij jonge club van hobbyfotografen die momenteel elf leden telt. De expositie die zij in het bezoekerscentrum houden wordt geheel gewijd aan de Nederlandse natuur, voorname lijk uit Midden Brabant. De leden van de club zijn afkomstig uit Oisterwijk en omgeving en ze houden zich bezig met digitale zwart wit- en kleurenfoto grafie en het bewerken van foto’s De doelstel ling van “Fotoclub Focus Udenhout” is om amateur-fotografen bij elkaar te brengen en hen gelegenheid te geven om elkaar en eikaars fotowerk beter te leren kennen. Dit geeft ieder een de gelegenheid om zich verder in de foto grafie te verdiepen. Het is de bedoeling om elkaar te stimuleren in het bereiken van een hogere kwaliteit van je eigen fotografie Je kunt er discussiëren en hoort gericht commentaar op je werk. Als iets goed is, zeggen we dat graag en eventuele kritiek is altijd opbouwend, je moet er mee verder kunnen. Je werk wordt in ieder geval met respect behandeld. Eventuele nieuwe leden zijn dan ook altijd welkom. PAGINA 9 l l l l i i i MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 10 OKTOBER 2007

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 9