50 jaar! Hoe verder met de OZB? Foto-expositie in Stanislaus Ballonnenwedstrijd Jeugdvakantieweek Allen dank voor het Den Boogaardwiekent! Galerie bezoeken en of film kijken Tentoonstelling Vogelvereniging Moergestel Speelgoedmarkt 14 oktober Wat een geweldig Den BoogaardWieKent hebben we gehad in ons dorp! Een goed begin is het halve werk is nog steeds een oud spreekwoord en in geloof hier in. Het betekent dat een bijna 45 jaar oude Den Boogaard, die afgebroken is, qua naam niets in zijn kracht is verloren. Oisterwijk Ondernemend Moergestel en bedrijfshulpverlening PAGINA 3 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 10 OKTOBER 2007 c4t+ Het gemeentebestuur Tijdens het geweldige Den Boogaardwiekent eind september heeft Moergestel kennis gemaakt met de nieuwe Den Boogaard. Jong en oud genoten van het uitgebreide openingsprogramma. En iedereen voelde zich direct thuis in het fraaie gebouw. Het gemeentebestuur complimenteert de organisatoren van het Den Boogaardwiekent met deze onvergetelijke opening. Hartelijk dank aan de Stichting WieKentKunst, de werkgroep, de vrijwilligers, medewerkers van de bibliotheek en Den Boogaard en andere betrokkenen voor jullie inzet. Er was voor elk wat wils: een stijlvolle opening, de documentaire 'Dorp met een hart', de 'Mis met 4 heren', taarten, disco, de Ermelindisprocessie, optredens, presentaties, wedstrijden, spellen, MTV en de sfeervolle afsluiting door de Alpenjagers. Iedereen hartelijk dank! Wij zijn er zeker van dat Den Boogaard weer het hart van Moergestel wordt! De Nieuwe Zondagmiddag Nog geen rimpels en grijs haar... Maar wel al KBO-Brabant Afdeling Moergestel J® Y *1 r- J Zoals u wellicht weet, hamert Gemeente Belangen nogal op de Onroerend Zaakbelasting (OZB). Dat heeft zo zijn redenen. Vanaf afgelopen weekend zijn de deuren van Galerie De Verdieping en filmzaal 19Toen weer geopend. De Nederlandse film staat in oktober centraal met de volgende films: Tot half november zijn in Stanislaus foto’s te bezichtigen van FotoClub Shoot. 8 leden van deze fotoclub hebben een keuze gemaakt uit hun fotowerk en het resultaat is een grote verscheiden heid aan onderwerpen. 27 Persoonlijke beelden van o.a. bloemen, landschap pen, vakantie, spiegelingen en avond. FotoClub Shoot bestaat ongeveer 3 jaar en heeft nu 17 leden, allemaal woonachtig in Oisterwijk en omstreken. Elke 2e dinsdag in de maand komen de leden bij elkaar in de “’’Waterhoef” in Oisterwijk. Ze bespreken dan elkaar’s foto’s, nodigen regelmatig een gastspreker uit en gaan ook samen op pad om buiten in de natuur te fotograferen. Exposeren is dan een leuke manier om ook andere mensen kennis te laten maken met de foto’s. Wij hopen daarom dat u zult genieten van de beelden. Voor informatie: riwian@kpnplanet.nl, tel. 528 4856. U bent van harte welkom om alles te komen bezichtigen dagelijks tussen 10.00- 17.00 uur. Vogelvereniging Moergestel bestaat dit jaar 40 jaar en organiseert daarom een bijzondere ten toonstelling. Deze tentoonstelling wordt gehou den in de zaal van Café-Speeltuin ’t Stokske aan de Zandstraat. Te zien zijn o.a. kleur- en postuurkanaries, zebravinken, kromsnavels, tropische vogels, wildzang en duiven. De tentoonstelling is gra tis toegankelijk op vrijdag 26 oktober van 20.00- 22.00 uur; zaterdag 27 oktober van 10.00-20.00 uur en zondag 28 oktober van 10.00-17.00 uur. U bent van harte welkom! gemeente Belangenorganisatie voor senioren van Gemeente Belangen mee te praten over de Begroting 2008 van de Gemeente Oisterwijk en de hoogte van de OZB in het bijzonder. De fractie van Gemeente Belangen vergadert daarover op maandag 15 oktober, vanaf 20.00 uur in de raadszaal van het raadhuis op De Lind in Oisterwijk. De fractievergadering beginnen we een inloop spreekuur. Wij staan open voor al uw vragen, opmerkingen en wensen over het beleid van onze gemeente en de uitvoering daarvan. U bent van harte uitgenodigd. Onze raads- en commissieleden staan u graag te woord. Gemeente Belangen is er immers voor u! Voor nadere informatie: zie onze website www.gemeentebelangenoisterwijk.nl BINGO IN DE REUSELHOF Op 17 oktober is het om 19.30 uur weer de gebruikelijke bingo in de Reuselhof. Wij hopen op een goede opkomst. We spreken af dat U met zijn allen komt, wij voor koffie en wij voor mooie prijzen zullen zorgen. Op deze manier maken we er met zijn allen een leuke gezellige avond van. Groetjes Bep en Diny. Dit laatste geldt ook voor gebruikt speel goed en kinderkleding. Deze zijn vaak zeer goed te verkopen tegen een leuke prijs en er zijn vele liefhebbers voor zoals we de vorige markten gemerkt hebben. Iedereen die er verkocht heeft, en gekocht hebben, waren erg tevreden. Hiervoor hebben wij ons gebouw dan ook weer als markt inge richt op 14 oktober van 10.00 tot 15.00 uur. Entreeprijs 0,50 voor iedere lopende bezoeker. We hebben weer een 50-tal verkopers in ons gebouw die dolgraag iets aan u willen ver kopen. Dit zijn allemaal particulieren en geen professionele verkopers. Ook al zou het slecht weer zijn u kunt bij ons droog en warm uw inkopen doen voor de feest dagen die komen gaan. Heeft u nog speelgoed of kinderkleding die u wel weg wilt doen en zelf niet wilt ver kopen, neemt u dan even contact met mij op, zie telefoonnummer, dan komen wij dat halen en verkopen wij het als scouting zelf. Wilt u het komen brengen dat kan ook op zaterdagmiddag 13 oktober na 13.00 uur op onderstaand adres. De markt is in ons clubgebouw en dat bevindt zich aan de Bosstraat IA in Moergestel. Wij hopen u te mogen ont moeten op deze dag als koper of bezoe ker zodat ook wij terug kunnen kijken naar een geweldig weekend. Info: Peter van de Wouw 06-22171727. Het is al weer een tijdje geleden, maar op de eer ste dag van de Jeugdvakantieweek zijn zo’n 500 ballonnen de lucht in gegaan. Eén week later Het bestuur van Ondernemend Moergestel organiseert - bij voldoende belangstelling - in deze winterperiode een cursus bedrijfshulp verlening. Deze wordt gegeven in de avondu ren in Moergestel. De data worden in overleg vastgesteld. Het bestuur nodigt u graag uit uw principe-deel name kenbaar te maken bij de secretaris Cees den Teuling: tel. 06.40.71.85.03. Jan Vriens, voorzitter. werden de eerste kaartjes al weer teruggestuurd. In totaal zijn er 48 kaartjes teruggekomen. De afgelegde afstanden variëren van 20,3 km (Boxtel) tot helemaal op Ameland. Op de foto staan de drie prijswinnaars (vlnr): Wendy Rijnen (Hollum, 283,1 km), Loes van Huykelom (Westhem, 236 km), prijsuitreik- ster Maureen Hekker en Kim Horsten (Dongrijp, 254,2 km). De andere kinderen (en leiding) waarvan het kaartje is teruggestuurd kunnen hun troost prijsje ophalen bij Maureen Hekker, Vonderhof 7. Tot vrijdag 19 oktober is zij hiervoor iedere werkdag tussen 18.00 en 19.00 uur thuis. Wil je weten of jouw kaartje is teruggekomen en je een troostprijsje hebt verdiend, kijk dan op onze site: www.jvwmoergestel.nlOp de site staan ook wat meer foto’s van de prijsuitreiking en enkele reacties die op de teruggestuurde kaartjes stonden of bijgevoegd waren. Om alvast te noteren in de agenda: Volgend jaar is de Jeugdvakantieweek van 11 tot en met 15 augustus! Tot volgend jaar, en veel plezier met de prijs jes. 14 oktober: ‘Bij de beesten af’ van Bert Haanstra 1972 21 oktober: ‘Een vlucht regenwulpen’ van Matthijs van Heijningen 1981 28 oktober: ‘Als twee druppels water’ van Fons Rademakers 1963 Als voorfilm vertonen we elke maand een film, die in het kader van Moergestel filmt is inge zameld. Voor deze maand is dat de bevrijding van Moergestel. Deze maand 63 jaar geleden. De voorstellingen beginnen zondagmiddag om 3 uur en de entree is 3 euro. De eerste die dit jaar in de galerie exposeert is Esther Sluijs. Esther Sluijs is geboren in Vlaanderen in 1967. Onder de rook van de kunststad Antwerpen ont popte zij zich al op jonge leeftijd als een teken talent. Esther weet zich steeds met veel emo tie, grote vaardigheid en gebruik van verschil lende technieken uit te drukken in haar wer ken Dit ondanks, of wellicht dankzij de zorg voor man en vier kinderen De expositie duurt tot en met zondag 21 okto ber en is te bezichtigen op zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur en op zondagen van 11.00 tot 17.00 uur. Galerie de Verdieping bevindt zich op de Industrieweg 16. BESTE SENIOREN VAN MOERGESTEL Onze activiteiten zijn weer begonnen in ons mooie nieuwe onderkomen, nl. Den Boogaard. Als u van plan was om daar eens een kopje kof fie, thee of iets anders te komen drinken of gewoon om een praatje te maken, u bent altijd van harte welkom. Waarom nodig ik u uit, we kunnen bij verschillende van onze activiteiten nog mensen gebruiken. Bij zangkoor Echo zit ten ze om mannenstemmen verlegen. Bij het tekenen en schilderen, het boetseren, en het driedimensionaal werken (kaarten en schilde rijen maken) enkele kandidaten. Ook voor de cursus bridge voor beginners en glas in lood hebben we nog mensen nodig om de cursus te laten startenOok bij voldoende interesse wil len we rond kerst een ochtend kerststukjes maken. Mocht U geïnteresseerd zijn laat het weten aan de coördinator Corry de Jong, tel. 513 3295 of stop een briefje in de bus Past. Jansensstraat 22. Hopelijk tot ziens bij een van de bezigheden. Op de eerste plaats is Gemeente Belangen van mening dat het college haar afspraken met de burgers niet is nagekomen en die ook niet heeft herroepen. Verder heeft het college, vorig jaar nog in de Begroting 2007, afspraken gemaakt met de raad. Ook die worden naar de mening van Gemeente Belangen niet nagekomen. In mei heeft de raad bij meerderheid een motie van Gemeente Belangen gesteund, waarin werd gesteld dat er met betrekking tot de OZB spra ke was van een “onevenredig grote lastenver zwaring” voor de burgers. In de motie werd ook gevraagd om in augustus met nadere voorstel len te komen. Het college heeft dat uitgesteld tot bij de behan deling van de Begroting 2008. Wel heeft het col lege al aangegeven op de ingeslagen weg ver der te gaan. Dat is voor Gemeente belangen niet acceptabel. Immers, dan blijft de OZB de sluit post van de begroting en kunnen de lasten voor de burgers opnieuw fors oplopen. De Begroting 2008 wordt op 18 oktober bespro ken in een gecombineerde vergadering van alle commissies en zal in de raadsvergadering van 8 november worden vastgesteld. Afgesproken is dat flink wordt gewerkt aan een efficiënte en effectieve bedrijfsvoering waaronder verlaging van personeelskosten. Dat zal uit de begroting moeten blijken. Hebt u ook wensen ten aanzien van de begro ting? Bent u het niet eens met de gemeente lijk uitgaven of heeft u suggesties hoe het efficiënter kan? Kom dan aanstaande maandag naar het frac- tieoverleg van Gemeente Belangen. Burgers zijn van harte welkom om met de leden

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3