Wat in het vat zit’... 090008844 GEEN SPOED, WEL POLITIE Uelthouen &Kruijssen Te-ke-de-doem-tsssch! 1 J KVO Zondag 14 oktober: Bokspringen 2007 Tentoonstelling Vogelvereniging Moergestel promsconcerten 5 en 6 oktober Rabobank KVO- Feest in ons dorp met duizenden bezoekers nieuws 5 De kinderen Hurkmans Sanitair Dakbedekking Gas-Water Centrale verwarming Airco MoERGESTELTel:013-51312 84 Ook de liefdevolle inzet van het personeel van de afdeling H3 van het Elisabeth ziekenhuis verdient ons respect. Langs deze weg danken wij iedereen die ons, op welke wijze dan ook, heeft gesteund na het overlijden van "Moeder Hurkmans". Een speciaal woord van dank voor pastor Herman Jozef van den Broek, Petra van Nuenen en Ton van der Dussen, de beide "Rieten" die jaren lang een deel van de zorg op zich hebben genomen en natuurlijk de medewerkers van de Reuselhof die zich, ook als het wat minder ging, inspanden om het moeder naar de zin te maken. Door al deze mensen kijken wij met een goed gevoel terug op de week waarin we van Moeder afscheid moesten nemen. KBO-Brabant Afdeling Moergestel In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... Oirschot Te1:0499-5754 54 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 3 OKTOBER 2007 PAGINA 3 Op een onvergetelijke manier is Den Boogaard in gebruik genomen als de gezamenlijke huis kamer van Moergestel. Iedereen voelde zich meteen thuis, voelde zich meteen vertrouwd. Heel Moergestel heeft elkaar ontmoet. Het belooft veel goeds zoals Den Boogaard van start is gegaan, dank zij een uniek ‘feest in ons dorp’. Het was allemaal zo speciaal dat het iets onver getelijks is geworden. Vervolg van pagina 1. Rolangonorganisatio voor senioren Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 Het concert van zaterdag 6 oktober is reeds uitverkocht. Hebt u nog geen kaarten maar wilt u op vrijdag 5 oktober dit feest meemaken? Kaarten zijn a 15 euro te koop bij de filialen van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk en de Boerenbondwinkel in Moergestel. Ook kunt u de kaarten online bestellen op www.juliana- moergestel.nl der meewerken, waardoor de vlucht pas voro- ge week kon plaatsvinden. Hetzelfde kan gezegd worden van de DVD van De Vurhaai. Die nadert zijn voltooiing en we hopen ze op het einde van deze week binnen te krijgen. Als dat zo is kunnen we in de vol gende Moergestel-Nieuws bekend maken waar en wanneer de bestelde DVD’s kunnen worden afgehaald. Nog héél even geduld dus... Dat ‘samen’ kwam op het St. Jansplein op tal van manieren tot uiting. Zoals bij de mobiele broodoven, die speciaal voor dit evenement was gebouwd. Er zijn daar volcontinu liefst 48 broden gebakken én verorberd met stapels ‘toe- laog’ en beleg dat spontaan door inwoners van Moergestel werd aangeboden. Smid Albert Nooren smeedde de naam van de Kurkskes, de jongerengroep van de parochie. Het kunstwerk wordt over een paar weken officieel aangebo den. Bij alle onderdelen was het hartstikke druk, stonden rijen om mee te kunnen, zoals bij het ringrijden, het proppenschieten en de Kop van Jut van de KPJ. Tientallen meisjes ont dekten de geneugten van het touwtjespringen. Na het succes van vorig jaar, keert het fenomeen Bokspringen dit jaar weer terug in de Moergestelse kroegen. Dit jaar is de organisa tie in handen van de Vereniging Bierproeven, in samenwerking met de gezamenlijke horeca ondernemers. Het bokbier is weer even lekker als vorig jaar en de organisatie is zelfs verbe terd. Dit jaar zijn er 10 deelnemende cafés in Moergestel met allemaal minimaal één bok bier op de tap. In ieder café kunt u een ander bokbier proeven. Net als vorig jaar kunt u ook dit jaar weer een strippenkaart kopen voor de prijs van 11,-. Met deze strippenkaart krijgt u in elk café weer een proefglaasje (inhoud 15 cl.) bokbier van de tap. Vanaf 14.30 uur kunt u in de deelnemende cafés terecht voor een over heerlijk bokbiertje. De deelnemende cafés zijn: Epi, De Schouw, De Brouwer, De Kloare, Het Centrum, Na een kleine pauze gaat het programma ver der met een daverende drumsolo door drie Moergestelnaren, Te-ke-de-doem-tsssch. Het slagwerkspektakel is een origineel stuk van Phil Collins en Chester Thompson. De BZB, zal ruim drie kwartier lang de zaal en het publiek op de proef stellen. Na een kort gesprek met de bandleden van groep uit Völkel kunnen we met recht zeggen dat ze er ontzet tend veel zin in hebben. Zeker in het tweede gedeelte van hun optreden als ze samen met het harmonieorkest nog eens drie kwartier alles zullen geven om de zaal ‘gek’ te spelen met hun opzwepende muziek. Of dit alles nog niet genoeg is, verzorgt ook de Jan van Brusselband nog een uur durende after- party. Met hun Nederlandstalige folkmuziek zullen zij de zaal zeker weer in beweging bren gen. Het zou inderdaad het bekende spreekwoord kunnen zijn. Zondag 23 september ging de heteluchtballon van Remax Makelaardij de lucht in. Op zich niet zo bijzonder, ware het niet dat in die ballon ’n plaatsje was ingeruimd voor Jan van de Laat uit Rilland-Bath. Hij had de vlucht per heteluchtballon gewonnen tijdens de verloting op de reünie van de 50-jarige Vurhaai in juni nl. Het weer wilde nog niet eer- Ruim drie maanden zijn wij nu bezig met dit DrumTrio. De inspiratie komt van Phil Collins en Chester Thompson, maar het nummer heeft intussen al een heel eigen karakter gekregen. Speciaal voor deze gelegenheid is voormalig har monielid Luuk opgetrommeld. Het proms- concert op 5 oktober wordt ons debuut en met zijn drieën hopen wij het vuur aan te maken, dat de BZB verder zal doen oplaaien en zo warm gaat worden dat het haast onmogelijk is om alles aan te houden. De aanhouders van de vlammen zullen winnen. Een vurige opener van de tweede helft dus. Neem een drumstel in je hoofd en oefen alvast op onze naam: Te-ke- de-doem-tsssch! Luuk van den Meijdenberg, Sjef Schilders, Stephan van der Aa Een ander gevoel dat zich van iedereen heeft meestergemaakt is dat van een grote saamho righeid. “Omdat we met zoveel mensen weer de bereidheid hebben gehad om er samen een mooi feest van te maken”, aldus WieKentKunst- voorzitter Hennie van Schooten. Deze stille kracht werd door burgemeester Kortmann in de bloemetjes gezet. Ze benadrukte nog eens de Moergestelse bereidheid tot samenwerken. “Dat is een unieke kracht van ons dorp. Alleen samen kun je er iets van maken. Er is maar één toe komst en dat is een gezamenlijke. De Stichting WieKentKunst hoopt nog vaak samen met de inwoners van Moergestel op te kunnen trekken. Vogelvereniging Moergestel bestaat dit jaar 40 jaar en organiseert daarom een bijzonde re tentoonstelling. Deze tentoonstelling wordt gehouden in de zaal van Café-Speeltuin ’t Stokske aan de Zandstraat. Te zien zijn o.a. kleur- en postuurkanaries, zebravinken, kromsnavels, tropische vogels, wildzang en duiven. De tentoonstelling is gra tis toegankelijk op vrijdag 26 oktober van 20.00- 22.00 uur; zaterdag 27 oktober van 10.00-20.00 uur en zondag 28 oktober van 10.00-17.00 uur. U bent van harte welkom! Met nog enkele dagen te gaan, zal op 5 en 6 okto ber Den Boogaard het toneel zijn voor de Rabobank promsconcerten. Op beide avonden zullen om stipt 20.15 uur de eerste klanken klinken. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend. De afgelopen weken hebben wij u middels Moergestel Nieuws al op de hoogte gebracht van al het mooie wat wij te bieden hebben op deze avonden. De zangers, het koor Inspiration, het popcombo, De BZB (Band Zonder Banaan), de Jan van Brusselband en natuurlijk het harmo nieorkest van muziekvereniging Prinses Juliana, ze zijn er allemaal klaar voor om een geweldig spektakel neer te zetten. De zes solisten, Marij Pijnenburg, Kim en Amy van de Wouw, Milou Lapien, Will Habraken en Corné Fonken, allen uit Moergestel, zullen behalve door het harmonieorkest ook onder steund worden door het Moergestelse koor “Inspiration” en het popcombo. Ook de artie sten Rob Vriens en Arjan Janissen uit Tilburg, Dorien van Kalmthout uit Spoordonk en Sylvia van Dorst uit Diessen zullen in het eerste deel van het muziekprogramma op het podium ver schijnen. De muziek in dit eerste deel is bekende pop muziek uit de laatste 40 jaar, we kunnen dan ook zeggen dat we echte popklassiekers gaan bren gen! GEEF ELKAAR DE HAND Donderdag 11 oktober hebben wij een gezelli ge middag gepland voor iedereen die zich wat alleen voelt of slecht ter beert is en graag wil komen. Namelijk een gratis bingo in de Reuselhof. Wij beginnen zoals u van ons gewend bent om 14.00 uur met een kopje kof fie of thee. Om 14.30 uur start de bingo en duurt tot ongeveer 16 uur. Er zijn weer veel mooie en nuttige prijsjes te winnen. Wilt u dit graag mee maken en heeft u geen ver voer? Wij proberen in samenwerking met De Zonnebloem dit te regelen zodat u gratis wordt opgehaald en na afloop weer thuis wordt gebracht. Natuurlijk niet vergeten om door te geven of wij u moeten halen en weer thuis bren gen. Wel heel graag op tijd doorgeven bij JaCqueline (tel. 513 2523) of Gina (tel. 513 2007). Je hebt net een overbevolkt dozijn aan fan tastische nummers gehoord, gezien, gevoeld en misschien wel nog op andere wijze waar genomen. Het zweet gaat waar het bloed niet kruipen kan en je hebt meer dorst dan Amy Winehouse. Het is tijd voor een welverdien de pauze. Je staat net je welverdiende borrel te versnaperen, het is zo stil en lekker rustig, maar wat zit daar op het podium, dat ieders rust zo bruut verstoort? Ay yay yay. Dat zijn wij ja. Drie wilde honden die er dit jaar voor zorgen dat dierendag wordt verlengd met twee beestendagen. Luuk van den Meijdenberg, Sjef (The Chief) Schilders en Stephan van der Aa, zo worden wij ook wel genoemd. Zelf laten wij liever de drumsticks spreken en deze beloven hierbij plechtig, dat na het schitterende eerste gedeelte van de avond het vuurwerk na de pauze nog meer losbarst. Den Boogaard, De Tijm’s, De Veerkes, ’t Draaiboompje en 't Stokske. Op deze adressen kunt u vanaf heden uw strippenkaart in de voorverkoop aanschaffen. Dinsdag 16 oktober: LCW themamiddag om 13.30 uur in ‘De Schalm’. Woensdag 24 oktober: uitwisseling met Molenschot, vertrek 19.00 uur. Dinsdag 16 oktober: herfstwandeling, vertrek 13.30 uur vanaf St. Jansplein. Woensdag 31 oktober: ter gelegenheid van de nieuwe mantel van de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch zal er een eucharistieviering zijn in de St. Jan, aanvang 10.30 uur. Vertrek 9.30 uur per auto. Denk aan de regel “opgave is pas geldig als u betaald hebt aan bepaalde activiteit”. ROMEREIS. Er zijn nog plaatsen vrij voor de reis naar Rome, laat deze unieke kans niet aan u voorbij gaan. Ook niet leden en/of partner mogen mee. Vraag om inlichtingen bij het bestuur, alleen deze week is opgave nog mogelijk, doe het meteen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3