Feest in ons dorp met duizenden bezoekers 00 BROODJES SUIKERBROOD 75 5 VERSCHILLENDE 75 OOGSTBROOD 5 Aphrodite Jacqueline Vis-van de Wouw geëerd met Moergestelse vrijwilligersprijs BAKKERIJ KOUWENBERG ScfiiCde-TWerf^n B Weekblad voor Moergestel X 1 - WOENSDAG 3 OKTOBER 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1443 Lees verder op pagina 3. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Binnen een evenement dat als geheel zeer geslaagd is, is het altijd moeilijk aan te geven wat nu het topstuk was. Maar dat was er wél, namelijk de processie, die door zowel deelne mers als toeschouwers is ervaren als een unie ke gebeurtenis. “Voor herhaling vatbaar”, aldus pastor Theo te Wierik, die het op was gevallen hoe waardig iedereen zich gedroeg als hij met Ons Heer passeerde. Mensen langs de kant begonnen te bidden. Na afloop is Den Boogaard door Theo te Wierik ingezegend. Hij sprak daarbij een prachtig gebed. ‘Zegen deze ruim te. Dat zij een plek wordt waar allen zich pret tig voelen.’ Een grote delegatie uit Meldert en Hoe- gaarden in Vlaanderen heeft spontaan aan geboden een keer met de middeleeuwse reliekschrijn van Ermelindis naar Moergestel te komen. Door hun deelname aan de proces sie is opnieuw een band gesmeed tussen Meldert en Moergestel die door de Heilige Ermelindis met elkaar zijn verbonden. “We wisten niet dat jullie zoveel enthousiasme op kunnen brengen voor Ermelindis”, aldus Rogier Rosseels, ‘ere-schepen’ van de gemeente Hoegaarden. Pastor Theo te Wierik zegende het gebouw in nadat de processie zojuist was beëindigd. De omstanders zagen dat de wijwaterkwast rijkelijk was voorzien. De zonnebloem speelde ‘n hoofdrol tijdens de offi ciële opening. A lie genodigden namen met een zon nebloem actief deel aan de opening van Den Boogaard. naar haar geboortedorp was gekomen, maak te haar vader blij met de opmerking: ‘Misschien komen we wel terug naar hier. Het is hier zo gemoedelijk.’ Telefoon 013-5424177 Goed idee, bij koffie of thee! Week van het Brood-aanbieding b I s E Nóg zo’n typische WieKentKunst-bijzonder- heid die er uitsprong was het ketelmuziekcon- cert dat samen met de slagwerkgroep van Prinses Juliana werd gegeven. Aan dit concert deden meer dan honderd trommelaars op pot ten en pannen mee. Dat is bijzonder veel omdat het een onbekend iets was. “Hoe bijzonder, aldus Cobi Bol, “dat al die mensen bereid zijn om samen dit te doen.” Cobi Bol componeer de in opdracht van Prinses Juliana en WieKentKunst een speciaal muziekstuk voor dit Ketelconcert. De door een onafhankelijke jury gekozen Jacqueline Vis-van de Wouw is 50 jaar. Ze zet zich al vele jaren in voor de zorg aan hulpbe hoevende mensen. Ze heeft mede het initiatief genomen tot ‘Tafeltje Dek Je’. Ze werkt mee aan Er waren meer opvallende onderdelen, zoals op vrijdagavond De Mis met 4 Heren die de aan wezigen een avondlang terugbracht naar de tijd van het Rijke Roomsche Leven. Dit optre den heeft veel enthousiasme losgemaakt. Honderden mensen moesten worden teleur gesteld. Voor hen was er geen kaartje. De direc tie van Den Boogaard heeft te kennen gegeven de ‘4 heren’ binnenkort nog een keer naar Den Boogaard uit te nodigen. De Stichting WieKentKunst, onder wiens aus piciën deze gemeentelijke vrijwilligersprijs jaarlijks wordt toegekend, had als moment van de uitreiking de feestelijkheden rond de nieu we Den Boogaard gekozen. De grote zaal was dan ook afgeladen vol toen burgemeester Kortmann op zijn bekende manier steeds wat meer feiten gaf tot de winnares besefte dat het over haar ging. “Ik wil niet op de voorgrond staan”, aldus Jacqueline Vis-van de Wouw, Huidverzorgingsinstituut 71 Schoolstraat 5 MOERGESTEL iff J Tel. 013-513 1474 Gèèselse Reus voor stille helpster van medemens De Moergestelse Vrijwilligersprijs ‘de Gèèsel se Reus’ 2006 is toegekend aan Jacqueline Vis- van de Wouw. Het beeldje dat de prijswinnaar krijgt en de bijbehorende oorkonde zijn haar zondagmiddag in de nieuwe Den Boogaard uitgereikt door burgemeester Y. Kortmann. Jacqueline Vis-van de Wouw is het type vrij williger dat achter de schermen belangeloos heel veel doet voor de Moergestelse mede mens en daar absoluut niet mee te koop loopt. Daarom was ze na afloop van de uitreiking bijna onthutst van de sympathiebetuigingen die haar ten deel vielen. “Zóveel gemeende waardering”, zei ze glunderend toen het feest van de nieuwe Den Boogaard nog in volle gang was. Den Boogaard in gebruik genomen als huiskamer van Moergestel ‘Feest in ons dorp’, was de titel die de Stichting WieKentKunst meegaf aan de opening van de nieuwe Den Boogaard. En het wérd een feest met zondag alleen al rond de negen duizend bezoekers. In totaal hebben rond de dertienduizend men sen de feestelijkheden bezocht, want ook zaterdag was het voor zo’n dag waarop boodschappen worden gedaan en auto’s worden gewassen, opvallend druk. “Den Boogaard is met Moergestel verweven. Den Boogaard drukt dè Gèèsels gevuul uit”, gaf burgemeester Y. Kortmann vrijdagmiddag bij de officiële opening exact aan wat de Moergestelnaren met hun Den Boogaard hebben. “maar de hartelijke reacties geven me zeer veel voldoening.” Net als de vrijwilligers die haar zijn voorgegaan, kreeg Jacqueline Vis-van de Wouw een bron zen replica van de Moergestelse reuzin Ermelindis. Dit waardevolle aandenken heeft de volgende symboliek. Een vrijwilliger is reus achtig belangrijk voor de samenleving. Als vrij williger steekt Jacqueline Vis-van de Wouw, net als een reuzin, met kop en schouders boven de samenleving uit. dit project als gastvrouw. De prijswinnares is zeer actief binnen organisaties als de Zonnebloem, Geef elkaar de hand en de EHBO. Ouderen en zieken in de Reuselhof die eenzaam zijn en nood hebben aan een praatje, krijgen van haar bezoek. Ze doet dat op een buitengewoon prettige wijze. In de verzorgingshuizen van Moergestel is Jacqueline Vis-van de Wouw nauw betrokken bij de vieringen en ze is actief binnen het ziekenpastoraat. Uit heel haar doen als vrijwilligster blijkt een sterke verbonden heid met de Moergestelse gemeenschap. Het gevoel dat iedereen in en buiten Den Boogaard bekroop was er een van een grote gemoedelijkheid. Een jonge Moergestelse vrouw die naar Amsterdam ‘emigreerde’ en speciaal voor het openingsweekeinde terug J 71 D 3Ï I nieuws AL RUIM 80 MAR FIETSPlUIH Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl E Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1