PROGRAMMA DEN BOOGAARD-WIEKENT Zj PROGRAMMA ZATERDAG PROGRAMMA ZONDAG DEN BOOGAARD Maak kennis met de nieuwe Den Boogaard Live-uitzending MTV Sint-Janszangertjes Opleidingsorkest Prinses Juliana DJ Skitzofrenix, topattractie voor de jeugd Poppentheater in de bibliotheek De reuzen Feesttaarten voor de ouderen KBO is 700-plus KVO Moergestel Heidehoning van Ambrosius Bert Huls en het nieuwe St. jansplein Expositie en kleien met Ineke van de Loo Beschermende woonvormen Concert Budding Sound Big Band - q EHBO-vereniging St. Christoffel KinderKunst van KiKu School of Rock en Moergestels rappen Een boek en een documentaire Bienekebolders 8 Tjjjj - u'£- 1 Inzegening Den Boogaard h Rondleidingen en gratis boekje Op zaterdag en zondag bestaan er twee mogelijkheden om nader kennis te maken met de nieuwe Den Boogaard. Op beide dagen kan iedereen uiteraard naar hartelust rondneuzen. Daarnaast worden zaterdag rondleidingen gegeven en is een gratis boekje beschikbaar aan de hand waarvan men zich op eigen gelegenheid een goed beeld kan vormen. De rondleidingen op zaterdag staan onder leiding van Marinus Wolfs en Victor Theeuwes. Marinus Wolfs is de architect van de nieuwe Den Boogaard, Victor Theeuwes was projectleider namens de gemeente. De twee Moergestelnaren weten ontzaglijk veel van het nieuwe cultureel centrum. De rondleidingen zijn om 10.30 uur, 12.30 uur en om 15.45 uur. Op zowel zaterdag als zondag is een gratis boekje verkrijg baar. In dit boekje staan foto's met begeleidende teksten. Het is een leuk en toegan kelijk middel om allerlei interessante feiten en feitjes van de nieuwe Den Boogaard te leren kennen. h W PAGINA 6 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2007 MTV bestaat 26 jaar en hoort er zó bij in Moergestel dat bij de bouw van de nieuwe Den Boogaard speciaal rekening is gehouden met het verzorgen van rechtstreekse uitzendingen. De faciliteit wordt zondag voor de eerste keer volop benut. Het (kerk)kinderkoor St. janszangertjes geeft zaterdag om 14.30 uur een optreden in de nieuwe Den Boogaard. Het koor onder leiding van Maaike Horsten bestaat uit dertig zanger tjes, allemaal meisjes. Het repertoire bestaat uit kerkliederen en kinderliedjes. Een aantal liedjes dat ze zaterdag ten gehore brengen zal ook te zien en te horen zijn wordt op de dvd die van alle Moergestelse koren wordt gemaakt. Deze dvd ver schijnt in verband met het 75-jarig bestaan van de kerk. Het gaat goed met de koninklijk erkende Muziekvereniging Prinses Juliana. De harmonie telt honderd musicerende leden, van wie veertig in opleiding. Zij vormen het toekomstkapitaal van Prinses Juliana. De nieuwe aanwas musiceert in drie ver schillende muziekgroepen. Met 25 leden is het Opleidingsorkest het grootst. Dit Opleidingsorkest geeft zaterdag vanaf 16.00 uur een concert in de nieuwe Den Boogaard. Dit concert wordt voor de eerste keer gedirigeerd door de nieuwe diri gent van het Opleidingsorkest, Hadewych van Leeuwen uit Tilburg. Het zaterdagprogramma begint met muziek (Budding Sound Bigband) en eindigt met muziek. Om 21.00 uur ontvangt de nieuwe Den Boogaard de jeugd vanaf 14 jaar. Een uur later beginnen optredens van verschillende Moergestelse dj's, maar het absolute hoogtepunt is het optreden van de landelijk bekende dj Skitzofrenix. Op zijn muzikale terrein is hij een ware topattractie, die onder meer optrad op Dance valley. DJ Skitzofrenix treedt op van 22.00 uur tot 24.00 uur. Verschillende sounds worden verder ten gehore gebracht door de plaatselijke dj's Young Nick, Relfy Beats, Tommy, Tek-B en Loudness. De entree bedraagt drie euro. Voor dat geld krijg je twee consumpties. Voorverkoop bij de nieuwe Den Boogaard en jongeren centrum Vision. De Moergestelse bibliotheek komt de eer toe van de eerste gebruiker van de nieuwe Den Boogaard. Sedert eind augustus hebben de Moergestelnaren al kunnen zien en ervaren hoe mooi de nieuwe bibliotheek is. Uiteraard deelt de bibliotheek in de feestvreugde van het openingsweekeinde van de nieuwe Den Boogaard. Op zowel zaterdag en zondag is de bibliotheek geopend van 11.00 uur tot 17.00 uur. In de bibliotheek worden op zaterdag en zondag voorstellingen gegeven door de Oisterwijkse poppenspeelster Marleen Croeneland. Per optre den is er plaats voor 50 kinderen (en hun ouders). De gratis te bezoeken voorstellingen zijn op zowel zaterdag als zondag om 14.30 uur. Marleen Groenland, die wel vaker optrad in de Moergestelse bibliotheek, brengt het zelf ontwikkelde poppen spel 'Op zoek naar de gouden vogel'. Sinds de Stichting WieKentKunst tien jaar geleden is opge richt, heeft deze organisatie verschillende initiatieven geno men. Te denken valt aan de instelling van de vrijwilligersprijs en het tot leven wekken van de reuzen. Deze drie grote pop pen zijn ook aan de boezem van WieKentKunst ontsproten. De reuzen zijn een groot succes. Het oorspronkelijk Moergestelse idee is inmiddels overgenomen in Tilburg, Udenhout, Berkel-Enschot en Hilvarenbeek. Zowel vrijdag, als zaterdag en zondag zijn alle drie de reuzen in de grote zaal van de nieuwe Den Boogaard aanwezig. Het Reuzengilde Oisterwijk, Moergestel en Heukelom wil hiermee getuigen van de blijdschap met de nieuwe Den Boogaard. Een heel sympathiek onderdeel van de feestelijkheden rond de opening van de nieuwe Den Bogaard is het uitdelen van taart onder de ouderen en kwetsbare mensen in Moergestel. Op zaterdag worden de taarten tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij Den Boogaard afgeleverd. Vervolgens worden ze rondgebracht naar Reuselhof, Stanislaus en RIBW (Regionale Instelling voor Beschermende Woonvormen). De unieke taartenactie wordt uitgevoerd door de KVO (Katholieke Vrouwen Organisatie) Moergestel, een aantal vrijwilligsters en de bakkers van Moergestel. De organisatie van de openingsfestiviteiten is verguld met deze actie. De vrijwilligsters en de bakkers leveren in totaal een kleine 300 taartpunten. De taarten worden vóór de bezorging in een wedstrijd beoordeeld door de bakkers Jan Verkooijen, Ad Kouwenberg en Mark van Hulten. De jurering vindt plaats vanaf 12.00 uur en daar kan publiek bij aanwezig zijn. Toen eind augustus de KBO Moergestel overhuisde van de Roozendries naar de nieuwe Den Boogaard, liep ook het echt paar Jet en Frans Simons mee in de historische stoet. Op hun beurt schreven Jet en Frans ook historie: zij maakten het aan tal van 700 leden vol, een respectabel groot aantal. De KBO is mede op grond van deze omvang een belangrijke gebruiker van de nieuwe Den Boogaard. Logisch dat ook de KBO zich wil presenteren. Dat doet de vereniging op zaterdag. Onder meer wordt de aandacht gevestigd op de activiteiten die de KBO voor de leden organiseert. De organisatie hoopt in het bij zondere de jongere 'ouderen' te interesseren. Van de KBO kun je lid worden als je 50-plus bent. Overigens geeft een KBO- dansgroep zondag om 13.30 uur en 14.30 uur een linedance-demonstratie. Het doel van de KVO is om vrouwen een eigentijdse ontmoetingsplaats te bieden voor persoonlijke ontplooiing, bewustwor ding en belangenbehartiging. Dit doel wordt door de Moergestelse afdeling van de KVO voor het voetlicht gebracht in een informatiestand. KVO staat voor Katholieke Vrouwen Organisatie. De Moergestelse afdeling is opgericht in 1929, dus al bijna tachtig jaar geleden. De vereniging telt 80 leden, vanaf 35 jaar. De KVO-vrouwen zorgen voor een interessante blikvan ger als zij zich presenteren. In de nieuwe Den Boogaard hangt een groot wandkleed. De KVO Moergestel verleent ook medewerking aan de activiteiten op het St. Jansplein. Anders dan andere jaren, is er dit jaar veel heidehoning. De kwaliteit is hoog. De leden van bijenhoudersvereniging Ambrosius streven er naar om deze honing aan de m/v te kunnen brengen in de stand waarmee ze zich zaterdag en zondag in de nieu we Den Boogaard presenteren. Heidehoning heeft een exquise smaak en een donkere kleur. Bijenhoudersvereniging Ambrosius heeft dringend behoefte aan nieuwe jeugd leden. De vereniging hoopt jeugd te kunnen interesseren als ze in de nieuwe Den Boogaard op bezoek zijn. Nu het St. jansplein nog, is in Moergestel te beluisteren als reactie op de nieuwe Den Boogaard. De Moergestelnaren geven daarmee te kennen dat ze het tijd vinden om nu ook snel met de reconstructie van het St. jansplein te beginnen. Daar wordt al jaren om gevraagd. Voor de Stichting WieKentKunst was dat aanleiding om twee jaar geleden een dorpsbrede discussie te starten over hoe het nieuwe St. Jansplein er uit zou moeten zien. Op grond van de vele tientallen reacties heeft Bert Huls een conceptplan gemaakt voor het nieuwe St. jansplein. Bert Huls (1957) is een bekende tuin- en landschapsarchitect uit Oisterwijk. Hij heeft onder meer de hand gehad in de vernieuwing van de Lind in Oisterwijk. Zowel zaterdag (om 15.15 uur) en zondag (om 15.30) presenteert Bert Huls zijn plan voor het St. Janspein. De Moergestelnaren kunnen komen bekijken wat hij met hun ideeën heeft gedaan. Moergestelse Ineke van de Loo (de Lathouwer) heeft een ate lier aan huis waarin ze les geeft in het maken van keramiek en kleien. Zowel kinderen als volwassenen volgen bij haar cur sussen. Op zaterdag en zondag laat Ineke van de Loo werk zien van haar cursisten. Bezoekers van het openingsweekein de kunnen bovendien onder haar leiding kleien. Als specialisa tie laat ze ook mensen met een beperking als gevolg van her senletsel boetseren. Dat doet ze samen met de KBO. Ook van deze cursisten is werk te zien in haar stand in de nieuwe Den Boogaard. Aan D'n Duyp in Moergestel staat een aantal woningen van de RIBW. Deze afkorting staat voor Regionale Instelling voor Beschermende Woonvormen. Aan de Sint Janshof in Moergestel heeft de RIBW een activiteitencentrum voor de cliënten. Het instituut begeleidt mensen met een psychiatrische achtergrond en kwetsbare mensen. De gelegenheid van de opening van de nieuwe Den Boogaard wordt door de RIBW aangegrepen om zich bekend(er) te maken in de Moergestelse gemeen schap. Dat doet RIBW door middel van een stand met informatie. Het feestprogramma op zaterdag begint om 11.00 uur met een concert van de Budding Sound Big Band (tot 12.00 uur). Dit stevige orkest met 24 leden is in 1979 opgericht vanuit de toenmalige streekmuziekschool Oisterwijk, tegenwoordig Factorium geheten. Veel inwoners van Moergestel volgen een muziekopleiding bij Factorium. Het repertoire van de Budding Sound Big Band onder leiding van Piet van Campenhout bestaat uit jazz, funk, rock en latin. De zangeres is Anke van Esch. De Budding Sound Big Band is in de loop der jaren uitgegroeid tot een bekend orkest dat prijzen heeft gewonnen en cd's heeft uitgebracht. De Moergestelse EHBO-vereniging St. Christoffel telt ruim zeventig leden, van wie een tiental jeugdleden. Maar zo'n voor iedereen belangrijke organisatie kan altijd meer leden gebruiken. Tijdens het openingsweekeinde is de EHBO zowel zater dag als zondag met een informatiestand aanwezig, onder meer met als doel het werven van nieuwe leden. In de stand zijn onder andere kaartjes verkrijgbaar waarop de elf adressen in Moergestel staan waar een verbandtrommel aanwezig is en waar men altijd aan kan kloppen voor eerste hulp. Overigens zijn op beide dagen EHBO-ers in de nieuwe Den Boogaard actief zodat men met eigen ogen het goede werk van deze vrijwilligersorganisatie kan zien. Een recent Moergestels initiatief is KiKu. KiKu staat voor KinderKunst. De gelijknamige stichting (opgericht in 2006) heeft als doel het stimuleren tot meer creativiteit van de jeugd in de leeftijd van 3 tot 16 jaar. De stichting wil dat verwezenlijken door het geven van workshops en het houden van een jaarlijkse tentoonstelling. Voor dit initiatief bestaat veel belangstel ling, zeker sinds de tentoonstelling in galerie De Verdieping. KiKu presenteert zaterdag en zondag de activiteiten in een stand in de nieuwe Den Boogaard. In deze stand kunnen kinderen creatief aan de slag. Bovendien wordt een overzicht gege ven van de workshops die in dit nieuwe seizoen worden gegeven, zoals kleien, schilderen, tekenen en beelden maken. Factorium biedt op zaterdag om 13.00 uur, 14.30 uur en 16.00 uur de Moergestelse jeugd de gelegenheid kennis te maken met het maken van popmuziek en van raps. Dat laatste kan nog leuk worden omdat rap-docente Lu-C van Factorium zal proberen mooie uitspraken over Moergestel of de nieuwe Den Boogaard als uitgangspunt voor de raps te nemen. De ter plekke ingestudeerde raps worden live uitgevoerd. De School Rock is een zeer populair lesprogramma van Factorium waar mee deze organisatie (de vroegere muziekschool) rondtrekt langs de scholen in Tilburg en omgeving. Kinderen vanaf de basisschoolgroepen 7/8 kunnen ervaren hoe het is in een popgroep te spelen. Liefhebbers kunnen vooraf kaartjes ophalen om mee te kunnen doen. Tijdens de openingsplechtigheden worden twee blijvende herinneringen aan de nieu we Den Boogaard aangeboden. Noud Smits stelde een boek samen over cultureel centrum Den Boogaard en zijn illustere naamgever. In opdracht van de gemeente Oisterwijk vervaardigde Hans van Brunschot een documentaire over Den Boogaard. Het boek telt 144 pagina's. Er staan 150 foto's in. Het is te koop tijdens het ope ningsweekeinde. Dan kost het 12,50 euro, daarna 15 euro. De documentaire wordt op zaterdag en zondag doorlopend vertoond. Meisjes en jongens van de groepen 7 en 8 van basisschool Bienekebolders deden in april 2007 mee aan de Heart Dance Award van de Nederlandse Hartstichting. Het Moergestels grut oogstte open doekjes tijdens het optreden in het Chassé Theater in Breda. Deze dansvoorstelling geven ze nu ook in Moergestel, in de nieuwe Den Boogaard uiteraard. Het optreden staat gepland voor zaterdagmiddag om 15.00 uur. De dans is onder leiding van Jessica Jansen ontwikkeld door de kinderen zelf. Naar goed gebruik wordt de nieuwe Den Boogaard ingezegend, zowel van buiten als van binnen. Pastor Theo te Wierik voert de zegening uit, aansluitend op de processie. De inzegening staat gepland tussen 12.15 uur en 12.30 uur. De Moergestelse pastor heeft speciaal voor deze gelegenheid een inzegeningsgebed geschreven. Dit gebed is opgenomen in het boekje dat over de processie wordt uitgegeven. Deze boekjes liggen achter in de kerk en zijn gratis verkrijgbaar.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 6