Daders gezocht! Scouting St. Jan Moergestel presenteert Kinderboekenweek 2007 BZB trekt volle zalen in Moergestel Y EHBO-vereniging St. Christoffel bedankt Moergestel Opbrengst collecte Weet u wat u moet doen bij Eerst Hulp Bij Ongelukken? 11 september 2007: ”Een oergezellige ziekendag” De makelaar R&tVIRK dicht bij huis! DE BAND Vier samen met de bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel Voorlezen is erg leuk voor kinderen van 3 tot 6 jaar. Op vrijdag 12 oktober komt Hilbert Geerling naar Den Boogaard met een betoverend verhaal. Een verhaal vol geheimen en natuurlijk trucs die alleen een echte supergoochelaar kan doen. Het magische kinderboekenweek theater is te bezoeken van 16.00 tot 16.45 uur en van 19.00 tot 19.45 uur. De voorstellingen vinden plaats in de Grote Zaal van Den Boogaard. Toegangskaartjes kosten 1.50 per stuk. Je kunt ze kopen in de bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel. Dit mag je niet missen Je kijkt je ogen uit. Kijk ook op de website van de bibliotheek www.bibliotheekmb.nl In de nacht van zaterdag op zondag jl. hebben vandalen weer eens flink huisgehouden op de Akkerweg. Een zevental bomen is doormidden geknakt. Laten ze sportief en dapper zijn en zich daarom ook melden bij de gemeente om de schade te vergoeden. Ondernemers en andere inwoners doen er alles aan om ons dorp mooi te houden. Jan Vriens, voorzitter Ondernemend Moergestel RE/MAX Bij deze willen wij alle gulle gevers in Moergestel bedanken. Door de opbrengst van de jaarlijk se collecte zijn wij o.a.in staat om materialen aan te vullen/vervangen en oefenavonden te geven. Tevens willen wij ook onze collectanten bedan ken. Bestuur EHBO-vereniging St. Christoffel De Kinderboekenweek 2007 van 3 t/m 13 okto ber gaat helemaal over geheimen, mysteries en verborgen zaken in de kinderboeken. Ook in de bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel hebben de jeugdbibliothecarissen een span nend en gevarieerd programma samengesteld! Robert na de repetitie: ‘Zonde van die mooie zaal, maar het dak gaat eraf’. De BZB zal na de pauze drie kwartier lang een optreden verzorgen en daarna nog eens drie kwartier samen met het harmonieorkest optreden. Een ontmoeting waar we allen naar uit kijken! Na afloop van het concert gaan we gewoon nog even door met de Jan van Brusselband. Deze band die alweer 10 jaar bestaat heeft met een Nederlands repertoire en een folk-achtige sound de naam een feestband te zijn. Zij krijgen dan ook ruim een uur de tijd om een after-party te verzorgen waar je u tegen zegt. Het concert van zaterdag 6 oktober is reeds uitverkocht. Hebt u nog geen kaarten maar wilt u op vrijdag 5 oktober dit feest meemaken? Kaarten zijn a 15 euro te koop bij de filialen van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk en de Boerenbondwinkel in Moergestel. Ook kunt u de kaarten online bestellen op www.juliana- moergestel.nl Prinses Beatrix Fonds De collecte die in week 37 voor de eerste keer in Moergestel werd gehouden voor het 50-jari- ge Prinses Beatrixfonds heeft een bedrag opge bracht van 1307,05. Dit is weer een bijdrage in de strijd tegen ziekten die de spieren verlam men. Met de opbrengst van de collecte wordt onder zoek bekostigd voor ontwikkeling van medi- cijnen voor spierziekten, MS, polio, Parkinson, Huntington, ALS en spasticiteit; grotendeels ongeneeslijke ziekten en vaak ook levensbedreigend. Het zijn allemaal ziek ten die het zenuwstelsel aantasten en daar mee ook het bewegingsapparaat. Het Prinses Beatrix Fonds dankt de collectan ten voor hun bereidwilligheid en de gulle gevers in Moergestel voor hun donaties. Volgend jaar willen we weer graag bij u terugkomen. Nee? Dan wordt u nu de kans geboden om in Moergestel een cursus E.H.B.O te gaan vol gen. In het najaar wordt er door onze vereni ging een nieuwe cursus gestart. Op donder dagavond van (20.00 tot 22.00 uur) in de aula (Kapel) van Huize Nieuwenhof te Moergestel. Wilt u meer informatie of wilt u zich opgeven voor deze cursus, bel dan een van onderstaan de telefoonnummers. Jan Zoontjens ....513 1447; Toon Fonken 513 3187; Jan Rijnen 513 2120; Angelique de Jong 513 1191; Jan van Loon 513 3673. KBO-Brabant Belangenorganisatie voor senioren Bridge voor iedereen Wij willen bij voldoende deelname nog dit jaar starten met een bridgecursus voor beginners. Het is als alle activiteiten een S.W.O. en K.B.O. aangelegenheid. De cursus zal bestaan uit 12 les sen op maandagavond van 19.30 tot 22.30 uur (minimale) deelname 12 personen. Dit vindt plaats in Den Boogaard. Bridge is een kaartspel, dat over de gehele wereld als wedstrijdsport wordt beoefend. Men speelt met een vaste partner als paar tegen ande ren paren een aantal spellen. Ieder paar speelt deze spellen, zodat aan het eind van de zitting een uitslag kan worden berekend om te kijken wie deze spellen het best heeft gespeeld. Het is door iedereen op zijn/haar eigen niveau te spe len, nadat men zich een aantal basisregels heeft eigen gemaakt. In de beginnerscursus zal het bieden en afspe len voor de beginnende bridger behandeld wor den. De lesavond zal bestaan uit twee onderde len. Voor de pauze zal de theorie behandeld worden en dit zal na de pauze aan de hand van een aantal voorgestoken spellen worden geoe fend. Ook krijgt men bij de cursus een bridge boek, zodat men de behandelde stof thuis nog eens kan bekijken. Nadat men de cursus beëindigd heeft, kan men het geleerde in praktijk brengen door regel matig thuis te bridge of elders in clubverband. Ook bestaat de mogelijkheid zich aan te slui ten op maandagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur in Den Boogaard. Kosten per persoon ca 37.50 incl. Cursusboek. Bent u wel /of geen lid van de K.B.O. Opgave bij Corry de Jong (naam, adres, woonplaats, telefoon en naam van de bridge-partner), tel. 513 3295. In groten getale was men dinsdag 11 septem ber naar de Ziekendag op Stanislaus gekomen. In de kapel moesten extra stoelen neergezet worden en iets later dan gepland kon Theo te Wierik met de eucharistieviering beginnen. Het thema van deze viering was: ’’Ontmoet ingen met Hart en Ziel”. Dat het een ontmoe tingsdag was voor velen kon men merken toen na de eucharistieviering iedereen een plaatsje zocht in de aula om te genieten van de koffie en het gebak. Nieuwtjes werden uitgewisseld tussen de nog in het dop wonende mensen en de bewoners van de beide verzorgingshuizen. Rond drie uur werd dit gezellig gepraat onder broken door een cabaretgroep met de naam: “Van alles Wè”. Deze cabaretgroep bestond uit inwoners van ons dorp en een echtpaar uit Dommelen. Het was een geweldig gevarieerd programma, er werden verschillende dansen opgevoerd. Willeke Alberti kwam op bezoek en Opa met een kleindochter zongen het beken de liedje: “Ja, mijn lieve Opa”. Iedereen zong uit volle borst mee, geweldig zoals de ouderen uit ons dorp nog kunnen zingen. Men genoot, maar ja aan alle gezelligheid komt een einde. Zo ook aan deze dag. De taxi’s stonden klaar om iedereen weer naar huis te brengen. Wij, de Werkgroep, willen de zusters van Stanislaus dank zeggen voor hun gastvrijheid. Het volgend jaar zien we elkaar weer. Werkgroep Ziekenpastoraat Voorlezen in bibliotheek Moergestel: Op woensdag 3 oktober wordt in de nieuwe Moergestelse bibliotheek van 3 uur tot half 4 voorgelezen uit het prentenboek van Joke van Leeuwen “Heb je mijn zusje gezien?” Het boek is dit jaar bekroond met een gou den penseel en een zilveren griffel. Op woensdag 10 oktober kun je ook van 3 tot half 4 luisteren naar “Het geheim van Ijsje”. Een bijzonder voorleesuurtje waarbij een ver- telkastje wordt gebruikt. eigen wijze van spel. Hiermee wordt kinderen naar gelang ze ouder worden steeds meer zelfstandigheid bijgebracht. Je zou dus zelfs kunnen stellen dat scouting een stuk opvoeding is. Voor leiding een serieuze taak die veel genoegdoening met zich meebrengt. Om leiding te kunnen worden is niet zozeer een minimum leeftijd vereist, maar meer motiva tie en enthousiasme. Nu kunnen wij het ons goed voorstellen dat je het misschien wel leuk lijkt, maar niet alleen naar ons durft te komen. Wellicht dat je samen met vriend of vriendin het leuk lijkt om eens te praten over leiding wor den. Wat wij als scouting in Moergestel namelijk ieder jaar heel opvallend vinden is de leiding bi j de jeugd vakantieweek. Een hele week lang zijn dan vele jonge mensen leiding over een groep kinderen van de lagere school. En met veel plezier. Scouting is in beginsel zeer verwant aan alle soort activiteiten die tijdens de jeugd vakantieweek gedaan wordt. Daarom bevreemd het ons ieder jaar weer dat iedereen het gewel dig leuk vindt en het verschrikkelijk jammer dat het weer afgelopen is, maar dan eigenlijk niet eens bij ons komen kijken. Daar is het iedere week een soort “jeugd vakantieweek”. Alleen, het is scouting. Nou, prik daar eens doorheen. Vandaar dat onze presentatie op het plein op 30 september ook een uitgelezen gelegenheid is om hierover meer te weten te komen. We zien je graag. Verder is natuurlijk ook iedereen wel kom die meer over ons wil weten. Hiervoor zul len er diverse spelen en vaardigheden te zien en te doen zijn. Scouting St. Jan is in Moergestel al een aardig begrip geworden. Opgericht in 1963 wat bete kent dat wij volgend jaar ons 45-jarig bestaan vieren. Laat gebrek aan leiding niet de reden zijn dat we niet verder komen. De Rabobank promsconcerten op 5 en 6 okto ber in De Boogaard zijn behalve voor muziek- vereniging Prinses Juliana, het koor Inspiration en de vele solisten ook voor de Band Zonder Banaan een uitdaging. Het con cert van zaterdag 6 oktober is reeds uitver kocht, voor vrijdag 5 oktober is slechts nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Dinsdag 18 september was er spanning te voe len tijdens de repetitie van de harmonie. We kre gen voor het eerst te maken met iemand van de BZB. Robert, de saxofonist, kwam vanuit Völkel om samen met het harmonieorkest het reper toire van de band door te nemen. Wij waren allen onder de indruk van de muzikale kwali teiten van Robert, maar hebben hem zeker ook kunnen overtuigen van ons kunnen. Dat het een feest gaat worden met deze band is voor ons alleen maar duidelijker geworden. Wie is BZB? Het is allemaal begonnen toen 14 jaar geleden een kerstviering moest worden opgeluisterd. De oerknal van BZB.Inmiddels heeft deze zevenkoppige dwaze band afkomstig uit Völkel en Uden al vele mensen versteld doen staan. Met een mix van allerlei muziek stijlen wordt elke zaal en feesttent omgetoverd in een groot feest. Wat je ziet is volop theater en absurditeiten. Wat je hoort is een stuwend lekker in het gehoor liggend eigen BZB-geluid. Rondlopend in de nieuwe Den Boogaard sprak Zoals bij iedereen bekend zal zijn, vindt er op 30 september a.s. in ons dorp een processie ter ere van de Heilige Ermelindis plaats. Ook de scouting St. Jan uit Moergestel doet hier aan mee. Na de processie staan wij vanaf 13.00 op het plein. Hier kun je kennis nemen van alles wat maar met scouting te maken heeft. Kortom wij presenteren onszelf. Van iedere speltak binnen scouting zullen er zowel leiding als leden aan wezig zijn. Zij kunnen alle vragen beantwoor den die je maar kunt bedenken. Maar vooraf willen we iedereen alvast een beet je een idee geven wat scouting is. Scouting is voornamelijk een club waar je van jongs af aan, 5 jaar, bij terecht kunt. Er zijn tot 5 verschillende speltak groepen die leeftijdsge- bonden zijn. Iedereen heeft wel eens gehoord van Welpen en Verkenners of Padvinders. Dit zijn nog steeds wel benamingen die gebruikt worden, maar binnen scouting St. Jan zijn we behoorlijk met de tijd meegegaan. Begin tach tiger jaren van de vorige eeuw kende men bij de scouting enkel nog specifieke jongens- en meisjesgroepen. Scouting St. Jan is al heel snel overgegaan naar gemengde speltak groepen. Dit kende twee redenen. Ten eerste begon het ledental terug te lopen, voornamelijk van de meisjesgroepen. En ten tweede omdat er toen pas vanuit scouting Nederland een spelaanbod voor gemengde groepen verkrijgbaar was. Daarna heeft onze club een grote groei gekend. Aan leden hebben we vanaf die tijd nooit een tekort gehad. Wat wel altijd hoog op ons verlanglijstje bleef en blijft staan, is leiding. Veel van onze leiding komt, uiteraard, vanuit scouting zelf. Maar wij willen toch graag deze “bal” eens bij de jeugd van Moergestel leggen. Daarom willen wij iedereen uitnodigen om op 30 september vanaf 13.00 ons op het plein met een bezoekje te vereren. Praat eens met lei ding, praat eens met leden. Leer wat scouting kan zijn, en iedereen zal wel woorden als gezel lig en leuk, leerzaam en zelfstandig, creatief en actief, normen en waarden, respect en natuur. Alle groepen binnen de scouting hebben hun PT PAGINA 3 makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 Afdeling Moergestel Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2007 Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding^ 24 uur per dag, 7 dagen per week! -“Sins®*- CV**

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3