w Hatha Yoga Moergestel Hatha Yoga Moergestel RONDOM DE KERK M Will Bax bekend Arjan Janissen ongekend 3e Overdekte speelgoedmarkt DO 00 Gilde St. Catharina laat van zich horen tijdens gildefeest in Udenhout De makelaar dicht bij huis! Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Zeg wéér ‘ja’ tegen de collectant DERDE THEMA-AVOND 5 Will Bax Arjan Janissen Kom dan meedoen! Binnenkort een introductiecursus Meditatie Benieuwd wat meditatie nu eigenlijk inhoudt? Het nieuwe seizoen is weer gestart! De lessen zijn geschikt voor eeniederjong en oud. JfiKONTWOWAK RE/MAX Vorige week zondag heeft Gilde St. Catharina deelgenomen aan het vrij gildefeest bij St. Joris te Udenhout. Ons gilde heeft zich als één van de 42 gilden daar op verschillende onderdelen mogen presenteren in o.a. de kleurrijke optocht en wedstrijden. Als wapen heeft ons gilde de kruisboog op wip. Tijdens deze wedstrijden is ons gilde bijzonder goed uit de bus gekomen. Zo heeft onze Koning Hein Bruurs het Koningskruis van de kruisbooggilden gewon nen. Ons eerste viertal, bestaande uit Theo Persoons, Frans Becx, Tom Bierkens en Jan Wolfs, wist de tegenstanders ver voor te blijven en sleepte de eerste prijs is de wacht door 59 pun ten van in totaal 60 punten te schieten. Ook bij de individuele personeelsverschieting vielen we in de prijzen. Tom Bierkens, één van onze jongere talenten, was de op één na sterk ste schutter van alle kruisboogschutters en ging er met de eerste prijs vandoor. Het kampioens- schild ging naar een schutter van het gilde uit Gemonde. Jan Wolfs werd in deze zelfde klas se tweede. Wij willen het gilde St. Joris uit Udenhout feli citeren met welslagen hun eerste gildefeest in hun bestaan. Uiteraard willen we onze eigen schutters van harte feliciteren met het behalen deze resultaten. De overheid van Gilde St. Catharina wereldnummer ‘Hey Jude’ van de Beatles; klas siekers die erin zullen gaan als zoete broodjes. Nog onbekend in Moergestel is Arjan Janissen, maar door zijn ongekende zangkwaliteiten is dit ongetwijfeld slechts een kwestie van tijd. Als je deze jonge gast op 5 of 6 oktober ‘Angels’ hebt horen zingen, zul je het origineel van Robbie Williams nooit meer kunnen horen zonder aan Arjan te denken. Ook durft hij het aan om ‘De Bestemming’ van Marco Borsato te vertolken op een wijze die zelfs Marco kippenvel zou doen geven. Dat hij prettig gestoord is, is onder tussen ook bij de andere artiesten bekend en door zijn spontane acties is hij dan ook enorm populair, vooral bij de dames. Kortom: een ster met sterallures die een bezoek aan de Rabobank promsconcerten meer dan waard is. Wil jij erbij zijn op 5 of 6 oktober in Den Boogaard te Moergestel tijdens de Rabobank promsconcerten, met optredens van BZB, pop- combo, lokale artiesten, harmonie Prinses Juliana en de Jan van Brusselband? Kaarten zijn a 15 euro te koop bij de filialen van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk en de.Boerenbond- winkels in Moergestel en Udenhout. Ook kunt u de kaarten online bestellen op www.juliana- moergestel.nl De afgelopen weken hebben we u al diverse artiesten van de Rabobank promsconcerten mogen voorstellen, deze week de laatste twee van de solisten die op 5 en 6 oktober in Den Boogaard hun kunsten vertonen. Om Will Bax-Habraken voor te moeten stellen in Moergestel Nieuws is eigenlijk te gek. Bekend van vele avonden in de ton met haar sauwel, van haar optredens tijdens het Pieregeblèr en het karaoke-zingen overal waar mogelijk. We kun nen wel stellen dat Will wereldberoemd is in haar eigen Moergestel. Haar fans zullen deze avond niet alleen in de zaal staan maar ook op het podium zitten, want in het harmonieor kest van muziekvereniging Prinses Juliana zit ten velen die uitkijken naar haar performance. De twee nummers die Will op 5 en 6 oktober gaat brengen zijn geheel verschillend van elkaar, maar dat maakt de promsconcerten juist zo leuk. André Hazes met ‘De Vlieger’ en het 9-75 september: collecte Prinses Beatrix Fonds Vorig jaar bestond het Prinses Beatrix Fonds 50 jaar. Dat is gevierd met een grote ‘Zeg ‘ns JA’ actie. Met de opbrengst worden verschil lende Jongerencentra gefinancierd waardoor jonge patiënten een eigen thuis kunnen krij gen. De voorbereidingen zijn in volle gang. In Vlaardingen kan volgend jaar al het eer ste Prinses Beatrix Huis worden geopend. Maar er is méér nodig. De onderzoekers Prof. Jan Smeitink in Nijmegen en Prof. Chris de Zeeuw in Rotterdam werken met hun teams kei hard aan het oplossen van spierziekten en bewe- gingsstoornissen zodat kinderen en jongeren ook een toekomst krijgen. Het gaat om onder zoek naar ‘weesziekten’ waarvoor de industrie weinig belangstelling heeft. Het Prinses Beatrix Fonds zet zich hiervoor in. Met de opbrengst van de collecte wil het Fonds extra wetenschap pelijk onderzoek mogelijk maken én jonge patiënten aan aangepaste woonruimte helpen. Genezen of een beter leven, daarvoor werkt het Prinses Beatrix Fonds. En het hoopt dat u daar bij helpt. Daarvoor bellen de collectanten de tweede week van september overal in Nederland aan. Ivo Niehe, ambassadeur van het Fonds, vraagt iedereen van harte dit doel te helpen realiseren: ‘Geef jonge patiënten kans op een eigen leven’. Plaatselijke contactpersonen: Wim de Ruiter, De Hoefkens 41,5131573 en Ton van Elsdingen, De Looijakker 17,5133266. Helaas is het dit jaar niet zo warm v geweest als het vorige jaar maar de vakantietijd is wel weer voorbij. Dit jaar willen we voor de 3de keer een speelgoedbeurs organiseren in ons clubgebouw Den Donk. Wij denken dat deze 3de editie zeker de moei te waard zal zijn en nodigen u uit om op 14 oktober 2007 vanaf 10.00 tot 15.00 uur naar ons gebouw te komen en onze markt te bezoeken. Deze markt is helemaal overdekt. Entree prijs is 0,50 per lopende bezoeker. Enkele spelregels voor degenen die iets te koop aan willen bieden! Iedereen kan bij ons een tafel huren waar hij/zij zijn speelgoed/ spellen/kinderkleertjes zelf te koop kan aanbie den. Tafel ongeveer 2m2 7,50 bij inschrijving voldoen of overmaken op 13.45.12.200. Niet iedereen heeft echter zin om zelf te ver kopen en daarom kunnen deze mensen hun bruikbaar en compleet speelgoed aan ons schen ken en wij zullen deze spullen dan verkopen. De opbrengst daarvan komt geheel ten goede aan scouting Sint Jan Moergestel. U kunt dus weer aan de slag om uw goede ver koopbare speelgoed uit te zoeken. We hebben diverse mogelijkheden. Wees er snel bij want we hebben al een aantal tafels verkocht aan belangstellenden die onze markt erg waarderen vanuit voorgaande edities. Er zijn geen professionele marktkooplieden of anders aanwezig op onze markt alleen mensen uit onze gemeente of omstreken die particulier iets aan te bieden hebben. Voor info of aanmelding: Riky Bergman 513 2407, Jan Jonkers 513 3620, Peter van de Wouw 06-22171727 ofWouwenburg@home.nl Marktcommissie Scouting Sint Jan I B' PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2007 I Interesse? Interesse? 1 be cursus wordt gegeven op de dinsdagochtend en/of de donderdagavond en bestaat uit 8 bijeenkomsten. Starten vanaf begin oktober. Inleiding op thema: Franciscus van Assisi heeft een wijze spreuk nagelaten: “Waar barmhartigheid is en onder scheidingsvermogen, daar is geen veelei sendheid en verharding”. Om te leren wat barmhartigheid is, om milde mensen te wor den, om te ervaren wat compassie is, hebben de eerste minderbroeders zich opgehouden onder de melaatsen en voor hen gezorgd. De parochie heeft veel barmhartigheid bewe zen in die 75 jaar. Zieken en armen werden bezocht en ondersteund; hongerige en dor stige mensen zijn bijgestaan in hun concre te nood. Maar hebben we ook gevangenen bezocht? Zijn we letterlijk in een gevangenis geweest waar een parochiaan tijdelijk ver bleef? Of zijn we andere ‘gevangenen’ tegen gekomen in de parochie. Mensen die gevan gen zaten/zitten in schuld en verdriet, die gevangen zaten/zitten in zichzelf om welke reden dan ook? Die redenen gaan we proberen wat te verhel deren, want als kinderen van deze tijd doen we allemaal wel eens wat ‘op slot’, sluiten ons op en af, gevangenen als we zijn van wet ten en systemen en van ons eigen verleden waar we soms niet los van kunnen komen... En welke gevangene wil niet bevrijd worden? Vreemdelingen opnemen? Is Nederland niet vol genoeg? In het boek Deuteronomium staat al: 'Gij zult liefhebben de vreemdeling in uw midden want zelf zijn jullie vreemdelingen geweest in het land Egypte’.De wereld wordt kleiner, globaler; overal zien we mensen 'van elders’, ook bij ons in Moergestel. Hoe aar dig zijn we tegen hen? Mogen ze echt mee doen, nemen we ze echt op of liever toch maar niet? En wijzelf: voor wie zijn we een vreemde, wor den wij uitgesloten, mogen er niet echt bijho ren? Vanwege ons geloof, ons karakter? Zijn wij vervreemd van onze eigen wereld, onze eigen kerk, onze eigen dorpsgemeenschap, onze eigen familie? U kunt zich opgeven tot maandag 10 septem ber telefonisch 513 2774 (tussen 10.00 en 12.00 bij het parochiecentrum) of via het emailadres: secretariaat@parochiemoerge- stel.nl - Martje Blankers tel.: 013-5132680 mail: m.blankers@home.nl (Sedipl. Yoga-Meditatie en Zwangerschapsdocente makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten WOENSDAG 12 SEPTEMBER In het kader van het 75 jarig bestaan van de parochiekerk, met als thema: “De zeven wer ken van barmhartigheid", worden er Vier Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Ad Wolfs Paul Dijckmans Martje Blankers tel.: 013-5132680 mail: m.blankers@home.nl Sedipl. Yoga-Meditatie en Zwangerschapsdocente Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 thema-avonden georganiseerd. De derde avond zal gaan over een van de werken :gevangenen bezoeken - vreemde lingen opnemen. Wij nodigen u van harte uit om deze avond aanwezig te zijn. Spreker is Antoon Mars, ofm.cap. Oud- Provinciaal overste en gardiaan van het Capucijnenklooster in Tilburg De avond vindt plaats in de aula van Stanislaus aan de Kloosterdreef 3. Programma: 19.30 uur - 20.00 uur welkom 20.00 uur - 20.15 welkom door Will Pellis, voorzitter parochiebestuur 20.15 uur - 21.00 uur lezing door pater Antoon Mars 21.00 uur - 21.15 uur pauze 2115 uur - 22.00 uur informeel samenzijn, dis cussie, mogelijkheid tot het stellen van vra gen Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Aankoop- en verkoopbegeleiding;- 24 uur per dag, 7 dagen per week! www.parochiemoergestel.nl www.kerk-in-oisterwijk.nl l.ji 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 5