Jumpen, pannavoetbal en disc jockeys in Den Boogaard van Feest in ons dorp gaard Toer-Mee van 2007 Th&v Kaar/Tna.^ Stijldansen voor senioren in Moergestel O KVO Open Monumentendag Dancevalley dj Skitzo- frenix in Den Boogaard Leden vergadering Als bestuur van de KVO nodigen wij al onze leden van harte uit tot het bijwonen van de najaarsvergadering op dins- dag 11 september om 20.00 uur in Partyboerderij 't Draaiboompje. Moergestelse dj’s voeren een ‘battle’ op zaterdagavond PAGINA 3 Tilburgseweg 54: Zonnewende De naam ’’Zonnewende” heeft in de geschie denis van Moergestel een min of meer bijzon dere klank gekregen, waaraan een divers ver- voorzitter Hennie van Schooten van WieKent- Kunst. De discoavond op zaterdag 29 september richt zich op de jeugd uit Moergestel, Oisterwijk en Heukelom, aldus Maarten Lapien. Hij legt hier sterk de nadruk op omdat in het verleden de discoavonden in Den Boogaard jongeren trok ken uit heel de omgeving en dat leverde veel kritiek op. “Dit willen we niet meer. Het is alleen voor onze eigen jeugd”, zegt Maarten Lapien. Jumpen en panna Jumpen is al een tijdje een rage en blijft onver minderd populair. Met name de jonge jeugd geniet van deze eigentijdse vorm van bewegen op muziek. Eigentijds is zeer zeker ook het pannavoetbal. Het is een leuk voorbeeld van een mondiale cultuur. Panna is een Surinaams woord. Het betekent ‘poort’. De kunst van panna, een rage binnen de straatsport, is om de bal door de benen (poort) van de tegenstander te spelen. Bij pana wordt 1 tegen 1 gevoetbald. Het is zeer intens, wordt daarom steeds slechts vijf minuten gespeeld en is aantrekkelijk voor de toeschouwers. Voor de deelnemers gaat het niet zozeer om winnen, maar meer om mooie bewegingen en techniek. Zowel panna als jum pen worden gedemonstreerd op zondagmid dag 30 september op het St. Jansplein. In het laatste weekeinde van sep tember viert Moergestel feest. De nieuwe Den Boogaard wordt ge opend en WieKentKunst bestaat tien jaar. In een serie verhalen besteedt Moergestel Nieuws de komende weken aandacht aan het ‘Feest in ons dorp’. Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba, Bolivia theojgmr@gmail. com gadering wordt het nieuwe programma aange past. Namens het bestuur, Joke Rijnen, 513 2167. Vervolg van voorpagina worden (vanaf 11.00 uur) in de filmzaal film pjes gedraaid over: 1946: Intocht van Pater Helmer; 1949: Een gildefeest met optocht door het Moergestel van toen; 1952: Jubileumconcours zangvereniging Prinses Irene op het terrein waar schoenfa briek Van Bommel nu is gevestigd; Beelden uit de jaren 60, carnavalsfeesten, de brand bij Breda’s Welvaren en andere beelden uit het leven van die tijd. Het filmpje wordt doorlopend vertoond en duurt ongeveer 12 minuten. Uit de collectie van de heer A. Wolfs zijn ver schillende foto’s van Moergestel (tussen 1900 en 2000) geselecteerd, die ten toon worden gesteld in de galerie. De heren Wolfs en Hurkmans zijn ter plaatse ook aanwezig om u een toelichting te geven over de geselecteerde foto’s. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2007 Moergestelse dj’s Het programma op zaterdagavond wordt wel iets heel aparts. Om te beginnen wordt een dj van naam aangetrokken. Wie dat is, is nog niet bekend, maar zal zo spoedig mogelijk via Moergestel Nieuws bekend worden gemaakt. Daarnaast treden vier jeugdige disc jockeys op uit Moergestel. Zij voeren een zogeheten ‘battle’. Op de zaterdagavond 29 september van het openingsweekend van Den Boogaard wordt er een openingspartij georganiseerd voor en door de Moergestelse jeugd. Op deze avond zorgen lokale DJ ’s Young Nick, Relfy Beats,Tommy, Tek-B en Loudness, dat er diverse sounds ten gehore worden gebracht. Als topattractie kon de landelijk bekende DJ Skitzofrenix worden gecontracteerd, bekend van van Sneakerz en Dance Valey. Leeftijd 14+ ID verplicht. Entree 3.00 euro. Voor deze prijs krijg je (mits je voor 22.00 uur binnen bent) twee consumpties. Geopend van 21.00-02.00 uur. Voorverkoop bij Den Boogaard en JC Vision. Oirschotseweg 12: Villa “Hoogenhuizen” Op deze plaats stond vroeger een kasteeltje met twee torentjes dat kasteel “Hoogen Huizen” werd genoemd. Het kasteeltje raakte in verval en is gesloopt. De gracht is behouden gebleven en heeft de vorm van het cijfer acht, waardoor er twee eilandjes ontstonden. In 1834 werd de boederij gebouwd die de naam “Cornelishoeve” kreeg. Óp het beslag van de klink van de voor deur is het jaartal 1834 nog duidelijk zichtbaar. In 1889 werd het monumentale pand “Hoogen huizen” gebouwd. Het pand werd gebouwd als zomerverblijf van de Tilburgse textielfabrikant Christiaan Mommers. Het gebouw vertoont stilistische overeenkomsten met het kantoor gebouw bij diens fabriek aan de Tilburgse Goirkestraat (thans textielmuseum). Later werd deze villa ook gebruikt als vakantieplaats voor zusters. Het gebouw had een kapel en voldoen de kleine kamertjes. De Duitse bezetter heeft echter zijn sporen nagelaten. Kapel, sacristie en de kleine kamer tjes werden gesloopt. Villa “Hoogenhuizen” heeft in de afgelopen jaren verschillende bewo ners gekend onder meer de paters Assumptio- nisten, priester-kunstenaar Egbert Dekkers en kunstenaar Jan Dijker, Jan Heemskerk, Paul Terwindt, Frans Baardwijk en Rob de Beer. De tuin en ook het koetshuis zullen opengesteld worden voor bezichtiging. Een van deze disc jockeys is Joris Brackenie. De Moergestelnaar is 18 jaar, leert voor it-er en begon zich twee jaar geleden serieus te bekwa men als dj. Dat gaat hem zeer goed af. Onlangs werd hij in de befaamde Tilburgse discotheek Zino eerste (van de 50! deelnemers) tijdens een dj-contest. Ónder de artiestennaam Loudness (‘herrie’) is hij een van de Moergestelse dj’s die zaterdagavond 29 september optreedt in Den Boogaard. “Geweldig dat ik dat mag doen”, reageert Joris Brackenie. Beste mensen van Moergestel en omstreken, De eerste berichten over de Toermee van dit jaar zijn alweer binnen, zowel over de Toermee als over de Kinderwoorddienst in de kerk op die dag! Heel veel dank daarvoor, aan de kinderen ook voor hun mooie tekeningen en brieven die ze me hebben geschre ven! En natuurlijk wil ik hier ook van harte bedan ken alle mensen die op de een of andere manier heb ben meegewerkt aan de Toermee van dit jaar: in de eerste plaats moet ik dan zeker vernoemen de men sen van de M.O. V-groep die al weken en maanden met de voorbereidingen zin bezig geweest! Het is fan tastisch hoeveel zij er, elk jaar weer, voor over heb ben om te zorgen dat alles naar wens verloopt!! Zoveel tijd als zij er aan besteden om te zorgen dat wat kinderen en jongeren hier een betere kans krij gen in het leven. Veel dank! leden is verbonden. Was het landgoed aanvan kelijk bezit van de familie Van den Bergh, oprichter van de textielfabriek AaBe te Tilburg, later hebben er allerlei andere bewoners en instellingen domieilie gekozen. We memoreren onder meer architectenbureau Jac van Oers, De Heer en Mevrouw Kroymans van Ferrari Nederland, Rienk Kamer met zijn American Land Program (en hoe hij met zijn olifant door Moergestel trok) en momenteel stichting SOKA (Sociaal-culturele en Kunst Activiteiten). Aan het Opus Dei zijn godsdienstige activiteiten in Zonnewende toevertrouwd. Europrof, een opleiding op het gebied van horeca en hospita- lity, is gevestigd in het pand dat aan Zonnewende grenst. Uit het oogpunt van cultuurhistorie is het voor Moergestel en omgeving interessant genoeg om wat langer stil te staan bij dit goed gecon serveerde landgoed. Op zondag 26 augustus j.l. werd voor de 27ste keer de Toer-Mee georganiseerd door de werkgroep M.O.V. Deze sponsorfietstocht van 25 of 40 km. voert langs de mooiste plaat sen in de omgeving van Moergestel. De opbrengst van de fietstocht is voor Theo Raaijmakers, die in Bolivia in de stad Cochabamba directeur is van een tehuis voor straatkinderen. De dag begon met een bewolkte hemel, maar de weersvoorspellingen waren goed. Het was erg goed fietsweer. Dit bleek ook uit het enthou siasme van de deelnemers. Ruim 600 fietsers gingen op pad. Onderweg kwamen zij op diver se plaatsen een stempelpost tegen, waar tegen betaling van een klein bedrag een kop koffie of thee gedronken, een kop soep en een broodje gegeten en een glaasje fris gedronken kon wor den. Ook de gratis appel werd gretig gegeten. Op post 1 kon men een tentoonstelling van foto’s van het werkgebied van Theo Raaijmakers bekijken en Boliviaanse spulletjes kopen. Veel mensen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om iets meer te weten te komen over het werk dat hij doet in Bolivia. De opbrengst van de 26ste Toer-Mee zal de 8.000 benaderen. Ruim 4.200 aan startgelden en de opbreng sten van de verschillende posten. Ruim 2.100 is bij de collecte opgehaald en er zijn nog door diverse mensen bedragen toegezegd die op de bank binnenkomen. De M.O. V-groep bedankt de particuliere sponsors en het bedrijfsleven voor hun gulle medewerking. Ook wil zij graag de vrijwilligers bedanken die ervoor zorgden dat de kramen en de overige spullen op tijd op de posten waren, de vrijwilligers die zorgden dat de deelnemers op de gevaarlijke punten veilig konden oversteken, en de vrijwilligers die de slagzin op de kaarten invulden bij de posten, de appels uitdeelden, de broodjes smeerden, de soep inschepten en de koffie, thee en fris drank schonken. En ook Janneke en Guido voor hun gezellige spelletjes en leuke prijsjes. We bedanken ook de families van Gorkom in Haaren, Timmermans in Vught, Mallens in Biezenmortel en Scheffers in Oisterwijk, die plaats beschikbaar stelden voor de posten, voor hun gastvrijheid. Alle deelnemers bedankt dat zij de tocht heb ben gereden. Van veel deelnemers kwam een complimentje omdat het een prachtige route was. Voor volgend jaar staat er weer een Toer- Mee gepland, en wel op zondag 31 augustus. Houd u deze datum dus vrij!!! M.O.V-groep Moergestel Mijn dank gaat ook haar alle mensen die op die dag en dagen ervoor en erna hebben opgetreden als vrij- willigers/sters!! Daar zijn ook veel mensen bij die dat al jaren met veel inzet en enthousiasme doen, en ik ben daar zeer dankbaar voor! De sponsors zijn natuurlijk ook zeer belangrijk, want zij zorgen voor de dingen die niet mogen ontbreken op die dag! Veel dank ook aan hen! En een Toermee zou geen Toermee zijn als er geen kinderen en volwassenen waren om te fietsen en men sen die hen sponsoren, dus ook aan hen wil ik graag zeggen: heel hartelijk bedankt voor wat jullie heb ben gedaan en steeds weer doen voor onze mensen hier! Ik heb gehoord en gezien dat het goed weer was en dat er behoorlijk veel mensen hebben meege daan; ik weet dat veel mensen daarvoor bidden en kaarsen opsteken, en ook aan hen daarom veel dank! Ik hoop niet dat ik iemand vergeten benMaar als dat zo zou zijn, dan was dat zeker niet de bedoe ling; daarom nogmaals, heel veel dank, gewoon aan iedereen die op de een of andere manier heeft meegewerkt of meegedaan aan de Toermee van dit jaar. Het helpt ons weer om anderen te helpen, en ik hoop dus dat we dat nog veel jaren samen zul len kunnen doen! Veel groeten en de allerbeste wen sen en tot een volgende keer! Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Onder het genot van een kopje koffie of thee wordt op deze avond het nieuwe jaarprogram ma gepresenteerd. Er is een kandidaat die wil toetreden in het bestuur, hiervoor zal een bestuursverkiezing worden gehouden. Nieuwe kandidaten kunnen ook nog aangemeld wor den tot aan de vergadering. Na het officiële gedeelte wordt u aandacht gevraagd voor mobiele telefonie. U kunt van te voren vragen indienen die betrekking hebben op mobiel bellen en de telecommunicatie. Als u meer wil weten over de KVO verwijs ik u graag naar onze website; www.kvo.nu Onder organisatie vindt u alle afdelingen, afd. Moergestel hoort bij kring Tilburg. Na de ver- Cbba, 28 augustus 2007 Onze dansclub zoekt nog nieuwe leden voor het stijldansen. Wij starten op woensdag 26 september 2007 en eindigen op 16 april 2008. Elke woensdagmiddag is er dansen in Den Boogaard aan het St. Jansplein. De danslessen zijn van 13.00-14.00 uur, aan sluitend is er na een pauze nog tot 15.30 uur gelegenheid om te oefenen. De lessen worden verzorgd door Nico Kuiper uit Tilburg, die al ca. 30 jaar les geeft aan seni oren te Moergestel en zijn zowel voor beginners als gevorderden en geheel afgestemd op onze leeftijd, rustig aan dus! Vanaf 50 jaar bent U bij ons van harte welkom, dit geldt ook voor personen die buiten Moergestel of de gemeente Oisterwijk wonen, of die geen lid zijn van de KBO. De kosten wor den grotendeels vergoed via de Stichting Welzijn Ouderen voor de gemeente Oisterwijk. De eigen bijdrage varieert - afhankelijk van het aantal deelnemers - van 22,50 tot 35,- per persoon per seizoen. Ter afsluiting van het sei zoen organiseren wij nog een gezellige avond in de vorm van een dinerdansant. Allemaal oergezellig dus! Belangstellenden kunnen zich voor 20 september 2007 aanmelden bij onze contactpersoon - K.B.O. Kees Buiter, Kriekenakker 25, 5066 MJ Moergestel, tel. 513 3348 of 06-25333276 E-mailadres: c.buiter@kpnplanet.nl Twee Moergestelse dj’s achter de draaitafels van Vision. Rechts Joris Brackenie en naast hem Ralf Broeken. Linkervoet naar achter/Rechtvoet naar ach- ter/Rechtvoet 2 x naar voren/Linkervoet naar voren. En dat drie keer. Dit zijn pasjes om te jumpen - jumpen, dat is de razend populai re dans onder de jeugd. In het kader van de opening van de nieuwe Den Boogaard kan op zondagmiddag 30 september op het St. Jansplein jumpen worden geleerd en beoe fend. Ook op zondagmiddag is er pannavoet bal en zaterdagavond is de grote zaal van Den Boogaard aan de diskjockeys. “Voor de jeugd van 14 tot 20 jaar”, aldus Maarten Lapien. Maarten Lapien is bestuurslid van jongeren centrum Vision en met deze achtergrond heeft hij zitting in de werkgroep die de feestelijkhe den rond de opening van de Nieuwe Boogaard organiseert. Bij de opzet van de openingsacti- viteiten is nadrukkelijk rekening gehouden met wat jongeren bezighoudt. “Ook wat Den Boogaard betreft zijn zij de toekomst”, redeneert

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3