OA.ttAZ Kees Jansen sluit deur ’Roozendries voor het laatst Open Monumentendag 9 september 2007 I St. Jansplein verfraaid? Aphrodite Familie- softbaltoernooi ScftiCcCerw ertsen Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1439 Een ouderwetse overtrek 5 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Schoolstraat 5 MOERGESTEL J Huidverzorgingsinstituut Tel.'ÓT3-513 1474 I F- r uws Vervolg op pagina 3. i de VVV in Oisterwijk, de Bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel en bij de balie van het gemeentekantoor. Er is geen vaste route; u kunt bij ieder monument beginnen en vervol gens alle monumenten langs gaan. De Open Monumentendag start op zondag 9 september om 11.00 uur. De panden zijn open gesteld van 11.00 uur tot 16.00 uur. Om 15.30 uur begint de feestelijke afsluiting van deze dag in het monument Zonnewende, aan de Tilburgseweg 54 in Moergestel. Kinderprogramma Bij Zonnewende is tussen 15.30 uur en 17.30 uur een speciaal programma samengesteld om de kinderen te vermaken. Marielle Janine van Jeugdtheater van Niks van Alles uit Oisterwijk gaan de afsluiting van de Open Nel van Gerven en Corrie Schilders steken zich in passende kledij en sluiten als ‘serveer ster’ nauw aan bij de taak die hen straks weer wacht. Corrie Spaninks wil haar verantwoor delijkheid als gastvrouw tot het laatst uitvoe ren en blijft zo lang in ‘De Roozendries’ om de jeu de boulers vanachter het buffet te kunnen bedienen. De gastheer, Dré Ligtvoet, zal als een echte virtuoos de toetsen van de accordeon beroeren en passende melodieën aan het ins trument ontlokken. De contactpersonen van de diverse activiteiten zullen de verhuizing mee maken en de nodige attributen deponeren op Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl Met het gereedkomen van ‘Den Boogaard' komt de KBO voor het voldongen feit te staan om haar banden te verbreken met ‘De Roozendries’. Immers aan het meer dan 12*/2- jarig verblijf in hun ouderensoos aan de Prinses Margrietstraat is per 1 september een eind gekomen. Op de laatste dag van de maand augustus is daarom een voorbereidings commissie, bestaande uit Toos van Gooi, Corry Hurkmans en Kees Jansen, aan het werk geto gen om de overtocht op een ludieke manier vorm te geven. De gastvrouwen, Corry Hurkmans, Mieke van de Ven, Sjan Jansen, Industrieweg 16: Galerie De Verdieping Galerie De Verdieping is gevestigd op de eer ste etage van een bedrijfspand aan de Industrieweg 16 in Moergestel. De galerie beschikt over een sfeervolle filmzaal met 30 zitplaatsen. Tijdens de Open Monumentendag De Open Monumentendag wordt in Oisterwijk gehouden op zondag 9 september 2007. Speciaal om deze dag te organiseren is het comité Open Monumentendag in het leven geroepen. IJ/ I Het bestuur van Ondernemend Moergestel heeft afgelopen week een positief gesprek gevoerd met wethouder Lambert van den Bosch over de herinrichting van het St. Jansplein. Al duidelijk was dat er (nog) geen geld beschik baar is voor een definitieve reconstructie en dat dit mede wacht op de vaststelling van het nieuwe centrumplan. De bedoeling is dat nog dit jaar in procedure te brengen. Ons bestuur heeft deze zaak inmiddels bij de politiek aan gekaart met het verzoek op korte termijn de plannen vast te stellen en de nodige geldmid delen beschikbaar te stellen. Ons pleidooi om op korte termijn iets te doen aan de verfraaiing van het plein vond gehoor. Samen met de horeca-ondememers aan het plein zal de komende weken onder leiding van Bart van Dijk (gemeente) een plannetje wor den gemaakt. Ondernemend Moergestel heeft voor de verfraaiing 5.000,beschikbaar gesteld. De gemeente is nu verder aanzet! Kortom, een begin is gemaakt. Op zondag 7 oktober wordt er op de velden van Roef! in Moergestel weer als afsluiting van het seizoen een familietoernooi softbal gehouden. Je kunt een team opgeven voor de volgende klassen: gevorderden, half gevor derden, beginners. Een team moet minimaal uit 9 spelers bestaan, dit mogen collega’s, vrienden, buren, familie zijn het maakt niet uit. Het is een toernooi wat vooral voor de gezelligheid wordt gespeeld. Je kunt je opge ven voor donderdag 28 september bij: Annie Hekker liefst per e-mail: Lhekker@home.nl of via een briefje in de bus bij Burg. Poortstraat 22,5066 GG Moergestel. Het comité Open Monumentendag heeft beslo ten het landelijke thema voor Oisterwijk als volgt in te vullen: De geschiedenis en hoogte punten van Oisterwijk uit de 20ste eeuw. Het comité Open Monumentendag heeft in totaal 10 monumenten in Oisterwijk en Moergestel geselecteerd, die op zondag 9 sep tember worden opengesteld. Bij elk opengesteld monument zijn de eigenaren en stadsgidsen aanwezig om u meer te vertellen over het monu ment. Daarbij worden op twee andere locaties films en foto’s tentoongesteld die betrekking hebben op speciale gebeurtenissen uit deze periode. Verder stelt de Heemkundekring “De Kleine Meijerij” op deze dag hun nieuwe pand aan de Spoorlaan 70 open voor u. Er is een boekje gemaakt waarin u een beknop te beschrijving vindt van de monumenten die u op zondag 9 september kunt bezoeken en bekijken. Het boekje is gratis verlrijgbaar bij Uitgave en redactie: Burn '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. i iuiu vui rui y ii lyoii iciiii de platte wagen. Janus Horrevorts is bereid gevonden ‘de kar te trekken’ en met zijn trac tor zet hij - vooraf gegaan door een bont gezel schap en gevolgd door de contactpersonen en de bestuursleden met hun partners - koers naar ‘Den Boogaard’. Onderweg is er veel bekijks en daar is alle gelegenheid toe, want het verkeer is gedwongen de stoet stapvoets te volgen. Het St.-Jansplein staat bomvol: Er is markt en de diverse bedrijven, die de laatste hand moeten leggen aan diverse akkefietjes in ‘Den Boogaard’, plaatsen Janus voor de moeilijke taak om zijn tractor met aanhang behendig langs de obsta kels te laveren. Vóór ‘Den Boogaard' wordt het gezelschap opgewacht door Frans de Bruijn, de interim manager en door Ben van Esch, de horeca- en eventmanager en door Kees de Laat. Zoals het een goed gastheer betaamt worden de senioren heel voorkomend uitgenodigd om binnen te komen en daar ‘te gast’ te zijn. Frans de Bruijn heet de afvaardiging van de KBO als een van de grootgebruikers van harte welkom en refereert aan de goede verstand houding die er vanaf het begin heeft bestaan en geleid heeft tot een constructief overleg, dat beloftes inhoudt voor de toekomst. Hij laat de champagne rondgaan en brengt een toast uit op een voorspoedige toekomstige samen werking. Noud Smits, de voorzitter van de KBO, richt daarop het woord tot de aanwe zigen en dankt allen die het mogelijk gemaakt hebben om op deze ongedwongen manier de overtocht te hebben gerealiseerd. Hij ver woordt de gevoelens van velen als hij zegt, dat het langdurig verblijf in ‘De Roozendries’ zijn sporen heeft nagelaten. Lief en leed hebben in hoge mate bijgedragen aan een onderlinge saamhorigheid, die - passend in de intimiteit van het kleinschalig gebouw als ‘De Roozendries’ - geleid heeft tot een écht home, een ‘thuis’. ‘Het is aan ons allen’, zo zegt hij, ‘om ervoor te zorgen, dat we die spirit, die energie en saamhorigheid meënemen om ook in ‘Den Boogaard’ dat thuisgevoel te krijgen.’ Er is gele genheid om de accommodatie te bezichtigen, waar op dat moment nog volop bedrijvigheid heerst. De terugtocht wordt aanvaard, want er wach ten in ‘De Roozendries’ nog enkele plichtple- Monumentendag 2007 fijn, knus, muzikaal, gezellig én begrijpelijk maken. Met muziek, gitaarakkoorden, theatersketches liedjes! Die gaan over oude en nieuwe huizen, over monu menten die er nog mooier uitzien dan kastelen, over lange gangen met rode lopers, chique kamers, over vazen, over feest en al wat jullie verder graag horen! In een mooie sfeer, die bij zo’n feestdag past! Voorafgaand kun je jezelf feestelijk laten grimeren én zul je Marielle Janine tegenkomen als figuranten. Voor jongeren tussen de 10 en de 18 jaar is er een landelijke fotowedstrijd. Uitreiking Oisterwijkse Monumentenprijs Om 16.15 uur wordt bij Zonnewende de monu mentenprijs 2007 uitgereikt door burgemees ter Kortmann. Deze prijs is bedoeld voor een eigenaar van een rijks- of gemeentelijk monu ment danwel een persoon of organisatie die zich op bijzondere wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor het behoud en de instandhouding van één of meerdere monumenten in de gemeente. Wij nodigen u van harte uit om hierbij aanwe zig te zijn en na afloop een glas te heffen op de prijswinnaar. gingen. Er wordt stilgestaan bij het 700ste lid in de persoon van Frans Simons en hem wordt namens het bestuur een mooi boeket aangereikt door Toos van Gooi. Voor Janus Horrevorts is er een fles geestrijk vocht als dank voor de dorpse manier van overhuizen van mens en gerief. Gastvrouw Nel van Esch heeft in een eerder stadium te kennen gege ven het verlaten van ouderensoos ‘De Roozendries’ een passend moment te vin den om haar gastvrouwschap te beëindigen. Noud Smits refereert aan haar langdurige inzet en oppert het idee, dat Nel zeker een boek zal kunnen wijden aan de talrijke ver halen en anekdotes die aan de bar verteld zijn en waarvan zij getuige heeft mogen zijn. Onder dankzegging voor de bewezen diensten wordt haar door Toos van Gooi namens het bestuur een boeket bloemen overhandigd en Corrie Spaninks geeft haar namens de overige gastvrouwen en gastheer een leuke attentie. Vervolgens staat Noud Smits langdurig stil bij het afscheid van Kees Jansen. Hij prijst Kees vooral voor zijn antennefunctie, waardoor rele vante signalen vanuit de gemeenschap bij het bestuur zijn gekomen en hebben kunnen lei den tot afhandeling. Hij memoreert eveneens het grote aantal ideeën, dat Kees steeds heeft weten aan te dragen, maar waarvan hij op een gewiekste manier de uitvoering ervan bij ande'- ren op het bordje legt. De voorzitter besluit, dat Kees gedurende zijn lange staat van dienst een zodanige plaats heeft weten in te vullen, dat hij afsluit met een welgemeend: ‘Wij zullen jou mis sen!’ Ook een bloemenhulde voor Kees en een cadeautje voor hem namens de gastvrouwen en gastheer. Dan staat er een goed verzorgd tapas-buffet klaar, waarvoor Corry Hurkmans en Mieke van de Ven met inspanningen van Toos van Gooi zich de moeite getroost hebben om de gerechten niet alleen oogstrelend, maar vooral smakelijk voor te zetten. In- een zeer geanimeerde sfeer worden de vele mooie momenten, die samen beleefd zijn in ‘De Roozendries’ nog eens onder de loep genomen en onder het genot van een drankje en een hapje de dag afgesloten, waar na aan Kees Jansen de eer te beurt valt om ‘de ouderensoos’ te sluiten...

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1