Grote belangstelling voor de openluchtmis W Geheugensteun! j e f I S06fi666a33BSOafl De makelaar (tfz/VW dicht bij huis! O P e Jjooge r k ZUINIG OP RUIMTE.NL ;v RE/MAX dat is een goede vraag, waar was ik toen, ik er in uw hoofd gebeurt als u iets vergeten bent, zou het echt niet weten.” Soms kan een geheu gensteuntje wel eens uitkomst bieden. Nu heeft iedereen die ouder wordt wel eens last van een haperend geheugen, dat men ook wel vergeetachtigheid noemt. Het geheu gen is echter goed te trainen, bijvoorbeeld door kaartspelletjes te spelen, dammen, scha ken en denksportpuzzels in te vullen en het liefst die waar u de hersens over moet breken. binnenkort in het Inlooppunt een cursus mijn geheugentraining gegeven. Met kijk en luis teroefeningen wordt u geleerd uw gedachten naartjes die in deze viering voor het eerst assi steerden; zij werden met een applausje beloond. Initiatiefnemer Buurtvereniging “De Vurhaai” met name verdient ook dit jaar weer veel dank. AW V S f u Eucharistieviering extra kleur, doordat uit volle borst veel Marialiederen werden gezongen. Het geheel droeg bij aan een fijne sfeer, waarin de drukte van de dag duidelijk plaats had gemaakt voor gevoelens en gedachten die deze devotio nele viering tot een fijne belevenis maakten. Pastoor Te Wierik dankte aan het slot alle vrij willigers die bijgedragen hadden aan de orga nisatie van deze viering. Hij waagde zich dit jaar niet meer aan een opsomming, uit angst iemand te vergeten. Hij wees wel op de aanwezigheid van zeven (van in totaal twaalf) nieuwe misdie- S' T De dienst werd voorafgegaan door een kleine processie, waarin het Mariabeeld onder bege leiding van de Moergestelse gilden vanaf de sporthal naar haar bestemming - de open plek in de bossen achter de Mariakapel - werd gebracht. In een prachtige natuurlijke omlijs ting was zij het middelpunt van een jaarlijkse devotie-uiting die niet meer weg te denken is uit Moergestel. De viering, waarin pastoor Theo te Wierik voorging, had als thema: “Deur van de hemel”, naar een van de aanhalingen uit de Litanie van Maria. In een prachtige preek lichtte hij dit toe. Onder begeleiding van het koor kreeg de De ongunstige weersverwachting en de dreigende wolken boven de kapel aan de Oisterwijkseweg konden de honderden deelnemers uit Moergestel en omgeving aan de openluchtmis op 15 augustus - het Hoogfeest van Maria Tenhemelopneming - niet afschrik ken. Zij werden beloond: ook op deze 29e viering bleef het traditiegetrouw droog. Geheugen wil zeggen: herinnering en hierin onderscheidt men het lange en het korte termijn geheugen. Sommige mensen kunnen zich nog precies een voorval herinneren van bijvoorbeeld 30 jaar geleden, maar wat er een uur gele den gezegd is, dat weten ze niet meer. Bijvoorbeeld: heel vaak hoort men iemand zeggen: “Wat ik op de huwelijksdag van kinderen aan had, nou dat weet ik echt niet meer hoor.” Op de vraag: “Waar was je vori- op een logische manier te ordenen. Bovendien ge week dinsdag”, moet iemand dikwijls het krijgt u door deze cursus meer inzicht in de antwoord schuldig blijven en zegt men: “Tja, werking van het geheugen, zodat u weet wat De cursus duurt 8 weken, iedere dinsdag ochtend van 10.00 tot 11.30, te beginnen op dinsdag 4 september en verder op 11-18 en 25 september, 2-9-16 en 23 oktober. Aanmelden kan telefonisch in Moergestel: 513 0053. Mocht u nu al vergeten zijn waar de cursus gegeven wordt, meldt u zich dan zeker aan! In elk geval door dingen te doen waar u diep Om niet te vergeten: natuurlijk staat de kof- bij na moet denken. Even ter zijde: vergeet- fie en thee (met ’n koekje) klaar in het achtigheid is overigens totaal iets anders dan Inlooppunt, Kerkstraat 48 in Oisterwijk. U dementie. bent van harte welkom. Om de grijze massa te activeren wordt er ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2007 PAGINA 5 i- k «A De Provinciale Milieufederaties Gratis odvertentie 5» iï; 4 makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten E-mailadres 'Moergestel Nieuws' buro76@planet.nl 'iï- Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 1 If Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding;— 24 uur per dag, f 7 dagen per week! >■9.1 - 'i” Bedank» voor de vele meldingen en reacties op zuinigopruimte.nl. Wij hebben de resultaten aan- fiSsJÊ geboden aan de minister en gedeputeerden. De actie gaat door via www.zuinigopruimte.nl, met onder meer de Zuinig op ruimtedag 21 april in uw regio. Kom ookl gp’S W Natuur en tf M Milieu

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 5