Rob en Corné, van musical naar proms Brief va,n Theo Pleinfestijn 2007 nieuwe formule Chin. Ind. Restaurant ’Yueng Shing’ sluit haar deuren! Huifbedrijden ‘De Vosjes’ gaat 10-jarig bestaan vieren Voor de allerliefste geboortekaartjes... RZIZU/WZt Onbekend RIBW wil in den Boogaard Moergestel ontmoeten Berichtje van Theo Raaijmakers Kinderen exposeren hun werk in Moergestel Tonproatersacademie groot succes! Come Fonken 1 Vervolg van voorpagina Vanwege gezondheidsredenen sluiten wij vanaf 1 september a.s. onze deuren. Tot die tijd bieden wij u uiteraard nog steeds de beste service. Op onze laatste openingsdag, vrijdag 31 augustus, bieden wij onze klanten 'n gratis drankje en hapje aan terwijl ze op hun bestelling wachten. Bij deze willen wij iedereen bedanken die ons gedurende al die jaren in Moergestel trouw zijn gebleven. Speciaal tintje op zondag Op zondag ligt vanaf 14.00 uur ’s middags het muzikale accent op het Nederlandstalige genre met o.a. een aantal regionale artiesten. Dit pro- De RIBW heeft onder meer een stand bij de nieuwe Den Boogaard van waaruit de organi satie zich presenteert. Het is een sterk voorbeeld van de brede functie die Den Boogaard voor heel de Moergestelse samenleving heeft. Tevens is de aanwezigheid van de RIBW een goed voor beeld van de brede opzet van het openings- weekeinde op 28, 29 en 30 september. Met vriendelijke groeten van de medewerkers van Chinees-Indisch Restaurant ’Yueng Shing’ Rootven 37 - Moergestel Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 Wil jij erbij zijn op 5 of 6 oktober in Den Boogaard te Moergestel, met optredens van BZB, lokale artiesten, popcombo, harmonie Prinses Juliana en Jan van Brusselband? Kaarten zijn te koop bij de filialen van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk en de Boerenbondwinkels in Moergestel en Udenhout (stuksprijs 15 euro). Ook kunt u de kaarten online bestellen: www.julianamoer- gestel.nl Cbba, 20 augustus 2007 Beste mensen van Moergestel en omstreken, Een beetje aan de late kant, maar ik hoop toch nog op tijd te zijn om iedereen heel veel suc ces te wensen met de komende Toermee!Ik hoop dat er heel veel mensen mee zullen fiet sen, dat het mooi weer mag zijn en dat het allemaal heel goed mag verlopen!! Bij voor baat alvast mijn hartelijke dank aan de mensen van de M.O. V.-groep, alle vrijwilligers en -sters, alle sponsors, alle mensen die op de een of andere manier de Toermee steunen, en natuur lijk ook iedereen die mee gaat fietsen!Heel veel dank allemaal en heel veel succes!Ik ben zon dag in gedachten in Moergestel!! Veel groeten en beste wensen!! Theo Raaijmakers Cochabamba, Bolivia Corné Fonken, geboren en getogen in Moer gestel, is jarenlang lid geweest van de slagwerk- groep van muziekvereniging Prinses Juliana. Om straks begeleid te worden door zijn ‘eigen’ harmonie vindt hij super. Hoewel Rob Vriens uit het naburige dorp Biest-Houtakker komt, heeft hij zijn muzikale roots ook in Moergestel liggen: eerst als sousafonist qn later als trom pettist bij de drumfanfare en swingorkest Dinges. Voor beiden geldt dat zij momenteel enkel vocaal actief zijn. Rob Vriens Williams en ‘Ik kan het niet alleen’ van De Dijk. Tijdens de audities was al snel duidelijk dat de gekozen nummers goed bij hen passen, en we mogen daarom een echte show van deze heren verwachten. De sfeer die ze tot nog toe meegemaakt hebben tijdens zowel audities als repetities is meer dan prettig. “Iedereen is zo fanatiek bezig om op 5 en 6 oktober het dak van Den Boogaard eraf te spelen,” is iets wat alle artiesten en muzikan ten steeds roepen. Ook feestband BZB heeft aan gegeven helemaal klaar te zijn om er een groot spektakel van te maken. Het grote aantal festivals in deze periode van het jaar maakt dat vele Moergestelse jonge ren op het moment van het Pleinfestijn al het nodige aan cultureel genot hebben ‘’ingedron ken”. Vorig jaar bleek overduidelijk dat een driedagenprogramma overdone was. Daarom gooien de twee organiserende Horeca-ondememers De Veerkes en De Tijm’s het dit jaar over een andere boeg. Geen vrijdagavondprogramma dus, maar op zaterdag een easy start met voor de echte genie ters een huiselijke wokparty. We leggen een mooi bodempje met een overheerlijk wokbuffet voor de prijs van 10,- p/p. Uiterlijk op vrij dag 25 augustus opgeven bij de Tijm’s of De Veerkes in verband met de inkoop. Aansluitend gaan we door met een relaxte Beach Party die hopelijk rond de klok van 01.00 uur uitmondt in een wervelend dancefeest onder aanvoering van diverse bekende DJ’s. Taarten uit respect De cliënten van het RIBW delen mee in de unieke taartenactie die door WieKentKunst samen met de Moergestelse KVO (Katholieke Vrouwen Organisatie) is opgezet. Ook de Moergestelse bakkers Mark van Hulten, Ad Kouwenberg en Hans Verkooijen doen daaraan mee. Met deze actie wil het jubilerend WieKentKunst duidelijk maken dat Moergestel zijn ouderen en zijn kwetsbare inwoners niet vergeet. Alle bewoners van de Reuselhof en Stanislaus en de bewoners van RIBW-wonin- gen krijgen zondag 30 september een door vrij willigers en de bakkers gebakken stuk taart. De door vrijwilligers gebakken taarten wor den zaterdagmorgen 29 september vanaf 11 uur bij Den Boogaard ingeleverd. Vervolgens worden de taarten gejureerd door de drie bak kers. De winnaars van deze wedstrijd krijgen een Moergestel taartendiploma en een boeken- bon voor het Moergestels Kookboek dat op initiatief van WieKentKunst wordt samenge steld. Daarna worden de taarten bezorgd bij de Reuselhof, Stanislaus en de RIBW-woningen. Voor de actie zijn 300 taartparten nodig. Wie nog taarten wil bakken kan zich opgeven bij: Frans Kuijpers of Joke Rijnen. Frans Kuijpers: De Dagmaet 2, Moergestel, tel. 5132276. E- mail: f.kuijpers@compaqnet.nl Joke Rijnen: Oirschotseweg 51 A, tel. 5132167. E-mail: wacmrijnen@hetnet.nl Kinderen van 6 t/m 14 jaar zijn in creatief cen trum KIKu in Moergestel aan de slag gegaan om hun kunstwerken in de nieuwe biblio theek in Moergestel te kunnen tonen aan de nieuwsgierige bezoekers. Stichting KiKu Moergestel heeft als doel kin deren te stimuleren in hun creativiteit. De stichting doet dit door middel van workshops, speciaal voor kinderen, en een jaarlijkse expo sitie waar de kinderen hun werk kunnen tonen. Dit jaar is dat dus in de bibliotheek die sinds eind augustus haar onderkomen heeft in Cultuurcentrum Den Bogaard. Dit werk is te bewonderen van 27 augustus t/m 5 oktober tijdens de openingstijden van bibli otheek Moergestel: maandag, woensdag en don derdag van 14.00 tot 17.30 uur en op vrijdag van 15.00 tot 20.00 uur. Adres: St. Jansplein 5A te Moergestel. Tijdens de Rabobank promsconcerten zal Comé het nummer ‘Love is All’ van Roger Glover brengen. De leadzanger van Deep Purple had met dit nummer een wereldhit, wellicht mede dankzij de legendarische videoclip met een kikker. Rob zal tweemaal op het podium komen, name- lijk met ‘Let me entertain you’ van Robbie In Tilburg heeft het starten van een ‘tonproatersacademie’ geleid tot een zo groot aantal nieuwe tonproaters, dat men tegenwoordig voorronden moet organiseren. Dat lijkt ons in Moergestel wat overdreven, maar een aantal nieuwe sauwelaars erbij, zou geen kwaad kunnen. Daarom is de Moergestelse Sauwelcommissie van plan ook in Moergestel een ‘tonpro atersacademie’ op te zetten. Deze ‘cursus’, bestaande uit 3 avonden, staat open voor iedereen die het leuk zou vinden om sauwel- teksten te schrijven, een sauwel te brengen in de ton of die gewoon eens wil kijken of het sauwelen iets voor hem/haar zou zijn. De gratis cursus wordt bij voldoende belang stelling georganiseerd in september/okto- ber en zal zo praktisch mogelijk zijn. Naast wat informatie over tekstschrijven en presen tatie, willen we vooral aandacht besteden aan het helpen en begeleiden van de cursis ten op weg naar een goede sauwel en moge lijk een optreden in de Moergestelse ton in januari 2008. Mocht je interesse hebben, neem dan voor aanmelding of meer informatie contact op met Maikel Denissen, tel. 513 3667 of 06- 16646181. Op 1 september a.s. bestaat onze stichting “Huifbed-rijden De Vosjes” 10 jaar. We zijn daarop heel trots. Wij willen u van harte uit nodigen om dat samen met ons te vieren. U kunt ons vinden bij de Stichting Prisma aan de Hooghoutseweg 3 in Biezenmortel (op het terrein van het voormalige Assisië). Zaterdag 1 september staan vanaf 10.00 uur onze deuren open en kunt u kennismaken onze huifbedden, de pony’s en de vrijwilligers. U kunt ook een ritje maken met een huifbed en ervaren waarom dit een positieve uitwerking heeft op de verstandelijk gehandicapten die De RIBW is begin jaren tachtig ontstaan. De organisatie begeleidt mensen met een psychia trische achtergrond en kwetsbare mensen, defi nieert Lonneke van Li th het werk van de RIBW Min of meer vanaf het ontstaan van de RIBW heeft de instelling een vestiging aan D’n Duyp in Moergestel. Hier staat een aantal huizen voor begeleid wonen. De bewoners kunnen ook terecht in het activiteitencentrum aan de Sint Janshof. Het staat iedereen vrij daar eens binnen te lopen. In het centrum wordt onder meer samen gekookt, er worden spelletjes gedaan en er wordt geschilderd. Een aantal schilderijen is te zien in Den Boogaard. De Rabobank promsconcerten op 5 en 6 oktober in Den Boogaard te Moergestel zullen behal ve een avond vol muziek ook een avond met show zijn. Natuurlijk is een optreden van BZB al een grote show op zich, maar ook Comé Fonken en Rob Vriens hebben alles in zich om een daverend optreden te verzorgen. Beide heren kennen elkaar al langere tijd van het jongerenkoor in Diessen, waar zij al jaren lid zijn. Corné uit Moergestel en Rob uit Tilburg zijn behalve goede zangers ook beiden actief in de musicalwereld: een mix van zang en toneel. Samen hebben ze enkele producties in Diessen gespeeld. Maar ook voor het grotere werk zijn ze niet bang. Zo had Rob al een hoofdrol in de musicals ‘Caren’ (1997) en ‘Valse Liefde’ (2006). Corné kijkt nog steeds met veel plezier terug op zijn avontuur ‘Nostalgie in Tivoli’ van de Tilburgse Revue. grammaonderdeel is behouden gebleven. De laatste jaren is het ’s middags op het plein in Moergestel al volop feest. Het zeer gemengde publiek geniet met volle teugen van het weer, de drankjes en de muziek en zingt vaak uit volle borst mee met de bekende Nederlands talige nummers. Voor de honderden fietsers, die vanuit het Sint Jansplein in het kader van Toer-Mee ’s morgens al vertrokken zijn om het geweldige werk van pater Theo Raaymakers te steunen, is de aankomst op het plein een super- gezellige ontvangst. Met genoegen sluiten ze zich bij het feest aan en zo wordt er op de zon dag enorm genoten van muziek en vertier, dus zorg dat u er bij bent! Zaterdag 1 september a.s. met ons meerijden. Die dag zullen we ook alle 7 huifbedden aan elkaar maken en gaat (Moergestelnaar) Frans de Laat dit 14-span mennen. Wij zijn voor ons werk afhankelijk van spon sors en donaties. Draagt u de stichting een warm hart toe en wilt u een donatie doen, dan kan dat via onze rekening 1345.23.601, t.n.v. Stichting Huifbed-rijden De Vosjes. Wilt u meer informatie of iets vragen dan staan Frans en Riet de Laat u graag te woord. Kijk ook op onze website: www. huifbedrijden- devosjes.nl PAGINA 3 Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2007

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3