Sylvia en Marij kijken al uit naar optreden Promsconcert Aphrodite KPJ weer druk met organisatie Touwtrekweekend Workshops KiKu Moergestel ScfiilcCerwerf^n Ziekendag: dinsdag 11 september De basisscholen zijn weer begonnen... Een ton beschikbaar voor Moergestelnaren met lef! BRILLEN LENZEN Bedankt Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1436 Thomas Cook Travel Shop Moergestel h Huidverzorgingsinstituut Familie Janssen Moergestel Moergestel, juni 2007 De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl voor de manier waarop jullie onze vakantie in Italië toch nog 'kleur' hebben gegeven. Speciaal dank aan Annemarie Vromans voor haar ongelooflijke zorg en fantastische inzet! De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 p Huidverzorgingsinstiti Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Zaterdag 15 en zondag 16 september is er weer het jaarlijkse spektakel aan de Moergestelse Heuvelstraat: het Touwtrek- weekend van de KPJ. den. Natuurlijk is een solo-optreden voor haar niet nieuw, ze zingt in haar woonplaats Diessen met carnaval graag enkele up-tempo nummers van haar favoriete artieste Belle Perez. Het nummer Think van Aretha Franklin is haar dan ook op het lijf geschreven. Natuurlijk zijn er nog kaarten te koop bij de Rabobank filialen en de Boerenbondwinkels in Moergestel en Udenhout. Ook kunt u kaarten on-line bestellen via: www.julianamoergestel.nl Sylvia van Dorst en Marij Pijnenburg zijn twee van de lokale artiesten die op 5 en 6 oktober tijdens de Rabobank promsconcerten in Moergestel op het toneel verschijnen van Den Boogaard. Hoewel nog 8 weken te gaan begint het bij hen nu al te kriebelen. Marij Pijnenburg-Oerlemans is geboren en getogen in Moergestel en al op jonge leeftijd ver bot geraakt op zingen. In haar jeugd was ze lid van een jongerenkoor en nu is ze al weer enke le jaren de zangeres van de ‘Spare Time Jazz Band’. Het begeleid worden door een ‘live’ band geeft haar een kick, zegt ze zelf maar om straks met het groot harmonieorkest van muziekvereniging Prinses Juliana op te treden moet helemaal het einde zijn. De lessen die ze eerder kreeg van Thea Vermeulen-Peek zullen voor haar een steun in de rug zijn! Als docen te Engels op 2College Durendael zal ze geen moeite hebben met het Engelstalige nummer van Tina Tuner, “River Deep, Mountain High”. Dit jaar vindt op dinsdag 11 september in Huize Stanislaus de jaarlijkse ziekendag van onze parochie plaats. De ziekendag is niet alleen voor die mensen in ons dorp die ziek zijn, maar ook voor degenen die moeilijk van huis kunnen of om een andere reden aan huis gebonden zijn. We hebben een gezellig een feestelijk programma samengesteld en hopen dat velen die dag onze gast willen zijn. Om 10.30 uur beginnen we met een Eucha ristieviering waarin pastor Theo te Wierik zal voorgaan. Daarna is er in de aula koffie met gebak en aansluitend een drankje. Om 13.15 uur is er een lichte lunch; daarna is er voldoende tijd om een wandeling te maken in de tuin van Stanislaus of om even de ogen te sluiten voor een dutje, ’s Middags wordt de ontspanning ver zorgd door leden van ons eigen kerkkoor. Rond half vijf rijden de taxi’s voor en is iedereen op tijd thuis voor het avondeten. Wij hopen dat het voor u een gezellige en ontspannen dag wordt. De bewoners van de Reuselhof en van Huize Stanislaus die door leden van de Werkgroep Ziekenpastoraat bezocht worden, zijn van harte uitgenodigd. Deze uitnodiging geldt ook voor de mensen in ons dorp die door de leden van onze Werkgroep Ziekenpastoraat bezocht wor den. Ook anderen zijn welkom, er is plaats voor 75 mensen. Wilt u aan deze dag deelnemen, geeft u zich dan op bij het Parochiecentrum, tel. 513 2774 (’s morgens tussen 10.00 en 12.00 uur). Werkgroep Ziekenpastoraat Beide dames zijn het erover eens dat het de opzet van de Rabobank Promsconcerten uniek is. Lokale artiesten, een harmonieorkest, een koor en de BZB band, allen met elkaar op een podium, dat moet een speciale sound geven waarbij licht klassiek en pop bij elkaar komen. Ook de after-party met de Jan van Brusselband zien ze als een extra toetje. workshop kun je terecht op onze website www.kikumoergestel.nl of bij Karin Verbakel, tel. 513 1321. Tevens ben je van harte welkom tijdens het openingsweekend op 29 en 30 september van de nieuwe Den Boogaard waar wij ‘s middags van 13.00 tot 17.00 uur aanwezig zullen zijn. Voor wie de expositie van de 24 jeugdige Moergestelse kunstenaars in galerie “De Verdieping” gemist heeft, kan deze in de nieu we bibliotheek nog eens bewonderen tot begin oktober. Het artiestenplaatje is natuurlijk ook al weer rond voor deze Touwtrekeditie. Op zaterdag avond zijn Melrose, de Lawineboys en de Part- Animals van de partij en op zondag v.a. 15.00 uur is het podium voor de Gebroeders Ko, Hanny en Thomas Berge. Op beide dagen is ook de Magie Sound Drive In Show in de tent aanwezig om tussen de artiesten door hun muzikale steentje bij te dra gen. Op zaterdag is de toegang bestemd voor jeug digen in de leeftijd vanaf 16 jaar. Daar zal trou wens ook op worden gecontroleerd door mid del van legitimatie. Kaarten zijn vanaf a.s. maandag te koop bij o.a. ’t Draaiboompje en de Boerenbond. Sylvia van Dorst uit Diessen heeft hetzelfde virus als Marij, en is oök al op jonge leeftijd lid geworden van een kinderkoor. Ze heeft nog steeds zangles, want als er geen ontwikkeling vooruit is Ze geeft aan dat ze steeds weer de uitdaging zoekt in haar muzikale kunnen en daarom blij is om op 5 en 6 oktober met een groot orkest in een grote zaal op te mogen tre- De vakantie is weer voorbij voor de kinderen van groep 1 t/m groep 8. Daarom is er op zon dag 19 augustus om 10.00 uur in de kerk een gezinsviering om even stil te staan bij het begin van het nieuwe schooljaar. Een aantal kinderen brengt een vakantiekoffertje mee vol met vakan tieherinneringen, andere kinderen lezen een stukje voor en weer andere kinderen helpen mee met het uitdelen van de communie en de St. Janszangertjes luisteren de viering op met prach tige liedjes. Pastor Theo te Wierink brengt ook zijn vakantiekoffertje mee. Ben je benieuwd wat daarin zal zitten? Dan ben je van harte welkom in de gezinsviering. Tot dan! Mirjam, Anne-Ka trien, Monique, Madeleine en Judith Heb jij lef en humor? Dan hebben wij een ton voor jou! En daar mag je in januari 2008 in komen staan tijdens de jaarlijkse sauwel- avond. Vaak horen we na afloop van de sauwelavond kreten als: “Ik ga voor geen goud in die ton, maar teksten schrijven lijkt me wel leuk”, “Ik zou ook best mee willen doen, maar heb dan wel wat hulp nodig”, “Een verhaal vertellen is geen probleem, maar een tekst schrijven kan ik niet” of “Volgend jaar doe ik ook mee”. Helaas blijkt in de praktijk dat er maar weinig nieuwe aan was is onder de sauwelaars, terwijl er naar ons idee talent genoeg rondloopt in Moergestel. Voor alle mensen die denken met een beetje hulp tekstschrijver, sauwelaar of allebei te kun nen worden, wil de Moergestelse Sauwel- commissie een ‘sauwelcursus’ organiseren. Bij voldoende belangstelling zullen we in septem- ber/oktober een drietal avonden organiseren, waarbij we ingaan op zaken als tekstschrijven en presentatie, maar waarbij vooral ook aan dacht zal worden besteed aan de begeleiding van de deelnemers. De gratis cursus zal praktisch van opzet zijn en is niet alleen bedoeld voor mensen die uiteindelijk in de ton willen gaan staan, maar ook voor wie teksten voor anderen zou willen schrijven. Ook als je nog niet zeker van je zaak bent, nodigen we je van harte uit om je toch aan te melden. Deelname aan de cur sus verplicht je tot niets. Neem voor meer informatie of aanmelding con tact op met Maikel Denissen, tel. 513 3667 of 06-16646181. Na vele vragen wanneer men zich op kon geven voor een workshop is het dan eindelijk zover. Van 8 oktober 2007 t/m 23 februari 2008 zul len er verschillende workshops gegeven wor den. Deze zijn: kleien (Leon Verhoeven); mozaïeken (Sylvia van de Wouw); schilderen (Annemiek van Seteren-Leppens); schilde ren (Greetje Huitzing); beelden (Claudette Appels); tekenen (Yvonne Poppelaars); puzzel beschilderen (Jolande Veeke); glas in lood/tiffany (Karin Verbakel). Voor meer informatie/ aanmelden voor een Er moet trouwens weer heel wat werk worden verzet door de KPJ’ers, want de tent kan niet meer op de al jaren vertrouwde plek staan. Alles wordt nu opgesteld aan de overzijde van de straat, daar waar andere jaren het parkeer terrein was gelegen. Een en ander heeft te maken met de uitbreiding van het bedrijf van de familie Wolfs waarvan men al zo lang de gas tvrijheid geniet. Het terrein aan de overkant biedt echter de mogelijkheid om organisatorisch een en ander in nieuwe banen te leiden. 1 41 RUIM 80 IAAR FIETSPLE2IER RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. HA/ Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1