Esbeekse Sensatiemarkt moorman Huifbedrijden ‘De Vosjes’ gaat 10-jarig bestaan vieren Hl W DVD van ’De Vurhaai’ RE/MAX Lang verwachte zaligverklaring ‘heilige’ frater Andreas voorlopig van de baan De makelaar (tfAW dicht bij huis! fa IjMdt jRÊKiujf» van de Wouw AUTOMOBIELBEDRIJF Op 1 september a.s. bestaat onze stichting "Huifbed-rijden De Vosjes" 10 jaar. We zijn daarop heel trots. Wij willen u van harte uitnodigen om dat samen met ons te vieren. mennen. Wij zijn voor ons werk afhankelijk van spon sors en donaties. Draagt u de stichting een warm hart toe en wilt u een donatie doen, dan kan dat via onze rekening 1345.23.601, t.n.v. Stichting Huifbed-rijden De Vosjes. Wilt u meer informatie of iets vragen dan staan Frans en Riet de Laat u graag te woord. Kijk ook op onze website: www. huifbedrij- dendevosjes.nl U ziet wel, er is weer genoeg te doen op deze 24ste Esbeekse Sensatiemarkt, een markt met een groot aantal attracties voor jong en oud. De aanvang is om 11.00 uur en de entree vanaf 6 jaar is €2,00. Verder is er volop gra tis parkeergelegenheid. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s om een kever te beschilderen, het zogenaam de “keverkliederen”. Natuurlijk is er ook weer een ballonnenclown van de partij. Dit jaar is dit ballonnenclown Erik. Clown Jabbedabbedoe zal jong en oud verma ken bij de feesttent op speelterrein “de Loop” waar ook een groot terras is met live muziek van o.a. Zuutjes Aon. In de tent zal zondag DJ Erick-C de muziek verzorgen. Met meer dan 100 marktkramen en diverse eettentjes is er voor iedereen wel wat te vinden. Verder zijn er nog een groot aantal nevenacti viteiten. Iedereen die van dieren houdt is in Esbeek op het juiste adres. Behalve de kleindierenshow, met diverse soorten konijnen, kippen en een- den die op een diervriendelijke manier worden tentoongesteld, is er een marmottenrace waar bij men leuke kleine prijsjes kan winnen. Aan de kinderen is ook gedacht op de Sensatie markt. Er is o.a. een draaimolen, een springkus sen en er zijn mini-cars. Voor de wat ouderen is er een bungee-trampoline. Kinderen kunnen ook geschminkt worden. De eigenaar van de “kevershow” biedt de kinderen de mogelijkheid Tijdens de bedevaart ter gelegenheid van de 90e sterfdag van frater Andreas heeft frater B. Huitema, algemeen overste van de congregatie Fraters van Tilburg, bekend gemaakt dat de lang verwachte zaligverklaring van Andreas voorlopig van de baan is. De wonderbaarlijke genezing die voor een zaligverklaring vereist is, werd in Rome als ‘opmerkelijk’ beoordeeld, maar niet als wonder. De Esbeekse Sensatiemarkt wordt dit jaar voor de 24ste keer georganiseerd. Het weekend van 11 en 12 augustus wordt weer een feestelijk weekend in Esbeek.( gele gen tussen Reusel en Tilburg). De aanwezigheid op zondag van 8-voudig Nederlands Kampioen trial-rijden Alex van den Broek en roofvogelspecialist Albert Loomans zullen zeker bijdragen tot een sensationele markt. Wat kunt u deze zondag tijdens de Jaarmarkt nog meer verwachten? We hebben al die jaren kunnen werken door de hulp en ondersteuning van vele vrijwilligers, de instellingen, onze cliënten, bedrijven, stich tingen en vele particulieren. De werkzaamheden van de stichting hebben zich in de afgelopen jaren behoorlijk ontwik keld. We rijden met onze 7 huifbedden en 19 pony's jaarlijks meer dan 3000 ritten op verschil lende locaties in Brabant. Hiervoor hebben we, mede door hulp van sponsors, een vrachtwagen met aanhanger tot onze beschikking waarmee we jaarlijks 10.000 kilometer afleggen naar ver schillende plaatsen in Brabant (en andere pro vincies). Zaterdag 1 september staan vanaf 10.00 uur onze deuren open en kunt u kennismaken onze huifbedden, de pony's en de vrijwilligers. U kunt ook een ritje maken met een huifbed en ervaren waarom dit een positieve uitwerking heeft op de verstandelijk gehandicapten die met ons meerijden. Die dag zullen we ook alle 7 huifbedden aan elkaar maken en gaat (Moergestelnaar) Frans de Laat dit 14-span leerlingen en collega’s die na zijn dood zijn opgetekend. Naast de bestaande biografieën wil dit boekje een eigen beeld van de ‘heilige’ frater neerzetten. Van Leeuwen: ‘Zo rijst een beeld op van een heel aparte maar ook heel kwetsbare man, een beeld dat veel menselijker en waarschijnlijk ook herkenbaarder is dan het onderhand vrijwel gecanoniseerde beeld van de heldhaftige en voorbeeldige religieus die hij óók was.’ Eén van zijn leerlingen vertelt: ‘Ik houd niet van frater Andreas. Na drie jaren gewoon leer ling op Ruwenberg te zijn geweest, in welke jaren ik maar éénmaal een klein prijsje van goed gedrag had kunnen bemachtigen, kwam ik nu onder het nogal stroeve bestuur van een man, die een en al plichtsbesef was.’ De spre ker in kwestie, pater Victor Zwijsen, wijt het ech ter niet aan frater Andreas, maar aan zijn eigen moeilijke gedrag als leerling: ‘Hoe weigerach tig ik ook was, ik heb de goede man nooit zijn geduld zien verliezen, en, al was er dan geen lief de voor hem in mijn jeugdig hart, aan eerbied voor zijn deugd ontbrak het toch niet.’ 'Herinneringen aan frater Andreas', dr. C. Van Leeuwen, uitgegeven in samenwerking met Valkhof Pers, 130 pag. ISBN 978 90 812137 1 4, winkelprijs 12,50. Op dezelfde dag werd een nieuw boekje over zijn persoon gepresenteerd, Frater Andreas (1841/1917) was onderwijzer op één van de scholen van de Fraters van Tilburg. Hij had een bijzondere uitstraling. Hij was mild en aan dachtig voor zijn leerlingen en zeer toegewijd aan zijn medebroeders. Hij leefde op zeer authentieke wijze zijn geloof voor in een barm hartige God, hetgeen een enorme indrük heeft gemaakt op de mensen die met hem omgingen. Rondom frater Andreas bestaat nog altijd een persoonlijk devotie. Gelovigen richten hun gebedsintenties tot frater Andreas om in hun persoonlijk leven of dat van hun familie gehol pen te worden. Gezien de betekenis van frater Andreas dien de de congregatie in 1947 in Rome een ver zoek in om hem zalig te verklaren. Nog in 2006 werden op verzoek van Rome medische verkla ringen gezonden over een wonderbaarlijke genezing uit 1988 die aan frater Andreas wordt toegeschreven. Toen werd een Brabantse vrouw verlost van de heftige pijnen van haar gezichts- aandoening, nadat zij het graf van frater Andreas had bezocht en tot hem gebeden had. De gene zing was voor de betrokken artsen een raadsel. Het Generaal Bestuur van de Fraters van Tilburg heeft afgelopen week van de Congregatie voor zalig- en heiligverklaringen vernomen dat Rome de genezing weliswaar als ‘opmerkelijk’ beoordeelt, maar niet als een won der. Daarmee is de zaligverklaring voorlopig van de baan en komt een einde aan de onzekerheid over de lang gekoesterde wens van de Fraters van Tilburg. De congregatie zal het proces van zaligverklaring niet verder voortzetten aan de hand van deze genezing. Algemeen overste fra ter Broer Huitema: ‘De beslissing in Rome is in zekere zin een teleurstelling voor de congre gatie en voor de mensen om ons heen die per soonlijk veel waarde aan hem hechten. Maar dit maakt hem voor ons niet minder heilig. Het ver andert niets aan zijn voorbeeldige manier van leven. Die is nog altijd inspirerend. Het is nu geduldig hopen op een volgend wonder, maar we blijven gewoon aan het werk om ons wereld wijd in te zetten voor barmhartigheid!’ Het nieuws vanuit Rome valt samen met het verschijnen van een nieuw boekje rond frater Andreas waarin de 'heiligheid' die hem wordt toegedicht centraal staat. Het boekje, uitgege ven door de congregatie en geschreven door dr. Charles van Leeuwen, studiesecretaris van de Fraters van Tilburg, is een bundeling van zes persoonlijke herinneringen van medebroeders, Herinneringen aan frater Andreas ’n Groot aantal mensen heeft tijdens of na het feestweekend van Buurtvereniging ‘De Vurhaai’ de DVD ’50 Jaar met elkaar’ besteld. De montage van de beelden van het feestweekend is bijna voltooid en daar na kan de DVD worden afgewerkt. Dat wil zeggen: de menuutjes worden gemaakt zodat er op onderdelen naar de DVD geke ken kan worden. Ook wordt ’n gedeelte van de foto’s die tijdens het feestweekend door Jurgen Kaal gemaakt zijn op de DVD gezet. Als extraatje dus'. Wel moeten we alle bestellers nog ’n aan tal weekjes om geduld vragen, maar zoals gemeld wordt er druk aan de definitieve versie gewerkt. We houden u op de hoogte! -1 ...al i x.- PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2007 f 1 makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Wetten Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 Naar eigen wens en ontwerp i Alle merken keukenapparatuur J Bezoek aan huis Gratis offerte, geheel vrijblijvend Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl F Prinses Irenestraat 9 M 5066 BD Moergestel Tel/Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! I..

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 5