Bibliotheek aan de Schoolstraat sluit haar deuren... Open Dag van moderne vleeskuikenstal Muzikale hoofdrol voor harmonie bij opening Den Boogaard KBO Midden-Brabant ruim 120.000 leden 4» Feest in ons dorp Pechprijs voor Ad Timmermans .«aard 1 Vangploeg In het laatste weekeinde van sep tember viert Moergestel feest. De nieuwe Den Boogaard wordt ge opend en WieKentKunst bestaat tien jaar. In een serie verhalen besteedt Moergestel Nieuws de komende weken aandacht aan het ‘Feest in ons dorp’. Uiteraard met enige weemoed want de biblio theek heeft lange tijd een prima huisvesting gehad maar ook met een plezierige spanning voor de verhuizing naar Den Boogaard aan het Sint Jansplein. Van 3 augustus tot en met 25 augustus wordt in Den Boogaard met man en macht gewerkt aan de inrichting van de nieuwe bibliotheek. U kunt in deze periode alleen boeken inleve- Voor nadere informatie kunt u terecht op de website van KBO-Brabant www.kbo-bra- bant.nl ren in de brievenbus van de bibliotheek aan de Schoolstraat. Nieuwe boeken kunt u uiteraard lenen in elke vestiging van Bibliotheek Midden- Brabant bv. in Oisterwijk of Hilvarenbeek. Wilt u al-een kijkje nemen in de nieuwe bibli otheek bezoek dan onze website www.obtmb.nl Op maandag 27 augustus vanaf 14.00 staan wij weer voor klaar in een prach tige bibliotheek... tot dan! Locatie Wat is er te zien? KBO-Brabant geopend. Zo’n seren ade, dat is Prinses Juliana ten voeten uit. De muziekvereniging is er volledig op ge richt om op een hoog staande manier muz iek te maken. Kenmer kend voor de Moer- gestelse harmonie is dat men met veel lef nieuwe wegen durft in te slaan. Op 5 en 6 oktober bijvoorbeeld geeft de harmonie samen met BZB (het vroegere Band Zonder Banaan) een Proms- concert - uiteraard in de nieuwe Den Boo gaard. Maar als er wat te vieren valt, dan is Prinses Juliana graag van de partij om een serenade te geven. Er zijn steeds minder har monieën die op deze manier hun betrok kenheid bij de samen leving laten horen. Op vrijdag 3 augustus om 20.00 uur sloot mevrouw Op ’t Hoog samen met Carlie van Biljouw en Elly van letsel de deuren van de bibliotheek aan de Schoolstraat. lingen hebben een eigen computercentrum waar men cursussen kan volgen en zelfs kan sur fen op internet. De KBO-Brabant vormt samen met de 11 andere provinciale afdelingen de Unie KBO die landelijk de belangen senioren behartigt, het gratis maandblad Nestor voor alle leden uitgeeft en regelmatig het kabinet wijst op de belangen van senioren. De KBO-Brabant kent ook al een aparte afde ling voor allochtonen, die overigens bij elke andere KBO-afdeling ook welkom zijn als lid. De contributie voor een KBO-lid is vaak niet meer dan 20 euro per jaar, daarvan draagt de afdeling ruim 10 euro af aan KBO-Brabant en aan de Unie waar alle lokale afdelingen een beroep op kunnen doen op service en deskun digheid ook op het gebied van collectieve en individuele belangenbehartiging. De KBO is een zeer actieve vereniging voor senioren vanaf 50 jaar. In Noord-Brabant heeft de KBO 323 lokale afdelingen. Dat betekent dat er bijna in elke plaats een KBO-afdeling is, die een zeer gevarieerd aanbod van activiteiten voor haar leden op haar jaarprogramma heeft staan. Dat kunnen ontspanningsactiviteiten zijn zoals biljarten, kaarten, bridgen, culture le activiteiten zoals dansgroepen, koren, geza menlijk theater- of museumbezoek, de hobby clubs, sportieve activiteiten zoals gezamenlijk wandelen, koersbal, fietsen, ouderengym. Daarnaast is er de lokale belangenbehartiging, lezingen over actuele onderwerpen zoals de Wmo en cursussen. De KBO-afdeling is op gemeentelijk niveau gesprekspartner en komt op voor de belangen van senioren. Verder kent elke afdelingen Ouderenadviseurs, die de leden die vragen hebben, bijstaan op allerlei gebied zoals aanvraag thuiszorg, aanpassingen aan de woning, invullen formulieren. Ook hebben alle afdelingen belastinginvullers. Heel veel afde- Het was nog volop zomervakantie toen Ad Timmermans uit Moergestel met de pechprijs werd beloond voor zijn deelname aan de tele visieshow ‘Ter land, ter zee en in de lucht’. De 46-jarige Ad Timmermans van De Stappert deed aan dit programma mee op zaterdag 14 juli. Het was de vierde keer dat hij deelnam, ooit op het spoor gezet door zijn kameraad Ad de Vos uit Oisterwijk. In deze televisieshow gaat het er om zo lang mogelijk met een buitenissig vervoermiddel op een balk te blijven. Het spek takel voor de kijkers is als een deelnemer de overkant niet haalt en in het water kiepert. Op die gedenkwaardige 14de juli kwam Ad Timmermans bijna aan de overkant, met de nadruk op ‘bijna’. “Het scheelde ongeveer twin tig centimeter of ik had het gehaald”, aldus Moergestelnaar Ad Timmermans. De organi satie onderkende de prestatie van Ad Timmermans en kende hem de pechprijs toe. “Een kofferset”, vertelt hij over de prijs. Voor Ad Timmermans reden om binnenkort eens een keer op vakantie te gaan. De Open Dag wordt gehouden op: Vrijdag 17 augustus a.s. van 13.30 tot 17.30 uur. Prinses Juliana wil al musicerend onder de mensen zijn Harmonie Prinses Juliana trekt musicerend door Oisterwijk. Het is een voorbeeld van hoe ‘de hermenie’ van Moergestel onder de mensen wil zijn. Het gaat goed met de koninklijk erkende Muziekvereniging Prinses Juliana, in Moergestel het beste bekend én gewaardeerd als ‘dé hèrmenie’ of kortweg ‘Juliana’. ‘Veertig van de honderd musicerende leden is in opleiding’, aldus vice-voorzitter Bas Hessels van de muziekvereniging. ‘Dat betekent dat het met onze toekomst wel goed zit.’ Voor de toekomst van Prinses Juliana is de nieuwe Den Boogaard van groot belang. Daarom speelt de harmonie een hoofdrol in het programma van de opening op 28, 29 en 30 september. De muziekvereniging kent drie orkesten die aankomende musici in de richting van het eigenlijke harmonie orkest dirigeren. In deze drie orkesten zit de nieuwe aanwas, veertig personen groot. Het opleidings- orkest is het grootst. Daarin zitten 25 nieu we talenten. Verder is er nog het Opstap- orkest dat toeleidt naar het opleidings- orkest en een slag- werkgroep voor de jeugd. Deze laatste groep is de vooroplei ding van de slagwerk- groep. Het opleidingsorkest treedt zaterdagmid dag 29 september om 16.00 uur op in de grote zaal van de nieu we Den Boogaard. Dat zal ook het eerste publieke optreden zijn van de nieuwe dirigent van het opleidings orkest. Hadewych van Leeuwen uit Tilburg is die nieuwe dirigent. Het is voor het eerst in de geschiedenis van de harmonie dat een vrouw voor het opleidingsorkest staat. Op vrijdag 28 september heeft de harmonie al het spits afgebeten met het geven van een sere nade om 19.15 uur buiten op het St. Jansplein. De nieuwe Den Boogaard is dan net officieel SM'. PAGINA 3 Pluimveeslachterij Diervoeders en voorlichting Kuikenbroederij Stalinrichting Bank en verzekeringen Stallenbouw Fourage grondstoffen voor champignons Adviesbureau Accountant Agrarische benodigdheden Zuren Transport en strooisel Dierenarts Stallenreiniging Energiecontracten en factuurcontrole Productierechten Grondwerk Ongediertebestrijding Moergestel Mariahout Oirschot Ulicoten Tilburg Bladel Tilburg Hilvarenbeek Kasterlee (B) Moergestel Ysselsteyn Wanroij Moergestel Werkendam Mts.Wolfs-De Kroon Heuvelstraat 16 5066 PC Moergestel 013-513 1341 E-mailadres 'Moergestel Nieuws' buro76@planet.nl Nieuwe vleeskuikenstal van 85 bij 16 meter met: Prefab bouw Tunnelventilatie Haikoo voerpannen Spark drink nipple LB White kachels Relungenofganiaatfc voor senioren Atdeling Moergestel Samen met onderstaande relaties organiseert Mts.Wolfs-De Kroon een Open Dag op hun vleeskuikenbedrijf. Met de uitbreiding van de nieuwe stal is de totale bedrijfscapaciteit op 140.000 kuikens gekomen. De deelnemende bedrijven zijn: Van Miert Breukelen De Heus Voeders B.V Ede Kuikenbroederij Van Hulst B.V. Veldhoven V.S.I. Poppel (B) Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk Oisterwijk Mulders Bouwbedrijf Corsten Mestim- en export BV PV den Ouden Oirschot BV Van Dun Van Daal en Partners Schippers Seiko Ben van Gooi DAPVenheide Swinkels Agro Cleaning Ideco Energie Bouwmans en Donkers Bruurs Plagen Preventie Dienst ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2007 X

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3