Onze Vierdaagsetoppers! -3A .HA I I Den Boogaard uit zijn as herrezen! Toer-Mee 2007 15 augustus: Openluchtmis en processie s Aphrodite t ‘ff l’ff L. Scftilderwerfden Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Ze hebben het weer gedaan: onze Moergestelse Vierdaagselopers. Moe, maar zeer voldaan bereikten ze op vrijdag 20 juli de finish in Nijmegen. Gefeliciteerd namens Moergestel-Nieuws die er inmiddels ’n traditie van heeft gemaakt, samen met Jan Timmermans van Café ’t Stokske, om de wandelaars op zaterdag te ontvangen en op de foto te zetten. V.l.n.r.: Lies van Dijk-Frommé, Mieke Habraken, Jan Timmermans, Corrie van Hest (knielend), Ad Linkels, Jan Vriens (knielend), Jeanne van Roessel, Ad op ’t Hoog, Henny van der Haring, Jos op ’t Hoog en Èwold van Elderen. 17, 18 en 19 augustus Seizoensopenings- weekend bij Audacia Vrijdag 17 zaterdag 18 en zondag 19 augustus staat het sportpark van Audacia weer bol van de voetbal- en muziekactiviteiten. We staan namelijk alweer op de drempel van een nieuw voetbalseizoen en dan is het de beurt aan het traditionele seizoensopeningsweek- Lees verder op pagina 7 ffi Beelden uit het verleden dreigen altijd snel te verdwijnen. Als men enige tijd aan de nieuwe situatie gewend is, dan vraagt men zich af hoe het voorheen was. Vragen als “Weet jij nog hoe het er vroeger allemaal uitzag?” moeten weer her inneringen doen herleven. Die herinneringen aan voorbije tijden zijn samenge vat in het boek over “Den Boogaard”. Met een schat aan foto’s met begeleiden de tekst, over de inspirators van vroeger, over de bezieling van de medewerkers, over het plezier, dat jong en oud er beleefd heeft, dit alles en nog meer trekt in dit boek aan ieders belevingswereld voorbij. makkelijkt de administratie. Bijgaande foto is genomen vanuit de toren kraan, die zolang het centrum van ons dorp gedomineerd heeft. De bewoners en gebrui kers van de gebouwen aan de overkant van “Den Boogaard”, aan de Raadhuisstraat, heb ben van dichtbij het bouwproces mogen aan schouwen totdat er uiteindelijk een aanwinst voor Moergestel aan het St.-Jansplein is verre zen, een accommodatie die wacht om de ver enigingen te ontvangen. tj Op de laatste zondag van augustus, de 26ste, zal de M.O.V.-groep van Moergestel haar jaarlijkse sponsorfietstocht Toer-Mee orga niseren. De opbrengst van deze fietstocht zal, net als alle voorgaande jaren bestemd zijn voor het project, een opvanghuis voor straat kinderen, van Pater Theo Raaijmakers in de stad Cochabamba in Bolivia. De 27ste Toer-Mee wordt gereden op zon dag 26 augustus a.s. Startkaarten kunt u tus sen 11.00 en 13.30 uur bij de startpost op het St. Jansplein kopen voor €2,50 per persoon of 6,- per gezin.. De route is 25 of 40 km. lang. De M.O.V.-groep zal er alles aan doen om u een fijne fietsdag te bezorgen. Wij hopen dan ook dat u op 26 augustus van de par tij zult zijn. M.O.V.-groep Moergestel Nog even en dan wordt het boek gepresenteerd en wel op 28 september. Tot die tijd kan het boek besteld worden door €12,50 over te maken op bankrekeningnummer: 13.89.80.209 ten name van “De Kleine Meierij”, Oisterwijk onder ver melding van “Boek Den Boogaard” of op post giro nr. 4315 463, eveneens ten name van heem kundekring “De Kleine Meijerij”. Wilt U - bij bestelling - ook even doorgeven aan de schrijver van het boek, Noud Smits, door bij hem een briefje in de brievenbus te stop pen met daarop Uw naam en adres. Dat verge- Op woensdag 15 augustus (Maria Tenhemelopneming) wordt voor de 29e keer de jaarlijkse openluchtmis gehouden in het bos bij de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg. Deze H. Mis begint om 19.30 uur en heeft als thema: “Deur van de hemel”; dit thema is genomen uit de Litanie van de heilige Maagd Maria. Voorafgaand aan de open luchtmis is er weer een processie, waarin het Mariabeeld door de gilden zal worden gedragen naar het openluchtaltaar. Aan de processie zal deze keer ook worden deelge nomen door het gemengd koor en door een nieuwe groep misdienaars. Die processie vertrekt om 19.10 uur vanaf de Sporthal. Voorganger tijdens de openluchtmis is pas tor Te Wierik msc, die tevens de preek zal houden. Er is een beperkt aantal stoelen beschikbaar. Bij slecht weer is de H. Mis in de parochiekerk; in dat geval zullen de kerk klokken om 19.00 uur luiden. Tot op heden kon de openluchtmis telkens gewoon door gaan en daar hebben we ook nu weer alle ver trouwen in. 15 augustus: parkeren van auto’s De afgelopen jaren merkten we, dat men steeds vaker met de auto naar de openlucht mis kwam. Misschien ook wel begrijpelijk, gezien de hogere leeftijd van de deelnemers. Het gaf echter ook parkeerproblemen en ongemak, vooral als de paden door regenach tig weer modderig waren geworden. Daarom het volgende advies: wie met de fiets kan komen, raden we aan daar zoveel mogelijk gebruik van te maken. Wie deel wil nemen aan de processie, raden we aan zijn auto of fiets te parkeren bij de Sporthal en van daar af mee te lopen met de processie (vertrek: 19.10 uur). Degenen die met de auto naar het bos achter de Mariakapel komen, kunnen vanaf de Mariakapel inrijden en parkeren langs het zandpad en na afloop er aan de andere kant uitrijden. Met de beheerder is geregeld, dat men met de auto dus niet hoeft om te keren. Collecte EHBO vereniging St. Christoffel Bij diverse evenementen in Moergestel kan men altijd een beroep doen op onze vereni ging. Geheel vrijwillig en belangeloos zetten onze leden zich daar voor in. Om dit ook in de toekomst te kunnen blijven doen, hebben wij uw hulp nodig. Vandaar dat we een collectie houden vanaf 20 t/m 25 augus tus. Met de opbrengst van deze collecte kun nen wij opleidingen verzorgen, zoals de cursus EHBO, verbandleer en het leren omgaan met een AED (automatische externe defibrillator). We hopen op uw bijdrage. Bestuur EHBO-vereniging St. Christoffel Huidverzorgingsinstituut ii J _r_r_,, [Ij w 1 •W Jf’’ Al RUIM 80 JAAR FIf TSPUZi» Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl i 3/U Schoolstraat 5 HX i MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 j Weekblad voor Moergestel Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel WW m Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1 435 i Ml

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1