t .HA/ “Den Boogaard is dood, leve Den Boogaard!” Jan Moorman nieuwe koning van Gilde St. Joris Toer Mee 2007 Aphrodite VAN OERS MAKELAARDIJ I MTV ’duikt’ in rijk gevuld archief Moergestel-Nieuws en de vakantie Scfiilcierw erfden Vierdaagselopers Nijmegen opgelet! Opbrengst actie Vrienden van St. Jan De huis-aan-huisactie voor kerk en toren van Moergestel, die gehouden is rond het weekend van Hemelvaart heeft een bedrag opgeleverd van 5500 euro. Hoewel er nog steeds giften binnenkomen, is de respons op de actie zelfs al groter dan de vorige keer. Er zijn tot nu toe al 65 personen c.q. gezin nen meer die ditmaal hebben meegedaan aan de tientjesactie. Bijzonder dank hier voor. Bovendien, aan iedereen die heeft mee gedaan om deze actie te laten slagen en met name de loopploeg, die de brieven heeft bezorgd, van harte dank. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl koning echter ook niet, dus werd de boom naar beneden gehaald om de vogel goed te plaatsen voor het koningschieten. Er waren zes kandidaten voor het koningschap, te weten: Janus Horrevorts, Jan van der Zanden, Piet Moorman, Hein van de Loo, Ton van Doormaal en Jan Moorman. Na ongeveer veer tig minuten lukte Jan Moorman om met een welgemikt schot de vogel eraf te krijgen. Jan Moorman is een zoon van Wim Moorman uit de Zandstraat. Wim schoot zich in 1987 al eens tot koning van het gilde St. Joris. De nieuwe koning is de eerste koning die momenteel niet in Moergestel woont, maar in Oisterwijk. Jan Moorman is voor vier jaar koning van gilde St. Joris en hij zal in die hoedanigheid ook het Landjuweel 2008 in Moergestel meemaken. Dit is de laatste Moergestel-Nieuws vóór de vakantie. De komende drie weken zal dit weekblad niet verschijnen. We zijn weer terug op woensdag 8 augustus. Kopij voor de eerste krant na de vakantie kan zoals gebruikelijk worden aangeleverd tot de zondagavond om 18.00 uur. Advertenties aanleveren kan zoals altijd t/m maandag. De redactie (013) 536 80 55 www.burovanoers.nl tijdje doorgaan. U kunt bij voor-intekening in het bezit komen van het rijk geïllustreerde boek door 12,50 over te maken op bankre- keningnr. 13.89.80.209 t.n.v. Heemkundekring “De Kleine Meijerij” te Oisterwijk of op post- giro-nr. 43.15.463, eveneens t.n.v. Heemkunde kring “De Kleine Meijerij”, onder vermelding “Boek Den Boogaard”. Voor latere aanmelding geldt een prijs van 15,—. In week 29 (dinsdag 17 t/m vrijdag 20 juli) wordt de Vierdaagse van Nijmegen gelopen. Ook uit Moergestel is dit jaar weer ’n aan tal personen actief als deelnemer. Traditiegetrouw willen we die mensen graag samen op de foto zetten. We doen dat op zaterdag 21 juli om 12.00 uur. Graag verwach ten we de Moergestelse deelnemers van de Nijmeegse Wandelvierdaagse 2007 om 12.00 uur op de koffie bij Café-Restaurant ’t Stokske waar u gastvrij wordt ontvangen. Na wat bijgepraat te hebben over de opgedane ervaringen maken we de groepsfoto die na de vakantie in ‘Moergestel-Nieuws’ wordt afgedrukt. Breng wel even uw e-mailadres mee, zodat we de foto ook na kunnen stu ren voor uzelf! maal rond de boom zijn getrokken om de boom te ‘bevrijden’ van de kwade geesten begint het schieten. Eerst mogen de burgemeester en de pastor elk drie maal schieten om de vogel eraf te krijgen. Dat lukte hen echter niet. Dan heeft de oude koning het recht om drie maal te schieten. Zou hij de vogel eraf schieten dan is hij wederom koning. Dit lukte de oude Op kermismaandag is het volgens goede traditie bij een van de Moergestelse gil den Koningschieten. Dit jaar was dat bij gilde St. Joris die hun thuishaven heb ben in Partyboerderij 't Draaiboompje.. Nadat de ‘oude’ koning Janus Horrevorts thuis uitgehaald werd, gingen de drie gilden naar de kerk om gezamenlijk de H. Mis te vieren. Elk feest van de gilde begint immers, volgens goede traditie, met een H. Mis. Rond de klok van kwart voor twaalf vertrok ken de gilden naar het schietterrein bij gilden- huis ’t Draaiboompje. Nadat de gilden drie Bovenstaande titel is gekozen voor het boek, dat het wel en wee van het gemeen schapshuis “Den Boogaard” beschrijft en waarin geput wordt uit verhalen en foto’s van een halve eeuw Moergestelse geschiedenis. h Huidverzorgingsinstituut Si 4 1k fa E Wilt U tevens Uw bestelling doorgeven aan de schrijver/samensteller van het boek, Noud Smits, De Hoefkens 21, Moergestel, door een briefje bij hem in de bus te stoppen onder ver melding van Uw naam en adres, zodat de admi nistratie via twee kanalen kan lopen? Bij voor baat dank. Op de laatste zondag van augustus, de 26ste, zal de M.O.V.-groep van Moergestel haar jaarlijk se sponsorfietstocht Toer-Mee organiseren. De opbrengst van deze fietstocht zal, net als alle voorgaande jaren bestemd zijn voor het project, een opvanghuis voor straatkinderen, van Pater Theo Raaij makers in de stad Cochabamba in Bolivia. De 27ste Toer-Mee wordt gereden op zondag 26 augustus a.s. Startkaarten kunt u tussen 11.00 en 13.30 uur bij de startpost op het St. Jansplein kopen voor 2,50 per persoon of €6,- per gezin. De route is 25 of 40 km. lang. De M.O.V.-groep zal er alles aan doen om u een fijne fietsdag te bezorgen. Wij hopen dan ook dat u op 26 augustus van de partij zult zijn. M.O.V.-groep Moergestel Evenals vorig jaar denkt MTV ook nu weer aan de thuisblijvers: de mensen die niet met vakantie gaan. Om de kijkers te plezieren heeft men, bijna letterlijk, ’n duik genomen in het rijk gevulde archief van de lokale omroep. Dat lever de ’n vijftal uitzendingen op uit 1987 die zullen worden herhaald vanaf donderdag 26 juli. De uitzendingen vinden plaats op donderdag 26 en zaterdag 28 juli; donderdag 2 en zaterdag 4 augustus; donderdag 9 en zaterdag 11 augustus; donderdag 16 en zaterdag 18 augustus en tenslotte donderdag 23 en zaterdag 25 augustus. Dat betekent dus vijf weken lang elke week ’n andere uitzending. In de programma’s zult u oude onderdelen tegenkomen als ‘Wie Wat Waar’, ‘D’n Boer op’, de MTV-Mix; Op de koffie bijhet jubileum van de Drumfanfare; beelden van ’n Zeskamp, duivensportver. Over Berg en Dal, Blaos- kapellenfestival en ook ’n bezoekje aan de fam. Lafertin op het voormalige Brieltje. Verrassende beelden dus uit 1987 met ’n knip oog naar het verleden uit het prachtige archief van MTV. Vanaf donderdag 25juli, vijf weken lang. Wie “Den Boogaard” zegt, denkt onwillekeu rig aan de carnavalsmiddag, toen het kleine grut in de kuip verkleed achter elkaar aan sjouwde en de ouders, tevreden kijkend met een pilsje in de hand, hun kroost gadesloegen. Die denkt ook aan de steeds weer enthousiaste ipbreng van “Ome Gijs”, wiens naam tot ver in de regio bekend was en die als diskjockey onschuldig vertier bracht. Die denkt aan “die Alpenjager”, ons plaatselijk orkest, dat kon wedijveren met landelijk bekende musici, die “kwamen en gingen”. Maar ons eigen orkest, “die Alpenjager” bleven. Die denkt aan de vele ouders, die op zondag met hun auto’s het plein opdraaiden en daar hun tienerdochters en -zoons voor de disco afleverden om ze ’s avonds weer op tijd op te halen. Zo kunnen we nog een Na pittige strijd. Vanaf donderdag 26 juli T Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 11 JULI 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1434 AL ftUJM 80 JAAR HETSPLEZM Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl L- Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Ij LI /ia Qrhnnlctraat h Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1