Politie waarschuwt voor identiteitsfraude apsalon Carin Politie stuurt SMS-Alert over vakantiekaart w Gedreven in zakelijk vastgoed De Sonman te Moergestel i r Wegens vakantie beperkt open! RE/MAX De makelaar dicht bij huis! Maandag 13 augustus zijn we weer volledig OPEN LU D Vanaf 23 juli t/m 10 augustus Woensdag van 09.00-12.00 u Vrijdag van 09.00-17.00 u Graag nodigen wij geïnteresseerden uit voor een oriënterend gesprek. van aangifte maar eens uit dat bijvoorbeeld de schulden niet heeft gemaakt. Bovendien is het voor kwaadwillenden een koud kunstje om met een vervalst paspoort geld op te nemen bij uw bank. TILBURG: De politie Midden en West Brabant heeft deze week, in drie delen, ruim 61.000 abonnees op SMS-Alert een bericht over de vakantiekaartenservice van de politie gestuurd. Q. O O LU Vision Makelaardij Astma Fonds NETWERK Geef ook digitale inbrekers geen kans. Beveilig uw netwerk. Internetcriminelen houden name lijk lijsten bij waar alle onbeveiligde netwerken zich bevinden. Zij hoeven alleen nog maar in de auto te stappen om vrij spel te hebben om over de inhoud van uw computer te kunnen beschikken en in een handomdraai bijvoor beeld uw wachtwoorden van telebankieren boven water krijgen. Stel dat een crimineel via uw pc kinderporno verspreidt of mensen via de mail bedreigt en er komt een onderzoek, dan komt üw adres bovendrijven. Leg dat maar eens uit. Het devies luidt dus: Bewaak op alle vlakken uw identiteit! Momenteel wordt op bedrijventerrein de Sonman II een bedrijfs verzamelgebouw van hoog niveau gerealiseerd. Het plan bestaat uit zeven multifunctionele ruimten die ingericht kunnen worden als bedrijfsruimte, showroom of kantoorruimte, de ruimtes variëren in omgang van 100 m2 tot 330 m2. Inmiddels is een uit gebreide verkoopdocumentatie op ons kantoor voor u beschikbaar en zijn wij gestart met de verkoop. Bewaak uw officiële documenten Horeca rookvrij. Ook hier heeft het Astma Fonds in 2006 hard aan gewerkt. SURVEILLANCE Het invullen van een vakantiekaart betekent niet dat de woning permanent wordt bewaakt. De woning wordt in het gebruikelijke surveil- lancepatroon betrokken. De afgelopen jaren zagen agenten tijdens hun surveillance veel woningen die een onbewoonde indruk maak ten. Bijvoorbeeld omdat de gordijnen op onge bruikelijke tijdstippen dicht waren of de ver zamelde post van buitenaf te zien was. Keurig gesorteerd in stapeltjes: post, kranten en recla me of een hele berg achter de voordeur. De deurwaarder aan je deur: je blijkt schul den te hebben waar je niets van afweet... Een ander heeft zijn foto met jouw persona lia op een vals identiteitsbewijs geplakt. Ver van uw bed show? Regelmatig komt de poli tie mensen tegen die op identiteit van een ander een crimineel leven opbouwen. Ook üw naam kan hiervoor misbruikt worden. Daarom is het zaak uw officiële documenten goed te bewaken. Het is raadzaam om aangifte te doen als uw pas poort of identiteitskaart gestolen is! Niet alleen omdat u dit aangiftebewijs nodig heeft om een nieuwe bij de gemeente aan te vragen, vooral ook om fraude te voorkomen. Leg zonder bewijs MEER OVER SMS-ALERT Met SMS-Alert is de politie in staat inwoners per sms-bericht te informeren over allerlei actuele zaken die met veiligheid in de wijk te maken hebben. De politie verstrekt via een sms-bericht informatie over bijvoorbeeld een zoekgeraakt kind of woninginbreker die in de buurt is gesignaleerd. De bewoners van dat gebied worden aangemoedigd de politie te bel len als ze iets zien dat verband heeft met de mel ding. ONTFUTSELEN Zorg dat uw post niet in verkeerde handen valt. Tegenwoordig staat op veel documenten naast uw naam uw burgerservicenummer (oude sofinummer)vermeld. Ook met deze combi natie dringen criminelen zonder al te veel moei te uw leven binnen. Als u de post een aantal dagen op de deurmat laat liggen, kunnen er belangrijke documenten uit uw brievenbus ‘gehengeld’ worden. Zorg daarom dat uw huis er bewoond uitziet. Een andere techniek die regelmatig wordt toegepast, is het ontfutselen van wachtwoorden en pin codes. Telefonisch of met een babbeltruc bij u aan de deur. Geef dit soort gegevens nooit aan een ander, ook niet aan mensen die zich voor doen als bankmedewerkers. De abonnees werden geatten deerd op de mogelijkheid om hun vakantie én sleutelhouder door te geven aan de politie. De politie Midden en West Brabant biedt inwoners van de regio deze service al vele jaren. De vakantiekaart staat op de website www.politiemwb.nl of is verkrijgbaar op het politiebureau. Via het num mer 0900 - 88 44 kunnen de gegevens ook tele fonisch worden doorgegeven. Er is één voor waarde: de vakantieperiode moet minimaal 7 aaneengesloten dagen duren. Kees Ketelaars deelnemer Open Stal 2007 Kunst kijkroute in Oldeberkoop (Friesland) De Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars is dit jaar geselecteerd om deel te nemen aan de vermaarde Kunst en Kijkroute Open Stal. Het evenement wordt dit jaar voor de 36e keer georganiseerd en is uitgë- groeid tot een begrip binnen de kunstwereld. De expositieruimten zijn te vinden op locaties die buiten de Open Stalperiode als woon- en werkruimtes dienst doen zoals b.v een school, stal, garage, kerk enz maar ook parken, tuinen en plantsoe nen. 175 vrijwilligers uit het dorp en de wijde omgeving maken deze 36e editie mogelijk. Deze Kunst& Kijkroute kan een uitstekend onder deel zijn van een fietstocht of als uit stapje tijdens uw vakantie in een van de noordelijke provincies. Het thema van dit jaar is ‘Het beest in de kunst’. Kees Ketelaars zal hier een beeld houwwerk laten zien van ongeveer vier meter hoog en twee meter der tig breed, getiteld ‘De Poort naar de vrijheid’. Het hier getoonde schaal model is qua maatvoering hetzelfde alleen is het grote beeld in kleur uit gevoerd. De expositie is te zien van zaterdag 14 juli tot zondag 12 augus tus. Voor meer informatie zie www.openstal.nl AANMELDEN Aanmelden voor SMS-Alert gaat heel eenvou dig: door een sms-je te sturen naar 8844, met daarin de tekst PMWB, gevolgd door de post code en het huisnummer van de aanmelder, wordt iemand opgenomen in het systeem. Kort daarna ontvangt de aanmelder van de politie een welkomst-sms. Hierin staat tevens een wachtwoord. Met het eigen GSM-nummer en dit wachtwoord kan de aanmelder via de web site van de politie Midden en West Brabant (www.politiemwb.nl) zijn of haar gegevens raadplegen en wijzigen. Ook kan worden aan gegeven wanneer iemand wel of geen oproepen wil ontvangen (bijvoorbeeld tijdens een vakan tie). De abonnementsdienst is gratis, alleen voor het eerste aanmeldbericht kan een bedrag van de rekening of belbundel afgeschreven worden. De sms-berichten die de politie ver stuurt, ontvangt de aangesloten wijkbewoner kosteloos, behalve wanneer hij of zij in het bui tenland is. Maandag/donderdag/vrijdag 09.00-17.30 u Dinsdag 09.00-20.30 u Woensdag 09.00-12.15 u Pastoor van Doorenstraat 7 5066 VK Moergestel Tel. 013-513 3809 PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 JULI 2007 (gratis advertentie) Kijk voor ons volledige aanbod op www.raimondweenink.nl NVM-BOG ORION Wilt u meer resultaten weten? Lees het jaarverslag op www.astmafonds.nl makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten tel.(013)5 955 955, fax (013) 5 955 959, info@raimondweenink.nl Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 Bredaseweg 387, 5037 LD Tilburg, Postbus 1351, 5004 BJ Tilburg, Dit plan wordt ontwikkelt door orion projectontwikkeling Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 5