w: Diploma’s uitgereikt tijdens concert VOOR JULLIE 'N EREPLAATSJE OP DEJUBllEUMBANK! Uitstekende examenresultaten op 2College Durendael Dauwtrappen met ontbijt Presentatie van Mary Spierings in Bibliotheek Moergestel van Th&o Tiaayma. Onveilige situatie Tilburgseweg wordt aangepakt Actie in de Bibliotheken 5 s o Hartelijk dank (S)taporkest d’Ambiejans en Julia voor jullie muzikale medewerking tijdens de Recordmiddag van Buurtvereniging ’De Vurhaai’! Juni 2007 Beste familie, vrienden en bekenden Nieuwsgierig geworden? Kom kijken in uw bibliotheek....nu nog aan de Schoolstraat. De bibliotheek is geopend op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 10 tot 13 uur en op vrijdagavond van 18 tot 20 uur. Theo Raaijmakers, Casilla 2431, Cochabamba Bolivia theojgmr@gmail.com; theoraaijmakers.web-log.nl Het eindexamen op 2College Durendael is dit jaar met uitstekende resultaten afgesloten. Vooral de Havo en VWO afdeling lieten een bij zonder resultaat zien. Op het VWO slaagde 98% van de kandidaten. Vorig jaar was dat 94%. Voor het Havo examen slaagde 96% van de kandidaten. Dit percentage lag vorig jaar op 90%. Het percentage VMBO geslaagden (gemid deld 97%) bleef nagenoeg gelijk aan dat van vorig jaar. Van 5 juli tot en met 31 juli vindt u in de vitri ne in uw bibliotheek een aantal creatieve objec ten van Mary Spierings. Mary woont in Tilburg en is 43 jaar. Als hobby tijdens de koude en donkere winter avonden is ze begonnen met het maken van bloemetjes. Hiervoor gebruikt ze allerhande stofjes. Roosjes, tulpen en anjers zijn zo ont staan... Van lege theezakjes maakt ze kaarten Wethouder Joost Wagenmakers heeft laten weten dat hij direct na de zomervakantie in overleg met de buurt de verkeersonveilige situ atie op de Tilburgseweg (komend vanuit Tilburg naar de rotonde) wil aanpakken. Het toene mende sluipverkeer bij file op de A58 alsmede de te hoge snelheden van de voertuigen vragen dringend om maatregelen op dit wegtracé. centraal zullen staan maar waar ook gewezen word op leuke dingen die u alleen niet zouden zijn opgevallen, sporen van dieren, geluiden, prenten, vraat. Wie weet wat u allemaal tegen komt. Heeft u nog vragen, stel ze gerust aan de boswachter. Na afloop wacht u een gezamenlijk ontbijt. Voor meer activiteiten kijk op www.natuurmo- numenten.nl Vrijdag 13 juli 2007 Op vrijdag 13 juli organiseert Natuur monumenten om 06.30 uur een dauwtrapar- rangement op de Kampina. Het arrangement, inclusief ontbijt, duurt ongeveer tot 09.30 uur. Voor dit arrangement kunt u zich via www.natuurmonumenten.nl aanmelden, of bij het Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209. Bij aanmelding wordt de exacte plaats van vertrek uitgelegd. Kosten: 13,- voor leden van Natuurmonumenten, 16,- voor niet-leden, kinderen tot 12 jaar 11,-. Vergeet vooral uw verrekijker niet en stem uw kleding af op het weer. Tijdens de vakantiemaanden juli en augustus zijn de DVD’s in de aanbieding. Bij het lenen van 1 DVD voor de normale prijs van 2.00 leent u alle volgende DVD’s voor de halve prijs! De bibliotheek heeft een leuk en gevarieerd aanbod. De uitleentermijn voor de DVD’s is 1 week. en schilderijtjes en van oude lege cups van theelichtjes maakt Mary met behulp van cd’s weer nieuwe sierlijke houdertjes. In totaal zijn 295 leerlingen geslaagd. 181 voor het VMBO en 114 voor het Havo/VWO. Op woensdag 27 juni en donderdag 28 juni moch ten zij hun welverdiende diploma’s tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Tiliander in ont vangst nemen. De schoolleiding is trots op deze resultaten en wenst de geslaagde leerlingen heel veel succes met hun vervolgstudie. In een overvolle aula werd het concert geo pend met enkele nummers van het opstapor- kest, en later voortgezet door het opleidings- orkest. Beide orkesten stonden voor het laatst onder de leiding van dirigent Matthias van Nispen. Alle aanwezigen waren het erover eens dat het niveau van deze groepen het laatste jaar weer is gestegen. Dit komt natuurlijk mede doordat het niveau van de individuele leden door studie verhoogd is. Bij het opstaporkest zijn vijf leden gelaagd voor het A diploma. Sjuul Jonkers, Guido Oerlemans, Maud van den Oetelaar, Jeroen Schouten en Tim van de Ven kregen behalve IDEE VOOR ONDERWEG? De bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel hebben een collectie luisterhoeken voor jeugd en volwassenen. Hele verhalen en romans wor den aan u voorgelezen..een ideetje voor onder weg? Kinderen rustig achterin de auto, een heel spannend verhaal in het vliegtuig.Voor luisterhoeken worden geen extra kosten bere kend. Door de regenachtige avond op dinsdag 26 juni werd het geplande pleinconcert van de jeugdleden van muziekvereniging Prinses Juliana een leuk concert voor de bewoners van De Reuselhof. Deze avond werden er maar liefst negentien leden in het zonnetje gezet voor het behalen van hun diploma aan Factornun. Alwéér een halfjaar voorbij, zó snel gaat dat alle maal, en dus wordt het weer eens hoog tijd iets te laten horen vanuit Bolivia. We zitten hier nu kou te lijden, te verkleumen, op een hoogte van méér dan 2500 meter: volgens de krant van vandaag zal het vandaag minimum 3 graden zijn en maximum 27; grote verschillen dus, en voor ons is 3 graden héél koud!! Kun je nagaan hoe koud dat is voor de men sen, die op straat wonen. Het koudste is het volgens de traditie op 23 juni, de vooravond van het feest van Sintjan, wat hier een groot feest is, compleet met veel vuurwerk, hotdogs en kampvuren. Ja, wat betreft die 2500 meter hoogte: één van de voor naamste onderwerpen van gesprek is hier nu dat de FIFA heeft verboden dat er voetbalwedstrijden wor den gespeeld in stadions die op een hoogte liggen van méér dan 2500 meter; dat betekent dus voor Bolivia dat ze niet zouden kunnen spelen hier in Cochabamba, niet in La Paz, Sucre, Oruro en Potosi. Maar, daar zullen we ons zomaar niet bij neerleggen; ze moeten mij natuurlijk niet vragen om op die hoogte te gaan voetballen, maar professione le sportmensen zouden dat toch moeten kunnen; om het te bewijzen heeft onze President vandeweek nog gevoetbald op een hoogte van méér dan 5000 meter...!! Ikzelf ben wel met wat andere zaken bezig geweest ook, al kun je in Bolivia nooit ontsnappen aan het voetbal. Ik heb o.a. een paar weken in bed gelegen met een flinke infectie, en ik heb in die weken hele maal niks gedaan. Ik heb ook bezoek buiten gehou den, de telefoons uitgezet, en voor mij wil dat dan welzeggen dat ik echt ziek ben. Maargoed, dat heb ben we weer gehad en ik ben nu weer gewoon aan het werk. Er is uiteraard van alles te doen, maar de laatste Gezamenlijk het ochtendgloren... beleven! Vroeg uit de veren is al bijzonder en zeker als er niet gewerkt hoeft te worden. Boswachter Leo de Bruijn van Natuurmonumenten, neemt u mee naar de ontwakende Kampina. Kampina is een fraai heidegebied dat omringd wordt door bossen en doorsneden wordt door enke le beken. Het noordelijk deel van de Kampinase heide is vrij droog met daarin veel struikhei- de. Het zuidelijke deel is een stuk vochtiger. Hier groeit de dopheide. Juist de afwisseling van vochtige en droge heide maakt dit gebied zo uniek. Beide typen heide zijn dan ook het leef gebied van een aantal bijzondere planten en die ren. Tussen de struikheide kunt u een levend- barende hagedis aantreffen. Het is ook het gebied van de tapuit. Op de nattere delen bloeit de zeldzame zonnedauw, een insectenetend plantje. Het gentiaanblauwtje, een bijzondere vlindersoort, komt ook alleen op vochtige heide voor. Alleen door een zorgvuldig beheer kun nen deze bijzondere soorten in dit Unieke gebied behouden blijven. Wellicht komen we tijdens deze wandeling deze “wakkere” bewoners van dit in dauw gehuld natuurgebied tegen of zijn er aan het hemelfir- mament prachtige sfeerbeelden te zien. Kortom, een wandeling waar natuurbeleving en rust weken heeft een van de velejuan Carlossen en zijn familie daar een grote rol in gespeeld; jullie kunnen er het een en ander over lezen op mijn weblog (nog niet zo bekend geloof ik,....): http.ftheoraaijmakers.web-log.nl/mijn-weblog/ of zoiets in elk geval. Juan Carlos is aljaren zwaar verslaafd, o.a. aan lijm, cocaïne, marihuana, en veel drank; hij is net 23, zijn vrouw is 21 en ze hebben drie kinderen waarvan er twee vanjuan Carlos zijn; de oudste dochter is vijfjaar en gaat dus al naar school; Juan Carlos was uiteindelijk zó wanhopig dat hij er iets aan wilde gaan doen, en hij zit nu bijna zes weken in een psychiatrisch ziekenhuis, de enige plek waar ze iets doen hier voor mensen met versla vingen; het is prachtig dat hij het al zo lang heeft volgehouden, maar het zegt natuurlijk nog niks; het is voor hem heel wat, dat wel, maar het is nog geen enkele garantie; misschien dat hij daar drie maan den mag blijven, als hij dat volhoudt, en dan moe ten we gaan kijken wat we dan met hem gaan doen; begeleiding zal in elk geval lang nodig zijn; ik ben zondag met hem en zijn vrouw en de drie kin deren en nog een paar mensen een aantal uren weg geweest: eerst wat gegeten en daarna naar de bio scoop geweest (ik heb wat afgeleden in die bio scoopeen vreselijke en ook nog heel lange film, maar goedhet was voor het goede doel). Hij had eigenlijk al eerder alleen weggewild, maar daar kreeg hij geen toestemming voor en uiteindelijk zei hij daarover tegen mij, “maar goed ook dat ze me geen toestemming hebben gegeven, want ik ben daar helemaal nog niet klaar voor”. We gaan minstens vier keer in de week bij hem op bezoek. En als je ziet hoe hij omgaat met zijn kinderen en hoe goed ze het doen als hij geen drugs of drank gebruikt, fan tastisch!! Het is een heel leuk stel, maar hij moet wel van zijn verslavingen af zien te komen. Beste mensen, een paar beelden van hier, maar jul lie zien dat we niet stilzitten. Ik wil graag iedereen hartelijk danken die ons steunt bij dit werk, we zijn heel blij met alle giften, want zonder dat kunnen we niks beginnen. Veel dank dus, en ik hoop dat jullie ermee door zullen gaan, dan zullen wij dat ook doen!! Dank ook aan alle mensen die schrijven en die vaak heel lang moeten wachten op een ant woordsorry, en ik hoop dat jullie het willen begrijpen. Heel veel groeten ook en de allerbeste wensen en graag tot een volgende keer!! hun diploma en een snoepzak ook een marsen boekje, omdat zij vanaf nu mee mogen repete ren om binnenkort met het straatorkest hun eer ste optreden te verzorgen. Van het opleidingsorkest werd het B diploma behaald door Minouck Jonkers, Marlijn en Sander Mathijssen, Anne en Tom Oerlemans, Ilse van Roessel, Inez van de Wiel, Astrid Schouten, Nellie Coolen en Ralf Ketelaars. Zij zullen na het nieuwjaarsconcert ook kennis gaan maken met het harmonieorkest. Het C diploma werd behaald door Marieke Maton, Janneke van Nuenen en Gijs van de Wouw. Een speciale vermelding was er voor Luuk van de Ven omdat hij een jaar na het behalen van zijn A diploma slaagde voor het praktijk exa men B, waar normaal een jaar langer over gedaan wordt. Behalve bewoners van De Reuselhof waren ook bijna alle leden van het harmonieorkest aan wezig om de geslaagden te feliciteren met het behalen van hun diploma. PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 JULI 2007

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3