YEWTREE B.V. i Koninklijke onderscheiding voor Jos Hamers Duurzame Driehoek adopteert planten en dieren Ondernemend Moergestel actief rond Centrumplan Nog 6 groepjes “leidingloos” Aphrodite Correctie records Toer-Mee 2007 Onze geslaagden ScftiCcferwer^en Moergestel-Nieuws komende week... F Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 4 JULI 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1433 Foto: Kees Bennema Tel. 06-30006778 of 013-5132469 zoekt voor tijdelijk gebruik 2 3 ha. landbouwgrond voor de teelt van taxus en buxus. Reacties: Martien v.d. Wiel Hogenackerstraat 12 5066 XS Moergestel Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Jos Hamers is, ter gelegenheid van zijn afscheid als directeur van de Kamer van Koophandel West-Brabant, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij ontving deze Koninklijke Onderscheiding tijdens zijn afscheid, afgelopen vrijdag 29 juni in Breda, uit handen van burgemeester Yvo Kortmann. Jos Hamers is woonachtig aan de Oirschotseweg 15 (voormalig woonhuis fam. Van Delft). verschillende partijen voor het realiseren en voortzetten van duurzame projecten. Immers, bij het realiseren van een duurzaam Brabant is samenwerking essentieel. Een van de reeds lopende projecten ‘De Groene Kaart’ is aan het eind van de middag gelanceerd. Het is een digitale kaart, te vinden op www.groe- nepluspunten.nl, waarop het regionale aanbod van natuurrecreatieve activiteiten te vinden is. 2College Durendael Oisterwijk HAVO-5: Yvonne Aarts, Josi Hamelink, Niels Piest, Jelmer van der Steen en Thijs Trom penaars. Schoolstraat 5 MOERGESTEL GOUDEN EREPENNING KVK Naast de Koninklijke Onderscheiding ontving Jos Hamers uit handen van KvK-voorzitter Chris Rutten de gouden erepenning van de Kamer van Koophandel, vanwege zijn verdien sten voor het bedrijfsleven in de regio West- Brabant. Moergestel-Nieuws wil Jos graag van harte feli citeren met deze prachtige onderscheiding! COUNTDOWN 2010 Brabant loopt met deze initiatieven voorop. Om de aanwezige goede intenties binnen de Duurzame Driehoek ook voor de toekomst vast te leggen hebben alle partners de verkla ring Countdown 2010 ondertekend. Hiermee verklaren zij er alles aan te doen om biodiver- siteitsverlies voor 2010 te stoppen. BIJEENKOMST LEIDING JVW Op zondag 5 augustus wordt de leiding van de Jeugd vakantieweek om 11.00 uur in Den Donk verwacht. Eventuele wijzigingen in de groep jes worden dan doorgegeven en het program ma van maandag wordt alvast doorgenomen. Tot zondag 5 augustus! Bij afscheid als directeur KvK West-Brabant De provincie, zestien gemeenten en twee water schappen, allen aangesloten bij de Duurzame Driehoek (www.duurzamedriehoek.nl), kwa men gisteren bij elkaar op Banisveld. Dit natuurgebied dat eigendom is van Vereniging Natuurmonumenten vormt het middelpunt van de driehoek Eindhoven-Tilburg-Den Bosch. Tijdens de bijeenkomst hebben alle betrokken partijen aangegeven voor welke pro jecten zij zich zullen gaan inzetten of zelfs kar- trekker willen zijn. Een mooi voorbeeld hier van waaraan iedereen zich verbonden heeft; het adopteren van een bijzondere plant of dier. In de toekomst zult u hier zeker meer over horen. Het doel van deze stimulerende bijeenkomst was het zoeken naar samenwerking tussen de We hebben het bijna rond, maar we zijn voor de Jeugdvakantieweek nog op zoek naar lei ding voor een zestal groepjes. Wil je nog een kleutergroepje draaien, of heb je belangstel ling voor een groepje kinderen van het B- (groep3-4-5) of C-programma (groep 6-7-8), bel dan naar Dion Tekath (513 3198). Aanmelden in tweetallen is prima, maar ook als je alleen bent kan er wat geregeld worden! Twijfel je omdat je geen “maatje” hebt om mee samen te doen, bel dan toch met Dion. Misschien kan hij een goede “match” voor je vinden! Een drukbezochte vergadering in ’t Stokske afgelopen donderdag nam kennis van de eer ste uitgangspunten die het stedenbouwkundig bureau BRO uit Boxtel presenteerde over het centrumplan. Het dorpse karakter van Moergestel moet behouden blijven, de groen structuur moet worden versterkt, de historische paadjes in ere hersteld, de verkeersveiligheid moet omhoog. Op beperkte schaal kan in het centrum nog worden gedacht aan de vestiging van nieuwe detailhandelsmogelijkheden. De aanwezigen dringen aan op een spoedige aan- Jos Hamers ontving de onderscheiding onder andere vanwege zijn verdiensten voor de West- Brabantse, de Brabantse en de nationale econo mie. Voordat hij directeur van de Kamer van Koophandel werd, was Hamers zeven jaar direc teur Economische Zaken bij de Provincie Noord-Brabant. Van 1974 tot 1988 werkte hij bij het ministerie van Economische Zaken in diverse functies (waarvan als laatste Hoofd Sector Lichte Industrie). In zijn toespraak ging burgemeester Kortmann daarnaast in op de maatschappelijke verdiensten van Jos, onder andere zijn penningmeesterschap van de publie ke televisiezender Omroep Brabant, het bestuurslidmaatschap van de Stichting Volks- sterrenwacht Simon Stevin te Hoeven, zijn bestuurslidmaatschap van de Stichting Home plan, die het doel heeft om via bijdragen van bedrijven, instellingen en particulieren huisves ting te leveren voor de allerarmsten, waaron der daklozen, hij was gedurende zes jaar pen ningmeester van de Stichting Regionale Omroep Brabant en tot op dit moment is Jos nog steeds lid van de Adviesraad van de Internationale Studentenorganisatie AIESEC, vestiging Tilburg, die werkt voor de universi- teiten van Tilburg en Eindhoven. PROJECTEN DUURZAME DRIEHOEK Binnen de Duurzame Driehoek wordt op dit moment gewerkt aan twaalf duurzame projec ten. Het gaat om uiteenlopende initiatieven met als thema water, energiebesparing en bio diversiteit. Voorbeelden van projecten zijn: duurzaam onkruidbeheer, biodiversiteit in de achtertuin en klimaatneutraal rijden. pak van een aantal zaken met name op en rond het St. Jansplein. Het bestuur van Onder nemend Moergestel zal in samenspraak met wethouder Joost Wagenmakers de komende maanden hard aan dit onderwerp trekken zodat het plein na de opening van de nieuwe Boogaard weer een mooie trekpleister is. Probleem is kennelijk dat er wel geld beschikbaar is voor plannen maar nog niet voor de uitvoering. Voorzitter Jan Vriens riep de aanwezigen op bij de diverse politieke partijen aan te dringen op korte termijn wel geld beschikbaar te stellen. p Huidverzorgingsmstiti Tel. 013-513 1474 H 5 P In Moergestel-Nieuws van afgelopen week stond dat de records van het klunen in handen zijn van Tom Ketelaars (volwassenen) en Joost Wolfs (kinderen). Dit is echter niet geheel juist: In de categorie 13 jaar en ouder is het record in handen van Tom Ketelaars en Joost Wolfs (tijd beide inderdaad 19.6 sec); in de jeugdca- tegorie t/m 12 jaar is Thomas van Dijk de eer ste recordhouder met een tijd van 20.1 secon de. Het foutje zat ‘m in het invullen van de for muliertjes die bij elk record lagen. De opletten de secretaris van Schaatsclub ‘De Vennen’ had het ontdekt na controle van de eigen formulie ren, waarvoor dank. Bij het dartrecord diende nog vermeld te wor den dat in 8 uur tijd 159.182 punten werden gegooid. Deze correcties worden uiteraard meegenomen in het Gèèsels Recordboek. Op de laatste zondag van augustus, de 26ste, zal de M.O.V.-groep van Moergestel haar jaarlijk se sponsorfietstocht Toer-Mee organiseren. De opbrengst van deze fietstocht zal, net als alle voorgaande jaren bestemd zijn voor het project, een opvanghuis voor straatkinderen, van Pater Theo Raaijmakers in de stad Cochabamba in Bolivia. De 27ste Toer-Mee wordt gereden op zondag 26 augustus a.s. Startkaarten kunt u tussen 11.00 en 13.30 uur bij de startpost op het St. Jansplein kopen voor 2,50 per persoon of 6,—per gezin.. De route is 25 of 40 km. lang. De M.Ó.V.-groep zal er alles aan doen om u een fijne fietsdag te bezorgen. Wij hopen dan ook dat u op 26 augustus van de partij zult zijn. M.O.V.-groep Moergestel h Huidverzorgingsinstituut Volgende week woensdag verschijnt de laat ste Moergestel-Nieuws vóór de vakantie. Daarna verschijnt de krant drie weken niet. Houdt u daar met het aanleveren van kopij a.u.b. mee rekening mee? Dus: - woensdag 11 juli (week 28) laatste krant voor de vakantie; -woensdagen 18 juli, 25 juli, 1 augustus (weken 29,30 en 31) verschijnt Moergestel- Nieuws niet - woensdag 8 augustus (week 32) verschijnt Moergestel-Nieuws weer. De redactie AL RUIM 80 TAAR FIFTSPLEZIEk l i Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@planet.nl In/everen kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: toten met maandagavond. Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1