Vurhaai maakt van 50-jarig bestaan onvergetelijk feest! Alle records op ’n rijtje Kleurwedstrijd ‘De Vurhaai i DVD ’50 jaar met elkaar’ i 1.10.00 min 19 stuks Automeppen 1.06 mtr. Bas Smits tijdens zijn unieke jojo-record. Joke Hoozenmans houdt exact de tijd in de gaten. Woonplaats: Vanwege de drukte tijdens de recordmiddag was het er niet van gekomen om de winnaars bekend te maken van de kleurwedstrijd ’50 Jaar Vurhaai’. Daarom alsnog hier de winnaars: Groep crèche, 1 en 2: 1. Mieke Smetsers, Korenschuur 29; 2. Julia Horsten, Tilburgseweg 40; 3. Luca van Laarhoven, Schout van de Wouwstraat 10. 226 mtr. 1.40 min. 19.6 sec. 1.27 min. 3.07.25 min. 19 sec. 42 keer 549 keer 4 keer 5 keer 4 keer 50 mtr. 126 deeln. 7 km. 7 uur 19 min. 8 uur Team Snelders-Snelders-Verhoeven Bas Smits Johan van Daelen Tom Ketelaars Johan van Cuyck Winne de Werd Huub Picokrie en Albert Bakkers Anoeska Kastelijn, Werner Kastelijn, Roxanne Helderman Kinderen buurtver. ‘De Vurhaai’ Amy Weke Joost Wolfs Marleen Fouchier Linda Wolfs, Laura Burgers, Ellen Wolfs Youri van Vechel Jim van Gestel Joost Wolfs Tom van Kempen Elise Gerrits Linda Smits-Becx Linda Smits-Becx Jur Swinkels Marcel van den Broek Frans van der Donk Jan Habraken Kim Smits Lars van Gisbergen Mark van Engeland Bram Swinkels/Jim van Gestel Stijn Bakkers Frans Tekath Bas Hessels, Ad Bakkers en Jan van Esch Bas Kerkhof, Kees Kouwenberg, Ralf de Wit, Maarten Traa, Steven van den Elzen, Piet Beijsterveldt, Robert de Klerk en Yuri Jaszewski KINDEREN Bierkrat stapelen DUURRECORDS Paalzitten Darten Picknickbank en DVD tastbare herinneringen Cafetaria Epi Buurtvereniging ‘De Vurhaai’ Stichting WieKentKunst Moergestel, bestaande uit: Leny Antonissen, Henriëtte van Gils, Jan van den Hurk, Marijke van den Hurk, Lenie Kuijpers, Annie van Roessel, Corrie Laurenssen, Joris Lau- renssen, Hennie van Schooten en Gertruud Terwindt. Peter Moorman, Peter van den Crommenacker, Ivo Rosenberg en Thijs Abrahams Groep 3,4 en 51Lotte Verspeek, Ruymheuvel 15; 2. Joyce Hoeven, Hild 5; 3. Danny van Esch, Vonderhof 11 Groep 6,7 en 8: Janita van Oort, Stokske 12. Nadieh en Fraukje, Eysenbrand 29; 3. Lars van Rooij, Burg. Ter Veerstraat 8. Proficiat met jullie gewonnen prijs! Je krijgt de prijs thuisbezorgd, dus let goed op de brieven bus! ‘Verslaggever’ Paul Spapens had het er maar druk mee! Samen met z’n kompaan Peter die het wagentje bestuurde (al gauw ontstond de naam Petrus en Paulus) deed hij ooggetuigen verslag zodra dat van toepassing kon zijn en belangrijk was. Daarvan was zelfs te genieten. Helemaal prachtig was dat bij het record van ‘de grootste frikadel-speciaal’. Dat stond te gebeuren vanaf cafetaria ‘Epi’ tot en met de voortuin van Henk Schepens. ’n Indruk wekkend gebeuren waarbij zich honderden mensen langs de speciaal aangelegde rails schaarden. Met man en macht werd de 50 meter lengte binnen de kortste keren gevuld net ruim 360 frikadellen en toen het record er eenmaal lag was het zaak om ze uit de delen onder de liefhebbers. Die waren er genoeg. Aan het eind van de middag was er in de tent ’n optreden van Koen Hessels en dat lieten velen zich niet ontgaan. Het werd ’n gezellige apotheose van de feestelijke en indrukwekken de middag. Niet alleen voor de bewoners van de Oisterwijkseweg en omliggende straten is het 50-jarig bestaan een fantastisch feest geworden in het weekend van 16 en 17 juni. Heel Moergestel en zelfs oud-bewoners hebben er van mee kunnen profite ren en hebben dat ook naar hartelust gedaan. 28 stuks 2.05.50 uur 11 stuks 19.6 sec. 1.13 min. Toon aanhouden (sousafoon) 40.35 sec. Vrachtauto trekken Net als alle andere jubilea, zoals het 25-, 35- en 40-jarig bestaan, mag ook dit gouden bestaans- feest met hoofdletters worden bijgeschreven in de toch al rijke historie van Buurtvereniging ‘De Vurhaai’. Liefst anderhalf jaar is er door ‘n 20 personen tellende commissie gewerkt om het programma op te zetten. Gezien de reacties overal vandaan is men daar uitstekend in geslaagd. RECORDS Kort na de middag begonnen de recordpogin- gen! De zon scheen, het publiek kwam, er was ’n enorme verscheidenheid aan records en acti viteiten, kortom: het was binnen de kortste keren groot feest op de Oisterwijkseweg! Er werd autogemept, gekluund, gehandbald, gevoetbald, suikerklontjes gestapeld, enz. enz. Er waren voertuigen te zien uit de rally Parijs- Dakar, voor de kinderen was er ’n springkus sen en ‘n zweefmolen, tante Cor was er met de snoepkraam, het ballonnenvrouwtje ‘Madelief’ was er, d’Ambiejans en Julia... het kon niet op! Gezien het aantal recordformulieren dat terugkwam zijn er ’n kleine 1500 pogingen gedaan op allerlei onderdelen. Meest in het oog springende was daarbij o.a. het record ‘jojoën’ van Bas Smits: ruim twee uur hield hij het vol. Bij het overgaan van buiten naar de tent raakte hij uit z’n concentratie.einde poging. ’n Ander opvallend record was voor WieKentKunst: ‘ver’knikkeren! Om 13.30 uur vertrokken ze richting Oisterwijk om ruim twee uur later te melden dat ze op De Lind waren aangekomen! Ze hadden daarmee ’n afstand overbrugd van 7 km. Eenmaal weer terug boden ze de knikker die het grootste deel van de afstand had afgelegd als herinnering aan de organisatie aan. maakte dat het een luchtig concert werd met voor elk wat wils. Tijdens het concert kregen de aanwezigen gratis gebak bij de koffie. Gebak dat was gebakken en aangeboden door dames woonachtig in ‘De Vurhaai’. 'n Uitstekend idee dat heel positief en gastvrij overkwam. LATJE-TRAP 7 t/m 11 jaar 12 t/m 15 jaar 16 jaar en ouder KANON VAN GÈÈSEL (hardste schot) 7 t/m 11 jaar 65 km/uur 12 t/m 15 jaar 69 km/uur 16 jaar en ouder 96 km/uur BIJZONDERE RECORDS Langste fricadel-speciaal Grootste ontbijt ‘Ver’knikkeren De volgende records werden zondag 17 juni op de Oisterwijkseweg gevestigd en worden daarmee officieel opgenomen in het Gèèsels Recordboek (achtereenvolgens het onderdeel, de prestatie en de recordhouders). VOLWASSENEN Bierkrat stapelen Jojoën Kalkzandsteen tillen Kluunen Langzaam fietsen ZATERDAG Zaterdagmiddag begon het feest voor de kin deren in de feesttent aan de Oisterwijkseweg. Na het officiële openingswoord en het zingen van het jubileumlied maakte de voorzitter van de jubileumcommissie het eerste record bekend. Dat was het record ‘toiletrolletjesslinger’ dat door de kinderen van ‘De Vurhaai’ was geves tigd: liefst 226 meter! Deze slinger hing enke le keren rond door de hele feesttent! De kin deren kregen vervolgens ’n workshop slagwerk (in twee groepen) en mochten het aangeleerde daarbij later in praktijk brengen. Andere kin deren waren aan het knutselen en schilderen en ook vaders en moeders hielpen daarbij ’n handje. Van tijd tot tijd was er natuurlijk iets lekkers. Later in de middag trad dan nog een slagwerkgroep van louter dames op. Rond de klok van half vijf vertrok de hele groep met iedereen erbij naar de onthulling en officiële overhandiging naar de picknickbank aan het eind van de Oisterwijkseweg. De prachtige monumentale bank is ’n cadeau van de jubi leumcommissie, niet alleen bestemd voor ‘De Vurhaai’ maar zeker ook voor Moergestel en iedereen die er van tijd tot tijd ‘n ‘wijkje’ wil SLOT Aan alles komt ’n eind.Zo ook aan dit fan tastische feest. Het officiële slotakkoord betrof het opstijgen van ’n heteluchtballon vanaf het weiland langs de Akkerweg. De ballon koos daar, incl. negen inzittenden, het luchtruim om ruim ’n uur later weer veilig achter Hilvarenbeek te landen. Toen was iedereen inmiddels al weer teruggekeerd in de feesttent aan de Oisterwijkseweg. Daar werd door buurt bewoners en commissieleden nog even nage kaart onder het genot van.Even na midder nacht viel hier het doek over het gouden jubi leum van Buurtvereniging ‘De Vurhaai’. ’n Feest om nooit te vergeten. Toiletrolletjesslinger Jojoën Kluunen Langzaam fietsen Legpuzzel maken Toon aanhouden (blokfluit) ALLE LEEFTIJDEN-RECORDS Suikerklontjes stapelen 18 stuks Eierdopjes stapelen 39 stuks Elektrische spiraal 1.24 min. ALLE LEEFTIJDEN-RECORDS (per categorie): Bal hoog houden Kinderen t/m 9 jaar Kinderen v/a 10 jaar POWERSHOT (handbal - snelheid) Meisjes t/m 9 jaar: Jongens t/m 9 jaar Meisjes 10 t/m 12 jaar Jongens 10 t/m 12 jaar Meisjes 13 t/m 16 jaar Jongens 13 t/m 16 jaar Dames Heren verpozen. De onweersbui van dat moment was, wat de weersomstandigheden betreft, de enige spelbreker van het hele weekend! ’s Avonds kwamen er ruim 400 gasten naar de feesttent om de reünie bij te wonen. Oud-bewo- ners uit bijv. Baarle-Nassau, Hulsbergen, Woensdrecht en Rilland-Bath waren naar Moergestel gekomen. Onder leiding van ‘De Alpenjagers’ en DJ Nick Brabers werd het een ouderwets gezellige dansavond waar halverwe ge de avond ook nog eens ‘De Klomp’ op kwam treden. Twee ballonvaarten vormden de prijzen van een loterij die verderop in het programma werd gehouden. Het hartige hapje dat men geserveerd kreeg liet zich meer dan goed sma ken. ZONDAG Zondagochtend was het weer vroeg dag: tijd voor het ontbijt. Liefst 126 personen (even eens ’n record) namen plaats achter een meer dan goed voorziene ontbijttafel. Gekookt eitje, jus d'orange en zelfs ‘kaoikes’ werden geser veerd! Na ’n minuut stilte ter nagedachtenis aan Thea Roosen (zij zat immers ook in de jubileum commissie) werd de ontbijttafel alle eer aange daan. Intussen gingen buiten de eerste duur- records van start. Het was immers zondag, de dag van de Gèèselse Records! Om 08.00 uur begonnen de darters aan hun duurrecord 8 uur) en enkele meters verderop gingen de drie car navalsprinsen ‘paalzitten’ (7.19 uur). Al deze mensen mochten ook deelnemen aan het ont bijt wat hen keurig netjes werd bezorgd. Om 11.00 uur begon het koffieconcert van Harmonie ‘Prinses Juliana’ onder ’n uitsteken de publieke belangstelling. Het programma bestond uit louter bekende melodieën en dat 40.21 km/uur 37.01 km/uur 51.48 km/uur Judith de Jong 56.30 km/uur Thomas Welte 51.48 km/uur Nicole van Daelen 67.57 km/uur Maik Daemen 61.13 km/uur Jessica van Boxtel 70.81 km/uur Ad Kolen I De DVD met deze titel laat vaak verrassende beelden zien over alles wat met de Oisterwijkseweg I en omliggende straten te maken heeft. Gouden bruiloften, bekende personen, bedrijven die er niet meer zijn, zwart-wit beelden uit 1944, kermis op de Oisterwijkseweg, activiteiten, I overzichten bonte avonden, carnavalsoptochten, oude foto’s en een terugblik op het voor- I bije feestweekend. I BESTEL-/INSCHRIJFFORMULIER DVD I ’50 Jaar met elkaar.’n Buurt in beeld’ I Naam:I 1 Adres: I I Postcode:Woonplaats: E-mail: I Telefoon:I Wil graag de DVD ’50 Jaar met elkaar.’n Buurt in beeld’bestellen. I De DVD kost 7,50 en dient gelijktijdig met de bestelling betaald te worden. Inleveren en I betalen kan bij Francine Kaal, Oisterwijkseweg 16. U krijgt bericht wanneer de DVD klaar is en waar en wanneer u deze af kunt halen (U dient daarbij rekening te houden met de komende vakantieperiode; er zal echter alles in het werk worden gesteld om de DVD zo snel mogelijk af te werken). Personen van buiten Moergestel krijgen de DVD thuisgestuurd. PAGINA 9 I 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 JUNI 2007 i.opthoc WW

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 9