Wie wordt de nieuwe koning van gilde St. Joris? Moergestel geteisterd door auto-inbrekers Dank-je-wel... Kermis in centrum van Moergestel NIEUWS VAN BIBLIOTHEEK MOERGESTEL BIBLIOTHEEK OISTERWIJK loonadministratie complete loonadm zonder zorgen Prettige vakantie met veel leesplezierI Wij wensen u een prettige vakantie met veel leesplezier! Burg. Ter Veerstraat 21 5066 GK Moergestel aan alle medewerkers die de 'prinsessenwens' van Allison Oerlemans in vervulling lieten gaan! Peter van Kerkoerle BAXHA Schilderwerken Jan Horsten Timmerwerken Jan Habraken Van lersel Loodgietersbedrijf Berkel-Enschot PVS Meubelen Hans Kerkhof Schilderwerken RMR Interieur Van Velthoven Elektrotechnisch Installatiebedrijf Mutsaers Kantoorinrichtingen Doe-'t-Zelf Centrum Op 't Hoog Medewerkers MTV Weekblad 'Moergestel-Nieuws' Gebackerij Van Hulten Vogels Fiets Sport De Vlinder Houten Speelgoed Eindhoven Casa Gaya Eindhoven Hartelijk bedankt allemaal namens de Doe Een Wens Stichting Van 2 juli tot en met 3 augustus is de bibliotheek op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag geopend van 10.00 tot 13.00 uur en op vrijdagavond van 18.00 tot 20.00 uur T: 013-5134027 M: 06-30531026 E: clazz@xs4all.nl I: www.clazz.nl Wilt u tijdens deze periode uw boeken langer lenen? bat kan Geef het even door aan een van onze medewerkers Tijdens deze periode kunt u voor uw boeken en vragen terecht in de bibliotheek van Oisterwijk op de eerste verdieping van Cultuurcentrum Tiliander aan de Spoorlaan. Deze zomer- openingstijden lopen gelijk met de vakantieperiode van de basisscholen. Wilt u tijdens deze periode uw boeken langer lenen? Dat kan Geef het even door aan een van onze medewerkers Activiteiten Vrijdag 29 juni kan er gratis kermis gevierd wor den. Om 19.00 uur zijn de kermisclowns aan wezig voor het uitdelen van ballonnen en vrij- kaartjes voor de attracties. Zorg dat je erbij bent! Maandag 2 juli komt Bob de Bouwer een bezoek brengen aan de kermis, vanaf 19.00 uur zal Bob verschijnen op het kermisterrein om uitge breid kennis te maken met de jonge kermisbe zoekers. Dinsdag 3 juli wordt er een voor Moergestel unieke vuurwerkshow gebracht. Rond de klok Op kermismaandag 2 juli is er weer het traditionele koningschieten bij gilde St. Joris. Om de vier jaar wordt er koning geschoten. We zullen in het kort beschrij ven hoe een dag van het gilde dat koning schiet verloopt en de gebruiken voor deze dag. Op maandag 27 augustus heten wij u van harte welkom in onze nieuwe bibliotheek Feest in Moergestel van 29 juni t/m 3 juli 2007 Openingstijden Vrijdag van 17.00 tot 01.00 uur; zaterdag en zon dag van 13.00 tot 01.00 uur; overige dagen van 13.00 tot 24.00 uur. Voor wie goedkoop naar de kermis wil zijn er kortingsbonnen te vinden op www.KermisKorting.nl Bezoek de website, print de bonnen uit, en maak gebruik van de kortingsacties! vendelgroet gebracht aan de pastor, de burge meester, de koning, de keizer de hoofdman en evt. erehoofdman van de aanwezige gilden. Om half twaalf gaande gilden elkaar afhalen bij de gildehuizen en in optocht naar het schieter- rein waarbij onderweg de pastor en de burge meester opgehaald worden. Bij aankomst op het schietterrein gaat de optocht drie maal (tegen de klok in) rond de schutsboom om de boze geesten te verdrijven. De Hoofdman van het organiserende gilde haalt het slot van de boom en de vogel word op de boom geplaatst door de drie Hoofdmannen. De ‘oude’ koning wordt van zijn koningszilver ontdaan en het zilver word aan de schutsboom gehangen, het koningsschild wordt tevens aan het gilde geschonken door de koning. Er wordt door de burgemeester, de pastoor en de oude koning ieder drie keer geschoten. Dan nodigt de Hoofdman alle gildenbroeders uit voor het koning schieten. Wie het laatste stuk van de vogel er af schiet is de nieuwe Koning als hij door de drie Hoofdmannen waardig wordt bevonden. De hoofdman installeert daar na de nieuwe koning. Deze moet daarna zijn handen wassen en een zilveren munt in de tin nen schaal gooien. Het zilver wordt vervolgens omgehangen en de Koning mag het moedervaan betreden. Daarna volgt de vendelgroet en het schnekne van de erewijn. Nu is het misschien duidelijk wat er zoal gebeurt tijdens het koningschieten. Degene die dit jaar koning wordt maakt een Landjuweel mee dat door de 5 gilden van de gemeente Oisterwijk georganiseerd wordt in september 2008. Dat maakt niet elke koning mee... Op zaterdag 23 juni is door de drie hoofdman nen van de gilden de leugenblok geplaatst. De boom wordt tevens op slot gedaan en de sleu tel is bij de hoofdman. Op deze blok mogen de gildenbroeders schieten tot hij er af geschoten is. Hier is dus de gehele week voor het koning schieten de gelegenheid voor. De kermismaandag begint al vroeg,de gilden broeders komen om kwart voor acht samen bij gildenhuis ’t Draaiboompje. Om acht uur gaan we naar de huidige koning Janus Horrevorts waar we ontvangen worden op koffie en een bor rel of flesje bier. Voor het huis van de Koning word de vendelgroet gebracht aan de Koning, de keizer en overheid van het gilde. Om onge veer kwart over negen wordt er vertrokken om in optocht naar de kerk te gaan, waar de ande re Moergestelse gilden ook aanwezig zullen zijn. Het Gilde St. Joris verzorgt samen met de pries ter de kerkdienst. Na of tijdens de dienst wordt de meegebrachte vogel gewijd. De moederva- nen van de gilden worden tijdens de dienst voor in de kerk gezet waarbij het vaan van het koningschietende gilde in de midden staat. Na de dienst volgt de vernieuwing van de eed van trouw aan het kerkelijk gezag en word de van 22.30 uur zal de skyline van Moergestel en omgeving worden verlicht door deze geweldi ge show. In de nacht van donderdag 21 op vrijdag 22 juni jl. werd er in Moergestel 9 keer ingebroken in auto’s. Dit gebeurde veelal in de omgeving van de Korenschuur, Schoolstraat, Burg. Bardoelstraat en Schout van de Wouwstraat, maar ook auto’s die geparkeerd stonden aan de Postelstraat en De Aanstede vormden het doelwit van de inbrekers. Opvallend is dat de inbrekers vrijwel elke keer auto’s van het merk Volkswagen of Seat wisten te vinden. De politie onderzoekt deze inbraken, maar heeft daarbij de hulp nodig van mogelijke getuigen. Dus als u meent informatie te hebben die van belang kan zijn voor de poli tie, dan horen zij dat graag. kunt de poli tie bereiken via het algemene nummer 0900-8844. Een schriftelijke reactie kunt u sturen naar de politie Tilburg-Oisterwijk, Antwoordnummer 60105, 5000 VB Tilburg. Ook kunt u uw reactie mailen naar het volgende adres: team-tilburg-oïster- wijk@mw-brabant.politie.nl De politie kijkt uit naar uw reacties. Misdrijven oplossen is een zaak van de politie en van u! Terecht wordt er wel eens gezegd dat de kermis het grootste, gratis toegankelijke, openbare pretpaleis van Nederland is. Veel mensen bele ven er al veel plezier aan om de verrichtingen van de kermisgangers in de vaak fraai verlich te attracties gade te slaan. Lekker slenteren tussen het publiek, terwijl er smakelijk in een oliebol wordt gehapt of aan een zuurstok wordt gelikt. Ook het plaatsen en opbouwen van de technisch zeer geavanceerde wagens is de dagen voordat het vertier losbarst al een belevenis op zich. Op het Sint Jansplein in Moergestel is van vrijdag 29 juni t/m dinsdag 3 juli van alles te beleven. Een gezellige kermis zorgt dan als vanouds voor veel vertier. Jong en oud gaan enkele leuke dagen beleven aan dit oer-Hollandse volksfeest. Ouderwets vermaak Ook Moergestel kan zich opmaken voor enke le dagen van dit puur Hollandse vermaak. Op het Sint Jansplein worden voor vijf dagen ruim 30 zaken opgebouwd. Voor de oudere jeugd staan er een Autoscooter, Power Dancer en Crazy Dance machine klaar. De Superrups zorgt voor het ouderwetse, maar snelle, familiever- maak. Voor de jongere kermisgasten staan er een draaimolen en mini-cars opgesteld. ‘Altijd prijs’ geldt voor de kleinsten bij de Grabbelton, het Voetbalspel en Eendjes Vissen. Leuk voor hen is ook de Kinder Kop van Jut en de Aqua Blasta. Bij deze laatste attractie fungeren de kinderen als echte brandweerlieden. Leuk voor de hele familie is het Crazy Coconut Funhouse. De behendigheid kan door de volwassenen worden getest bij het Vuilnisbakkenspel, Grand Pusher en de Grijpkranen. Bij Van Gogh’s Tekenstudio kan in razend tempo een karakteristiek portret worden gemaakt! De oliebollenkraam, suiker spin- en popcornverkoop en suiker- nougat- kraam zorgen voor het stillen van de hongeri ge magen en de lekkere trek. In verband met de verhuizing naar ben Boogaard is de bibliotheek van Moergestel van 6 augustus tot en met 24 augustus GESLOTEN is van 2 juli tot en met 11 augustus geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur en op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur PAGINA 3 Clazz ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 JUNI 2007 Korting

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3