Poirters HELLUP! If I OPRUIMING Modehuis Knikkeren en pèltjes gooien: records buiten het zicht Musical “The Wizz” (De tovenaar van Oz) op de Bienekebolders Pleinconcert jeugdleden Prinses Juliana BZB en Jan van Brusselband in concert Klein Karwei op vakantie Collecteweek Rode Kruis Vlag uit voor geslaagde 2College leerlingen Kortingen tot kinderkleding - en ACTIE SLOGGI TEN CATE 4 HALEN 3 BETALEN Raadhuisstraat 17 - 5066 AP Moergestel Telefoon 5131287 Als iemand om hulp vraagt, geef je het dan? 4^ 1’ - s De vrijwilligers van Klein Karwei zijn met vakantie van 1 juli tot en met 15 augustus. Dat valt samen met de vakanties van de basisscho len in onze regio. De telefoondienst is gesloten; er worden dan ook geen aanvragen aangenomen via de voice mail. Vanaf donderdag 16 augustus is Klein Karwei weer actief, en worden er weer karweitjes opgeknapt voor senioren (55+) en mensen met een handicap. Elke maandag- en donderdagochtend kan men telefoonnummer 521 24 23 bellen, tussen half 10 en half 12. Buiten die tijden kan een bood schap (plus naam en telefoonnummer) worden ingesproken op de voice-mail. BZB, die onlangs in Hilvarenbeek tijdens Elastiek werkelijk het hele Vrijthof en omlig gende straten “plat” speelde! De Jan van Brusselband, die als toetje de avond afsluit met zijn aanstekelijke sound. Tussendoor is er nog ruimte voor de lokale artiesten met bekende nummers van Marco Borsato tot Trijntje Oosterhuis en Robbie Williams tot André Hazes. Natuurlijk is dit een aanrader voor iedereen die van feesten en muziek houdt. De kaarten voor de Rabobank promsconcerten zijn te koop bij de Rabobank kantoren van Moergestel, Oisterwijk, Hilvarenbeek en Diessen. Ook kunt u terecht bij de Boerenbond- winkels in Moergestel en Udenhout. Via onze site www.julianamoergestel.nl zijn de kaarten gemakkelijk online te bestellen. De jeugdleden van muziekvereniging Prinses Juliana zullen dinsdag 26 juni een concert geven op het speelveldje in de Oostelvoortjes, tegenover bejaardenhuis Reuselhof. Het Opstaporkest zal samen met het Opleidingsorkest enkele vrolijke nummers ten gehore brengen, de aanvang van het con cert is 19.30 uur. Onder begeleiding van het harmonieorkest zullen de jeugdige muzikanten van het centrum van Moergestel vertrekken naar het speelveld je aan het Mispelbos. Hier zullen zij rond de klok van 19.30 uur aankomen, en kan het con cert beginnen. Ook zullen de deze avond de diploma’s uit gereikt worden aan de leerlingen die dit jaar geslaagd zijn voor hun A - B of C diploma van het Facorium. Oisterwijkseweg naar de Lind te knikkeren. Deze afstand werd in een uur en drie kwartier overbrugd, een knappe prestatie omdat het toch een afstand is van zeven kilometer en de gemiddelde wandelaar vijf kilometer per uur loopt. WieKentKunst vestigde vorig jaar het eerste Gèèsels record - bokspringen. Dit inspireerde buurtvereniging De Vurhaai tot de zeer geslaag de recordpogingen manifestatie. De boeken waarin de records worden opgetekend zijn in beheer van deze stichting. Volgens voorzitter Hennie van Schooien verliep alles van een leien dakje. Ze had de statistieken bijgehouden: 2 knikkers in stukken uiteengevallen, 2 knik kers in het water gevallen, 2 knikkers zoekge raakt in hoog bermgras en 1 knikker verdwe nen in een straatkolk. De absolute ster van het knikkerteam van WieKentKunst was Joris Laurenssen (13), die zijn moeder vergezelde. Wisselden de volwassenen elkaar af en moes ten die geregeld de stramme rug rechten, Joris knikkerde in zijn eentje heel die afstand. “En niet geoefend”, geeft hij een verbluffend feit. PAGINA 3 Traditiegetrouw wordt het schooljaar op Openbare basisschool de Bienekebolders afgesloten met een musical, waarin voor de schoolverlaters de hoofdrollen zijn weggelegd. Op vrijdag 22 juni 2007 is de musical “The Wizz” te zien en te horen op het schoolplein van de Bienekebolders. Het team van WieKentKunst is knikkerend op de Lind in Oisterwijk aangekomen. Rechts op de voor grond Joris Laurenssen. Hij knikkerde helemaal in zijn eentje de zeven kilometer van de Oisterwijkseweg naar de Lind. Natuurlijk is er deze avond ook de mogelijk heid om je op te geven als nieuw lid van de har monie. Dus kom eens kijken en luisteren hoe leuk het is om samen muziek te maken. Als het concert van de jeugdleden ten einde is, zal er een exercitietraining voor alle leden van harmonie Prinses Juliana zijn. Dit houdt in dat onze tamboer-maitre, Bas Hessels, uitleg gaat geven over het hoe, en wat je moet doen tijdens het marcheren met het straatorkest. Leuk om te zien en te horen, je zal de harmo nie dan ook door de straten van Moergestel zien lopen. Dus dinsdagavond 26 juni weer een leuk idee, om kennis te maken met muziekvereniging Prinses Juliana, tijdens het pleinconcert op het speelveldje aan het Mispelbos in de Oostel voortjes. Aanvang 19.30 uur. Van de Moergestelse records die zondagmid dag zijn gevestigd, speelden zich er twee min of meer buiten het zicht van de bezoekers af. In het café van Epi vestigden de darters van Plok It een Moergestels record 'pèltjes gooi en’ en leden van de Stichting WieKentKunst begaven zich al knikkerend op weg naar de Lind in Oisterwijk. Plok It zou ook graag buiten aan de slag zijn gegaan, maar volgens Kees Kouwenberg waai de het daar net iets te hard voor. Bijgevolg het café van Epi werd opgezocht. Toen Plok It begon, hoopte het team 100.000 punten te kun nen scoren in acht uur darten. Ze haalden uit eindelijk 159.182 punten. Tevredenheid bij Kees Kouwenberg, die er direct aan toevoegt dat hij en het Plok It-team nog wel hoger den ken te kunnen gaan. Moergestel moet daarom niet verbaasd zijn als zij nog eens van zich laten horen (www.plok.it). Dat geldt ook voor WieKentKunst. De stich ting bestaat tien jaar en maakte naam met de creatieve evenementen die elk jaar worden georganiseerd. Het grootste deel van de bestuursleden nam zich voor van de De voorstellingen beginnen om 16.00 uur en 19.00 uur en kinderen uit alle groepen spelen, zingen of dansen mee in deze musical. Ook de kleding en decors worden grotendeels door de kinderen zelf gemaakt. De entree bedraagt 1,50 per persoon. Voor aanvang van de musical is er een markt waar door de kinderen zelfgemaakte producten verkocht worden. De opbrengst van deze markt zal naar Burkino Faso gaan, een project dat we jaarlijks sponsoren. Het wordt besteed aan het bouwen van bijv, een waterpomp in het dorp Latou. (zie ook www.yelkabe.nl) Het Nederlandse Rode Kruis houdt van zondag 24 tot en met zaterdag 30 juni de jaar lijkse collecteweek. Met de opbrengst van deze collecte verleent het Nederlandse Rode Kruis noodhulp en sociale hulp in Nederland. Het motto van deze collecte is: “hulp om de hoek”, dit motto is gekozen om het devies zor gen voor elkaar in de directe omgeving onder de aandacht te brengen. In geheel Nederland en binnen de afdeling Oisterwijk- Haaren zijn vele vrijwilligers actief betrokken bij het ver lenen van sociale hulp. Deze hulp richt zich op eenzame mensen en mensen met een gezond heids of sociale beperking. Voor hen worden activiteiten dichtbij huis georganiseerd, zoals een vriendschappelijk bezoek aan huis, een wandeling maken, gezamenlijk een bezoek afleggen en boodschappen doen. Activiteiten middagen om te ontspannen en contacten te leg gen, daarnaast het aanbieden van aangepaste verzorgde en begeleide vakanties, om onbe kommerd te kunnen genieten. Verder verleent het Nederlandse Rode Kruis noodhulp in de directe omgeving in de vorm van hulpposten bij evenementen, assistentie aan ambulancediensten en opvang en verzor ging bij dagtochten tijdens calamiteiten ongelukken en rampenWaarbij sinds kort het project “Heartsafe”wordt ondersteund, een vorm van hulp in de wijk en op belangrijke ont moetingsplaatsen wijk- en winkelcentra Waarin het plaatsen van automatische externe defibrillators A.E.D.’som mensen met een hartaanval doeltreffend te reanimeren door bevoegde hulpverleners, in afwachting van een ambulance, een belangrijke overlevingskans te bieden.). Met de hulp van U kunnen we dit blijven doen en voortzetten, geef daarom aan de collectant, die bij U aan de deur komt of stort u bijdrage op rekeningnr: 118128035 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren. Voor uitgebreidere informatie kijk op www.rodekruis.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JUNI 2007 Help nü MS-patiënten door maar 2 uur col lecteren te doneren! Onder het motto: “Actie VASTE WEEK” hoopt het Nationaal MS Fonds in november a.s. 5.000 collectanten te hebben. Het Nationaal MS Fonds wil jaarlijks een vaste week krijgen waarin zij collecteren. Jaarlijks stelt Stichting Collectenplan, op voordracht van het CBF, een collecterooster vast. De collecterende organisaties op dit rooster hebben jaarlijks hun eigen vaste week. Eén van de criteria om op dit rooster te komen is het inzamelen van minimaal 500.000 euro. Het Nationaal MS Fonds heeft in 2006 met bijna 2000 collectanten het bedrag van 214.000 euro opgehaald. Het streven is om in 2007 mini maal 5.000 collectanten te kunnen vinden. Het Nationaal MS Fonds zet zich in om de kwaliteit van leven van mensen met MS te ver beteren. Dit doet zij door voorlichting te ver strekken, activiteiten en vakanties te organise ren en onderzoek te verrichten. Multiple Sclerose (MS) is een aandoening van het centrale zenuwstelsel. MS is de meest voor komende invaliderende aandoening onder jonge mensen in Nederland. Het is een chronische ziekte, dat wil zeggen: een ziekte die niet meer overgaat en ook nog niet te genezen is. Daarom collecteert het Nationaal MS Fonds in novem ber. Wilt u meer informatie? Neem contact op met het Nationaal MS Fonds, tel. (010) 591 98 39 of via www.nationaalmsfonds.nl Afgelopen week werden na een (voor vele leerlingen) zenuwslopende periode de uit slagen van de eindexamens bekend gemaakt. Voor heel veel leerlingen kan de vlag gelukkig eindelijk uit; ze zijn geslaagd! En als je iets te vieren hebt, moet je dat goed doen, vinden we bij 2College. Vandaar dat alle geslaagden een extra leuke vlag hebben ontvangen: een echte 2College vlag met “Geslaagd” erop. Omdat we niet alleen blij voor onze geslaagden zijn, maar ook omdat we trots zijn op wat ze bereikt heb ben! En dat niet alleen: als de vlag op een opvallen de plaats, duidelijk zichtbaar, wordt opgehan gen, maken de leerlingen kans op een heel leuke prijs. Per 2College-lokatie zijn er drie fantastische MP3-spelers beschikbaar die we gaan verloten onder de vlagophangers. We gaan voor 20 juni foto’s maken van de vlag gen of de leerling stuurt zelf een foto naar school. Uit deze foto’s trekken we drie prijswin naars. Dus gefeliciteerd met je diploma, doe je best voor foto en veel plezier met dit leuke aan denken! Eindelijk zijn ze er, de kaarten voor de Rabobank promsconcerten. Vanaf vrijdag 22 juni kunnen de kaarten via diverse loca ties in je bezit komen. Op 5 en 6 oktober zal Den Boogaard in Moergestel zijn echte vuurdoop krijgen met optredens van BZB, Jan van Brusselband, een popcombo, diverse lokale artiesten en natuur lijk het harmonieorkest van muziekvereniging Prinses Juliana. Om dit alles op het podium te krijgen, is de eerste verbouwing na de opening van Den Boogaard al gepland! Het podium wordt uitgebouwd, en de licht en geluidstech niek verder uitgebreid. Door deze aanpassin gen zal de capaciteit van de zaal slechts 625 bezoekers per avond bedragen. Dat de toeschouwers een showprogramma voor geschoteld krijgen mag met deze artiesten van allure wel duidelijk zijn. Een feestband als Het verhaal van The Wizz is wellicht bekend: Dorothy wordt op een dag mee gesleurd door een storm. Ze gaat op weg naar de tovenaar van Oz: alleen hij kan haar helpen de weg terug naar huis te vinden. Ze ontmoet Stroman zonder ver stand, Blikman zonder hart en een Leeuw zon der moed. Door het volgen van de goudgele weg gaan ze samen op zoek naar een huis, verstand, hart en moed. En of ze dat kunnen vinden. U bent van harte welkom om te komen genie ten van de kinderen in de Musical The Wizz op vrijdag 22 juni om 16.00 uur en/of 19.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3