BRABANTS DAGBLAD Beleid overheid bedreiging voor dorpsevenementen?! Een stuk taart voor alle ouderen van Moergestel BRABANTS DAGBLAD is op zoek naar BEZORGERS m/v MOERGESTEL 1 prmatch recruitment I selectie Allround Horeca Event manager Sociaal cultureel centrum Den Boogaard RE/MAX De makelaar H&/VW dicht bij huis! I Informatieavond op 19 juni in Haghorst WieKentKunst roept ‘taartenbakkers‘ op voor deelname aan unieke actie Daarnaast kom je na een halfjaar bezorgen in aanmerking voor bezorgduurtoeslag. Hoe langer je blijft bezorgen hoe meer je gaat verdienen. Wij bieden: Een gratis krant (Brabants Dagblad) Een regenpak Kwartaalbonussen Spaaracties (je kunt gratis sparen voor leuke kado's) Interesse? Neem dan contact op met Brabants Dagblad: 073-6157442 Of bezoek onze website: www.bezorgers.nl/bd Wat verwachten wij? Dat onze krant goed en op tijd wordt bezorgd. Vrijwilligers Sterker nog! Veel organisaties maken veel extra kosten voor beveiliging, controlebandjes, geven extra informatie hierover aan medewerkers en passen extra controles toe om te voorkomen dat jongeren onder de 16 jaar alcoholische dranken verstrekt krijgen. Toch blijkt in het in de prak tijk, mede omdat er veel vrijwilligers wordt gewerkt, het heel moeilijk om het systeem in deze waterdicht te krijgen. Wanneer ondanks voorzorgsmaatregelen toch overtredingen wor den geconstateerd is dat voor de organisaties en de vele vrijwilligers een teleurstelling en dreigt het gevaar van demotivatie bij betrok kenen en mogelijke teloorgang van evenemen ten. En dat kan toch nooit de bedoeling zijn van de betrokken partijen. zullen ook vragen aan bod komen die betrek king hebben op dit onderwerp. Uit de recente publicaties zowel landelijk als regionaal mag duidelijk zijn dat het onderwerp zeer actueel is. Zo wil minister Ter Horst gemeenten de mogelijkheid gaan geven om de leeftijdsgrens van het verstrekken van alcoholische dranken aan jongeren op te schroeven van 16 naar 18 jaar. En wat te denken van het kabinetsbesluit om met ingang van 1 juli 2008 een rookverbod in alle horecabedrijven in te stellen. Is dit ook van toepassing voor dorpsevenementen en eve nementen in tenten? Voorbeeld En om onder andere over deze problematiek te praten en informatie te geven wat men er moge lijk aan kan doen, wordt op 19 juni een infor matieavond gehouden. Zo zullen medewerkers van de Voedsel- en Warenautoriteit uitleg gaan geven over de wetgeving in deze. Ook zal een voorbeeld gepresenteerd worden van een eve nement hoe de problematiek binnen de orga nisaties kunnen worden aangepakt. Uiteraard Site Voor organisatoren van evenementen een must lijkt ons. De voorzitter van de avond is burge meester S. Huisman van de gemeente Hilvaren- beek.De aanvang van de informatieavond in zaal Den Horst. St. Josephstraat 1 te Haghorst is 20.30 uur. De meest actuele informatie over de avond is te vinden op de site www.haghorsts- spektakel.nlVia de site kunnen organisatie en belangstellenden zich ook inschrijven. De entree voor de avond is 5E per persoon. Hier voor krijgen deelnemers een kop koffie aange boden en wordt een informatiepakket verstrekt. Als in het weekeinde van 28,29 en 30 septem ber de opening van de nieuwe Den Boogaard en het tienjarig bestaan van de Stichting WieKentKunst worden gevierd, worden de ouderen van Moergestel niet vergeten. Op ini tiatief van WieKentKunst krijgen de bewo ners van de Reuselhof en Stanislaus en de bewo ners van RIBW-woningen in Moergestel alle maal een stuk taart. Deze taarten worden gebak ken door vrijwilligers. WieKentKunst roept inwoners van Moergestel op zich aan te mel den als ‘taartenbakker’. De bijzondere taartenactie past precies in het denken van WieKentKunst waarmee deze stich ting al tien jaar aan de weg timmert. Ook de taartpunt voor ouderen past in een uiting van ‘voor en door Moergestel’. Aan dit initiatief wordt medewerking verleend door de Katholieke Vrouwen Organisatie (KVO) afde ling Moergestel en door de Moergestelse bak kers Mark van Hulten, Ad Kouwenberg en Hans Verkooijen. De taartenactie wordt gehouden op zaterdag middag 20 september. Aan Moergestelnaren wordt gevraagd een taart, een cake of een soort gelijke lekkernij te bakken. Deze wordt inge leverd en vervolgens gejureerd door de drie bakkers. De winnaars van deze wedstrijd krij- Verdiensten: Tussen €120,- en €160,- p/m per wijk (afhankelijk van wijkgrootte en leeftijd) WieKentKunst heeft een taartenactie bedacht om de ouderen van Moergestel op een sympathieke manier te betrekken bij het feestweekeinde eind september. Op de foto v.l.n.r. voorste rij: Paul Spapens, Corrie Laurenssen, Henriette van Gils en Hennie van Schooten (voorzitter). Achterste rij v.l.n.r. Victor Theeuwes, Annie van Roessel, Gertruud Terwindt, Jan Rijnen, Frans Kuijpers en Jan van den Hurk. Victor Theeuwes en Corrie Laurenssen zijn van de werkgroep ‘Opening Den Boogaard’. gen een Moergestel taartendiploma en een boe- kenbon voor het Moergestels Kookboek dat momenteel ook op initiatief van WieKentKunst wordt samengesteld. Vervolgens worden de taarten in punten gesne den en door vrijwilligers bezorgd bij de Reuselhof, Stanislaus en de RIBW-woningen. Door middel van deze actie wordt tot uitdruk king gebracht dat Moergestel de ouderen niet vergeet. Want mogelijk kunnen zij de feestelijk heden niet bijwonen. Er wordt bovendien het respect mee uitgesproken dat de Moergestelse samenleving voor ouderen voelt. Wie KentKunst denkt 300 taartparten nodig te heb ben. Een aantal taarten wordt gebakken door leden van de KVO. Maar er zijn er meer nodig. Langs deze weg roept WieKentKunst de Moergestel naren op om ook een taart te bakken en dat te melden bij Frans Kuijpers van WieKentKunst of Joke Rijnen van de KVO. Inzicht in wie meedoet en op hoeveel taarten kan worden gerekend is noodzakelijk om deze actie te laten slagen. Frans Kuijpers: De Dagmaet 2, Moergestel, tel. 5132276. E-mail: f.kuijpers@compaqnet.nl Joke Rijnen: Oirschotseweg 51 A, tel. 5132167. E-mail: wacmrijnen@hetnet.nl. Is het beleid van de overheid een bedreiging voor de vele evenementen die in dorpen en in steden worden georganiseerd door vrijwilligers?! Dat is de vraag die op 19 juni aanstaande centraal staat tijdens een informatieavond te Haghorst. De directe aanleiding voor het orga niseren van deze avond door de stichting Haghorst’s Spektakel is het fenomeen dat steeds meer organisaties flinke boetes krijgen opgelegd wegens het verstrekken van alcoholische dranken aan jongeren onder de 16 jaar. Een door de overheid opgesteld beleid waarmee de organisaties overigens geen moeite hebben en waarvoor controles door de Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) worden uitgevoerd. f F? r MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 JUNI 2007 PAGINA 5 Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te legitimeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overgelegd. Voor de uitbating van horeca en het verder ontwikkelen van de commerciële activiteiten binnen Den Boogaard komen wij graag in contact met kandidaten passend op de functie van: Als Horeca Event manager bent u verantwoordelijkvoor de exploitatie van de horeca en het verder (commercieel) uitbouwen van de overige activiteiten van cultureel centrum Den Boogaard. Hiertoe bent U verantwoordelijkvoor de dagelijkse operationele leiding van de horeca en begeleidt, coacht en traint u nieuwe horecamedewerkers. Bovendien draagt u zorg voor de aanname van nieuwe medewerkers. Uiteraard bent u verantwoordelijk voor de naleving van de procedures en levert u een structurele bijdrage aan de verbetering van de bedrijfsvoering. U rapporteert rechtstreeks aan de algemeen manager. Functie eisen: U bent een spontane gastheer vrouw met een relevante opleiding op MB0+ niveau, aangevuld met minimaal 5 jaar leidinggevende ervaring binnen de horeca en/of evenementen-branche. U heeft een zelfstandige werkhouding maar bent een absolute teamspeler. U bent zeer servicegericht, flexibel, stressbestendig en bezit goede sociale vaardigheden. Uiteraard heeft u affiniteit met de plaats Moergestel. Indien u interesse heeft in bovenstaande vacature, dan kunt u uw sollicitatie per e-mail richten aan: primatch recruitment en selectie, t.a.v. de heer Jeroen Bergen op e-mail adres: j.bergen@primatch.nl. Voor eventuele vragen kunt u telefonische contact opnemen met de heer Frans de Bruijn (Interim manager Den Boogaard) op nummer: 06 46064463. Een assessment kan onderdeel uitmaken van de selectie procedure info@primatch.nl I telefoon 013 5 325 125 I www.primatch.nl makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Vanaf september 2007 heeft Moergestel een nieuw sociaal cultureel centrum. Den Boogaard heeft als eerste opgave om onderdak te bieden aan de vele verenigingen uit de kern Moergestel. O.a. de bibliotheek, ouderenactiviteiten, Factorium Podiumkunsten (dans- en muziekschool), harmonie, toneel- en andere verenigingen alsmede carnavalsactiviteiten zullen er worden georganiseerd. Op de begane grond komt een grote zaal met theater- faciliteiten en een podium, een foyer met biljartruimte en een kantoor/bestuurskamer. Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpakl Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 5