Heemdagen rond 75 jaar parochiekerk Rabobank betaalt uw vakantie Politie gaat boetes innen en voertuigen aan verkeer onttrekken Grootse seizoensafsluiting van Vision! Lezing door Cees Prinsen uit Hilvarenbeek 1 RE/MAX De makelaar dicht bij huis! Regionale actie 'Payday’ in Midden en West Brabant komt eraan Donderdag 14 juni Rabobank PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JUNI 2007 makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Woensdag 13 juni kan de jeugd vanaf 8 jaar lek ker papier maché-en van 13:30 - 15:30 uur. Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 Regionale acties De actie maakt onderdeel uit van een serie regelmatig terugkerende controles. Tijdens die controles bundelt het Midden- en West Brabantse politiekorps haar krachten om meer dere probleemvelden in de samenleving aan te pakken. Daarbij kijkt de politie vooral naar delicten waar de burgers echt last van onder vinden. Juist die zaken waarover de inwoners van Midden en West Brabant regelmatig bij de politie klagen, worden aangepakt. Voorbeelden daarvan zijn grote regionale alcoholacties, con troles op woninginbraken en roadblocks en het ontruimen van hennepkwekerijen op grote schaal. Tijdens de actie ‘Payday’ in 2006 werd voor bijna 50.000,- aan geldboetes geïnd en 1600 dagen celstraf ten uitvoer gelegd. Om aan het einde van het seizoen iets extra’s te doen voor de basisschooljeugd gaat Vision zaterdag 23 juni van 12:00 - 16:30 uur naar BestZoo. De toegangsprijs voor dit leuke die renpark is normaal 7,50, maar als je met Vision meegaat bedraagt de entree maar 2,50. Er kunnen maar 20 kinderen mee, dus schrijf je snel in! Inschrijfformulieren vind je aan de achterkant van de basisschoolagenda en bij Vision. De inschrijfformulieren kun je uiter lijk tot 16 juni inleveren bij Vision. Deze week zijn er ook leuke activiteiten voor de basisschooljeugd: zaterdag 9 juni is er een speurtocht van 14:00 - 16:00 uur. De entree is dan 1,00. men. Het gaat hier om een wettelijk voorschrift waarbij personen die zijn veroordeeld voor o.a. gewelds- en zedendelicten, celmateriaal moe ten afstaan. In de politieregio Midden en West Brabant staan nu bijna 250 personen vermeld in het opsporingsregister, die na uitnodiging daar nog geen gehoor aan hebben gegeven. een bijzondere manier om het vele werk van de heemkundekring onder de aandacht te brengen van de bevolking. Hij complimen teerde zowel Ad Wolfs als Noud Vriens voor de wijze waarop zij met niet aflatende ijver ervoor gezorgd hadden, dat de heemdagen die uitstraling kregen die daarmee het feest een extra glans gaven. Zelf werd Noud Smits als voorzitter compleet verrast door het feit, dat de Heer J. Franken hem namens “Brabants Heem” het zilveren draag- insigne met oorkonde overhandigde bij gele genheid van het 60-jarig bestaan van de heem kundekring. “Als blijk van waardering voor zijn grote aandeel in de beoefening van de heemkunde, met name als voorzitter en auteur, binnen het kader van deze heemkundekring in het bijzonder en voor Brabants Heem in het algemeen.” Zijn vrouw mocht een fraai boeket bloemen in ontvangst nemen. Onder het genot van een “echt Brabants kopje koffie” werd het tentoongestelde materiaal bezichtigd, waarover iedereen in warme bewoordingen uitdrukking gaf aan zijn gevoe lens. TILBURG: In de komende weken gaat de poli tie Midden en West Brabant opnieuw de regio nale actie ‘Pay-day’ organiseren die in het teken zal staan van het incasseren van openstaande boetes. Ook mensen die nog een gevangenis straf moeten uitzitten, lopen tijdens de actie dagen kans zeer vroeg van hun bed te worden gelicht en alsnog ingesloten te worden. Nieuw bij deze actie is dat de politie ook voertuigen buiten gebruik zal gaan stellen. Net zoals vorig jaar worden tevens personen opgespoord die cel materiaal moeten afstaan ten behoeve van DNA-onderzoek. Aan de actie zullen ruim honderd agenten mee doen. Het is voor de derde keer dat ‘Pay-day’ wordt georganiseerd. Afgelopen jaren is de actie zeer succesvol geble ken. Deze actiedag die de naam ‘Pay-day’ heeft mee gekregen heeft als doel dat mensen alsnog hun boetes betalen, hun opgelegde straf uitzitten of uiteindelijk celmateriaal voor DNA-onderzoek afstaan. Dit jaar wordt voor het eerst in de actie het buitengebruik stellen van voertuigen mee genomen. Het gaat dan om personen die veel al 1 tot 2 jaar lang de overheid frustreren door geen gehoor te geven aan het betalen van geld boetes. Een mogelijkheid die dan voor de poli tie overblijft is het buiten gebruik stellen van de personenauto door deze weg te slepen. Een tussenoplossing is het aanleggen van een wiel klem aan te leggen. Mocht de persoon in kwes tie die dag nog niet betalen dan wordt de auto meegenomen. Met het oog op de geloofwaardigheid van de rechtshandhaving heeft executie van straffen naast opsporing en vervolging een hoge prio riteit. Het gaat in Midden en West Brabant jaarlijks om ongeveer 10.000 zaken. Op dit moment staan er in Midden en West Brabant ongeveer 3500 zaken open. Dat geldt ook voor personen waarvan celmateriaal voor DNA- onderzoek (wangslijm) moet worden afgeno- stellinkje, waarvan alles vastgepakt mag wor den. Zijn befaamde “meidenkist” met boorde vol spullen uit de tijd van toen. Van antieke kle- ding tot blokval, van primitieve voorbehoeds middelen, dodenlantaarn tot legendarische “snelzeiker”. Cees Prinsen is een uitmunten de verteller. Hij is conservator van museum “De Dorpsdokter” in Hilvarenbeek. Tevens is hij schrijver van heemkundige artikelen en bovenal is hij specialist in historie en volksle ven, waarvoor hij onlangs nog geridderd is. De voordracht wordt gehouden op donderdag 14 juni in “Den Bartel” in Haaren. De aanvang is om 20.00 uur. De toegang is gratis en U mag iedereen meenemen. De entree is dan 1,50 en je kan je knutsel werk volgende week verder afmaken en verven. Voor de jeugd van 13 - 18 jaar organiseert Vision vrijdag 8 juni weer ‘the trip’. Dit is een vet feest met hiphop/ R’n B, rock, jump en hardstyle muziek van 20:00-01:00 uur. Natuurlijk blijft Vision ook open op dinsdag- woensdag- en vrijdagmiddag van 15:30-17:30 uur tijdens het afterschoolcafé en op dinsdag en donderdagavond van 19:00 - 23:00 uur en vrijdagavond van 19:00 - 01:00 uur tijdens de open inloop. Je kunt dan internetten en nu ook Xboxen! Maar ook darten, tafelvoetbal len, muziek luisteren, relaxen, kletsen enz. enz. De entree is dan gratis. Voor meer info bel 513 3261, check de websi te www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl Betalen vooraf Van deze actie gaat tevens een preventieve wer king uit. Het is onacceptabel om openstaande boetes niet te betalen en geen celmateriaal af te geven indien dit wettelijk is vastgesteld. De politie hoopt dat mensen die hiervoor al ver schillende keren zijn uitgenodigd om al hun boetes te betalen en celmateriaal afstaan dit uit eigen beweging zullen doen zodat zij niet het risico lopen op een onverwacht moment gecon fronteerd te worden met het incasso- of DNA- verzoek van de politie. Gesignaleerde personen kunnen zich nu al melden bij de politie om boe tes te betalen of een afspraak te maken om cel materiaal af te staan. Dat kan via telefoonnum mer 0900-8844. Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! De voordracht van Cees Prinsen: “De Meidenkist”is in heel Nederland bekend. De mensen luisteren ademloos toe en vullen aan met persoonlijke belevenissen over een tijd, die ze soms zelf hebben meegemaakt. De echte verhalen komen los in de pauze en na afloop. Cees doet een oproep aan vroegere knechten, dienstbodes en pastoorsmeiden. De meesten leven nog. De dienstbaren, die gingen dienen bij boer, burger of op de pastorie. Ze werkten dag in dag uit voor een loontje. Als knecht in weer en wind. Als dienstbode voor dag en nacht met kost en inwoning of als huishoudster in de pastorie. Het optreden van Cees Prinsen bestaat uit het volgende: een vooraf opgesteld tentoon- Afgelopen weekend, zaterdag 2 en zondag 3 juni, heeft heemkundekring “De Kleine Meijerij” in Moergestel haar heemdagen gehou den en vond daarbij in haar tentoonstelling aansluiting bij het 75-jarig jubileumfeest van de parochiekerk. Bestuurslid Ad Wolfs Adr.zn. en Noud Vriens hadden zich ingespannen om met toepassing van veel foto’s en documenten uit lang vervlogen tijden herinneringen op te halen aan de Zusters van Liefde, de Broeders van Dongen, de bouw van de parochiekerk met heuse blauwdruk, de H. Kindsheid, maar ook de pastores van de voorbije periode en de eigen Moergestelse priesters. Vond deze expo sitie plaats in het Parochiecentrum, in de kerk zelf waren prachtige ikonen te zien, maar ook eenvoudige devotionalia en de drie plaatselij ke gilden hadden zich evenmin onbetuigd gela ten en hun schatten tentoongesteld. Vanuit de parochie zelf waren diverse paramenten te bewonderen, zodat het totaal op een indringen de wijze de sfeer opgeriep van het Rijke Roomsche Leven. Noud Smits opende de tentoonstelling en stond stil bij het belang van de heemdagen, Neemt contact op met Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk, (013) 529 50 50. www.rabobank.nl/hilvarenbeek-oisterwijk •Vraag naar de actievoorwaarden. Eén jaar lang gratis doorlopende reisverzekering Én met uw mooiste vakantiefoto's kans maken op een tuinset van Borek Parasols!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 5