40 jaar Adrie Oerlemans Nederlands kampioen hoornblazen Grote boekverkoop in de bibliotheken Oisterwijk en Moergestel Over ’Den Boogaard’... Aftellen begonnen... Winnaars prijsvraag Moergestel Fietsdorp Rode Kruis vakanties Valkenberg en Henry Dunant Strijden voor gelijke rechten Expositie in zorgcentrum Stanislaus i w Proficiat! Noud Smits en Paul Spapens Deze knappe jongeman wordt a.s. zondag De vakantie staat voor de deur. Traditiegetrouw houden wij dan een grote schoonmaak.... Een aanzienlijk aantal boeken, van alle soor ten en maten hebben plaats gemaakt voor nieuwe titels. De overtollige boeken bieden wij u te koop aan. De grote boekenverkoop start op woensdagmid dag 13 juni om 2 uur in beide bibliotheken en wordt afgesloten op 30 juni. Dus wie het eerst komt....heeft de grootste keus. Sla uw slag.... kom uw tassen vullen met afgeschreven spul len!De openingstijden van de bibliotheken vind u op www.obtmb.nl Maand van het spannende boek... misdaad uit liefde In de maand juni staat jaarlijks het spannen de boek in de schijnwerpers! Dit jaar krijgt de crime passionel, de misdaad uit liefde, alle aan dacht. In de bibliotheken vindt u presentaties over dit thema dat al jarenlang lezers boeit. Het is het onderwerp van alle tijden en ook voor Nederlandse schrijvers als Rene Appel, Saskia Noort, Esther Verhoef en vele anderen een ver trouwd terrein. Ook in de romans van buiten landse schrijvers als Nicci French, Elizabeth George, Liza Marklund kom je het onderwerp vaak tegen. De medewerkers van de bibliotheken hebben voor u een eerste keuze gemaakt uit het grote aanbod. Deze boeken kunt u lenen..misschien een ideetje voor de vakantie? Wist u trouwens dat de bibliotheken ook vakantiepakketten voor u kunnen samenstellen? Voor meer infor matie bezoek onze website www.obtmb.nl pioenschap Solo Jachthoornblazen. Aan deze competitie deden 22 deelnemers mee uit het hele land. Adrie Oerlemans behaalde hier de eerste plaats en werd aldus Nederlands Kampioen Solo Jachthoornblazen! Zijn kinderen (en ook wij) vonden dit natuur lijk ’n stukje in ‘Moergestel-Nieuws’ waard en zij feliciteren hem daarmee vanaf deze plaats nog eens van harte! Stichting Fietsdorp. De stichting bleek bereid een prijsvraag te ontwikkelen. De deelnemende kinderen werden gevraagd de juiste betekenis te geven van vijf Brabantse gezegden over de duivel; die speelde immers de hoofdrol in een speciaal voor de fietsevene- ment geschreven legende over de duivel in Moergestel. De vijf bedrijven van het stuk wer den met succes uitgevoerd door leden van de Naamloose Speelers. Esther van Gorp was de enige deelneemster die alle vragen goed had. Meerdere kinderen hadden slechts één fout.' “Onder hen hebben we moeten loten”, aldus Mariette Denissen van de bibliotheek. Felicitaties voor Adrie nadat hij de kampioensbeker in ontvangst heeft genomen. 14 April jl. werd in het dorpje Horst in Limburg een concours gehouden voor Jachthoomblazers. Aan dit concours, waarin in verschillende categorieën gebla zen kon worden, nam ook de Jachthoorn Blaasgroep “Horrido-Moergestel” deel, onder leiding van haar dirigent Adrie Oerlemans. Vragen over duivelse spreekwoorden Tijdens het vierde fietsevenement van de Stichting Moergestel Fietsdorp op zondag 20 mei konden kinderen meedoen aan een prijs vraag. Medewerkers van de openbare biblio theek van Moergestel bepaalden aan de hand van de antwoorden wie de winnaars zijn gewor den. En dat zijn: Bram Schellekens, Jeanine van Reeuwijk en Esther van Gorp. Bram Schellekens uit de Voorbrugstraat is 4 jaar. Hij krijgt het boek ‘De boze heks geeft een feest’ van H. Kraan. De achtjarige Jeanine van Reeuwijk (De Hoefkens) ontvangt ‘Altijd bij ten de buren’ van B van Loon. Het boek ‘Corby Vloed en de keizerin van de zeeën’ gaat naar Esther van Gorp (13 jaar, Stille Wille). De prijs winnaars kunnen de boeken tijdens de ope ningsuren ophalen in de bibliotheek. Voor de prijsvraag zijn dertig formulieren inge leverd. Zowel de bibliotheek als de Stichting Fietsdorp zijn zeer content met dit aantal. Het bleek dat meer kinderen dan ooit hebben mee gedaan aan het fietsevenement. Medewerkers van de bibliotheek grepen de ‘Maand van de fiets’ (mei) aan om contact te zoeken met de De 5 vragen en de juiste betekenis: 1. De duivel schijt altijd op de grootste hoop: Wie geld heeft, krijgt steeds meer. 2. De dui vel te vriend houden: Aanpappen met een belangrijk persoon. 3. Het lijkt wel of de dui vel er gejongd heeft: het is ergens een grote rot zooi. 4. Dat heeft de duivel gemaakt: werk waar je heel moe van wordt. 5. Er is geen duivel die zo heet: iemand met een vreemde naam. Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren orga niseerde van 7 t/m 12 mei een verblijf voor een viertal gasten, die vanwege hun gezond heid of sociale beperking niet zelfstandig op vakantie kunnen, een week vakantie op het landgoed De Valkenberg in het Gelderse Rheden. Dit prachtige oord aan de Veluwe- zoom met uitzicht op de IJssel en mooie tui nen, heeft tevens een overdekt verwarmd zwembad, waar de vakantiegasten graag gebruik van maakten. Door de uitstekende verzorging en accommo datie, die van alle gemakken is voorzien, voe len de gasten zich hier meteen thuis. In het weekprogramma werden enkele uitjes gemaakt naar Arnhem, Zutphen en over de Veluwe en ook binnenshuis bestond volop de gelegenheid tot ontspanning en entertainment waaronder bingo- avond en cabaretwaardoor een soe pele aansluiting met overige gasten tot stand kwam en tot ieders tevredenheid werd genoten van de optredens. In de afgelopen week van 21 t/m 26 mei werd voor een viertal andere gasten een verblijf gere geld op de Rode Kruis boot de Henry Dunant, die een tocht maakten rondom de Zeeuwse eilanden en een bezoek werd gebracht aan Middelburg en Bruinisse. Volgens de vakantie gasten was de verzorging en vooral het eten van grote klasse. Tijdens de amusementsavon- den kon er vrolijk worden gedanst en heerlijk worden genoten van de ontspannen sfeer en het geboden vertier. Het is niet zomaar iets wat verdwijnt. In de meeste plaatsen in Brabant zijn ooit kloos ters geweest. De omstandigheden zijn dras tisch gewijzigd. De kloosterlingen vertrekken en sterven uit. De gebouwen krijgen een nieu we bestemming, of worden afgebroken, zoals in Moergestel. In veel van die plaatsen zijn of worden initiatieven genomen om een monu ment voor de zusters, de broeders en de fraters op te richten. Op die manier drukken gemeen schappen hun dankbaarheid uit voor wat de reli gieuzen hebben gedaan en hebben betekend. Zonder zo’n vorm van erkenning sterft de her innering binnen een generatie uit. Het oprichten van een monument is zeker van belang als een gebouw van de aardbodem ver dwijnt. Dat nu is in Moergestel aan de hand. Concreet stellen we voor het nieuwe gebouw opnieuw Sint Antoniushof te noemen. Concreet stellen we voor de bestaande letters tegen de gevel van het nieuwe gebouw te plaatsen. Daarmee wordt dan, als een afgeleide, tevens rechtgedaan aan de afspraak dat de voorgevel van het gesloopte gebouw in ieder geval intact zou blijven. Los van deze maatregelen bepleiten wij het oprichten van een monument voor de zusters op een zichtbare plaats in de gevel of vlakbij het nieuwe gebouw. Als het gaat over de kosten stel len we voor op de nieuwbouw een soort 1-pro- centsregeling van toepassing te verklaren: 1 procent van de nieuwbouwkosten wordt gespen deerd aan dit kunstwerk. Ook voor dit monument hebben wij een con creet voorstel. De letters die samen de naam Sint Antoniushof vormen, zijn inmiddels verwij derd. Ze worden opgeslagen. De letter ‘T’ van ‘Sint’ ontbreekt. Deze letter zou nieuw kunnen worden gemaakt, maar dan afwijkend van de andere letters. Deze ‘T’ zou als een kunstobject kunnen worden uitgevoerd en in die opzet deel uitmaken van de naam tegen de gevel Sint Antoniushof. Mensen met een handicap of een chronische ziekte laten steeds vaker van zich horen. Landelijk en in hun gemeenten beïnvloeden ze plannen van de overheid. Wat ze willen is niet zo bijzonder: een samenleving waarin je zon der belemmeringen kunt deelnemen aan het gewone leven. Mensen met handicaps en chro nische ziekten praten mee en geven advies. Ze lobbyen en onderhandelen. Ze organiseren zich. Samen werken ze aan een krachtige belan genbehartiging. Hun organisaties, lokaal en landelijk, strijden voor gelijke rechten op alle levens terreinen Actievoerende gehandicapten zie je echter maar weinig. Mensen met beperkingen blijken niet zo gauw de straat op te gaan om voor hun rech ten op te komen. Toch is er naast overleg soms ook een actie nodig. Om problemen zichtbaar te maken en te laten zien waar mensen met een functie beperking tegen aan lopen. Om de belangenbehartigers in hun onderhandelingen een steuntje in de rug te geven. Daarom kan het nodig zijn de publiciteit te halen en de publie ke opinie aan te spreken en mogelijk te beïn vloeden. Maar ook om belangenbehartigers scherp te houden. Vaak is actie een aanvulling op belangenbehartiging via overleg en lobby. Wil je mee doen en meedenken over zaken waar u als gehandicapten en een chronische ziekte problemen mee heeft, laat het dan weten en neem contact op met: Gehandicaptenplatform Oisterwijk, t.n.v. Corry de Laat, Kastanjestraat 36, 5061 AL Oisterwijk, Tel. 528 5048. De Sint Antoniushof is bijna gesloopt. Daarmee verdwijnt niet alleen een beeldbepalend gebouw uit Moergestel, maar tevens ook een herinne ring aan de zusters die jarenlang vanuit dit klooster onbaatzuchtige hulp hebben verleend aan de Moergestelse gemeenschap. Door mid del van deze open brief willen wij op persoon lijke titel alle betrokkenen bij deze nieuwbouw, de gemeente én de Moergestelse samenleving vragen in ieder geval de naam Sint Antoniushof te behouden. Daarnaast pleiten wij met dezelf de kracht van argumenten om de letters die nu nog tegen de gevel van het te slopen gebouw zijn bevestigd, te plaatsen tegen de gevel van het nieuwe gebouw. Over het voortbestaan van de Sint Antoniushof is veel te doen geweest. Uiteindelijk is beslo ten heel het gebouw te slopen. Uiteraard leg gen wij ons neer bij dit democratisch geno men besluit. Maar als uitvloeisel van alles wat is gebeurd, hebben wij nu het initiatief geno men om de herinnering aan de zusters en aan dit voor Moergestel belangrijke gebouw levend te houden. Open brief over gesloopt klooster en een eerbetoon aan de zusters ’Laten we in ieder geval de naam Sint Antoniushof behouden’ Dit keer exposeert ‘n oud-medewerkster van Stanislaus! Cor van Poppel heeft jarenlang op Stanislaus gewerkt en wij wisten wel dat ze creatief was en altijd bezig, maar van haar schilderijen op zolder wisten we niets. In de jaren ’80 is Cor begonnen met schilderen samen met vijf andere vrouwen. Voor ze met deze bezigheid begonnen hadden ze een brei club. Op een gegeven moment wilde men wel eens iets anders en men besloot om te gaan schilderen. Om de beurt bij elkaar thuis in de huiskamer met olieverf en een doek. ‘In het begin was het wel even wennen, ja wat nu!’ Na een aantal jaren is Cor alleen verder gegaan en ging ze ook op cursus. De leraar zei: ou kan ik niets meer leren”. Dus toen gewoon weer op de elfde voet verder. Na 20 jaar had Cor verschillende schilderijen en is ermee gestopt, een schilderij hangt nu bij haar zoon in huis, wat ze heel mooi vindt. Bij haar thuis hangen ook twee hele mooie schil derijen, maar de rest staat al jaren op zolder. Cor heeft een aantal jaren geleden ook in het oude gemeentehuis geëxposeerd, dus mensen uit Moergestel hebben misschien al wel eens iets van haar schilderkunst gezien. Misschien wilt u het nog eens zien en anders is het nu een mooie gelegenheid om eens te komen kijken! U bent in de periode van 21 juni t/m 15 augus tus van harte welkom om alles te komen bezich tigen dagelijks tussen 10.00 en 17.00 uur in Zorgcentrum Stanislaus 'S AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR ZIJN WE NIET BEREIKBAAR... Niet zonder succes overigens, want door maar liefst tien leden van “Horrido-Moergestel” werd het concours ‘Insigne’ geblazen, in de afdelingen brons en goud (‘Insigne blazen’ is de vaardigheid in het Jachtsignalen blazen). De acht muzikanten die deelnamen in de klasse brons en de twee muzikanten die deelnamen in de klasse goud slaagden allemaal voor deze klasse! Ook was er op die dag het Nederlandse kam- Tijdens de laatst gehouden bouwvergadering kwam de projectleiding met een afbouwplan- ning en een voorlopige opleverdatum voor de ruwbouw; vrijdag 13 juli. Het aftellen is dus begonnen. Inmiddels werd onder grote publie ke belangstelling de hijskraan afgebroken. Interim-manager Frans de Bruijn complimen teerde de bouwvakkers voor hun inzet en met de de voortgang tot nu toe, sprak zijn vertrou wen in de bouwvakkers uit en vertaalde zijn waardering namens alle a.s. gebruikers met een “rondje worstenbrood” aan projectleider Joep Cruyssen. PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JUNI 2007 Redactie 'Moergestel-Nieuws' en Buro '76

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3