Onderscheiding ’Brabants Heem’ voor Noud Smits K- .HA Viering 75 jaar parochiekerk M l Aphrodite f WieKentKunst gaat verknikkeren tijdens ’Moergestelse records’ van de Vurhaai i BAKKERIJ KOUWENBERG HEERLIJKE AARDBEIENSCHNITT HEERLIJKE ONTBIJTKOEK vo°r 25 Scfiifderw erfden a.s. Zondag Vlooien markt op St. Jansplein Roef! School- handbaltoernooi 2007 Kunstwerk van Kees Ketelaars te zien op Zuid-Beveland Hippisch Festijn aan de Heiligenboom Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 6 JUNI 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1429 y TvE wordt de ‘aftrap’ gegeven op de Oisterwijkseweg. Om beurten wordt een knikker volgens de ‘schuifmethode’ in de richting van Oisterwijk geknikkerd. De route gaat in grote lijnen langs het kapelleke en van daaruit door de bossen richting Hondsberg en dan naar het centrum van Oisterwijk. Telefoon 013-5424177 Goed idee, bij koffie of thee! voor Aan de viering werd verder meegewerkt door het kerkkoor Cantate Domino, de zanggroep “Inspiration” en het kinderkoor “De Sint- Janszangertjes”. De collecte was volledig bestemd voor het kin derhuis in Nepal van Marloes Twilt, waarover u onlangs in Moergestel Nieuws hebt kunnen lezen en waarvoor de jongeren van de jongeren groep van de parochie op Hemelvaartsdag de voettocht naar Den Bosch hebben gelopen. Het daarbij door de inwoners van Moergestel opge brachte sponsorbedrag was 1550,65 euro. De col lecte in de kerk, die ook door de jongeren werd verricht, zal dit bedrag nog aanzienlijk verho gen. De vader van Marloes, Koen Twilt, bedank te na de viering de aanwezigen namens zijn dochter Marloes en natuurlijk de kinderen van het tehuis. De expositie in kerk en parochiecentrum, ingericht door Ad Wolfs Adr.zn., De Kleine Meijerij en Jaap Drubbel, mocht zich over geruime belangstelling verheugen. Bij de opening van de tentoonstelling ontving Noud Smits, als voorzitter van “De Kleine Meijerij” nog een onderscheiding, waarover u elders meer kunt lezen. Bij de opening, op zaterdag 3 juni, van de expositie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het kerkgebouw, die in het Parochiecentrum door Ad Wolfs Adr.zn en Noud Vriens was ingericht, in samenwer king met “De Kleine Meijerij”, ontving Noud Smits, als voorzitter sinds 1989 van de Heemkundekring “De Kleine Meijerij” uit handen van Jan Franken van het “Brabants Heem” een onderscheiding wegens zijn ver diensten als voorzitter en publicist van tallo ze boeken en artikelen. Nouds vrouw speld de hem op verzoek van Jan Franken de onder scheiding op. Huidverzorgingsinstituut 71 Schoolstraat 5 M i MOERGESTEL M SH J Tel. 013-513 1474 n Op zondag 3 juni werd het 75-jarig bestaan van ons kerkgebouw op plechtige wijze herdacht met een indrukwekkende viering in de kerk en een interessante en mooie expositie in kerk en parochiecentrum. Bij de viering werd het openingswoord ver richt door de vice-voorzitter van het parochie bestuur, Will Pellis. Zijn voorwoord gaf de essentie weer van de positie van de kerk in onze dorpsgemeenschap. Het thema van de feestviering door het jaar: de Werken van Barmhartigheid, werd tijdens de viering uitgebreid aan de orde gesteld door zeven parochianen, die ieder één van de Werken vanuit zijn haar situatie belichtte aan de hand van een foto van Sebastiao Salgado, die op een treffende manier deze Werken van Barmhartigheid wist uit te beelden in aanspre kende foto’s. De Stchting WieKentKunst doet ook mee aan de Moergestelse records van de Vurhaai. De leden van deze stichting gaan al knikke rend van de Oisterwijkseweg in Moergestel naar De Lind in Oisterwijk. Vertrokken wordt om 13.30 uur en drie uur later hoopt de groep de plaats van bestemming te bereiken. Buurtvereniging De Vurhaai bestaat vijftig jaar. Dit wordt op zondag 17 juni gevierd met een manifestatie waaraan iedereen in Moergestel mee kan doen. De jubilerende buurtvereni ging organiseert voor de eerste keer allerlei Moergestelse records. Dit initiatief blijkt een schot in de roos. Het heeft veel Moergestelnaren en Moergestelse organisaties geïnspireerd tot het bedenken van een record. De afgelopen weken is daarvan steeds melding gedaan in Moergestel Nieuws. Ook WieKentKunst is van de partij. Deze stich ting vestigde twee jaar geleden het record bok springen. Nu doet de organisatie mee met ver- knikkeren. Daarmee onderstreept WieKent Kunst het maatschappelijk belang van buurt verenigingen en wil ze de Vurhaai feliciteren met het gouden bestaan. Het record dat de stichting nu wil gaan vesti gen, gaat als volgt in zijn werk. Om 13.30 uur a.s. Zondag 10 Juni organiseert C.V. de Dorstvlegels voor de derde maal een vlooi enmarkt op het St. Jansplein. Het belooft weer een gezellige ouderwetse vlooi enmarkt te worden, waar je alleen tweedehands goederen kunt kopen. Dus als je op zoek bent naar die oude radio, stripboek, schilderij enz. is dit een kans om je slag te slaan. Of gewoon gezellig rond snuffelen kan natuurlijk ook. De markt is geopend van 09.00 uur tot 16.00 uur. De entree is 1,00. Voor verdere inlichtingen kunt u bellen: 513 3732 06-50906935 06-50906935 Dinsdag 12 en donderdag 14 juni wordt op het sportterrein van Roef! het jaarlijkse schoolhandbaltoernooi gehouden. Dinsdag is het toernooi voor alle basisschoolkinderen vanaf groep 3 tot en met groep 5. En donder dag mogen de groepen 6 tot en met 8 strij den om de felbegeerde beker. De Wedstrijden beginnen om 18.00 uur. Tijdens dit toernooi laten we de kinderen kennismaken met het leuke handbalspel. En natuurlijk staan gedurende die avonden spor tiviteit en gezelligheid voorop. U bent van harte welkom om te komen kijken, de kin deren aan te moedigen en kennis te maken met Roef! handbal. Tot dan! Van 9 juni tot 30 september neemt de Moergestelse kunstenaar deel aan de expositie Buitenwerk van Galerie G Achttien 88, Oude Polderdijk 2 te Baarland. Deze gemeente is gelegen in.de zak van Zuid-Beveland, een prach tig stukje oud cultuurlandschap. Er zijn veer tien deelnemende kunstenaars. Zij exposeren elk een werk n.a.v. het thema: Vreemde vogels in ’t hof. Kees Ketelaars exposeert hier een bronzen sculptuur: ‘Ligero’ van 125 cm hoog. Het lijkt een gedaante die als een omgekeerd wortelstelsel uit de aarde omhoog gekronkeld komt en trots het landschap overziet. De beelden staan in een prachtig aangelegde en onderhouden tuin. Wie in de buurt komt moet beslist een kijkje gaan nemen. Ook dit jaar organiseert R.S.V. Fevior uit Moergestel een concours. In het weekend van 9 en 10 juni een springwedstrijd voor de paarden met vele bekende ruiters uit de regio. Tevens zijn dit selectiewedstrijden voor de regiokampioenschappen. Op zaterdag 16 juni wordt er een springwed strijd gehouden voor de ponyruitertjes dit zijn tevens ook selectiewedstrijden voor de regio kampioenschappen. Aan het einde van de mid dag rond een uur of 4 organiseren we een spec taculaire springwedstrijd voor veteranen deze wedstrijd is bestemd voor ruiters en amazones boven de leeftijd van 45 jaar. De wedstrijden gaan voornamelijk om snelheid en wendbaar heid. Zeer spannend dus. Iedereen is van harte welkom om een kijkje te komen nemen. Op alle dagen is er gratis entree. De wedstrijdterreinen zijn gelegen aan de Heiligenboom. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Van de Oisterwijkseweg naar de Lind Oisterwijk tiieuws Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013/513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. 5 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl F p p 11 oeraeste

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1