FRAAIS VAN VELTHOVEN nu€ 899,' Expositie in Bibliotheek Eftelingconcert in Fakibolo Nu nog enkele punten waarom wandelen zo leuk en gezond is Vrijdag 1 juni kan de run op kaarten voor de Rabobank promsconcerten los gaan! Lotenverkoop Zonnebloem weer van start Dorpswandeling Miele wasautomaat Isolde Vroomans is gek op dieren, en op tekenen en schilderen. Haar hele leven al tekent en schildert ze graag. Meestal zijn dit dieren geweest. De laatste tijd tekent ze echter ook meer personen. Nog maar 2 jaar geleden maakte ze haar eerste echte olie verfschilderij, van haar opa en oma. Ze heeft altijd al verder gewild met teke nen om later er brood mee verdienen. Daarom is ze begonnen op de kunstacade mie maar helaas heeft ze er uiteindelijk niet langer dan een jaar op de kunstacade mie gezeten. Nu schildert ze liever als hobby. De expositie is te zien van 1 juni t/m 28 juni tijdens de openingstijden van bibli otheek Moergestel. Voorverkoop Rabobank promsconcerten van start ren van onze hoofdsponsor Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk. Kaarten voor zowel vrijdag 5 alsook zaterdag 6 oktober zijn op de Rabobank-kantoren in Moergestel, Oisterwijk, Hilvarenbeek en Diessen te koop, op vertoon van een Rabobankpas. De kaarten kosten 15 euro per stuk. Het aantal kaarten is beperkt, dus reageer snel, want vol is vol! Bent u niet in het bezit van een Rabobankpas, een klein gedeel te van de kaarten zal vanaf 22 juni bij de Boerenbondwinkels in Moergestel en Udenhout te koop zijn. Ook kunt u vanaf die datum kaar ten bestellen via onze website: www.juliana- moergestel.nl Ook voor meer informatie over de Rabobank promsconcerten kunt u deze site bezoeken. Zondagmiddag 3 juni om 13.00 uur zal in tenniscentrum Stokeind een geheel ande re sfeer hangen dan anders. Muziekvereniging Prinses Juliana neemt u dan name lijk mee voor een muzikale rondwandeling door de Efteling. Optredens van BZB, diverse lokale artiesten, en muziekvereniging Prinses Juliana met als toetje de Jan van Brusselband staan garant voor twee avonden feest op 5 en 6 oktober in Den Boogaard te Moergestel. Vrijwilligers van de plaatselijke Zonne- bloemafdeling Moergestel verkopen van 4 tot 16 juni weer loten. De Nationale Zonnebloemloterij, die dit jaar voor de 40e keer wordt gehouden, is veel meer dan alleen een kansspel. Want wie aan de lote rij meedoet, steunt het Zonnebloemwerk voor mensen die door leeftijd, ziekte of handicap een lichamelijke beperking hebben. Mensen die één of meer loten van 2,00 per stuk kopen dingen mee naar een van de 5.020 geldprijzen, waaronder de hoofdprijs van €15.000. In totaal zit er 164.000 in de prijzenpot. Verder zijn er twee nieuwe unieke prijzen te winnen: een fotosessie met Miss Onbeperkt Nederland, Roos Prommenschenckel en toegangskaarten voor het Zonnebloem Theatertournee. Met de opbrengst organiseert de Zonnebloem tal van activiteiten, zoals dagtochten en diver se aangepaste vakanties waar jaarlijks heel veel zieken en gehandicapten van genieten. Bovendien leggen de ruim 38.500 vrijwilligers per jaar meer dan een miljoen bezoeken af aan mensen die door ziekte of handicap aan huis gebonden zijn en behoefte hebben aan per soonlijke aandacht. Het mooie van onze lote rij is dat een gedeelte van elk lot rechtstreeks naar onze eigen afdeling in Moergestel gaat. KBO-Brabant Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel ‘Geef elkaar de hand’ Donderdag 7 juni hebben wij bij goed weer een dorpswandeling gepland. Wilt u gebruik maken van een Folstoel, gebruikt u een rolla- tor of wilt u gezellig meewandelen? Het kan alle maal! Wij proberen zoveel mogelijk mensen daarvan te laten genieten. Heeft u geen rol stoel en wilt u er. toch een gebruiken laat het ons dan zo snel mogelijk weten, wij proberen er dan een voor u te bemachtigen. Wij willen vertrekken vanaf de Reuselhof om 13.30 uur. Onderweg gebruiken we een kopje koffie of thee en wandelen dan weer terug. Mocht het 7 juni slecht weer zijn dan verschuift deze wandeling naar een andere dag, Wilt u naar en van de Reuselhof vervoerd wor den om van daaruit mee te wandelen, geef het even door. Wij proberen het zelf of met de Zonnebloem allemaal te regelen. Heeft u nog vragen of wilt u ons helpen dan graag een telefoontje naar Jaqueline Vis, tel. 513 2523 of Gina Smits, tel. 513 2007. Oproep! Zonder extra vrijwilligers kunnen wij dit niet realiseren. Wie wil meehelpen om deze wande ling te doen slagen? Laat het ons dan even weten. Wij doen het allemaal omdat deze men sen graag nog eens een stukje van ons mooie Moergestel willen zien. Weet u wel dat wandelen een van de gezondste sporten is, het is niet alleen goed voor uw lichaam (u krijgt er sterke botten van) maar het is ook heel goed voor uw geestelijke bewust zijn, tijdens het wandelen komt u geestelijk tot rust, en na een wandeling van ong. 10 km hebt u een voldaan gevoel, zeker als je in zo’n mooie omgeving als Moergestel kunt rondwandelen. Bovendien zijn er maar op enkele plaatsen in Brabant de mogelijkheden om 5-10 en 15 km. wandelingen te doen, dus maak er gebruik van. We geven u nog enkele positieve effecten van wande len zoals: Wandelen heeft een positief effect op het cho lesterolgehalte en werkt bloeddruk verlagend. Aangezien een hoge bloeddruk vaak veroor zaakt wordt door overgewicht, wordt aangera den regelmatig te bewegen. Iemand die de mini male Nederlandse Norm Gezond Bewegen haalt (dat wil zeggen een half uur per dag matig intensief bewegen) heeft een sterk verlaagde kans op hart- en vaatziekten. Zeker in verge lijking met iemand die evenveel overgewicht heeft, maar niet voldoende beweegt. Een wandelaar heeft tot op hoge leeftijd voor deel van de loopsport. Vooral de been- en bil spieren worden sterk en soepel. Tegelijkertijd bewegen de arm- en rompspieren door het spor tief wandelen. De versterkte spieren van de romp en benen ontlasten op hun beurt de knie ën heupgewrichten en steunen de wervelko lom. Wandelen zorgt voor een grotere stabili teit van het hele lichaam. Ook stimuleert het lopen de botaanmaak, waardoor de balans tus- Een concert met als thema Efteling is natuur lijk hartstikke leuk om te spelen, maar mis schien nog wel leuker om naar te luisteren. De kinderen uit Moergestel kunnen beide doen, velen hebben immers al samen met het oplei- dingsorkest van de muziekvereniging mogen repeteren en zijn allemaal geslaagd om mee te musiceren. Het begint al met binnenkomst, als je muzikaal onthaald wordt door de jongste leden van de harmonie, zij zullen met het opstaporkest enke le bekende nummers spelen. Als iedereen bin nen is gaat het opleidingsorkest samen met de basisschoolkinderen verder met datgene wat gerepeteerd is, dus kinderen vergeet vooral je zelfgemaakte instrument niet. Natuurlijk mogen alle ouders, opa’s en oma’s komen luisteren naar wat de kinderen geza menlijk gaan brengen. Ook de leden van het grote harmonieorkest zijn zeer benieuwd naar het muzikale talent van de Moergestelse school jeugd! Als iedereen in Eftelingsfeer is, kan de rond wandeling met het harmonieorkest beginnen. Een Efteling zonder sprookjesbos kun je je natuurlijk niet voorstellen, dus zullen we zeker een bezoekje brengen aan Roodkapje. Hans en Grietje hebben gevraagd of we even bij het knibbel knabbel huisje langs willen komen, en TREKKING De trekking van de Nationale Zonnebloem loterij 2007 wordt op 12 november 2007 verricht. De uitslag wordt bekend gemaakt via het spe ciale telefoonnummer (0900) 0633, internet en teletekst. Mensen kunnen met een gerust hart Zonnebloemloten kopen. Dat blijkt uit het CBF-keurmerk, een garantiecertificaat van het Centraal Bureau Fondsenwerving voor goede doelen, waarover de Zonnebloem beschikt. Alsof het al niet genoeg feest is om een program ma te hebben met BZB, elf lokale artiesten en een compleet harmonieorkest, is er ook nog een afterparty met niemand minder dan de Jan van Brusselband. Tien jaar geleden is het alweer dat de Jan van Brusselband ontstond. De rich ting die de band op wilde was vrij snel duide lijk: Nederlandstalig, maar dan wel op een sfeervolle, aanstekelijke manier. Meer dan redenen genoeg dus om op 5 of 6 okto ber erbij te zijn in Den Boogaard te Moergestel. De kaartverkoop voor deze Rabobank proms concerten start op vrijdag 1 juni op de kanto- Bijna een jaar geleden werd bij de plaatselijke muziekvereniging het idee geboren om een heus promsconcert in Moergestel neer te zet ten. Óm het dan ook maar meteen groots aan te pakken werden contacten gelegd met de Volkelse feestband Band zonder Banaan. BZB, zoals de band nu door het leven gaat, zag de samenwerking wel zitten en heeft ons toe gezegd de zaal letterlijk op z’n kop te zetten. Samen met het harmonieorkest zullen zij enke le nummers spelen, maar natuurlijk is er ook ruimte voor een stuk eigen BZB sound! Opzwepende muziek, een beetje Folk, ruige gitaren afgewisseld met doedelzak, nietszeg gende teksten met af en toe een boodschap, kortom BZB. Natuurlijk moet er bij een promsconcert een divers muziekgenre gespeeld worden. De loka le artiesten zullen begeleid door het harmo nieorkest nummers brengen van Marco Borsato, De Dijk, Trijntje Oosterhuis, André Hazes, Robbie Williams en nog véél meer. En dat er zangtalent in Moergestel en omgeving aanwe zig is, staat voor ons nu al als een paal boven water! De zangers en zangeressen zijn vaak met hun stem niet van het origineel te onderscheiden. sen botafbraak en botaanmaak aanzienlijk ver beterd wordt. Vooral de eenvoud van het wan delen als sport geeft de mogelijkheid om de conditie uiterst effectief t verbeteren. Daarnaast is het gewoon gezellig en ontspannen om in de natuur te wandelen. Zeker in de huidige jach tige maatschappij. Het is ook leuk om met een groep te lopen, u kunt zelf een groep vormen, is de groep 10 of meer personen dan komt de groep ook nog in aanmerking voor een groepsmedaille, naast natuurlijk de persoonlijke medaille. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moer gestel. AANBIEDING: natuurlijk moeten we niet vergeten om naar het Volk van Laaf te gaan. Wie weet zullen we nog meer bekenden tegen gaan komen. Natuurlijk is het ook leuk om even de attrac ties te bezoeken. Wij garanderen dat er nu geen lange wachtrijen staan! We kunnen dus in korte tijd Droomvlucht, Fata Morgana, Carnaval Festival, Het Spookslot en vele andere attrac ties binnen. Opvallend bij het harmonieorkest is het mee spelen van harpiste Renske de Leeuw. Deze jonge dame uit Middelbeers heeft tijdens de repetities iedereen versteld doen staan van haar spel. De harp speelt tijdens dit concert een belangrijke rol en zal ook zeker het idee van Eftelingmuziek versterken. Wij hopen dat veel kinderen met hun ouders op zondag 3 juni om 13.00 uur naar tenniscen trum Stokeind komen voor een grandioos con cert. Na afloop van het concert is er de moge lijkheid om een echt instrument vast te hou den en te bespelen. Ook kunt u informatie krij gen over muziekvereniging Prinses Juliana en een eventueel lidmaatschap. Natuurlijk is er ook dit jaar na het concert nog tot 18.00 uur de mogelijkheid om te spelen in het speelpaleis Fakibolo. De toegang voor dit alles is uiteraard weer gra tis! lï ca Wasautomaat Softtronic W 3203 Centrifugesnelheid 1 .200 tpm Deskundige voorlichting, prima service, alleen topmerken, uitstekende garantie en volop parkeerruimte, daarvoor gaat u naar ELEKTRO TECHNISCH BURO Schoolstraat 7 - Moergestel - Telefoon 013-513 1245 Eenknopsbediening van vele wasprogram ma's, vrije temperatuurinstelling Glazen vuldeur met verchroomde metalen rand Lage verbruikswaarden: 49 I water en 1,02 kWh energie Toerental instelbaar van 400 tot 1.200 toeren per minuut Speciale wasprogramma’s Zijde, Donker wasgoed, Jeans, Overhemden, Extra spoelen en Stijven Verlichte weergave van programmaverloop Tiptoets Inweken Geschikt voor was/droogzuil Bijzonder overzichtelijk, schuingeplaatst wit bedieningspaneel van plexiglas Geadviseerde verkoopprijs inclusief BTW 999,00 PAGINA 3 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 MEI 2007

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3