‘Duivels’ Fietsdorp eens zo druk dan vorig jaar 0900 <€>8844 GEEN SPOED, WEL POLITIE J Tekst alléén digitaal! I Aphrodite Ook kinderen komen op zondag aan hun trekken F 4. MINI-PINKSTER- BROOD met echte amandelspijs BAKKERIJ KOUWENBERG 10 VERSCHILLENDE MINI-BROODJES 050 WMFPFK Schiiderw erfden Fietsers uit heel de regio enthousiast over fietsen, natuur en toneel Uitzending dinsdag 29 mei Opsporing Verzocht reconstrueert inbraak Bijvelt-van de Ven Afgelopen dinsdag is het AVRO televisie programma ‘Opsporing Verzocht’ te gast geweest bij Autobedrijf Bijvelt-van de Ven op de Sonman. Diverse malen al is het bedrijf slachtoffer geweest van inbraak. De laatste keer dat dat gebeurde was op 14 april jl. Met de daarbij gebruikte (gestolen) auto is afge lopen dinsdag de inbraak gereconstrueerd. Het resultaat daarvan is te zien in het AVRO- programma op dinsdag 29 mei a.s. s_ ,ih Zaterdag 2 en zondag 3 juni t Heemdagen in Moergestel Heemkundekring “De Kleine Meijerij” houdt ieder jaar - bij toerbeurt in de onder de kring ressorterende gemeenten - heemdagen om daarmee de vereniging voor het voetlicht te brengen en de burgers te laten zien en erva ren wat het werkterrein van de heemkunde kring inhoudt. Politie zoekt getuigen Tijdens Vurhaaifeest 17 juni Y v i i I I Vervolg op pagina 3 j Kerkstraat 21Oisterwijk door ons ‘overtypen’ van enige tijd uit den boze. willen doen en het voor elkaar krijgen”, aldus de enthousiaste reactie van Anita Jansen uit Udenhout. DVD Ter gelegenheid van het gouden jubileum van de buurtvereniging wordt er op dit moment hard gewerkt aan de samenstelling van een DVD met daarop allerlei beelden uit (vooral) verleden maar ook het heden van ‘De Vurhaai’. In een van de komende edities komen we hier op nader terug, zoals bijv, de uitleg hoe de DVD aangeschaft kan worden. Het komt nog steeds voor dat handgeschre ven kopij bij ons in de bus valt. Wij maken u er nogmaals op attent dat alleen digitaal toneel was groot. De organiserende stichting gaat zich met plezier opmaken voor de viering van het eerste lustrum volgend jaar. “Prachtig dat de inwoners van een dorp dit samen zo De drukke agenda van de Oisterwijkseweg op zondag 17 juni bevat ook activiteiten voor de kinderen. Na het koffieconcert door Muziekvereniging ‘Prinses Juliana' zal alles in gereedheid worden gebracht om ook de kleinste bezoekers aangenaam te vermaken en bezig te houden. Natuurlijk zijn er voor hen onderdelen bij de recordwedstrijden waaraan zij mee kunnen doen. Diverse records nl. zijn op leeftijdscate gorie ingedeeld en dat houdt in dat ook die records in het Gèèsels Recordboek vermeld zullen worden. Zo is er bijv, ’n puzzel, bestaan de uit 67 stukjes die in een zo snel mogelijke tijd moet worden gelegd. Verder kunnen ze meedoen aan het zgn. ‘toonblazen’ op ’n blok fluit, suikerklontjes stapelen, kluunen, de elek trische spiraal enz. Maar daarnaast is er natuurlijk ook nog ander Timmerde Moergestel Fietsdorp voorgaande jaren aan de weg met de Leugenbèngskes Fietsroute en de Midzomemacht Fietsroute, dit keer stond de ‘duivel’ centraal. Jan Smeets schreef een toneelstuk dat op vijf plaatsen langs de route van 32 kilometer werd gebracht door zeer enthousiaste spelers van De Naemloose Speelers. Het afgelopen zondag voor de vierde keer gehouden Moergestel Fietsdorp is een doorslaand succes geworden. Er deden ruim zeshonderd fietsers aan mee, meer dan het dubbele aantal van vorig jaar. De fietsers kwamen uit heel de regio, tot uit Lage-Mierde, Goirle, Loon op Zand en Helvoirt. De waardering van de deelnemers voor zowel de route, de fraaie natuur als het pi Huidverzorgingsinstituut J Tel. 013^5131474 f vertier voor de jongste bezoekers. Zo komt (zie foto) het in Moergestelse zeer bekende ballon- vrouwtje ‘Madelief’ om voor de kinderen de mooiste ballonfiguren te maken en is er het spectaculaire trampoliOne-koekhappen. ’t Is slechts ’n kleine greep uit alles wat er die mid dag te doen is. Houd het programma in de gaten dat o.a. ook te vinden is op www.devur- haai-moergestel.nl Dit jaar, op 2 en 3 juni, hebben Noud Vriens en Ad Wolfs Adr.zn., met medewerking van 1 leden van het parochiebestuur, rond het 75- jarig bestaan van de parochiekerk St. Jan’s Onthoofding in Moergestel, een tentoonstelling opgezet die te bezichtigen valt zowel in de parochiekerk als in het parochiecentrum. De openingstijden zijn op zaterdag 2 juni van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag 3 juni van 13.00 tot 17.00 uur. Met grote zorgvuldigheid is de expositie inge richt aan de hand van foto’s en documenten, waarbij de kerk centraal staat, maar waarbij tevens organisaties, verwant aan het religieuze karakter van eertijds, op een opmerkelijke manier in beeld komen, zoals de Zusters van Liefde, de Broeders van Dongen, schoolattri- buten uit vervlogen tijden en oude wandplaten, die zeker nostalgische gevoelens zullen opwek ken. Ook de drie Moergestelse gilden geven acte de présence en verder hebben Moergestelse inwoners met hun verzameling “devotionalia” (gedachtenisprentjes, medailles en scapuliers) hun medewerking toegezegd. Naast de exposi tie zijn er ook rondleidingen in de kerk en bestaat tevens de mogelijkheid om de toren te bezichtigen en zelfs te beklimmen. Tevens vragen wij op deze dagen aandacht voor: “60 jaar Heemkundekring De Kleine Meijerij”. In een kleine overzichtstentoonstelling beste den we aandacht aan de geschiedenis van onze heemkundekring Al met al een aanrader om het weekend van 2 en 3 juni op een leerzame en aangename manier invulling te geven. U bent van harte welkom. De toegang is gratis. De politie zoekt getuigen in verband met de vernieling van ’n aantal auto’s. Op zaterdag 5 mei 2007 tussen 09.30 uur en 12.30 uur zijn er 5 auto’s vernield welke geparkeerd stonden op het parkeerterrein bij sportpark Roef aan het Stokeind 16 te Moergestel. De auto’s zijn allemaal rondom bekrast met een scherp voorwerp. De politie is op zoek naar getuigen die iets gezien of gehoord hebben met betrekking tot deze vernielingen. Men kan contact opnemen met de wijk agent Ron Oosterwijk (ron.oosterwijk@ mw-brabant.politie.nl) of via 0900-8844. Wil men anoniem blijven dan kan men bel len met misdaad anoniem 0800-7000. Alvast bedankt voor u medewerking. Wijkagent Moergestel, Ron Oosterwijk i 4 A x. over De redactie I WOENSDAG 23 MEI 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1427 l Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl j i Weekblad voor Moergestel 3.5° 4L RIÜW 80 JAAR FlETSPiEZiEF

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1