3+1 GRATIS f family B GEZIEN IN GÈI$El I s Poirters l F g Statiedag Gilde Sint Joris Modehuis Jeugdbrandweer door naar halve finale landskampioenschap Cultuurhistorische stadswandelingen Oisterwijk 2007 I Ik. Sten cate HÓ 11 I I "■BE 3 F ST-- ...it’s a special moment Raadhuisstraat 17 - 5066 AP Moergestel yjs van de Wouw 'S AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR ZIJN WE NIET BEREIKBAAR. -ï- Het programma is als volgt: Mei: Pinksterzondag 27 mei 10.30 uur; Pinkstermaandag 28 mei 10.30 uur Juni: Zondag 3,10,17 en 24 juni 10.30 uur Juli: Zondag 1,8,22 juli 10.30 uur; dinsdag 3,10,24 en 31 juli 20.30 uur Augustus: Zondag 5, 12, 19, 26 augustus 10.30 uur; dinsdag 7, 14, 21, 28 augustus 20.30 uur September: Zondag 16, 23, 30 september 10.30 uur Oktober: Zondag 28 oktober 10.30 uur November: Zondag 25 november 10.30 uur December: Zondag 16 december 10.30 Inlichtingen: www.dekleinemeijerij.nl Het team van stadsgidsen Oisterwijk van de Heemkundekring “De Kleine Meijerij” heeft voor 2007 het programma vastgesteld en is erg gemotiveerd om u door onze historische kern te gidsen. Tijdens de wandeling vertel len zij over de rijke historie van Oisterwijk, de monumentale panden en personen. Dit jaar zijn er in de maanden juli en augus tus ook op de Dinsdagavond wandelingen gepland. Kosten 3,00 pp te voldoen aan de gids. De wandelingen starten vanuit het oude Raadhuis op de Lind op de zondagmorgen om 10.30 uur en op de Dinsdagavond om 20.30 uur. Natuurlijk werd hen de vaandelgroet gebracht. Burgemeester Kortmann speldde vervolgens de jubilarissen het kruisboogje op voor hun 25-jarig lidmaatschap en hield daarbij een passende toespraak. Na dit officiële gedeelte werd er genoten van een voortreffelijke koffietafel waaraan ook het college van B en W deelnam, alsmede de aan wezige gildenzusters. Rond de klok van 12.30 uur vertrokken onze gasten en kon er worden begonnen met de vergadering. Om 8.15 uur was de samenkomst bij het gilden- huis, waarna ’n kwartier later werd vertrok ken naar keizer Hans Kerkhof. Daar werd eerst de vaandelgroet gebracht aan Hans en zijn vrouw Dinette en was er koffie met worsten brood. Om 9.35 uur werd vertrokken naar de kerk waar de H. Mis werd gedaan door Pastoor Theo te Wierik. De mis werd ook bezocht door de gildenzusters en burgemeester en wethou der. Na de H..Mis zijn we naar ons gildenhuis ’t Draaiboompje gegaan. Dit jaar waren er 5 jubilarissen, nl Piet Kouwenberg, Theo Roosen, Jan Moorman, Hein van de Loo en Piet Bijsterveld. Zij waren allemaal 25 jaar lid van het gilde. Het was de allereerste wedstrijd voor de nog kersverse Oisterwijkse/Moergestel- se Jeugdbrandweer, en meteen al vielen ze in de prijzen. Tijdens de brandweerwed- strijden, afgelopen zaterdag in Bladel, behaalde de Aspiranten van Korps Oisterwijk/Moergestel een schitterende tweede plaats. Deze onverwachte hoge klassering zet nu de deur open naar meer successen op landelijk niveau. Apetrots zijn ze, en niet alleen de kids, maar héél de brandweer. Afgelopen weekend gin gen 2 jeugdploegen naar Bladel voor hun eer ste echte wedstrijd. Zowel de junioren, als de aspiranten gingen de strijd aan met 12 ander jeugdploegen. “En niet onverdienstelijk”, glun dert een trotse vader. “Alle drie mijn kids zijn bij de Jeugdbrandweer, en het is wel heel leuk om te zien dat ze de traditie van Oisterwijk als succesvolle wedstrijdploeg zo voortzetten”. Pakten de junioren een keurige achtste plaats, gingen de aspiranten met de tweede plaats aan de haal. Die tweede plek is heel belangrijk, die klassering is namelijk goed voor een plaats in de halve finales van het landskampioenschap. Deze wedstrijden, en de voorbereidingen erop, zijn een onwijs goede leerschool voor het brand- weervak. En tja, aangezien de jeugd de toe komst heeft, kunnen ze bij de brandweer niet wachten tot deze kanjers straks 18 zijn, en het korps komen versterken, zowel in Moergestel als Oisterwijk. Met glimmende oogjes vertel- De statiedag van Gilde St. Joris werd gevierd op 21 april 2007; de zaterdag die het dichtst bij 23 april, de dag van St. Joris, ligt. len de jongens en meisjes over hun wedstrijd. De junioren, leeftijd tussen 12 en 15 jaar, had den een containerbrand die geblust moest wor den. Om de klus te klaren hadden ze 25 minu ten speeltijd, maar waren al binnen 19 minu ten “brandmeester”, reken maar dat er dan hard gewerkt is, aldus een kenner. De aspiran ten (15 tot 18 jaar) hadden een binnenbrand, een zware klus, zeker omdat tussentijds de slang tot 2 keer toe verlengd moest worden, en dan toch nog binnen de tijd klaar, chapeau! Maar ook een pluim voor de begeleiders, die elke vrijdagavond hun vrij tijd investeren in de jeugdbrandweer. Tijdens de wedstrijddag werden de jeugdploe gen gevolgd door een fotograaf van Brandweer- spotters.nl hier kun je dan ook een heleboel foto’s van de wedstrijden bekijken. Natuurlijk gaat ook Moergestel-Nieuws iedereen op de hoogte houden van de vorderingen van deze geweldige ploeg. 7 Zaterdag 5 mei werd door Buurtvereniging ’t Rootven een van haar buurtbe woners, Nicole van Wiel, verhuisd naar De Lathouwer. Dat gebeurde op ludie ke wijze en vergezeld van het nodige ‘geweld’. Iedereen die meeging moest ‘n muziekinstrument meebrengen en Nicole werd op een versierde fiets gezet met daarachter ’n aantal lege blikken. Enthousiaste jonge brandweermannen/vrouwen uit Oisterwijk en Moergestel kijken terug op een succes volle wedstrijddag in Bladel. ’s Avonds werd de teerdag afgesloten met een diner en een gezellig samenzijn van vele gilden broeders en gildenzusters. - ji PAGINA 9 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 MEI 2007 r Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur i Bezoek aan huis I Gratis offerte, geheel vrijblijvend Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel./Fax.(013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl Redactie 'Moergestel-Nieuws' en Buro '76 ■I l 1 Bij aankoop van 3 producten, het 4e gratis. Combineren uit verschillende Ten Cate collecties is mogelijk. Laagstgeprijsde product is gratis.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 9